Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 024
113
Valami, ami nem illik a képbe. Az egész hihetetlen komplexumra 150milió dolcsit szántak, de 110ből elkészült, a többit meg visszautalták a költségvetésbe. Boki, van gyereked?
http://englishrussia.com/2014/02/19/dream-camp-for-children/
Számunkra ez túl jól hangzik ahhoz, hogy igaz legyen. De ez Magyarország, az meg ott Oroszország.
Minden alfájának és omegájának tartom, hogy mindenütt lopnak, hol többet, hol kevesebbet, hol így, hol úgy. De: egyes hírek szerint a szocsi kapcsán csinált "Dikk má', há' szétloptak mindent és amúgy is egy rakás sz*r az egész!" kampányhoz képest azért itt-ott lehetett ovasni olyat is (magyar, amcsi, stb bloggereknél, akik jártak is ott), hogy valójában nagyon jól meg lett csinálva az egész környék, a víz iható volt, stb, illetve azért költöttek annyit, amennyit, mert nem csak Szocsira, de a környékére is jutott belőle bőven. Szóval nyilván volt lopás, de azért nem olyan fekete-fehér a kép, mint ahogy azt beállítani igyekezett a legtöbb hírforrás.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="Roni">Az év végéig 24 szu-27sm3 érkezik Fehéroroszországba +1 db A-50.

Csak nem hiszik, hzogy Lengyelország megtámadná őket?</blockquote>
A katonai lépések/válaszlépések leginkább tényeken alapulnak, nem hiten. Lépett a NATO, plusz F-15-ök és F-16-ok jelentek meg a lengyel és litván bázisokon, megtették a saját válaszlépéseiket, mint a sakkban (azok a NATO-gépek nagyobb erőt képviselnek, mint az egész MH Légierő!).
ML
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 818
113
Így van . Sokan tévesen azt hiszik, hogy csak a sportlétesítmények kerultek 50+ milliárd USD-ba, holott szinte az egész várost és infrastruktúráját ujjáépítették .....
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>"Csak nem hiszik, hzogy Lengyelország megtámadná őket?"</i>
Én inkább látok emögött amolyan hidegháborús feszültséget... Ne felejtsük el a amcsi gépek megszaporodását sem a térségben. Gondolom egy kicsit marconább lesz a helyzet egy darabig A határon.

<i>Kíváncsi vagyok, honnan vesznek 24 drb. SzM3-at. :) Bondarev kijelentése egy dolog , de szerintem SzM, SzM2, SzM3 vegyes lesz.</i>
Az nem lehet egyébként, hogy nem minden modernizálás publikus és/vagy beletipliznek egy kicsit a modernizálásba, stb.? Azért pl. Krímbe is elég sok S300-as, meg Pancir ment... Még akkor is ha ez inkább "átcsoportosítás", szerintem egy kicsivel több hardware-re lesz szükségük mostanában. :)
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 024
113
Szegény Berki "A vasalt" Krisztián... :DDD
http://posztinfo.hu/szines/orosz-tengereszgyalogos-nyerte-az-arnold-classicot/

Kíváncsi vagyok, honnan vesznek 24 drb. SzM3-at. :) Bondarev kijelentése egy dolog , de szerintem SzM, SzM2, SzM3 vegyes lesz.
A modernizált MiG-31-esek száma jóval magasabb a hivatalosan közöltnél. Innentől kezdve nem lepődnék meg, ha simán előrántanának a kalapból még egy-két tucat Szu-27SzM3-at...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="nyugger">Miért ne kezdjél ki az orosz tengerészekkel? :D
https://www.youtube.com/watch?v=4XJ0nblZjZE&list=TLIx7xigSt0Jrb23URAtEzerMePTTI81Vv


Eszmeletlen pontatlan stabilizalatlan a rendszer. Ennek egy kevesebb mint 1 m2 es celt ( raketa ) kelene eltalalnia mig ez a barka nagysagrendekkel nagyobb es szerintem kevesebb mint a lovedekek 5% a tal celba.



</blockquote> Nézd csak! A vadi új Pancír is így csinál:


https://www.youtube.com/watch?v=rLiv0TXVQ44
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 710
113
Egy pörgős kis videó:
https://www.youtube.com/watch?v=mS-QZ_l2IN4&feature=youtu.be
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
http://oroszhirek.hu/gazdasag/3254-megerkezett-az-elso-menetrend-szerinti-orosz-repulogep-sarmellekre
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 420
63 662
113
Amúgy a hajófedélzeti AK-630-as fix célra (hajó) szerintem csak manuális irányítással, stabilizálás nélkül lő, míg rakéták ellen már radarvezérelt.
 

xeqev

Member
2013. szeptember 19.
130
0
16
Russia to launch its payment system in months, as disruption fears mount
Az "Univerzális elektronikus kártya" (PRO 100) projekt még 2010-ben indult, a rá épülő rendszer hónapokon belül üzembe állhat. A legnagyobb orosz bank (Sberbank) és más fontosabb szereplők az orosz piacon felkészültek a rendszer használatára.
513488056untitled-1.si_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 710
113
Ezt a filmet ajánlanám mindenkinek:
http://port.hu/en_vagyok_putyin_-_egy_portre_i_putin_-_a_portrait/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=41327992&i_topic_id=1
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Több működő nehézfegyver volt azon a kiállításon, mint a MH-nek összesen, és arra tippelek, hogy a megkötött szerződések is meghaladták a HM éves költségvetését.
Ide amúgy halandókat beengednek?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 818
113
Az utolsó nap bárki bemehetett, ahogy láttad a video végén a sok gyereket.....:)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Most néztem meg, az leső két nap a napi jegy 900 rubel, ami 18 euro, a harmadik napon úgy látom nem lehet látogatni, negyedik napon pedig 350 vagy 500 rubel (7 ill. 10 euro) attól függően, hogy a végén akarsz-e koncertre is menni vagy sem. Ezért a pénzért a járművek bemutatóit is megnézheted, igaz nem a VIP teraszról. Én nagyobb jegyárakra számítottam.