[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
De ne feledkezzünk meg róluk se:

"A helyi viszonyokkal ismerős Marco kalauzolása mellett bosnyákokból álló járőrt küldtem előre. Minden lövöldözést szigorúan megtiltottam. Ha ellenséges járőrrel találkoznak, igyekezzenek elevenen elfogni. A két bosnyák altiszt, Omere Dencsics és Muhara Gondze, igen alkalmasnak látszanak erre a feladatra. Úgy aránylanak a nagyjában véve gyenge, elkorcsosodott oláhországi oláhokhoz, mint foxik a patkányokhoz.
[...]
Egy hirtelen kanyarodónál három ellenséges katonával találkozott a bosnyák elővéd. Legnagyobb sajnálatomra a "pogányok" velük is éppoly gyors és alapos munkát végeztek, mint a birkával, melynek húsa Marco hátizsákját duzzasztotta. Mielőtt a megrökönyödött oláhok szóhoz jutottak volna, már átjárta szívüket a rohamkés, és - mint vadászat után az elkészített teríték - egymás mellé voltak fektetve. Nagyon bosszankodtam.
"
Ha így megvan neked! Remélem nem úgy gépelgeted be....
Akkor a kengyelcsókos rész, nagy kedvencem (egy városba vonulnak be már Oláhországbam- de régen olvastam). Bár a román elöljáróknak nem okozott különösebb gondot ez sem....;)

Köszi előre is.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Ha így megvan neked! Remélem nem úgy gépelgeted be....
Akkor a kengyelcsókos rész, nagy kedvencem (egy városba vonulnak be már Oláhországbam- de régen olvastam). Bár a román elöljáróknak nem okozott különösebb gondot ez sem....;)

Köszi előre is.

Milyen népszerű irodalom :) nagyon helyes!
Hát akkor közkívánatra:

"A város vezetőségének egy kis Canossa-járást diktáltam. A polgármestert és az előkelőséget a piacra rendeltem. Lóháton fogadtam a társaságot. A török időkből már megszokott kengyelcsóknak a ceremóniáját csináltattam velük végig. Ezen a piszkos körműek igen könnyen estek túl. Hiszen vérükben volt. A pasa az apjukkal és a nagyapjukkal szóba sem állott, mielőtt kengyelét meg nem csókolták volna. Örültek, hogy ilyenkor nem rúgta ki a fogukat. De ezen a procedúrán, ha nem is annak szó szerinti értelmében, a Rosiorii de Vede-ieknek is túl kellett esniük. Én sem adtam olcsóbban, mint a pasa. Tízmillió lej hadisarc! Ez sokkal keservesebb volt. Negyven túszt lefogattam. Ha a kirótt sarcot délután kettőig nem fizetik meg, negyedóránként egyet főbe lövetek."
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Milyen népszerű irodalom :) nagyon helyes!
Hát akkor közkívánatra:

"A város vezetőségének egy kis Canossa-járást diktáltam. A polgármestert és az előkelőséget a piacra rendeltem. Lóháton fogadtam a társaságot. A török időkből már megszokott kengyelcsóknak a ceremóniáját csináltattam velük végig. Ezen a piszkos körműek igen könnyen estek túl. Hiszen vérükben volt. A pasa az apjukkal és a nagyapjukkal szóba sem állott, mielőtt kengyelét meg nem csókolták volna. Örültek, hogy ilyenkor nem rúgta ki a fogukat. De ezen a procedúrán, ha nem is annak szó szerinti értelmében, a Rosiorii de Vede-ieknek is túl kellett esniük. Én sem adtam olcsóbban, mint a pasa. Tízmillió lej hadisarc! Ez sokkal keservesebb volt. Negyven túszt lefogattam. Ha a kirótt sarcot délután kettőig nem fizetik meg, negyedóránként egyet főbe lövetek."
Románia mi így szeretünk!

Szerettünk, szeretnénk...! :oops: Bocs, @omae de ezek csak az erőből értenek.
Ha valami másik etnikummal érzel párhuzamot....., nos az nem a véletlen műve!
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Most hozta Húsvétra a Nyuszi, remélem jó lesz!!
Nagyon fontos könyv, alapmű. Ha elolvastad, utána mindenképp szerezd be a Menekülésem Erdélyből-t. Brutális, megdöbbentő, letehetetlen, egy kicsit olvasmányosabb is. És erről a megalkuvást nem ismerő katonáról, aki igazi példakép lehetne, nemhogy egy önkéntes területvédelmi alakulat nincs elnevezve, de valami volt ávós vagy munkásőr még ennek az ötletét is gúnyolódásra használja nagy nyilvánosság előtt:
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 957
32 234
113
Megnéztem a Románia-Németország meccset tegnapelőtt. Két dolog tűnt fel. A román válogatott volt a fehérebb bőrű.
A német válogatott elvesztette minden játék jellegzetességét ami "németté" tette.
Szomorú......

Így történik ez minden országban, ahol számottevő fekete van, mindegyikben alaposan felül vannak reprezentálva a futballban, meg még számos sportban. De persze ahogy a nemek között sincs különbség, a rasszok között sincs. Ja persze kivéve, ha a fehér férfiak kárára, mert akkor lehet róla beszélni, sőt akkor ez progresszív dolog.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93

Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke megköszönte a belügyminiszternek a „speciális üzenetet”, mint mondta: „érzik a törődést”, a kiemelt figyelmet, hogy különleges térségben élünk.
 
K

kamm

Guest
Megnéztem a Románia-Németország meccset tegnapelőtt. Két dolog tűnt fel. A román válogatott volt a fehérebb bőrű.
A német válogatott elvesztette minden játék jellegzetességét ami "németté" tette.
Szomorú......
...es elvertek a romanokat. Mindezt ugy, hogy szinte minden helyzetuket kihagytak. Die Mannschaft akarmikor megfordit barmilyen meccset, ezt Lownek fel kellene vegre ismernie es batoritani oket. A romanoknak annyi eselyuk volt, mint leszedni a meztelen szovjet katonat a noverukrol.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 957
32 234
113
...es elvertek a romanokat. Mindezt ugy, hogy szinte minden helyzetuket kihagytak. Die Mannschaft akarmikor megfordit barmilyen meccset, ezt Lownek fel kellene vegre ismernie es batoritani oket. A romanoknak annyi eselyuk volt, mint leszedni a meztelen szovjet katonat a noverukrol.

A "Mannschaft" helyett a "Takım" vagy "Ndị otu" lassan adekvátabb lesz.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
„Meghatottak a csíkszeredai képek, a húsvétot ünneplő hívekkel, akik egyben a felelősségtudatukat és szolidaritásukat is kinyilvánították. Gratulálok a szervezőknek és a résztvevőknek!” – jelentette ki vasárnapi sajtótájékoztatóján az egészségügyi miniszter.