Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 806
14 937
113
Szia,

Ebben az a legmeglepobb, hogy amennyire tudom, a nemzetkozi szabalyok tiltjak, hogy hatastalanitva ilyet vegyen az ember (pontosabban csak egy hasznalhatatlan vaskupacot lehet venni ilyen neven), de azt nem, hogy eles allapotban megvegye az ember.

Ha olyanom van, még a T-72A-val is beérném :cool:

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
864
4 352
93
Miért történik sok vadászbaleset ?
Azért mert sok a vadász, és igy sok közöttük a nyomorult a nagy merítés miatt.

Csak ami hirtelen eszembe jut:

Rendőrségi bejelentés, mert pattog a sörét a város széli telephely cserepeslemez tetőjén. Hasonló bejelentés, mert kerítésen pattogott, stb.
Eljárás, mert a paraszt úgy vadászott, hogy kocsiról lőtte az őzet, de ami nem rogyott le helyben, azt leszarta és ment a másik után.
Lepapírozatlan ideiglenes fegyver átadások elég nagy számban. Az engedély nélküli lőszer tartást inkább hagyjuk is.

Ismerősömet elhivták vadászni, irreális távolságból lötték mellette a vadat, mikor sebzetten elfutott, akkor jóvanjóvan, hagyjuk, mintdjárt lesz másik. Pl. folyó túloldalán álló vadat lőttek, esélytelen volt összeszedni.
Az ország északi erdeibe betévedő farkasokat már vagy fél évtizede folyamatosan kilövik, mert nem akarják hogy bent legyen. A svájci nyomkövetős farkas csak egy volt a sokból.
Sima közig eljárásban nem tudom hány fegyvert kellett átvenni a hozzátartózótól, mert az idős vadász meghalt, de nem adta volna le magától, mert ő vadász. El nem tudom képzelni hogy lőtt.
Rengeteg a gazdag ember, akik csak kapcsolatépítésre használják, 10 milliókat szánnak rá, mert megtehetik. És úgy is viselkednek.
Alapból van a vadászoknak egy meglepően széles rétege, akik mint a cigányok, csak a magamutogatás alapján mérik a másikat. Csak a Blaser a puska, IZS puskás haveromat körbegúnyolták, kinevették leereszkedően. Külső és belső körök mindenhol, pénz és befolyás alapján.
A másik rétege a vadászoknak, meglepően(?) sok az orvos, ügyvéd, bíró, felső vezető a közigazgatásban stb. Ott is egyéni vérmérséklet és személyiség alapján megy a történet nyilván, de gyakori a pia, meg a szabályok lazán kezelése.
Voltam már vadászbalesetnél, árokból kibiztosított puskával fellépve elesett, aztán durr telibe....

Nyilván a többség normális, etikus vadász. De pont ha a gazdagabb, befolyásosabb rétegből kerül ki pár faszfej, azokat ugyan abból a közösségből senki ki nem teszi. Pénz beszél, kutya ugat. Akinek pár millió belefér néhány havonta erre a hobbira, meg tele van érdekismerőssel, mert ő maga is "tekintélyes" foglalkozást űz, vagy tele van informális befolyással, az sok mindent megtehet úgy, hogy elnézik, mert mit csináljanak vele.

Egyszer visszahivták egy ismerősömet befolyásos gazdagék, mert úgy alakult hogy valahogy előtte ők hivták meg. Már kb 1-2 óra múlva tudta hogy csak azért hivták vissza, hogy ő az átlag vadász lássa már, hogy mekkora csicskák is ők, meg hogy hol kezdődik az igazi úri muri. Olvastam Széchenyi Zsigmond majdnem összes könyvét. Kb a Náhar könyvében leírt maharadzsa szint megy nálunk is egyes helyeken...


Tegyük hozzá, hogy nyilván vadásztársaságokon is múlik, mert van ahol nagyon rendben mennek a dolgok, meg van ahol kevésbé.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 569
10 268
113
Ismert színészünk nem vadászatról hazafele okozott ittasan meg kábszeresen balesetet?
 
  • Tetszik
Reactions: senki

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
241
657
93
Azért mert sok a vadász, és igy sok közöttük a nyomorult a nagy merítés miatt.

Csak ami hirtelen eszembe jut:

Rendőrségi bejelentés, mert pattog a sörét a város széli telephely cserepeslemez tetőjén. Hasonló bejelentés, mert kerítésen pattogott, stb.
Eljárás, mert a paraszt úgy vadászott, hogy kocsiról lőtte az őzet, de ami nem rogyott le helyben, azt leszarta és ment a másik után.
Lepapírozatlan ideiglenes fegyver átadások elég nagy számban. Az engedély nélküli lőszer tartást inkább hagyjuk is.

Ismerősömet elhivták vadászni, irreális távolságból lötték mellette a vadat, mikor sebzetten elfutott, akkor jóvanjóvan, hagyjuk, mintdjárt lesz másik. Pl. folyó túloldalán álló vadat lőttek, esélytelen volt összeszedni.
Az ország északi erdeibe betévedő farkasokat már vagy fél évtizede folyamatosan kilövik, mert nem akarják hogy bent legyen. A svájci nyomkövetős farkas csak egy volt a sokból.
Sima közig eljárásban nem tudom hány fegyvert kellett átvenni a hozzátartózótól, mert az idős vadász meghalt, de nem adta volna le magától, mert ő vadász. El nem tudom képzelni hogy lőtt.
Rengeteg a gazdag ember, akik csak kapcsolatépítésre használják, 10 milliókat szánnak rá, mert megtehetik. És úgy is viselkednek.
Alapból van a vadászoknak egy meglepően széles rétege, akik mint a cigányok, csak a magamutogatás alapján mérik a másikat. Csak a Blaser a puska, IZS puskás haveromat körbegúnyolták, kinevették leereszkedően. Külső és belső körök mindenhol, pénz és befolyás alapján.
A másik rétege a vadászoknak, meglepően(?) sok az orvos, ügyvéd, bíró, felső vezető a közigazgatásban stb. Ott is egyéni vérmérséklet és személyiség alapján megy a történet nyilván, de gyakori a pia, meg a szabályok lazán kezelése.
Voltam már vadászbalesetnél, árokból kibiztosított puskával fellépve elesett, aztán durr telibe....

Nyilván a többség normális, etikus vadász. De pont ha a gazdagabb, befolyásosabb rétegből kerül ki pár faszfej, azokat ugyan abból a közösségből senki ki nem teszi. Pénz beszél, kutya ugat. Akinek pár millió belefér néhány havonta erre a hobbira, meg tele van érdekismerőssel, mert ő maga is "tekintélyes" foglalkozást űz, vagy tele van informális befolyással, az sok mindent megtehet úgy, hogy elnézik, mert mit csináljanak vele.

Egyszer visszahivták egy ismerősömet befolyásos gazdagék, mert úgy alakult hogy valahogy előtte ők hivták meg. Már kb 1-2 óra múlva tudta hogy csak azért hivták vissza, hogy ő az átlag vadász lássa már, hogy mekkora csicskák is ők, meg hogy hol kezdődik az igazi úri muri. Olvastam Széchenyi Zsigmond majdnem összes könyvét. Kb a Náhar könyvében leírt maharadzsa szint megy nálunk is egyes helyeken...


Tegyük hozzá, hogy nyilván vadásztársaságokon is múlik, mert van ahol nagyon rendben mennek a dolgok, meg van ahol kevésbé.
Pfuuu de kib@szottul azt írtad ami a sajnálatos realitás.
Vagyis amit én is tapasztaltam.
Annyival kiegészítve hgy az utóbbi időben előjött a suttyó(fulletikus, tényleg szívvel lélekkel vadászemberek) kiszorítása a területekről.
Akinél a pézz az ugat.
Ismerek olyan jólmenő h@zaspárt ahol a bakvadászathoz hozzá tartozik egy bérelt kísérő aki a puskát lövés előtt kibiztosítva átadja a lőboton irányba állítva mert a delikvensek a csőre töltés ürítést se képesek elvégezni....
Én meg a nejemmel azon veszek össze hogy nem takarítja ki azonnal korongozás után a Berettáját...
Miközben a házamban 2 fegyver szekrény van (külön külön) és tényleg nem tudom hol a kulcs az asszonyéhoz mert az titok...
Havonta járunk gyakorolni vegyes pályákra és fura hogy mindig ugyanazok az arcok vannak a lőtéren (mind elmebeteg :))
Vannak akik a saját kaliberjét nem ismeri, namost ezeknek is van engedélye.
Kishazánkban először a fejekben és a mentalitásban kell rendet rakni, utána képzéseket tartani (átlagos életszintet emelni majd minden osztályban) és utána mehet a fegyverviselés. Alig 2-3 évezred és meglesz.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 806
14 937
113
Én ugyan nagy fegyverbuzi vagyok, de attól még nem örülnék, ha mindenki tarthatna fegyót.

Ugyanúgy annak sem örülök, hogy mindenkit, életkorra, és nemre tekintet nélkül be akarnak sorozni tartalékosnak.