[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 560
113
Melyik teruletrol is beszelsz konkretan ?
Hát ez a válaszod mindent elárul arról mennyire felszínesen követed nyomon a történéseket...pedig az nem kis versenyfutás volt a nyáron az Eufrátesz mindkét partján. Rakkától délre le egészen Deir Ezzor-ig.
Kb. ott villantották meg a kurdok, hogy nem Asszad szövetségesei, hanem a riválisai Szíriában.
Ezek után örülhetnek, hogy a szírek milíciákat küldtek Afrinba segíteni. Ja és persze abból sem kértek, hogy Asszad átvegye a kormányzást Afrin tartományba amit a törökök is elfogadtak volna. Nem ők harcolni akartak. Hát most megkapják a genocidiumot. Maradt még nekik terület bőven az Eufrátesz másik oldalán. Konkrétan fél szíria az SDF ellenőrzése alatt áll. Ja, hogy osztozniuk kell egy nagyobb területen az ország dél-keleti határán az ISIS-el nos hát nekik sem jöhet össze minden. Vagy az is lehet, hogy már jól megvannak egymással...Végül is mindkét póráz végén az USA van.
Az amerikai segítségről meg annyit, hogy adtak is meg nem is...Kaptak harckocsikat? Helikoptereket? Repülőket? Légvédelmi egységeket? Nem. Miért nem?
Mert nem egy hivatalos ország csak egy nemzet egy országban akik úgy gondolták, hogy mert harcoltak az ISIS ellen joguk van fél Szíriát megszállva tartaniuk.
A könnyű fegyverzetükkel meg nem fogják tudni megtartani a területeiket és pont...Irakban is belátták ezt mikor az iraki hadsereg felvonult a határaikon.
Engem teljesen hidegen hagy, hogy lenyomják őket ott a kis enklávéjukban. Visszavonulhattak volna a harcok elől az összefüggő nagy USA által bevédett SDF területekre.
Nem tették...nem tudom miben bíztak. Teljesen körül vannak véve...a vezetőik meg vágóhídra küldik a fiatal férfiaikat meg nőiket ahelyett, hogy inkább a diplomatikus képességeiket fejlesztenék. Hősiesek meg minden, de ezzel nem lehet országot szerezni/megtartani. Ahhoz megbízható szövetségesekre és barátokra van szükség.
Ők viszont kb. mindenkivel harcban állnak.
Az oroszok nem fognak a törökökkel konfrontálódni a kurdok miatt mikor a valódi ellenség a térségben az ISIS és hasonló jihadista csoportosulások. Továbbá az USA aki hívatlanul (semmilyen legitim hatalom nem kérte fel őket a Szíriába jövetelre) van jelen a térségbe nemrég szétbombázta a zsoldosait Deir Ezzornál Asszad ISIS Huntereivel együtt. Szóval nem hiszem, hogy nagyon akarnának segíteni.
Lehet, hogy fél év múlva mikor már nem lesznek színes zsákok Nyugat Szíriában megindul az szír offenzíva a keleti országrészért az SDF és az ISIS ellen akkor ellenfelekké válnak az SDF-el. Miért állna érdekében az oroszoknak a kurdokat támogatni/segíteni bármilyen téren is mikor lehet, hogy hamarosan már nem csak a törökök, hanem Asszad ellenségeivé válhatnak.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
de ki hivta őket sziriába ez itt a kérdés, nem az hogy hogy mentek oda.
Senki. Sem a szír kormány, sem az ENSZ. Megszállták azt a területet. Persze lehet azt mondani, hogy a kurdok védelmében, ami örömteli, csak ezzel még mindig az a gond, hogy az a terület is Szíriához tartozik. Egyébként kb ugyanez a helyzet Irakkal is. Amúgy meg Kirk kapitánynak :) igaza van, azért mert csak. Ők az iskola erős fiúi, aki meg beszól az kap egy akkora sallert, hogy az öltöző szekrény adja a másikat.
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 194
20 181
113
azon a területen egyetlen szem kurd sem volt soha
Először nézegesd egy kicsit a háború előtti etnikai tétképeket. Aztán találd ki miért volt kurd városrész Deir Ezzorban. Azon is elgondolkodhatsz hogy mennyire élesek az etnikai határok ott ahol több száz éve élnek egy más mellett a különböző népcsoportok. Pl. Afrinban is van/volt 11 jezidi falu.

felszabadítóként érkeztek
Ezt magaddal vitasd meg. Ilyesmiről szó sem volt.

Akkor ott ők kik?
Őshonos népesség. Mint mondjuk a székelyek Székelyföldön és a kárpátaljai magyarok.

Engem teljesen hidegen hagy, hogy lenyomják őket ott a kis enklávéjukban.
Ezt mondanád ugye a székelyekre is?

Visszavonulhattak volna
Az elmenekülés a szülőföldről az nem visszavonulás. Az én szókincsemben.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Először nézegesd egy kicsit a háború előtti etnikai tétképeket. Aztán találd ki miért volt kurd városrész Deir Ezzorban. Azon is elgondolkodhatsz hogy mennyire élesek az etnikai határok ott ahol több száz éve élnek egy más mellett a különböző népcsoportok. Pl. Afrinban is van/volt 11 jezidi falu.


Ezt magaddal vitasd meg. Ilyesmiről szó sem volt.


Őshonos népesség. Mint mondjuk a székelyek Székelyföldön és a kárpátaljai magyarok.


Ezt mondanád ugye a székelyekre is?


Az elmenekülés a szülőföldről az nem visszavonulás. Az én szókincsemben.

Ezzel tisztában vagyok és nem haragszom a kurdokra. Az egyik legjobb barátom kurd származású és három gyereke néha ugyanúgy csimpaszkodik rajtam mint az apjukon, ha segíteni kell őt hívom elsőként és szokott is jönni.
A kurdok esetében minden erényüket- mint például azt is, hogy kiváló harcosok- elismerve azt ezért nem árt látni, hogy olyan jobbára törzsi alapokon szerveződő közösségeket alkotnak amelyik alkalmatlan a nagyobb, szélesebb értelembe vett saját etnikum védelmére, érdekeinek érvényesítésére. Nem azért nincs államuk mert mindenki ellenük van. Képtelenek kulturális, vallási, vagy bármilyen egyéb paradigma alapján legalább valamilyen szempontból közösséggé szerveződni. Enélkül pedig az érdekérvényesítési képességük nulla. Nem ők az egyetlen ilyen a környéken, van még ilyenből bőven arrafelé.
Pontosan ezért darabolták fel őket a határokat húzogató angolszász hatalmak úgy, hogy minden országba jusson belőlük. Ha egységesen nem lehet őket irányítani akkor jók lesznek mindenhol tüskének a köröm alá.
Én azt is elfogadtam volna ha el akarnak szakadni Szíriától de akkor ki kellett volna állni egy határozott elképzeléssel az elején és aki ezt támogatja ahhoz csatlakozni. Nem a pillanatnyi helyzet függvényében oda csapódunk ahol most éppen nekünk előnyösebb.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ezzel tisztában vagyok és nem haragszom a kurdokra. Az egyik legjobb barátom kurd származású és három gyereke néha ugyanúgy csimpaszkodik rajtam mint az apjukon, ha segíteni kell őt hívom elsőként és szokott is jönni.
A kurdok esetében minden erényüket- mint például azt is, hogy kiváló harcosok- elismerve azt ezért nem árt látni, hogy olyan jobbára törzsi alapokon szerveződő közösségeket alkotnak amelyik alkalmatlan a nagyobb, szélesebb értelembe vett saját etnikum védelmére, érdekeinek érvényesítésére. Nem azért nincs államuk mert mindenki ellenük van. Képtelenek kulturális, vallási, vagy bármilyen egyéb paradigma alapján legalább valamilyen szempontból közösséggé szerveződni. Enélkül pedig az érdekérvényesítési képességük nulla. Nem ők az egyetlen ilyen a környéken, van még ilyenből bőven arrafelé.
Pontosan ezért darabolták fel őket a határokat húzogató angolszász hatalmak úgy, hogy minden országba jusson belőlük. Ha egységesen nem lehet őket irányítani akkor jók lesznek mindenhol tüskének a köröm alá.
Én azt is elfogadtam volna ha el akarnak szakadni Szíriától de akkor ki kellett volna állni egy határozott elképzeléssel az elején és aki ezt támogatja ahhoz csatlakozni. Nem a pillanatnyi helyzet függvényében oda csapódunk ahol most éppen nekünk előnyösebb.


Bocsi, de szeretnék minden hátsó szándék nélkül arra rákérdezni, hogy a kurdokról való ismereteideg hol szerezted? A közel-keleten, Magyarországon, valahol Európában vagy máshol? Csak a kíváncsiság hajt, amikor ezeket a kérdéseket neked szegezem...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 830
113
Ezzel tisztában vagyok és nem haragszom a kurdokra. Az egyik legjobb barátom kurd származású és három gyereke néha ugyanúgy csimpaszkodik rajtam mint az apjukon, ha segíteni kell őt hívom elsőként és szokott is jönni.
A kurdok esetében minden erényüket- mint például azt is, hogy kiváló harcosok- elismerve azt ezért nem árt látni, hogy olyan jobbára törzsi alapokon szerveződő közösségeket alkotnak amelyik alkalmatlan a nagyobb, szélesebb értelembe vett saját etnikum védelmére, érdekeinek érvényesítésére. Nem azért nincs államuk mert mindenki ellenük van. Képtelenek kulturális, vallási, vagy bármilyen egyéb paradigma alapján legalább valamilyen szempontból közösséggé szerveződni. Enélkül pedig az érdekérvényesítési képességük nulla. Nem ők az egyetlen ilyen a környéken, van még ilyenből bőven arrafelé.
Pontosan ezért darabolták fel őket a határokat húzogató angolszász hatalmak úgy, hogy minden országba jusson belőlük. Ha egységesen nem lehet őket irányítani akkor jók lesznek mindenhol tüskének a köröm alá.
Én azt is elfogadtam volna ha el akarnak szakadni Szíriától de akkor ki kellett volna állni egy határozott elképzeléssel az elején és aki ezt támogatja ahhoz csatlakozni. Nem a pillanatnyi helyzet függvényében oda csapódunk ahol most éppen nekünk előnyösebb.

Salah ad-Din, vagyis Saladin kurd volt. Máig az egyik legnagyobb hőse az iszlámnak. Szultán lett belőle. Tehát igen, a kurdok mindig, mindenhol ott voltak a térségben.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Bocsi, de szeretnék minden hátsó szándék nélkül arra rákérdezni, hogy a kurdokról való ismereteideg hol szerezted? A közel-keleten, Magyarországon, valahol Európában vagy máshol? Csak a kíváncsiság hajt, amikor ezeket a kérdéseket neked szegezem...
Kizárólag Magyarországon. A személyes tapasztalatokat itthon. Mesélni több nációt is hallottam róluk de hát ugye a más tapasztalat az mindig kérdéses mert abba az ő hozzáállása is szerepet játszik.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
Idlib- i helyzet

DXnxkryX4AA20Y7.jpg
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 560
113
Ezt mondanád ugye a székelyekre is?
Ne hasonlítsd a kurdokat hozzájuk. Ez olyan mint a körtét hasonlítanál az almához. A székelyeknek ott vagyunk mi az anyaország így a románok nem tehetnek meg velük bármit. Ezenkívül okosan megtanultak együtt élni velük ezért is túlélő nép. Ráadásul nem robbantgatnak meg gyilkolásznak Romániában mint teszik azt a kurdok Törökországban. Sőt a romániai magyarok a román parlamentben is bent vannak tehát a politikai játszmákban is képviselhetik az érdekeiket.
A baszk szeparatisták és az IRA is belátta, hogy csak tárgyaló asztal mellett érhetnek el autonómiát.
Az elmenekülés a szülőföldről az nem visszavonulás. Az én szókincsemben.
Az enyémben viszont egyenértékű azzal, hogy a taktikai visszavonulás sokszor egyet jelent az életben maradással. Visszavonulnak rendezik a soraikat és megvárják mit kezdenek velük a törökök az Eufrátesz másik oldalán, a hegyek között, USA fedezettel. Újraszerveződnek aztán visszatérnek....Élj holnap, hogy megbosszulhasd a tegnapot.