1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

BM-21 Grad

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - nyugger által indítva @ 2015. augusztus 3..

1. ijasz

ijasz Well-Known Member

Panzerfaust likes this.
  2. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Azt látom a neten, hogy van 65 lezsírozott, kivont sorozatvetőnk (pont ez a Grad). Nem lehetne modernizálni? Úgy láttam, több helyen is megtették, illetve több helyről be lehetne hozzá szerezni a know-howt.
    Ha jönne mellé néhány M777-es, egész jól festene a tüzérség, mint fegyvernem - a mostani állapothoz képest.

marton likes this.
  3. ms07

ms07 Well-Known Member

Hol lâtod? Itt mindenki azt állítja, hogy eladtunk, szétvágtunk mindent. Ha lenne, akkor rendszerbe lenne, szerintem

4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Úgy tudom vagy 10 éve mentek a kohóba.

Python likes this.
  5. Masztiff

6. ms07

ms07 Well-Known Member

7. Masztiff

Ne írjál, vegyél!:) BRDM-et használnak a páncéltörők Tatán úgy tudom. D-20 meg van, gondolom lezsírozva. De Gvozgyikát meg Akáciját nem írnak, tehát akár lehet a Grad is igaz. Remélem is;)

8. ms07

ms07 Well-Known Member

De a Brdm nem ugyanaz a Vsbrdm-mel, írnak mindkettőt. Ha van több száz löveg, és Bm21 valahol, az k@rva titkos helyen lehet :D Sok lerakatot kipucoltak,, pl Kalocsát. Én a helyedben nem nagyon bíznék ebben a lezsírozott történetben

antigonosz likes this.
  9. Masztiff

Valaki itt biztos tudja a tutit, csak vagy még nem mondta el, mert titkos, vagy nem olvastam el. De reménykedni azért lehet, hátha begyön

10. Crusader

Crusader Active Member

Nem tudom hirtelen ki az a spotter, de van pár raktárról fennt galériája valahol. A D-20-asból is alig van, sőtt néha szabad ég alatt rohadtak évtizedeket..

antigonosz and Masztiff like this.
  11. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Jaj a Wikipédia az nem valós am, arra itt nem illik hivatkozni nagyon. Lehet hogy 15 éve nem frissítették azokat az infókat. Örülnék én 65 gradnak, de nincs, max 1-2 a bodzasban. Mondjuk ezt tényleg nem nehéz legyártani, ez minden további nélkül menne itthon, nagyobb mennyiségben is. Egyedül a rakétát kell kiválasztani melyik legyen aztán lehet hegeszteni össze a csöveket. Szerbeknek van ez az ilyen téren, talán tőlük kellene licenszet venni. Ide valami olcsó holmi kell ami kellően messze hordó. Mivel nagy mennyiséget ereget el.

12. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Újonnan sem drágák,még 3. világbeli országok is szereznek be mostanábban,sőtt fejlesztenek is,pl.: brazilok,izraeliek,lengyelek ,FÁK országok,szerbek,észak-koreaiak,kínaiak,talán még szudán is,stb.. Jöhetne,és akkor szerb mintára egy vegyes tüzér dandár felálhatna.

antigonosz likes this.
  13. alhonvéd

alhonvéd New Member

svajcibeka likes this.
  14. Python

Python Well-Known Member

Ezen oldal megosztása