1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Szíriai helyzet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. gioo

gioo Well-Known Member

2. jimkirk

jimkirk Well-Known Member

"érthetetlen!"

3. ehnaton

ehnaton Active Member

Akkor most úgy néz ki Izrael,Usa azt csinál amit akar szabadon?
    Akkor az oroszok legalább menjenek haza és foglalkozzanak az ukrajnàba lévő honfitársakkal,ott legalább hazai a pàlya.jobb ötletem nincs mert zsidókat nem lőhetnek le hiába a technika,mert őket nem szabad senkinek:)
    Hàt az usa meg megint kérdőjeles velük meg nem bírnànak.
    Úgyhogy irány ukrajna és tessék cselekedni Mr Putin:)
    De ez csak természetesen csak az én véleményem:)

Roni likes this.
  4. danielblack

danielblack Guest

Úgy látom elakadt az SAA. Nem is csoda mondjuk, mert a németeknek nem volt ekkora frontvonal szinte :D

5. reich_und_roll

reich_und_roll Well-Known Member

Az oroszok egyenlore el vannak igy, mindenki tisztaban van vele -a meteltek is-, hogy tized annyira sem tettek oda magukat, mint amennyire tehetnek. Sakkoznak, es mi ebbe egesz picit sem lathatunk bele csak kovetkezteteseket vonunk le, tippelunk...

jimkirk likes this.
  6. gioo

gioo Well-Known Member

Az egy dolog,hogy neked ötleted sincs de nyugodj meg nekik van.Nem mennek sehova,Aszad pedig győztesen kerül ki ebből a konfliktusból.

fishbed and jimkirk like this.
  7. gioo

gioo Well-Known Member

Ezt így nem mondanám.Mint minden háborúban ebben is még egy győztes menetél közben is vannak hullámvölgyek ha másért nem hát logisztikai okoknál fogva.

8. gioo

gioo Well-Known Member

álmodik a nyomor...

9. zolkas

zolkas Well-Known Member

valahogy van egy érzetem ha hamis zászlós gáz támadás lesz annak nagy hullámai lesznek.
    sok-sok áldozattal.

10. gioo

gioo Well-Known Member

us.dzsihadistákat dobnak át délről,szerintem elkezdték felszámolni szép csöndben a területet

11. gioo

gioo Well-Known Member

Az usa. már belátta a dél szíriai kudarcát a kurd területekre koncentrál.A lényeg,hogy most emelt fővel kell hagyni távozni onnan erre az oroszok figyelmeztették is a szíreket. Én bízok benne,hogy nem lesz semmi gáz :)

fishbed and zeal like this.
  12. gioo

gioo Well-Known Member

13. gioo

gioo Well-Known Member

K-Palmyra Arak környéke

jani22 and jimkirk like this.
  14. ulippo

ulippo Well-Known Member

Inkább arról van szó, hogy megkezdik felszabadítani az Eufrátesztől keletre lévő ISIS területet. Aztán ha az megvan akkor valószínűleg Al-Tanf és Al-Bukamal között két irányból zárják a déli határt.

15. rauha

rauha Active Member

Fórum ezen része is megszívja az ukrán bezárását, mert itt megy most az agymenés.:oops:

16. tomippo

tomippo Well-Known Member

Ez már most se lenne lehetséges az SAA miatt ami nagyon jól látszik a térképen. Amire eljutnak Bukamalig(nem fognak mivel az olajmezőkért ölre mennek a szírek) addig majd nézegetnek a fejükből az oroszok/irániak/irakiak/szírek nem?

fishbed and gioo like this.
  17. blogen

blogen Well-Known Member

Túlzott következtetés. Inkább helyi offenzív kapacitást gyöngítik, mert az adott helyen nincs jelentősége többé (az a terület a mérsékelt terroristák nélkül is védett az USA erői által), míg az SDF koalícióját meg kell erősíteni arab etnikumú erőkkel az eufráteszi versenyfutáshoz!

18. reich_und_roll

reich_und_roll Well-Known Member

Es megis honnan szivargott ki, Panoz baratod C meghajtojarol vagy...? :D Iszonyu hiteles, ezt mindenki lathatja. Neha meg sajat magadat is alul tudod mulni, kedves ulippo.

19. ulippo

ulippo Well-Known Member

Nyilván az oroszok-irániak sem fognak a fenekükön ülni, de amikor Trump és a szaúdi trónörökös eljárta a kard-táncot nekem az jött le, hogy részükről a java még hátravan, szerintem ők tervezik a déli határ lezárását. Az, hogy most odaengedték az SAA-t taktikai lépés lehet, hagyják hogy ők számolják fel az ISIS-t az Eufrátesztől nyugatra, így a veszteségek is őket érik és ha fel is számolták az ISIS-t jelentős erőket kell Közép-Szíriába telepíteni nyugatról.

Valójában elég sok ütőkártya van még a pakliban, mikor a legkeményebb végső csatára kerül sor a sarokba szorított ISIS-el a sivatagban akkor egyszer csak aktiválódhatnak a deeszkalációs zónák amelyek addig pont csurig telnek TOW-al. Ez máris kritikus helyzet lenne, de ezen kívül még Izrael és Törökország is bent van és ha ezután még ők is aktiválódnak az már súlyosan kritikus helyzet lenne.

És ha ebben a súlyosan kritikus helyzetben kezdődne az amerikai-szaúdi határzár művelet az már oroszok ide irániak oda, túlterhelné a képességeiket.

20. gioo

gioo Well-Known Member

Ezen oldal megosztása