[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Terrorista parancsnok likvidálása Idlibben R9X rakétával.
CvBORjyPWmA.jpg

JpZzwM1zKGQ.jpg

JJ5BhKl9luY.jpg

VnuIq3C5sic.jpg
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Terrorista parancsnok likvidálása Idlibben R9X rakétával.
CvBORjyPWmA.jpg

JpZzwM1zKGQ.jpg

JJ5BhKl9luY.jpg

VnuIq3C5sic.jpg

Erre mondják hogy kiskanállal kellett összeszedni a darabjait. Valaki rendesen becélozta infrával. Ennyire pontos találat másképp nincs, csak folyamatos célra-vezetéssel, de abból is a jobbfajta célmegjelölők kellenek, amik méteres pontossággal képesek tartani a célt mozgó járművek esetében is. Vagy csak szerencse a pontosság ? Ennek 1% esélyt adok a magam részéről. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Erre mondják hogy kiskanállal kellett összeszedni a darabjait. Valaki rendesen becélozta infrával. Ennyire pontos találat másképp nincs, csak folyamatos célra-vezetéssel, de abból is a jobbfajta célmegjelölők kellenek, amik méteres pontossággal képesek tartani a célt mozgó járművek esetében is. Vagy csak szerencse a pontosság ? Ennek 1% esélyt adok a magam részéről. :)
Amerikai precíziós fegyverrel ölték meg:
119211867_174299594226283_9097594389954546977_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Amerikai precíziós fegyverrel ölték meg:
119211867_174299594226283_9097594389954546977_n.jpg

Van amikor valaki kezd "kényelmetlenné válni" a korábbi barátainak és megbízóinak. Vagy rossz fát tett /készül tenni a tűzre, "szövetségest vált vagy készül váltani, stb. stb.. Ilyenkor sűrűn előfordulnak ilyen dolgok. Hogy pld. eltalálja valami "hirtelen" és többé már nem tud variálni, helyezkedni, "mesélni", mutatni hihetetlen addig nem ismert bizonyítékokat, stb. stb. Hétköznapi történet ebben a szerepkörben az ilyen. Pld. a csecsen háború idején is előfordultak hasonlók, csörgött a telefon, aztán "váratlanul" éppen abba a szobába csapódott be egy rakéta és milyen véletlen hogy éppen akkor... Vagy ezek nem is olyan véletlenek ? Az a rendszer már régen kiment a divatból, hogy egy nagy rakétával biztos ami biztos alapon odavernek egy nagyot. Azt már csak a vezetői röpgyűléseknél teszik, de ott is csak akkor, ha mindegyik rajta van a "listán"... Ha olyanok is vannak akik nem, akkor inkább szelektíven csinálják. Mindig a helyzettől függ.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Nincs az a pénz amiért én tűzoltó lennék :hadonaszos:
Azt hinnék a gyerekek hogy csak tüzet oltanak .de sajnos iylen látvánnyal vagy még rosszabbal is szembesülni kell nekik.

Erdekesseg, nemetorszagban bizonyos helyeken nincs "allami tuzoltosag" csak az onkentes, a Freiwillige FW. Oda kvazi onkent jelentkeznek az emberek, de ha nics eleg jelentkezo a torveny szerint sorozas van elrendelve. Tehat adott esetben lehetsz sorozott onkentes tuzolto. Civilben pek vagy, vagy informatikus, aztan szedheted ki a nepet a roncsokbol ha epp te vagy szolgalatban mint tuzolto. Idosebb "kollegam" is ilyen onkentes (de nem sorozott). Mondja is, hogy neha nem egyszeru :(
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ha el van egetve az jobb?
Annak még égett szaga is van, az mégrosszabb. Egyszer láttam egy videot az egyik isis területi pont városban volt) kiiktatását , amit a szír légierő végzett seperc alatt váratlanul. Az épületet nem bántották, hanem az udvaron a járműveket lőtték ki, nem kicsit... :) Na ott aztán volt minden. Az isis-eseknél bent az épületben valamiért éppen ment egy telefonon egy videofelvétel, amikor jött az égi áldás. Csak a sivítást és a becsapódásokat lehetett bentről hallani, és por jött be az ajtó felől. Pár másodperc volt csak az egész. Ezek kirohantak persze, közben is ment a felvétel végig. Az égő autóból rángatták ki az égő embereket, amelyik autó még egészben volt. Nem látszott hogy élne. Takaróval eloltották. Kb. 2 prc múlva mentek el pickuppal, akkor raktál fel a platóra. Én azt hittem már meghalt a detonációtól, a megégése már csak holtában érte. Egy fenét ! A platón elkezdett mozogni ! De annak már biztos hogy annyi lett az égéstől. Szóval a sült élő hús szaga... én nem kívánom senkinek. Anno sok ilyet láttam, de már mind régen lepucolták a youtube-ról. Volt ami csak pár órát volt látható. Az ukrán háborúban is voltak ilyen videok, de ott kevesebb volt az égett hús. Volt ahol már nem volt semmi szag, mert szénné égtek a holtestek, csak fekete test feküdt a földön. Aki nem figyel lehet hogy fel sem tűnt neki a szétlőtt járművek mellett, ahol minden fekete és szénné égett volt, hogy emberi alakok is fekszenek a romok mellett. Persze már mindent elpucoltak rég, nincs egy sem, talán pár eldugott felvétel van még. A múltkor átnéztem egy akkori elég nagy listát, mindössze ha kettő felvétel él még, a többit lepucolták. Én nem leszek rosszul az ilyenektől, élőben is láttam már ronda dolgokat, nem akarom részletezni. Meg volt olyan is, hogy mentettem fél perccel a baleset bekövetkezése után. Van aki nem segít, és van aki nem tud segíteni, mert elájul. Én nem. Akik nem segítettek azokat elzavartam hogy azonnal hívják a rohammentőt és a tűzoltókat. A rendőröknek úgy is szól mind a két alakulat, az nem fontos.
 
  • Tetszik
Reactions: monster and Pogány
W

Wilson

Guest
Izraeli légitámadás eredménye a Nir Dvori beszámolója szerint a lőszergyártásra szolgáló hangárok megsemmisültek

2020-09-13_19-55-34_971378.jpg

Izraeli információk szerint nem egyszerűen csak lőszergyártásra szolgáltak a lebombázott épületek.
Ennek a két épületnek "gyakorlati szerepe van az alspire-i gyár rakétagyártásában", ami azt jelenti, hogy a lebombázott épületekben a rakétákhoz való robbanóanyagok voltak.
A támadást azzal a céllal hajtották végre, hogy leállítsák a szíriai rakéták gyártását, különösen a libanoni "Hezbollahnak" szánt rakéták gyártását.


Izraeli rajtaütések Aleppón
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
  • Tetszik
Reactions: zolkas