[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

exsorkatona

Active Member
2014. szeptember 18.
120
158
43
Meglep, hogy ez fos videó mennyi hozzászólást generált. Itt a fórumon, ebben a topikban is már többször ki volt tárgyalva egy román támadás valószínűsége és várható eredménye. Ezek örülnek, hogy lyuk van a seggükön és eszükbe sem jut, hogy próbálkozzanak a roncsaikkal a szánalmas földútjaikon Magyarország lerohanásával, úgy hogy a román adóhivatal beszopatta a saját légi erejüket is. A mai napig képtelenek üzemeltetni az F 16-osaikat, a modernizált Mig 21-eseik közül alig van néhány, amelyik egyáltalán felszállásra képes.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Akik ezt a videót csinálták, azelőtt készítettek egy Ausztria vs. Magyarország videót is. Nem igazán foglalkoznak a realitásokkal, csak játszadoznak a ötletekkel.

Ebben nem vagyok egészen biztos, hogy csak játszadoznának az ötletekkel, mivel - ha jól emlékszem - Drábikék köre, azt fontolgatta (YT videóban láttam), hogy Trianon revízióját Ausztriával kellene kezdenünk, mármint, hogy Ausztriától követelnénk először vissza a területeinket.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Ebben nem vagyok egészen biztos, hogy csak játszadoznának az ötletekkel, mivel - ha jól emlékszem - Drábikék köre, azt fontolgatta (YT videóban láttam), hogy Trianon revízióját Ausztriával kellene kezdenünk, mármint, hogy Ausztriától követelnénk először vissza a területeinket.
Ezt én is, nagyon-nagyon támogatnám! :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az elmúlt 20 és katonapolitikai döntéshozóit átköltöztetném a Tiszán-túlra. Családostul!!!
Miután megszüntettem a külföldi számláikat...
...de "csak" mindet!

Sok mellébeszélő f@szkalap!
Pár hónap alatt, pár millió $-ból megoldható feladatot nem oldanak meg pár-évtized óta!

Ilyen hulladék szomszéd hadseregnél nem tudnak jobbat csinálni???

Rakás sz@rok!
1 nap alatt többen nézték meg a Román-magyar videót, mint molni-ét 5 hónap alatt!!!.
...és nem az Ővé a rossz, hanem a Valóság egy szégyen!


Pár hét alatt pár százezren fogják nézni világszerte a szánalmas, évtizedes magyar sz@rakodást.



Annyi lett volna, hogy "megrázzák" magukat és megoldják!

Töketlen, kiherélt bagázs!

Minden mondatuk úgy kezdődik, hogy "majd..." ???

...esetleg most?
Csinálni valami???
...a pénz költésen kívül???

...dolgozni a megoldáson, mondjuk, esetleg ?

Pffff...

"Az elmúlt 20 és katonapolitikai döntéshozóit átköltöztetném a Tiszán-túlra. Családostul!!!
Miután megszüntettem a külföldi számláikat...
...de "csak" mindet!"

Ha megnézed, hogy hová helyezték a katonai vezetés központjait, akkor azt láthatod, hogy szinte minden kulcsfontosságú katonai irányítási központ ill. bázis, gyár stb. a Dunántúlra lett helyezve.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez csak amiatt a videó miatt alakult ki amit feldobtak a srácok a youtubera... S ez a biztpol-románia topik. De az ukránokról tényleg jó lenne cseverészni, csak az meg zárva van aszem, talán a közép-kelet-europa topikon megy a diskurzus jo lenne ott kifejteni. A videót nem kell komolyan venni már maga az alapvetés is túl "desztilált", de az erőviszonyokat jó látni.

Most képzeljétek el, ha ezután Binkov csinál egy Magyarország vs. Ukrajna videót is... aztán kihozza, hogy Ukrajna meg Budapestig vonulna.
Utána meg egy Magyarország vs. Szerbia videót, ahol meg a szerbek elfoglalják a Duna-Tisza közét, miután Románia elfoglalta a Tiszántúlt... mondjuk ez utóbbit csak azért nem csinálná a Binkov, mert ő egyszerre csak olyan konfliktust modellez, ahol 1:1 ország áll szemben egymással, nem pedig 1:2 vagy 1:3.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Meglep, hogy ez fos videó mennyi hozzászólást generált. Itt a fórumon, ebben a topikban is már többször ki volt tárgyalva egy román támadás valószínűsége és várható eredménye. Ezek örülnek, hogy lyuk van a seggükön és eszükbe sem jut, hogy próbálkozzanak a roncsaikkal a szánalmas földútjaikon Magyarország lerohanásával, úgy hogy a román adóhivatal beszopatta a saját légi erejüket is. A mai napig képtelenek üzemeltetni az F 16-osaikat, a modernizált Mig 21-eseik közül alig van néhány, amelyik egyáltalán felszállásra képes.

"Ezek örülnek, hogy lyuk van a seggükön és eszükbe sem jut, hogy próbálkozzanak..."

Ez azért wishful thinking.
 
  • Tetszik
Reactions: Nero von Schwartz

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Én nem is azt várom, csak valami reális taktikát!
Engem ugyanis eléggé leb@sztál, az enyém miatt!
Inged OK már? :)
Nyugodj meg, nem ez elsz:)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Nyugodj meg, nem ez elsz:)
Ezt rég ismertem...
..
TE, mit vezényelnél?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
most tényleg csak nézek ki a fejemből, de szerintem a fenti koncepció alapvetően nem helytálló, az alaphibát követi el: ez elmúlt konfliktusokat játssza el újra. Teljesen rossz a cél is,amit meghatároz.
OK. Ezt mind értjük...
Én is!
Ez egy hipotetikus játék, pont, mint a videó készítőitől...
Na, Te mit lépnél? :)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 441
55 394
113
Én még mindig ott tartok, hogy egy Magyar-Román háború a szárazföldön 1-2 héten belül tisztán gyalogsági harccá degradálódna.
Gyakorlatilag szabadcsapatos, kis egységekkel operáló háború lenne, mert nálunk van kb. 15,000 honvéd, náluk meg 30,000 kucsmás.
Az meg egy 300 km-s határszakaszra elég sovány.
A megye székhelyek mind a két oldalon elég népesek.
Azért megnézem ahogyan 2,000 román ellenőrzése alá vonja a 200,000 fős Debrecent, vagy a 160,000 fős Szegedet vagy a 116,000 fős Nyíregyházát.
Ha meg több embert küldenek nem marad másra emberük, gyakorlatilag kelepcébe kerülnek.
Rombolni egy ideig tudnak, foglalni nem, max falukat.
Nálunk ugyan ez a helyzet Erdéllyel kapcsolatban. Föl se tűnne ott +15,000 magyar... Akkora terület.
A románok szerintem csak a 43,000-s Hódmezővásárhelyre lennének veszélyesek.

Én az Ukránoktól sokkal jobban félek.
Rövidebb határszakasz, sokkal nagyobb létszámú és korszerűbb hadsereg. Sokkal veszélyesebb ellenfelek, mint a Román!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 035
54 115
113
Venni kell pár százezer futtatott arany órát,szétszórni a határsazakaszon,amíg azokat szedegetik fel,csak beülünk az elhagyott technikákba,és bevisszük azokat a saját laktanyáinkba,és a meccs el is dőlt.
Esetleg a tábornokok kaphatnak egy-egy új BMW-t,és elfelejtik kiosztani a lószert,vagy megtankolni a tankokat,esetleg oo irányába indilnak,mondjuk ezért megérdemelnének a tábornokok egy BMW mocit is hetes mellé....
 
W

Wilson

Guest
Úgy látom időről időre előkerül ez a Románia lerohanja Magyarországot téma és ,hogy a románok a támadás megkezdése után pár nappal már a debreceni Nagytemplom falai között főzik a puliszkát és a csorbalevest.Elősször is a román hadsereg nincs olyan állapotban, hogy bármilyen támadást indítson , másodszor ha kettőnél több harckocsi elhagyja a laktanyát arról azonnal tudnak Budapesten ,így aztán ha a mordoriak nem tettek szert a Klingonok álcázó technológiájára akkor egy a számunkra észrevétlen román katonai felvonulásnak és támadásnak nulla az esélye.