Cseh haderőfejlesztési program (2035) és hadiipar

A kérdés már csak az, hogy mennyi darab az a 10 készlet...? Ha tartják magukat ahhoz, hogy 200 darabot akartak vásárolni, ahogy az első nyilatkozatokban mondták, akkor készletenként 20 db. De ez nem tudom, kinél hogy jön ki. Mert a TB2-nél 3 darab egy készlet.
Nincs erre semmilyen standard egyelore. A nagy, draga UAVknel van 2-3 systemenkent, a kicsikbol tucatnyi is lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon
A Prava szerint a védelemnek tárgyalnia kellene az izraeli UVision céggel, amely különféle méretű Hero öngyilkos drónokat gyárt, a nyolc kilogrammos kicsitől a 150 kilogrammos drónig, amely 200 kilométert képes repülni, és képes megsemmisíteni a nehéz páncélos felszereléseket.

"A hadsereg szándéka, hogy tíz készlet készenléti lőszert vásároljon a szárazföldi erők egységei számára" - tette hozzá Cyprisová. A vezérkar 2023 végéig szeretné aláírni a szerződést.

A szóvivő nem árulta el, mennyibe kerülnek a kamikaze drónok. Az interneten megtalálható, hogy az olasz különleges alakulatok meg nem nevezett darabszámot vásárolnak a legkisebb Hero 30-as gépekből, és csaknem százmillió koronát fizetnek értük.

www.novinky.cz/clanek/domaci-armada-kupuje-kamikadze-drony-40437873

Szepen fog lehetni latni hogy ki fog veluk tobbet balf@szkodni. A csehek vagy mi. :D
 

Minden külföldi cég kihátrált a cseh ejtőernyősök milliárdos autóvásárlásából​


A várt tizenkét versenyzőből, akikkel a Védelmi Minisztérium számolt a tavaszi, ejtőernyősök rohamjárművekre kiírt nyílt pályázatán, csak egyharmada maradt. Az elsősorban az Egyesült Államok és Nagy-Britannia különleges erőinek és légideszant csapatainak szánt járművek gyártói végül nem adtak be ajánlatot, pedig platformjaikat már évek óta bevetik a harci hadműveletekbe. Az e15 szerint az ok nem egyértelmű, vagy akár teljesíthetetlen követelmények a megbízásban. A fontos paraméterek változásaira, a fegyverrendszerek számára, valamint a minőségi követelményekre vonatkoznak. Hosszan tartó vitákat okozhatnak a katonasággal.

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a...re-vycouvaly-vsechny-zahranicni-firmy-1399458
 
  • Vicces
Reactions: Pogány and Anti
"A cseh megrendelés értéke több tízmilliárd korona lesz - jegyezte meg a miniszter."

Magyarul: "lopni fogunk"
 

"Rendkívül fontosnak tartom, hogy a közös projekt megvalósításába a lehető legnagyobb mértékben a cseh ipari cégek is bekapcsolódjanak. Jó esélyt látok arra, hogy részt vegyünk a harckocsik gyártásában és karbantartásában is" - jelentette ki Jana Cernochová.

:D
 
  • Szomorú
Reactions: vasszekely
Nekem az az érdekes hogy 2024 közepére fel is állna a teljes keret egy még fejlesztés alatt álló cuccból, amikor ami A7eseink még el se kezdtek szállíngózni pedig már 3 éve megrendeltük.... wtf!!
 
Nekem az az érdekes hogy 2024 közepére fel is állna a teljes keret egy még fejlesztés alatt álló cuccból, amikor ami A7eseink még el se kezdtek szállíngózni pedig már 3 éve megrendeltük.... wtf!!
A maradék 11 darab 2A4-es fog megérkezni jövőre. A februárban megrendelt 54 darab norvég A7-es tankok elméletileg 2026-31 között fognak beérkezni. Az új A8-as fejlesztését 2025-re tervezik befejezni, és az első 18 példány a németnek fog ha minden igaz elkészülni. Ezek alapján talán 2027-ben kaphatják meg az elsőt. De ez csak az én tippem.