1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Szíriai helyzet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Python

Python Well-Known Member

2. Pogány

Pogány Well-Known Member

Szíriai dzsihadisták lelőtték a hadsereg egyik harci repülőgépét szerdán Idlíb felett az ellenzéki fegyveresek kezén lévő Hán Sejkún térségében - közölte az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) és az Orient nevű szíriai ellenzéki televízió.
    https://kuruc.info/r/4/201548/

Kérdés, mennyire igaz? Elég egyoldalú a hírforrások megjelölése.

3. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

A SOHR ( Syrian Observatory For Human Rights ) egy elég megbízható hírforrás.

Ez az állítólag lelőtt Szu-22 roncsa. HTS közlemény szerint a pilóta katapultált, de eddig még nem fogták el.

4. kacsacsor

Tovább haladt az SAA.

fishbed and dragonette like this.
  5. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

https://syria.liveuamap.com/pics/2019/08/14/21880664_0.jpg

Vajon hazalóghatott onnan?

6. Rotten878

Rotten878 Member

Elég érdekes kép, majd valaki kijavít de ez nekem eléggé egy függesztménynek és annak a zárjának tünik. Legalábbis az elõtérben.
    A háttérben lévõ lemezekrõl én nem tudom kivenni mi lehetett.
    Mindenesetre nem sok roncsdarab egy akkora gépbõl.

Az orrkúp is érdekes nekem, hogy két darabból van bár gondolom valamilyen gyártástechnológiai okból.

7. tomippo

tomippo Well-Known Member

8. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

9. Python

Python Well-Known Member

10. jani22

jani22 Well-Known Member

Ha már itt beismerik ...

11. Pogány

Pogány Well-Known Member

Nem nagyon találok más hírt erről. A híradó is csak a fenti forrásokra hivatkozik. Próbáltam sokféle kulcsszóval.

jani22 likes this.
  12. cinikus

cinikus Well-Known Member

A SOHR valójában messze nem megbízható forrás, mint a kép is egyértelműen mutatja.

rappali_ likes this.
  13. b4l4g3

b4l4g3 Well-Known Member

14. emel

emel Well-Known Member

Mi a probléma ezzel a képpel, hogyan mutatja hogy valaki/bárki nem megbízható forrás?

15. zeal

zeal Well-Known Member

Inkabb maga a forras a baj. Ha a SOHR ir valamirol, akkor az a (nyugat altal tamogatott) dzsihadistak nezopontjat mutatja. Egy lelott repulorol persze hogy ok irnak eloszor, de a korhazak lebombazasarol vagy a vegyifegyverek beveteserol is ok szoktak "meselni". Fenntartasokkal kell kezelni a toluk szarmazo infokat.

fip7, borisz, b4l4g3 and 3 others like this.
  16. Pogány

Pogány Well-Known Member

17. kacsacsor

A SOHR-ról tudjuk jól, hogy brit pénzből, Londonban üzemel. Ennek megfelelően nem az oroszok, nem Asszad és nem az IRGC szemléletmódját tükrözi.
    Az eseményekre és veszteségekre vonatkozó adatai viszont korrektek szoktak lenni, amennyire ez kívülről egyáltalán tudható.
    Egyetlen esetre se emlékszem, hogy a nagy hazugságok tőle indultak volna, márpedig minden oldalnak volt jó pár ilyen ügye.
    A vegyifegyver bevetések ügyében se ő a forrás, de igen, ott állt ő is a sorban.

Azt meg tudomásul kell venni, hogy arrafelé, ha fehér köpenyben bemegy valaki egy szobába és ajtóra kiírja, hogy doktor, akkor ott kórházról beszélnek. Aminek köze nincs a mi fogalmaink szerinti kórházhoz. A propagandába viszont remekül beleillik, így azok is ezt nyomják akik egyébként tudják, hogy nem az és max. egy elsősegély helyről van szó.

Pogány likes this.
  18. jani22

jani22 Well-Known Member

Talán nem kérdezni kellene csak így keményen, - mert azt könnyű - hanem ide leírni szépen, hogy mit nem lától jónak. ;)

dragonette and Pogány like this.
  19. cinikus

cinikus Well-Known Member

Egyrészt a SOHR is lelkesen híresztelte mindig, hogy lebombázták az oroszok az "utolsó" kórházat, a gáztámadásokról nem is beszélve. A képen meg nem egy Szu-22 roncsa látható, max egy darabjának roncsa. Ha nem, akkor meg vagy valami, vagy éppen jön. Szóval ennyit a SOHR hitelességéről.

dragonette, Pogány and jani22 like this.
  20. jani22

jani22 Well-Known Member

Tegnap este, volt olyan twitt üzenet, amikor függőlegesen tartják a lemez darabokat. Akkor már nem akartam ezzel foglalkozni ( voltam elfoglalva. :D ), de most nem találom.

Pogány likes this.

Ezen oldal megosztása