1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Boeing E-737 AEW&C Wedgetail/Peace Eagle/Peace Eye

Diskurzus a(z) 'Légtérellenõrzõ, felderítő, ELINT, tengeralattjáró' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Zöld utat kapott az izraeli berendezések török exportja
    Jaj, jaj, és jaj... Ez anno ki lett tárgyalva.

Olvasd el a Nemzetközi Tengerjogot és a hozzá kapcsolódó dolgokat. Ebből az jön le, hogy egy felszólításra meg nem álló hajót akár elvben el is lehetne süllyeszteni. Ehhez képest úgy keződött, hogy figyelmeztetés mellett elkezdtek átszállni a hajóra, ahol elkezdték az IDF katonáit vascsővel ütni. Még a leszállás után sem használtak egyből halálos sérülést okozó fegyvert, paintball puskába - vagy ahhoz hasonló szerkeztbe - töltött könnygáz/paprikaspray szerű anyaggal tüzeltek. Még ekkora sem álltak le. Az IDF teljesen jogszerűen járt el.

Mellékzönge. Ha nekem lenne fegyverem és nekem esnek többen vascsővel én kettőig sem számolnék és menne az éles fegyver használata Ha akarod, akkor tartok rajtad demót, hogy vascsővel milyen súlyos sérüléseket lehet okozni csakhogy felfogd a helyzet súlyát. Aki egy felfegyverzett katonának vacsővel esik és semmiféle figyelmeztetésre sem áll le, az megkapja azt, amire számíthat. Pont. Egyetlen könnycseppet sem ejtek ekkora droidokért...

A másik része is röhejes a kommmentednek. Ha pár idióta magyar rátámadna egy idegen ország teljesen törvényesen eljáró rendfenntartó erőjének tagjára és esetleg belehal a saját hülyeségébe, annak miért is kellene diplomáciai bonyodalmakhoz vezetni...? Szeritnem semmi miatt. Az egész izraeli balhét mesterségesen gerjesztették.

2. joker

joker Well-Known Member

Elsősorban ha volt is vascső, ha volt, akkoris az IDF-s civilvadász abba saját önszántából futott bele, mert kurvára semmi keresnivalója nem volt azon a hajón.

Itt nem arrol van szó, amiről te beszélsz, hogy neked van fegyvered és vascsővel nekedesnek s meg kell védd magad, hanem arról, hogy neked van fegyvered, egy fasz vagy, mindenkivel kötekedsz és baszakodsz, s amikor valaki nekedáll vascsővel, mert átléptél egy határt, akkor lelövöd szerinted jogosan.

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Mint írtam, a blokád teljesen megfelelt a Nemzetközi Jognakt. Az elvbe "békés" hajó rakománya átvizsgálást követően célbajuttatható lett volna, ahogy zajlottak a humanitárius szállítások az eset alatt is.

Szóval bocs, de "érveid" legfeljebb mosolygásra késztetnek...

Menjnük át egy másik topikba. Kérdés, hogy melyikbe...

4. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

@molnibalage, joker

Szerintem hozzatok létre egy Közel-Kelet topikot biztpolban, az jó hely lenne ezt kitárgyalni.

Emellett javaslom jokernek, hogy a fórumszabályzatnak megfelelően mellőzze a kocsmai stílust, mert kiretusálom innen :)

5. joker

joker Well-Known Member

a blokád teljesen megfelelt a Nemzetközi Jognak -  :) ha van egy BT állandó tag szolgád, akkor minden megfelel a nemzetközi jognak

6. joker

joker Well-Known Member

GrGly az előbb ha hiszed ha nem kerestem ott a Közel-Kelet topikot, de nem volt.

javaslom jokernek, hogy a fórumszabályzatnak megfelelően ...- már megint azok a szabályok :)

7. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Mondom HOZZATOK létre :p

8. weasel007

weasel007 Well-Known Member

http://kepfeltoltes.hu/140212/E-7_Wedgetail_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

9. jumbo

jumbo Member

Ez a topic áll legközelebb a talált infohoz...

Ilyen <b>polgári</b> repülőgépet még nem láttam.
    Vajon mi lesz majd a reakció, ha Ferihegyre/Rómába/Moszkvába ilyen repülőgép érkezik?

Forrás http://www.airliners.net/photo/Up-%28El-Al/Boeing-737-804/2690225/L/

10. wolfram

wolfram Well-Known Member

Ez egy Elbit C-MUSIC DIRCM rakétavédelmi rendszer. Szóval nem felderítő, hanem csak sima önvédelmi cucc. Polgári gépekre is szerelnek manapság már ilyeneket (és nem csak Izraelben).

http://elbitsystems.com/Elbitmain/files/MUSIC_C-MUSIC.pdf

http://www.janes.com/article/45493/israel-adopts-c-music-missile-protection-system-for-national-airliners

https://www.youtube.com/watch?v=Vkt8TRRkWmI

11. jumbo

jumbo Member

wolfram

Köszönöm az információt.
    Láttam már néhány Boeing-ot (közelről is), de az ilyesmi cucchoz nem volt szerencsém.

12. wolfram

wolfram Well-Known Member

Nem túl gyakori még, már csak azért is, mert nyilván jóóóó sokba kerül. De a jövőben szerintem egyre többször lesz látható majd ehhez hasonló eszköz a polgári gépeken is. Pláne, hogy Líbiában, Szíriában, stb. picit túl sok MANPADS került "kiosztásra"...

13. weasel007

weasel007 Well-Known Member

E-7 Wedgetail FullHD

14. notaricon

notaricon Well-Known Member

15. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Ezen oldal megosztása