1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

CSAJOK

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Luthero által indítva @ 2013. február 4..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Süt a nap Krasznojarszkban

2. fip7

fip7 Well-Known Member

pela3

"De elgondolkoztatott a sok kép, az jutott eszembe,hogy nálunk kevés az ilyen "cicababa", vannak, csak kevesen.... és sokan ha meglátnak egyet, akkor megy,hogy jajj mit keres az ott, meg elesik és ketté törik.... "

Sajnos kis hazánkban a nőkre más felmérési követelmények vonatkoznak, mint a férfiakra. Ebből kifolyólag a férfiak joggal érezhetik azt, hogy az adott hölgyek nem oda valóak.
    A többi haderőben nem tudom, hogy hogy megy ez, de ez a magyar gyakorlat háborús helyzetben, szerintem életveszélyes!

3. dudi

dudi Well-Known Member

fip7

Mindenhol más fizikai követelmények vonatkoznak a nőkre(még a TGY-nél is).

4. therob

therob Active Member

Azért az aknavetősöknél vannak akkora tank nők, hogy csak az igazolványukból tudod meg hogy nők.

5. fip7

fip7 Well-Known Member

therob + dudi

"Azért az aknavetősöknél vannak akkora tank nők, hogy csak az igazolványukból tudod meg hogy nők."

"Mindenhol más fizikai követelmények vonatkoznak a nőkre(még a TGY-nél is)."

Nem az számít, hogy ki mekkora darab, vagy mi a neme.

Van egy X elvárás. Azt valaki vagy tudja teljesíteni vagy nem.
    A probléma ott kezdődik, hogy ugyan arra a munkára más az elvárás egy nőnél és egy férfinál. Ez pedig komoly probléma, ugyanis az ellenség nem diszkriminál pozitívan csak mert nő vagy...
    A valódi egyenjogúság az lenne ha mindenkinek ugyan olyan követelményeknek kellene megfelelnie.

6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Hát igen , annak idején nekem 50 fekvőt kellett nyomnom ugyanarra az időre amire a kolleginának 15-öt. Na meg ott vannak a korosztályos besorolások is. Nem mondom hogy mindenkit szakasszanak meg de a pókhasú 50-körülieknek elég volt lesétálni ugyanazt a távot. Persze voltak kivételek.

7. therob

therob Active Member

fip7

Nem csak női és férfi kategória van a fizikai teszten hanem korosztály és feladatkör szerint is. T1-T4 ha jól tévedek.
    Nyilvánvaló, hogy a aki harcoló alakulathoz kerül annak magasabb kategóriát kell teljesíteni. Szerintem nincs rosszul kitalálva a rendszer. A baj az, hogy elnézőek az ellenőrzéseken. Mint mindenhol itt is vannak egyenlőbbek az egyenlők között.
    A nagy darabot nőket azért írtam példának, mert úgy viszik a felszerelésük + az aknavető 1-1 részét, hogy annak is húzza vállát aki nézi.

8. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Hatalmas gratula neki a 2014-es teljesítményéért!

9. emel

emel Well-Known Member

Na ez jó ötlet volt, gratula neki is az eredményekért, de neked is az ötletért, hogy betetted ide!!
    Üdv

10. mohacsan

mohacsan Member

http://kepfeltoltes.hu/view/150115/Ines_Cudna_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

11. mohacsan

mohacsan Member

Egy újjabb katonaszokevény:)

12. Python

Python Well-Known Member

13. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Blokkolnám! :)

14. mohacsan

mohacsan Member

...... mint a lopott biciklit!:D

15. weasel007

A gyors reagálású tengerparti mesterlövészosztag egyik tagja :)

16. weasel007

17. weasel007

18. jani2

jani2 New Member

Kurd női harcosok:
    http://www.liveleak.com/view?i=4e8_1422283421

19. czulu

czulu Well-Known Member

20. weasel007