1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

EMBRAER KC-390

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 17..

1. rudi

rudi Well-Known Member

A taktikai képességeinek eddig még nem sok tanújelét adta. A nem előkészített talajú reptérről való üzemeltetési teszteket pl. még nem folytatták le.

2. Celebra

Celebra Well-Known Member

Imhol,a legkisebb tanker......Hajlékonycsöves rendszerben szinte bármelyik szállitó képes a tankerszerep eljátszására.Csak a töltőkonténert kell integrálni hozzá

fedett_mókus likes this.
  3. Terminator

Terminator Well-Known Member

A flightradaron is simán látszik, épp most száll le Pápán.

Érdekes hogy nem maradt ott a gép hétvégére is Párizsban és a legnagyobb viharban érkezik.

alfa74, fip7, arcas and 2 others like this.
  4. rudi

rudi Well-Known Member

Most fordul a final-re.

alfa74, arcas and wolfram like this.
  5. arcas

arcas Well-Known Member

Én nem szólok semmit.:rolleyes:

wolfram, alfa74, zeal and 2 others like this.
  6. Gyurma

Gyurma Active Member

Most mutatóba jön vagy kap magyar felségjelzést?

7. ms07

ms07 Well-Known Member

Csak prototípusok vannak belőle, még zajlik a berepülése, hogyan kapna már magyar felségjelzést??

8. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Ó, az nem olyan nehéz :rolleyes:

wolfram, borisz, alfa74 and 6 others like this.
  9. Gyurma

Gyurma Active Member

Csak egy matricát kell ráragasztani.;)
    Akkor csak mutatóba jőn?

10. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Én úgy tudom, hogy a brazil légierő már vett át belőle. A légierő repüli be őket? Nem vagyok hozzáértő, csak kérdem. Ez a szállítógép beszerzés csak egy nagy színjáték, magyarán mondva sumákolás. Még ezelőtt egy hónappal is azt írták, hogy piackutatás folyik, de szerintem már rég el lett döntve. C-130, A-400, ezzel kifújt. Ja, a C-27-es ha jól tudom, nem is járt itt.

11. Terminator

Egy amerikai C-130-as most szállt Fel Ferihegyről és Pápa felé repül... :rolleyes:

fedett_mókus and rudi like this.
  12. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Ennyi, mindkettőből veszünk, hogy ne legyen sértődés :)

borisz and fedett_mókus like this.
  13. tindalos

tindalos Well-Known Member

Nyugi! Itt vannak már egy ideje (jönnek-mennek). A reptér magasabb fokozatba kapcsolt,kezd kicsi lenni...

arcas and Terminator like this.
  14. Terminator

Itt tart jelenleg a KC-390 program:

1. gép: prototípus (összetört tesztelés közben)
    2. gép: prototípus (tesztelésre használja a gyártó)
    3. gép: ezzel helyettesítették az összetört gépet, hogy el tudja végezni a gyártó a szükséges teszteket (a tesztek után 2020-ban ezt is átadják a Brazil Légierőnek)
    4. gép: a Brazil Légierő első gépe lesz, még a gyártó tulajdonában van. A következő hetekben valamikor kapja meg a Brazil légierő. Ez a gép van most Pápán.

További gépek vannak az összeszerelés különböző fázisaiban.

wolfram, fip7, alfa74 and 6 others like this.
  15. Terminator

Azt írták korábban, hogy a Le Bourgetban lesz a nagy bejelentés, hogy a portugálokkal aláírták végre a KC390 szerződést.
    Ez elmaradt vagy csak nekem maradt ki az információ?

Kíváncsi vagyok, hogy Pápa után hová fog menni a gép? Lengyelországba, Olaszországba vagy máshová...

16. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Még annyit, hogy a párizsban szereplő gép tudtommal a Brazil Légierő gépe volt.

17. Terminator

Én eddig mindenhol ezt olvastam:

"In agreement with the FAB, the airplane will return to Brazil right after the air show when it begins the acceptance and delivery process."

18. emel

emel Well-Known Member

A Légierő felségjelzése nincs rajta, ott van viszont a PT-ZNX lajstrom ami brazil polgári jelzés, a Flightradar-on is ezzel szerepelt mikor átrepült Párizsból Pápára. Vagyis még nem vette át a Légierő, még a gyártó cég tulajdona ...

19. Terminator

Tényleg nagy a mozgás ott most még vasárnap is.... most jött egy amerikai C-17es is.

20. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Abból is veszünk hát :D:p:p

wolfram, borisz and Gyurma like this.

Ezen oldal megosztása