[BIZTPOL] Szlovákia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 616
5 353
113
Lehet én vagyok kukacos, de mi a baj ezzel a homlokzattal? Nem úgy tűnik, hogy ezt fel kellene újítani. Amúgy 260 euróbol mit is szeretnének felújítani? Kifestik újból a bejárati ajtót?

3bc78bc22a5a6b7ff59d0c3d215555a3.jpg
260 000 EUR. lehagyott pár nullát a fordító.:D
 
  • Vicces
Reactions: plushun

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 248
55 329
113

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 285
13 997
113

Az állam 50 millió euróért újabb vízerőművet akar építeni Čunovóban​

https://ekonomika.sme.sk/c/22790548...aren-vyuzije-energiu-dotacnych-prietokov.html

"A tervezett tevékenység célja a Čunovo szakaszon keresztül kibocsátott támogatási áramok energiafelhasználása a Čunovo II vízerőmű megépítésével, amely közvetlenül térben és működésileg kapcsolódik a szomszédos, meglévő Čunovo vízerőműhöz" - közölte az állam. tulajdonú társaság környezeti hatásvizsgálat (KHV).

Az azonos nevű pozsonyi kerületben található Čunovo II vízerőműnek tíz megawatt beépített teljesítményűnek kell lennie.

Az erőmű építését 2024-re tervezik. Az építkezést két év múlva kell befejezni.
 
  • Hűha
Reactions: formosa1

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 088
24 539
113
Most már szinte senki, hiszen az EU-n belul nem is lenne semmi értelme ...
lehet rosszul kérdeztem,hányan szeretnének úgy élni mint a csehek és ha ehhez egy új Csehszlovákia lenne a járható út hányan szavaznának emellett ? valahogy így értettem volna a kérdést .
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 285
13 997
113
lehet rosszul kérdeztem,hányan szeretnének úgy élni mint a csehek és ha ehhez egy új Csehszlovákia lenne a járható út hányan szavaznának emellett ? valahogy így értettem volna a kérdést .
Anyira látványosan jobban a csehek azért nem élnek. Raádásul ha régiókra lebonjuk a kérdést, akkor az ország gazdagabb régióinak ez nem igazan hozna semmit, a szegényebb regiókban pedig hagyományosan legmerogonyosodott szuverenisták élnek, akik ha már (kicsit elviccelve a dolgot), akkor kizárolag Oroszországhoz lennének hajlandóak csatlakozni. ;)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 396
67 549
113
Anyira látványosan jobban a csehek azért nem élnek. Raádásul ha régiókra lebonjuk a kérdést, akkor az ország gazdagabb régióinak ez nem igazan hozna semmit, a szegényebb regiókban pedig hagyományosan legmerogonyosodott szuverenisták élnek, akik ha már (kicsit elviccelve a dolgot), akkor kizárolag Oroszországhoz lennének hajlandóak csatlakozni. ;)
Megfeledkeztél a Magyarországhoz csatlakozókról. :oops:
 

JTDP

Well-Known Member
2010. december 17.
61
378
53
és most mennyi is lett elsődlegesen valami 600 000 és a másodlagos mennyi lett? (így lett rákérdezve milyen nemzetiségnek valja magát elsődlegesen és másodlagosan ha jól emlékszek)
Most nem ezért írtam, csak (igaz Kárpátalján, nem Felvidéken) konkrétan ismerek olyat (nem csak hallottam), akinek népszámláláskor ukránt írtak be, attól függetlenül, hogy ő magyart mondott. Olyan opció nem volt.

Valamint olyat is ismerek, aki ukránt mond be magától, pedig ő maga is magyarnak vallja magát, nem is beszél ukránul, az egész család magyar. De ő nem érti, hogy attól hogy ott lakik, és ukrán állampolgár (amikor vele beszéltem, még nem volt ez a honosítási lehetőség), attól ő még nem lesz egyenesen ukrán. De ő sajnos úgy van vele, hogy ha ott lakik, és ottani az állampolgársága, akkor ő ukránnak számít, hiába tudja, hogy ő magyar. Próbáltam elmagyarázni neki, de nem értette meg.

És ez csak két ember akit én személyesen tudok. Szóval biztos, hogy van még ilyen, és nem kevés.
 
W

Wilson

Guest

Védelmi egyezményt köthet az Egyesült Államok Szlovákiával​


2022.01.12. 14:50


Jóváhagyta a szlovák kormány szerdán, az Amerikai Egyesült Államokkal kötendő védelmi együttműködési egyezményt (DCA) – jelentette a TASR, szlovák közszolgálati hírügynökség.

Az egyezményt – amely komoly vitát gerjesztett a szlovák politikában – a hatályba lépéséhez még a parlamentnek is jóvá kell hagynia, illetve az államfőnek is rá kell bólintania. A tíz évre szóló, majd ezt követően automatikusan megújítható egyezmény egyebek mellett lehetővé tenné, hogy az Egyesült Államok térítésmentesen használja az ország két legjelentősebb katonai repterét, katonai támaszpontokat hozzon létre és hadászati eszközöket telepítsen az ország területén. Az egyezmény lehetővé teszi azt is, hogy Szlovákia 100 millió dollár értékben támogatást szerezzen védelmi infrastruktúrája felújítására – írja az MTI.

Az egyezmény – még elfogadása előtt – élénk politikai vitát gerjesztett és számos bírálat érte, főként ellenzéki pártok, de más szervezetek részéről is. Az egyezményről bírálói azt állítják, hogy teljesen előnytelen Szlovákia számára, sérti az alkotmányt, veszélyezteti az ország szuverenitását, illetve potencionális háborús konfliktus esetén céltáblává teszi az országot. Az egyezménnyel összefüggésben a pozsonyi parlament legerősebb ellenzéki pártja, a Robert Fico vezette Irány (Smer-SD) indítványozta a törvényhozás rendkívüli ülésének összehívását, ugyanakkor jelezte, hogy készen áll arra is, hogy népszavazást kezdeményezzen a kérdésben.
Az egyezmény egyes pontjainak alkotmányosságát a szlovák legfőbb ügyész, Maros Zilinka is kétségbe vonta, a dokumentumban foglaltakat a legnagyobb munkáltatókat képviselő érdekvédelmi szervezet, illetve számos volt magasrangú politikus is bírálta. Ezekkel az állításokkal ellentétes véleményeket fogalmazott meg Ivan Korcok, szlovák külügyminiszter, illetve a védelmi tárca vezetője, Jaroslav Nad. Mindketten „az ország számára előnyös” keretszerződésnek minősítették az egyezményt.

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 248
55 329
113

Védelmi egyezményt köthet az Egyesült Államok Szlovákiával​


2022.01.12. 14:50


Jóváhagyta a szlovák kormány szerdán, az Amerikai Egyesült Államokkal kötendő védelmi együttműködési egyezményt (DCA) – jelentette a TASR, szlovák közszolgálati hírügynökség.

Az egyezményt – amely komoly vitát gerjesztett a szlovák politikában – a hatályba lépéséhez még a parlamentnek is jóvá kell hagynia, illetve az államfőnek is rá kell bólintania. A tíz évre szóló, majd ezt követően automatikusan megújítható egyezmény egyebek mellett lehetővé tenné, hogy az Egyesült Államok térítésmentesen használja az ország két legjelentősebb katonai repterét, katonai támaszpontokat hozzon létre és hadászati eszközöket telepítsen az ország területén. Az egyezmény lehetővé teszi azt is, hogy Szlovákia 100 millió dollár értékben támogatást szerezzen védelmi infrastruktúrája felújítására – írja az MTI.

Az egyezmény – még elfogadása előtt – élénk politikai vitát gerjesztett és számos bírálat érte, főként ellenzéki pártok, de más szervezetek részéről is. Az egyezményről bírálói azt állítják, hogy teljesen előnytelen Szlovákia számára, sérti az alkotmányt, veszélyezteti az ország szuverenitását, illetve potencionális háborús konfliktus esetén céltáblává teszi az országot. Az egyezménnyel összefüggésben a pozsonyi parlament legerősebb ellenzéki pártja, a Robert Fico vezette Irány (Smer-SD) indítványozta a törvényhozás rendkívüli ülésének összehívását, ugyanakkor jelezte, hogy készen áll arra is, hogy népszavazást kezdeményezzen a kérdésben.
Az egyezmény egyes pontjainak alkotmányosságát a szlovák legfőbb ügyész, Maros Zilinka is kétségbe vonta, a dokumentumban foglaltakat a legnagyobb munkáltatókat képviselő érdekvédelmi szervezet, illetve számos volt magasrangú politikus is bírálta. Ezekkel az állításokkal ellentétes véleményeket fogalmazott meg Ivan Korcok, szlovák külügyminiszter, illetve a védelmi tárca vezetője, Jaroslav Nad. Mindketten „az ország számára előnyös” keretszerződésnek minősítették az egyezményt.





A yenkik szét akarják tapostatni Szlovákiát is az Oroszokkal, yo fejek.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 285
13 997
113
Majd @PavolR ha erre jár elmondja, hogy ennek a szerződésnek a ratifikálására mennyi az esély, de én úgy gondolom, hogy nem lesz ez olyan egyszerű menet.....
A kormányon nem utkozot ellenállásba, szoval per pillanat nem valószinú, hogy az aláírás után ne menne át a parlamentben is. A kritikusok nem rendelkeznek kello politikai erovel.
 
W

Wilson

Guest
A kormányon nem utkozot ellenállásba, szoval per pillanat nem valószinú, hogy az aláírás után ne menne át a parlamentben is. A kritikusok nem rendelkeznek kello politikai erovel.
Lehet, hogy én emlékszem rosszul, de nekem úgy rémlik, hogy első körben "nem akartátok" ezt a szerződést...
 
Status
Not open for further replies.