[BIZTPOL] Szlovákia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Fico egy olyan postkomcsi alak, aki simán nyom olyan agendát, ami neki pont megfelel.
Ez igy van, de ettől még nem jobboldali. Az azonnali szokás szerint ferdit,...tudod, szájiz...
A "baloldali populista" szóhasználat kényes volt Renczés fülének, mert populista csak azorbán lehet, vakkantott valami mást hát...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 314
113
Ez a régiónkban mégis mit jelent? Hiszen Orbán is simál liberális internacionálé alelnokeként nyomta a jobboldali politikát. :)

Fico egy olyan postkomcsi alak, aki simán nyom olyan agendát, ami neki pont megfelel. A SMERt eredetileg mind a "harmadik út" pártját hozta létre egy nagyválalkozó csoport, majd amikor Fico meglátta, hogy baloldalon kiuresedet a tér, gyórsan fordított egyet és mágaba szippantott sok kis baloldali pártot (ahogy azt Orbán is megtette jobboldalon) és az utolsó evekben határozottan jobboldali politikát nyomot rengeteg témakorben, ami még felerosodott az után, hogy szétszakadt a pártja és már inkább a HLAS válalja a szociáldemokrata politikát: https://hu.wikipedia.org/wiki/Irány_–_Szociáldemokrácia
(persze azért még a sarló és kalapács mellet Fico kéményen kiál :D )
Semmiképpen nem nevezném jobboldali populistának. Balos csak nem érti az új idők progresszív szavát. Ez olyan csehszlovák betegség, mert Zeman is ilyen.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ez igy van, de ettől még nem jobboldali. Az azonnali szokás szerint ferdit,...tudod, szájiz...
A "baloldali populista" szóhasználat kényes volt Renczés fülének, mert populista csak azorbán lehet, vakkantott valami mást hát...

Szerintem megállapodhatunk abban, hogy ma a magyar sajtó egy részében nagyon kellemetlen lenne felemlegetni, hogy Fico egy pártcsaládban van Gyurcsánnyal és ugyan ezen tömb romániai része teli van a lába kisujjától a feje búbjáig korrupcióval. Sokkal szebben hangzik náluk az, hogy populista, meg hogy a románok is mennyire nacionalisták és ebből mennyi gond, meg baj származik.

A mi médiánk másik részében meg nem esne jól, ha a cseh vezetőt a Momentum családtagjának hívnánk. Vagy arról írna ott bárki, hogy a közelmúltig a V4-ből három országnak mindig olyan vezetője volt, akik ellen a mi kormányunk pártcsaládja nyílt háborút folytatott. Ha elfogadjuk azt, hogy velünk szemben is nyílt támadások voltak, akkor az a három igazából négy.

Az üléspontom meghatározza az álláspontomat. Jobboldali, populista, szélsőségesek-e a V4 ország vezetői? Ha engem megfizetnek érte, akkor mi sem természetesebb, hogy ez így van!? Ha azt a feladatot kapom, hogy dolgozzak együtt a régiós szövetségeseimmel, akkor kiválóak a kapcsolatok a lejárató kampányok esetén, nagyon vigyáznak arra kölcsönösen, hogy ne nehezítsék meg a másik dolgát, hogy ezzel ne nehezítsék meg a saját helyzetüket. A szlovák csaj -ha már a topic címénél akarok maradni- olyan kőkemény ellenkampányt kapott Orbán Viktortól megválasztása előtt, hogy egyetlen felvidéki magyar lehetőleg ne szavazzon rá, mert olyan vadliberális, hogy ezeket már ismerjük. Beiktatása után kicsivel még jöttek kifelé a cikkek, hogy nézzük meg, hogy meg fogja törni a V4 egységét! És értelmes a csaje. Azonnal felfogta, hogy ülhet Merkel asztalánál és ülhet a négy ország asztalánál. Az egyiknél szem magasságban tárgyal. Még ha finomak a lehulló moslék darabok a másik asztalnál is. (És egyébként tudomásom szerint korrekt a magyar kisebbséggel szemben, amit azzal indokol, hogy hisz a liberalizmusban és a kisebbségek jogaiban. De Orbán Viktor rengetegszer jön látogatóba, Szíriából plusz vendéget már nem fogad. Van neki elég!)

Nagyon nehéz besorolni bármelyiket jobb- és baloldal közé. A cseh és szlovák úgynevezett jobboldali formációknál meg pláne érdekes mozgások és manőverek szoktak lenni. Az, hogy Fico jobb- vagy baloldali? Talán jobb... baloldalinak berakni és a gombhoz hozzá varjuk a kabátot. A kategória címéhez a meghatározást.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Lássuk csak:
mert olyan vadliberális
Hogy mennyire vad az szubjektiv, de igen liberális, egyébként.
És értelmes a csaje
Persze, teljesne "távirányitott" ,szinte számszerűsithető milliókból összerakott marketinges termék.
Az egyiknél szem magasságban tárgyal
Az ,hogy egy asztalnál ki milyen szem magasságban ül azt ki kell érdemelni. A hölgyet is felarkták a elején egy polcra, hogy majd milyen befolyásos, sőt európa egyik legbefolyásosabb politikusa lesz/lehet stb. ... aztán kiderült, hogy egy nagy senki.
(És egyébként tudomásom szerint korrekt a magyar kisebbséggel szemben, amit azzal indokol, hogy hisz a liberalizmusban és a kisebbségek jogaiban.
Ezt nekem, mint szlovák állampolgárnak, felvidéki magyarnak beadni,... Korčokkal és Klussal meg a többivel izelitőt kaphattunk a liberális kissebbségpolitikából. Qrva korrekt hozzáállással találkoztunk. Köszönöm nem kérjük. Szivesen linkelnék egy tucatot, felvilágositó jelleggel, de nem akarom lerombolni a mitoszaidat.
Az, hogy Fico jobb- vagy baloldali? Talán jobb... baloldalinak berakni és a gombhoz hozzá varjuk a kabátot.
Posztkomcsi soviniszta populista baloldali. A tények szerint.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ezt nekem, mint szlovák állampolgárnak, felvidéki magyarnak beadni,... Korčokkal és Klussal meg a többivel izelitőt kaphattunk a liberális kissebbségpolitikából. Qrva korrekt hozzáállással találkoztunk. Köszönöm nem kérjük. Szivesen linkelnék egy tucatot, felvilágositó jelleggel, de nem akarom lerombolni a mitoszaidat.

És kit mondanál akkor a szlovák politikából -és nem a szlovákiai magyar politikából- a magyarok nagy barátjának? Azzal, hogy linkelnél egy csomót, de mítoszok, azzal nem tudok mit kezdeni. Konkrétan olyanról az elmúlt években nem hallottam, hogy egy magyar egyetemista lányt megvertek a nyílt utcán azért, mert magyarul telefonált.
A kérdésem az, hogy van-e kedvenced a szlovák politikusok közül vagy egyébként mindenkiről tudnál cikkeket linkelni? (És ez utóbbi esetben nekem a csaj elfogadható az étlapról.)

Hogy feltették az elején "egy polcra", hogy ő milyen nagy politikus lesz? Persze! És kik? Én is lehoznék egy csomó cikket arról, hogy a pártfogoltam micsoda hatalmas karrier előtt áll, ha szavazásra készülünk. Az, hogy a sajtó hazudik, hát jó reggelt! Mint írtam, egy percig nem hitte el senki -remélem-, hogy Merkel magasságába fog kezdeni... vagy valaha is kerülni. Szlovákia egyszerűen nem Németország. És a kancellár megnyert pár választást.
Nyilván kiderül róla, hogy nem is olyan nagy formátumú vezető, ha nem ül Merkel mellé a földre. Én is ezt írnám róla. Nekem sem tetszene, ha ő mégsem robbantja a V4 egységét. Ez a világ rendje és természetes.

A cseh és a szlovák politikusok alapból nagyon furák nekem. Sargentininél az ANO összes képviselője megszavazta a jelentést. 24 óra nem telt el, és Babis bejelentette, hogy egy év múlva ezek közül egy sem lesz sehol képviselő. Ő nem fogja tűrni a Magyarország elleni szavazásokat, mert ez a csehek elleni támadás is egyben. A EPP-ben az ominózus szavazáson a csehek megszavazták az SzMSz módosítását, és az épület folyosóján nyilatkozták aszem a HírTV-nek, hogy de ők nem akarták, hogy a Fidesz kilépjen és ők nem így gondolták...
És nálatok sem különbek. Bejelentik, hogy Szputnyikot veszünk, mert Magyarország már felnyalta a pofon zsák tartalmának nagy részét és mert kell vakcina. Utána óriási perpatvart csináltak belőle kormányon belül is, hogy de ők európéerek és ők nem fognak engedni Moszkva fenyegető politikájának meg nem bontják meg az egységet. Utána bejelentették nagyjából ugyan ezek, hogy mi, a szlovák nép, képtelenek vagyunk bevizsgálni a szer hitelességét. Magyarországra szállítva ott ellenőrizzük és utána onnan hozzuk be a mi területünkre.
Ha én ki akarom nyírni a Szputnyikot, akkor nem fogok kompromisszumot kötni azzal, hogy én voltam az idióta és ha a szomszédom azt mondja, hogy ő engedélyezi nekem, akkor én megnyugodtam. Valamiért nagyon sokszor pozicionálják magukat úgy, hogy rettegnek a Nyugat haragjától, de emiatt ahogy szembekerülnek Budapesttel, kifarolnak és arra játszanak, hogy majd beúsznak farvízen, de ők nem bírják ki a pofonokat.
De ez csak az én magán véleményem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 988
113
Andrej Danko egész korrekt viszonyt ápolt Bugárékkal... A pénz és ahatalom egyesíti az embereket. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 710
30 205
113
És kit mondanál akkor a szlovák politikából -és nem a szlovákiai magyar politikából- a magyarok nagy barátjának? Azzal, hogy linkelnél egy csomót, de mítoszok, azzal nem tudok mit kezdeni. Konkrétan olyanról az elmúlt években nem hallottam, hogy egy magyar egyetemista lányt megvertek a nyílt utcán azért, mert magyarul telefonált.
A kérdésem az, hogy van-e kedvenced a szlovák politikusok közül vagy egyébként mindenkiről tudnál cikkeket linkelni? (És ez utóbbi esetben nekem a csaj elfogadható az étlapról.)

Hogy feltették az elején "egy polcra", hogy ő milyen nagy politikus lesz? Persze! És kik? Én is lehoznék egy csomó cikket arról, hogy a pártfogoltam micsoda hatalmas karrier előtt áll, ha szavazásra készülünk. Az, hogy a sajtó hazudik, hát jó reggelt! Mint írtam, egy percig nem hitte el senki -remélem-, hogy Merkel magasságába fog kezdeni... vagy valaha is kerülni. Szlovákia egyszerűen nem Németország. És a kancellár megnyert pár választást.
Nyilván kiderül róla, hogy nem is olyan nagy formátumú vezető, ha nem ül Merkel mellé a földre. Én is ezt írnám róla. Nekem sem tetszene, ha ő mégsem robbantja a V4 egységét. Ez a világ rendje és természetes.

A cseh és a szlovák politikusok alapból nagyon furák nekem. Sargentininél az ANO összes képviselője megszavazta a jelentést. 24 óra nem telt el, és Babis bejelentette, hogy egy év múlva ezek közül egy sem lesz sehol képviselő. Ő nem fogja tűrni a Magyarország elleni szavazásokat, mert ez a csehek elleni támadás is egyben. A EPP-ben az ominózus szavazáson a csehek megszavazták az SzMSz módosítását, és az épület folyosóján nyilatkozták aszem a HírTV-nek, hogy de ők nem akarták, hogy a Fidesz kilépjen és ők nem így gondolták...
És nálatok sem különbek. Bejelentik, hogy Szputnyikot veszünk, mert Magyarország már felnyalta a pofon zsák tartalmának nagy részét és mert kell vakcina. Utána óriási perpatvart csináltak belőle kormányon belül is, hogy de ők európéerek és ők nem fognak engedni Moszkva fenyegető politikájának meg nem bontják meg az egységet. Utána bejelentették nagyjából ugyan ezek, hogy mi, a szlovák nép, képtelenek vagyunk bevizsgálni a szer hitelességét. Magyarországra szállítva ott ellenőrizzük és utána onnan hozzuk be a mi területünkre.
Ha én ki akarom nyírni a Szputnyikot, akkor nem fogok kompromisszumot kötni azzal, hogy én voltam az idióta és ha a szomszédom azt mondja, hogy ő engedélyezi nekem, akkor én megnyugodtam. Valamiért nagyon sokszor pozicionálják magukat úgy, hogy rettegnek a Nyugat haragjától, de emiatt ahogy szembekerülnek Budapesttel, kifarolnak és arra játszanak, hogy majd beúsznak farvízen, de ők nem bírják ki a pofonokat.
De ez csak az én magán véleményem.
Látszik, hogy nem a határon túli terültek szülötte vagy. A cseh/szlovák/ukrán/román/szerb/horvát (bocs, ha kihagytam valakit) egy dologban megegyezik. Ha szavazatokat szeretne, kötelező a magyarellenesség. Legalábbis szavakban. Ellenünkben határozzák meg önmagukat.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Látszik, hogy nem a határon túli terültek szülötte vagy. A cseh/szlovák/ukrán/román/szerb/horvát (bocs, ha kihagytam valakit) egy dologban megegyezik. Ha szavazatokat szeretne, kötelező a magyarellenesség. Legalábbis szavakban. Ellenünkben határozzák meg önmagukat.

Talán ez különböztet meg minket, kettőnket?

Én nem a hangzatos szavakban hiszek. A jelenlegi vezetésnek gyaníthatóan volt felelőssége abban, hogy az ő ideje alatt nem fagy be évekre a két ország viszonya egy utcán történt bűncselekmény miatt. Az orosz vakcina esetében is Pozsony egyes erői kijátszották a magyar kártyát és pár hónap múlva levették a napirendről. (Mint már korábban említettem, egy nekik olyan megalázó megoldással, ami sehol sincs és ne is képzeljük azt, hogy valaha is lesz! Ha engem kérdezel, megoldhatták volna ügyesebben is. De ez a része számunkra harmadrangú.)
Horvátokkal megalapítottunk egy NATO hadosztályt és a tótok harmadik nemzetként nagyon rövid időn belül csatlakoztak/hamarosan csatlakozni fognak. Az osztrákok semlegesek, nem tagjai a NATOnak, de mégis csatlakoztak a szolnoki különlegesekhez egy közös elképzelés keretében.

Nem egy darab személynek tulajdonítom azt, hogy már előtte is elkezdett normalizálódni a viszony a két ország között. De nem állt meg és nem fordult vissza. Lehet vitatkozni azon, hogy mit tekintünk szerencsés választásnak a szomszéd vezető politikusok kapcsán. Én már azt is szerencsés dolognak tartom, hogy nem cikkezünk tankokkal való lerohanásról... ami például Slota idején rendszeres volt. (És a jelenlegi oláh média most sem túl baráti.) Az meg pláne szerencsés, ha a magyar ellenzéket nem überlik a Magyarországot gyalázó jelentések elfogadásánál, hanem kimondottan visszafogottan viselkednek. Miniszteri és államfői szinten egyik V4 ország sem engedi meg magának, hogy bármilyen ellenséges nyilatkozatot tegyen, a Tanácsban pedig szavazásnál nem kaptunk tőlük kést a hátunkba. (Attól, hogy egy női politikusról van szó, nem kell szerelmesnek lenni bele. Még csak szavazni sem kell rá. De ha megengedjük azt a luxust, hogy a minket utáló népeknél azt várjuk el, hogy belénk szerelmes vezetőik legyenek, akkor hosszú és csalódással teli életünk lesz. Sokkal reálisabbnak érzem almát az almával és körtét a körtével összehasonlítani. A jelenlegi szlovák banda az elődeinél is jobb egy fokkal és ha szétnézek a környéken a románnál és az ukránnál is kedvezőbb.)

Nyilván nem lesz velük olyan jó a viszony, mint a kolumbiaiakkal és kenyaiakkal. Mert ezek a népek életükben nem hallottak rólunk és mi is annyit tudunk róluk, hogy szeretnek mosolyogni és meleg a víz a tengerparton.

Amiről beszélek, azt visszatükrözi az elfogadott stratégia is, ahol nem északi, hanem keleti és déli veszélyeztetettséget mond ki.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Azzal, hogy linkelnél egy csomót, de mítoszok, azzal nem tudok mit kezdeni. Konkrétan olyanról az elmúlt években nem hallottam, hogy egy magyar egyetemista lányt megvertek a nyílt utcán azért, mert magyarul telefonált.
Ugye most nem akarsz arról győzködni engem, hogy mi van itt ahol élek?
Egyébként is, nálad csak az a jól definiált feltétel, hogy minden évben pont "egy magyar egyetemista lányt megverjenek a nyilt utcán azért, mert magyarul telefonált"?
Miniszteri és államfői szinten egyik V4 ország sem engedi meg magának, hogy bármilyen ellenséges nyilatkozatot tegyen
Martin Klus szerint a felvidéki magyarok nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek, ukrán és grúz példát hozva fel, 2021-ben, EU és NATO tag jószomszédi iszonya közepette, a "liberalizmus által garantált kisebbségi politika" jegyében, gondolom, barátom. Korčok-ot ne is emlitsük.
Én már azt is szerencsés dolognak tartom, hogy nem cikkezünk tankokkal való lerohanásról... ami például Slota idején rendszeres volt
Mivel nincs mivel lerohanni MO-t. Látva a mostani eseményeket lassan ki merem jelenteni, hogy a felvidéki szlovák liberális kisebbség-politika veszélyesebb, mint a korábbiak voltak. Ott legaláb tudtuk, hogy az akkori vezetés hazafias érzelmek alapján tör ránk, kiszámitható volt a szlovák nemzeti gondolkodás,...de ezek?...külföldről irányitott brüsszeli seggnyalók soviniszta gyülekezete.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 073
113
Identitászavaros banánköztársaság, ahol külföldi hatalmak és titkosszolgálatok harcolnak a színfalak mögött a befolyásért.
Mondjuk az elég egyértelmű, hogy Caputova, Kiska kiknek az emberei (előbbi egyenesen az Open Society-től jött ugye), ahogy Ficoról is. Matovic úgy tűnik néha önállóskodik.
A harc csúcsán van egy Behódoló, meg egy Kandúr nevű szuperszlovák. :D :D :D :D ÉS ezek tolják az önálló, nagyon nemmagyarorszlávokdenemolyanszlávokdenemnáciszlovákokvagyunk faszságot. :D
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Szlovák Legfelsőbb Ellenőrzési Hivatal (NKU) az F-16 beszerzésről:
https://www.nku.gov.sk/aktuality/-/...a-ze-nakup-14-stihaciek-f-16-bol-opodstatneny
Néhány apróság, immár hivatalból megerősitve:
  • a döntés pillanatában nem voltak aktualizálva a nemzeti stratégia idevágó passzusai, pl. követelmények a tipussal szemben, amely szerint el lehetett volna birálni az egyes technikákat
  • nem volt sem parlamenti, sem civil kontrollja a beszerzésnek, a parlament nem tárgyalta, közvélemény nem volt megfelelően informálva a beszerzés gazdasági volumenéről
  • 40 évre vetitve 6,2milliárd EUR-s a 14db F-16 üzemeltetési és vételi becsült összköltsége
  • nem volt bizonyitott a "nyertes ajánlat" előnye a többivel szemben
  • nem volt keresve/vizsgálva más megoldás a légtérvédelem megoldására a beérkező ajánlatokon kivül
  • a beszerzés gazdasági oldalról súlyosan befolyásolja a nehézdandár jövőbeni létrehozását, hiszen utóbbit várja el a NATO nem pedig a vadászgépek meglétét.
0ebf4091087989168dda3628e16dd7f4.jpg


edc044d32345a87bb3d9f10ce037a189.jpg
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
+ az analizisből kiderül:

"Financovanie:
  • Vybraná možnosť obmeny taktického letectva nemusela byť najefektívnejším riešením, keďže nebola posúdená hodnota za peniaze pri iných možnostiach.
  • Keby sa pri nákupe požadovali kompenzačné programy (napr. priame investície do zbrojného priemyslu, zabezpečenie subdodávateľských vzťahov pre vlastnú zbrojnú výrobu atď.), ekonomika SR mohla byť podporená sumou až do výšky obstarávacej ceny lietadiel, t. j. 1,9 mld. EUR.
  • Celková cena za prevádzku stíhacích lietadiel F-16 na 3. až 10. rok je plánovaná vo výške 720 mil. USD bez DPH, cena však nie je konečná.
  • Celková cena za lietadlá, výcvik, muníciu, dvojročnú prevádzku a predpokladané náklady na ďalších osem rokov prevádzky 14 stíhacích lietadiel F-16 je vo výške 2,6 mld. EUR s DPH.
  • Celkové náklady na obstaranie stíhacích lietadiel F-16 a ich následnú prevádzku počas 30 rokov sú odhadované vo výške 5 mld. EUR s DPH (40 rokov – 6,2 mld. EUR)."

  • Azaz effektivitás hiánya,
  • ellentételezés hiánya (nem is kérték),
  • a 3. és a 10. év között adó nélkül 720 millió USD-r van tervezve az üzembentartás költsége, ami ráadásul nem kötött összeg, nem végleges...,
  • a gépek ára a két év support-al, ill. a következő 8 évig üzembentartással 2,6miliárd Euró adóval
  • Az egész F-16 bolt 30 évre vetitve 5 milliárd Eurót, 40 évre számolva 6,2 milliárd eurót tesz majd ki.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 089
113
+ az analizisből kiderül:

"Financovanie:
  • Vybraná možnosť obmeny taktického letectva nemusela byť najefektívnejším riešením, keďže nebola posúdená hodnota za peniaze pri iných možnostiach.
  • Keby sa pri nákupe požadovali kompenzačné programy (napr. priame investície do zbrojného priemyslu, zabezpečenie subdodávateľských vzťahov pre vlastnú zbrojnú výrobu atď.), ekonomika SR mohla byť podporená sumou až do výšky obstarávacej ceny lietadiel, t. j. 1,9 mld. EUR.
  • Celková cena za prevádzku stíhacích lietadiel F-16 na 3. až 10. rok je plánovaná vo výške 720 mil. USD bez DPH, cena však nie je konečná.
  • Celková cena za lietadlá, výcvik, muníciu, dvojročnú prevádzku a predpokladané náklady na ďalších osem rokov prevádzky 14 stíhacích lietadiel F-16 je vo výške 2,6 mld. EUR s DPH.
  • Celkové náklady na obstaranie stíhacích lietadiel F-16 a ich následnú prevádzku počas 30 rokov sú odhadované vo výške 5 mld. EUR s DPH (40 rokov – 6,2 mld. EUR)."

  • Azaz effektivitás hiánya,
  • ellentételezés hiánya (nem is kérték),
  • a 3. és a 10. év között adó nélkül 720 millió USD-r van tervezve az üzembentartás költsége, ami ráadásul nem kötött összeg, nem végleges...,
  • a gépek ára a két év support-al, ill. a következő 8 évig üzembentartással 2,6miliárd Euró adóval
  • Az egész F-16 bolt 30 évre vetitve 5 milliárd Eurót, 40 évre számolva 6,2 milliárd eurót tesz majd ki.

Jó vastagon fogott a ceruza, amikor kiszámolták nekik a rendkívüli hadiadót. Ennyi pénzből a komplett birodalmi csillagromboló flottát meg lehetne venni. Kisé egyenlőtlen, gyarmati szerződés jellege van a dolognak.
 
Status
Not open for further replies.