[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
Ez van politikaba nem szamit a szimpatia.
Nekunk egyszerien torokorszag erosodese az erdekunk ez van...

Tul kicsik vagyunk ahhoz hogy elveink legyenek a vilagpolitikaba. /meg a kozephatalmak sem nagyon engedhetik meg ezt a luxust./ ja hogy a politika mocskos... Mindig is az volt ez kit lep meg... Tiszta ember nem jut vezeto pozicioba.

Embereket csuk bortonbe hat embereket csuk bortonbe 10.000 eve ez van. /lehet probalkozmi hogy majd most mi megvaltoztatjuk a vilagot mert csakazert se... Nem fog menni./ atmenetileg is csak hatalmas takarasok altal mukodott.../
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85 and zeal

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Egyelőre engem sem sikerült meggyőzni arról, hogy ez a mostani török akció hogyan is függ össze pozitívan a menekültekkel. Odáig oké, hogy ne felénk induljanak, ebben nincs vita. De a Törökországba menekült, és hazatérni vágyó szírek hazaengedéséhez nem katonai lépések kellenek, hanem diplomácia és logisztika. Ahol már béke van, oda vissza lehet térni.

Akik pedig nem akarnak hazatérni, azoknak hogyan használ ez a helyzet? "Nesztek, elfoglaltunk nektek pár száz négyzetkilométer kősivatagot Szíriában, menjetek, ott az új otthonotok!" És aki nem akar, azt puskatussal odapofozzák?

Lehetett tudni, hogy nem lesz jó vége, már amikor Merkel lepaktált Erdogannal. Minden ütőkártya a törököknél van azóta, és kedvükre sütögethetik a helyi pecsenyéjüket.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Bar itt is sokan bukni szeretnek latni kardigant nem fog bukni.
1. A nep megvalasztja... Se nekunkmagyaroknak se az usa nak se senkinek nincs joga ezt a torok nep altal valasztott vezetot megbuktatni. /hisz ez a demokracia./
2. A kozelkelet forr egy fforro torokorszag a forro kozelkeleten egy forro boszporussszal...

Torokorszag regionalis nagyhatalom ha tetszik ha nem es az a regio es a mi regionk kozott csak egy regio all fent amire az eu igenyt tart de a torok nagy befolyassal rendelkezik.../
Nagyra értékeli a török demokráciáról mondott szavaidat a börtönben sínylődő kamueljárásokkal és kamuvádakkal lecsukott értelmes törökök. Aki ennyiből sem látja hogy Kardigán egy diktátor, az vak !
Ha bedöntik törökországot (amúgy igen jól dől az össze magától is) azzal a nép fellázad. Nem hülyék azok, hogy ki miatt dőlt be. Hiába ismételtette meg sátánfajzat a szavazást, Isztambult nagy arányban elvesztette. Amúgy hamar darabjaira lehet szedni törökországot, és a probléma megoldódik. De amúgy is bukni fog, csak idő kérdése. Olyan mint Csau volt a szomszédban. A nagyhatalmat elfelejtheted, csak szeretne az lenni, de már magába elvérzik, összeroskad. Egy kicsit komolyabban át kéne látni amit írsz, mert ez így nem felel meg a valóságnak.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Lehetett tudni, hogy nem lesz jó vége, már amikor Merkel lepaktált Erdogannal. Minden ütőkártya a törököknél van azóta, és kedvükre sütögethetik a helyi pecsenyéjüket.

Hülyék lennének kihagyni ezeket a kártáykat a törökök, itt megint Európa balfaszsága érhető tetten. Ahogy említették fentebb is, ez van.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
Egyelőre engem sem sikerült meggyőzni arról, hogy ez a mostani török akció hogyan is függ össze pozitívan a menekültekkel. Odáig oké, hogy ne felénk induljanak, ebben nincs vita. De a Törökországba menekült, és hazatérni vágyó szírek hazaengedéséhez nem katonai lépések kellenek, hanem diplomácia és logisztika. Ahol már béke van, oda vissza lehet térni.

Akik pedig nem akarnak hazatérni, azoknak hogyan használ ez a helyzet? "Nesztek, elfoglaltunk nektek pár száz négyzetkilométer kősivatagot Szíriában, menjetek, ott az új otthonotok!" És aki nem akar, azt puskatussal odapofozzák?

Lehetett tudni, hogy nem lesz jó vége, már amikor Merkel lepaktált Erdogannal. Minden ütőkártya a törököknél van azóta, és kedvükre sütögethetik a helyi pecsenyéjüket.
A zoldeket nem telepithetik vissza a pirosakhoz :) a piros se akarja a zold meg meg inkabb nem... Kell egy zona a zoldeknek ahol megtelepedhetnek nevben a sziriai kormany alatt de a torokok felugyelete mellett... Es majd az ido rendezi. /ugy 1-2 generacio./plusz mehet a kitoloncolas... /menekult oldalrol./ azon tul hogy egy kooridoor amin keresztul menekult nem johet europa iranyaba /tehat kerulnie kell ami macera penz stb... Tehat eltantorit bizomyos % ot az uttol. /de lehetne meg sorolni mert van am meg/
 
  • Tetszik
Reactions: aamen

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
Attol hogy a zoldek "le vannak gyozve" meg nagyon sok zold harcos el. Es annak meg tobb csaladja van akiknek meg tobb szimpatizans ismerose. Ezek az emberek nem telepithetoek vissza eredeti helyukre... Ott minimum kitaszitotta vallnanak ami ujaabb lazadashoz vezethetene /plane ha van ki segit./ de ha nincs is hatalmas kozbiztonsagi kockazat... /egy kicsit rosszabb minosegu kinai kabszert kapva elkezdi loni egymast a fel utca mert zold sarga piros fekete egymas mellett lakik...
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 426
7 007
113
Kell egy zona a zoldeknek ahol megtelepedhetnek nevben a sziriai kormany alatt de a torokok felugyelete mellet/

afrin és al-bab már az előző években elveszett a szír kormány számára, nincs ott a szír kormányzatnak az égvilágon semmilye, névlegesen se
török közigazgatás van török rendőrséggel török nyelvű közoktatással török helységnévtáblákkal
ugyanez vár a most megszállt kurd részekre is
kell pár évtized és akkor majd felvetődik a kérdés hogy törökországnak ezen részeire mi jogon formál jogot szíria, valami régi térképek alapján
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
afrin és al-bab már az előző években elveszett a szír kormány számára, nincs ott a szír kormányzatnak az égvilágon semmilye, névlegesen se
török közigazgatás van török rendőrséggel török nyelvű közoktatással török helységnévtáblákkal
ugyanez vár a most megszállt kurd részekre is
kell pár évtized és akkor majd felvetődik a kérdés hogy törökországnak ezen részeire mi jogon formál jogot szíria, valami régi térképek alapján
Nem is olyan regi az a terkep /kb mint trianon./... A torok is meg lett csonkolva am nem csak mi... 10 mulva az majd a 10 ev mulvani vezetok dolga lessz. /addigra kisebb lessz a szarkupac mint most konnyebb lessz rendezni a dolgokat mint most meg melegen./a tortat de lehet felvagni egybol a sutobol kiveve./

A torok birodalom meg brutalisabb csonkolason esett at mint mi magyarok... /talan az osztrak magyar monarchia egesszeben kapott annyit mint az oszman./
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Eddig nem volt róla szó, de én nem tartozom, és soha nem is tartoztam egyik "szekértáborhoz" sem, sőt rühellem mind a két oldalt. Nem tudok különbséget tenni, hogy melyiket jobban. Merkelt szintén ki nem állhatom. A francia törpe kakast sem... :rolleyes::D De most őszintén - én tehetek arról, hogy mindenhol csak egy rakás trágyát találok, akárhol keresem a rendes politikusokat ? Ez tényleg az én bűnöm ??? Kardigánt NAGYON utálom. (régóta, csak meg kell nézni volt/van-e alapja...) :rolleyes::D:D:D
Ha egyszer valami sz@r, akkor arról még véletlenül sem fogom azt mondani hogy "rendben"...:) (nekem van arcom, gerincem, és holnap is egyenesen és nyugodtan akarok belenézni a tükörbe (nem úgy mint mások), nem érdekel hogy a többiek a lelküket is eladták, én NEM fogom soha !!!;))
Aki meg nem tudja hogy építette anno a Duce a birodalmát, az sürgősen nézzen utána, mert 100 év után jó-páran épp most koppintják a gyakorlatban. ;)

Az, hogy rendes, becsületes politikusokat keresel, szép kihívás, már-már reménytelen vállalkozásnak tűnik...
Amúgy utálni lehet Kardigánt, valószínűleg sokan vannak így a világban, jó eséllyel Putyin is, de a falusi polgármester választásnál magasabb szinten a politika általában nem a szimpátia, hanem az érdekek mentén szerveződik. Ezt lehet szeretni, nem szeretni, de ettől még így volt, van és lesz is.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Es majd az ido rendezi. /ugy 1-2 generacio./plusz mehet a kitoloncolas...
Nem osztom az optimizmusodat, hogy egy-két gerenáción át kiszámítható viszonyokat tervezne ott bárki. Az alsó hangon 50-60 év. Persze jól hangzik, csak hát nem hiszek benne.

És hát a zöldek menjenek haza Zöldföldre, a pirosak Piros megyébe, ahonnan eljöttek. Ha ott már béke van, akkor ennek nincs további akadálya. Erről a megoldásról érdekes módon egy szó sem esik. Nyilván maradnának még így is egy csomóan, de ez lenne az alap. Persze, ahogy csökkenne a Törökországban dekkoló menekültek száma, úgy csökkenne a zsarolási pontenciál, meg az EU-tól behúzott pénz. Én egyetlen hírt sem láttam a visszatelepítésről szóló török-szír tárgyalásokról, sem arról, hogy az EU logisztikai-újjáépítési támogatást kínálna a megnyugtató rendezéshez. Ti igen?
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 426
7 007
113
Ez van politikaba nem szamit a szimpatia.

megjegyzem, lehetne politizálni nem érdek- hanem értékközpontúan is
nem szoktak mert nem perspektivikus, de lehetne
közelítsük meg a kardigán diktatúrát értékek alapján
és ezt vessük össze ugyanazzal a törökországgal csak a kardigán nélkül
figyeljük meg a párhuzamot a kadhafi utáni líbiával vagy a murszi féle egyiptommal, esetleg egy elméleti assad nélküli szíriával
pontosan milyen értékek vagy szimpátiák alapján kellene azt a kardigánt eltávolítani?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mert most mit csinálsz? o_O

De akkor ki hozza majd a progresszív híreket? :rolleyes:
Nem én hoztam ide a hazai moslékot. Vagy én hoztam az a zöldit ? :rolleyes::)
Itt a fő közönség a központi moslékot szereti. (mondjuk nem mindenki) Én ilyen nemzetközi kitekintéssel csak rontom itt a levegőt, nem ? :eek::)
A fontos híreket mindig hozza Python professzor.:)
Tényleg, mindig meg akartam kérdezni, te miért nem lájkolod a zöldi írását ?;)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem én hoztam ide a hazai moslékot. Vagy én hoztam az a zöldit ? :rolleyes:
Pár napja ki volt itt tárgyalva Erdogán és É-Szíria témája. Zöldi írása is elfért itt. Hogy neked miért pont ettől kellett epét hánynod azt én nem tudom.
Itt a fő közönség a központi moslékot szereti. (mondjuk nem mindenki) Én ilyen nemzetközi kitekintéssel csak rontom itt a levegőt, nem ? :eek:
#dramaqeen! :p
A fontos híreket mindig hozza Python professzor.
Ne probálj Python mögé bújni!
Tényleg, mindig meg akartam kérdezni, te miért nem lájkolod a zöldi írását ?
Mert én független-objektív vagyok. Ennyi. :D