Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Igen.Élelmiszerbiztonsági tanusitványrendszer.Minden komolyabb piacon megkövetelik valamien megbizható minőségbiztositási tanusitványrendszernek való megfelelést.Anélkül nem veszik meg az árudat

De megveszik. Magyaroschan, okosba, csokkentett aron mert hat nincs neki olyan EU-s izeje. Roviden oda a versenykepesseg. Ugyanazon koltsegekkel termel de csokkentett aron tud csak eladni. Ehez kellene neki a "HAPCI" amit finansziroz neki az EU de csak akkor kapja meg a penzt ha a megegyenlobb etarsak meg nem loptak szet az osszeset es bizonyitja a parhoz a vezetohoz valo huseget.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Papíron stimmel, hogy ilyen a követelményrendszer, ám mikor nálunk megbüntették/bezáratták a kisebb üzleteket, ellenben olaszban nyugodtan sütötték a pizzát az utcán minden következmény nélkül, mert saját szememmel láttam Velencében, akkor értettem igazán az EU működését. A rendszer bevezetésének pikantériája, hogy a bevezetésének határideje után 1-3 hónappal tört ki az egyik legnagyobb szalmonella fertőzés egy Dunán-túli városban ahol cirka 100millát költöttek a fejlesztésre egy tömegétkeztetési cégnél.


Akkor egy kis betekintes elsokezbol. Anno 90 es evek elejen odahaza nekem is uj megelhetes utan kelett nezni. Ahol meloztam azt gyakorlatilag ket het alatt felszamoltak. Elsok kozott vegeztem el a HACCP tanacsdo majd auditori tanfolyamot ami akkor meg baromi uj volt senki nem ismerte sokan csak mint egy folosleges dologra tekintettek. A tanfolyamokat a MIRELITTE ceg szervezte anno meg a IX kerben. Ezek utan rentgeteg kis nagy es orias vendeglatos projekt tervezeseben vettem reszt. A legtobb projekt minimum 20 de altalaban 40% al olcsobban kihozhato lett volna ha nincsnenek a magyar ANTSZ es akkor meg letezo MEEI eloirasok. Olyan szintu extra infrastrukturalis gepeszeti es konyhatechnologiai beruhazasokkal jartak ezek a echta magyar eloirasok hogy felelmetes. A MEEI aki a berendezesek biztonsagaert volt felelos meg visszaelt monopoliumaval ami akkor meg volt es csak ugy adott egy egy berendezesre engedelyt ha elotte egyett bevizsgalhatott ami mivel attutesi feszultseget meg egyebek is jelentett a gep tonkretetelevel volt egyenlo. Es ezt nem az egesz csalad egy moduljaval tettek meg hanem MINDEGYIKKEL. A masik megoldasod a volt hogy megoldod "okosba" es lefizeted oket mert ott ahol 50 milli Ft a konyhatechnologia ott nem fogsz egy msik 50 millat belenyomni hogy legyen papirod meg 10 tonna rozsdamentes acel hulladekod.

Roviden a magyar burokratikus a valo vilagtol elszakadt ANTSZ es egyebb eloirasok miatt szenvedett nagyon sokat a hazai elelmiszer ipari kistermelo ( a nagytermelo mindig ismerte az ANTSZ nagykutyat ) vendeglos, lacikonyhas a legtobbet. Az ANTSZ sek mindig vedtek az allaspontjukat hogy bizonyitsak fontossagukat es ezaltal az allasukat. Marpedig az o alairasuk nelkul nem volt konyha uzem sehol.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Érdekes megint csak,hogy én Velencén kivül Bilbaoban,Bristolban,Rostokban,de Lodzban,Prágában,vagy épppen Bukarestben, Ruszéban is tudtam utcai sütödében kaját venni.Hazai iszonyaink nem a külföld miatt ilyenek.Ez a mi saját belső viszonyaink eredménye.

100% igaz !
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 335
113
Németországi Kölnben zajló rögbi EB Oroszország-Németország meccs előtt tévedésből(?) a szovjet himnuszt játszották le. :)

Arra emlékeztek. :) Egy németnek a szovjet vagy a mai orosz himnusz közti különbség nem észrevehető, nekem se nagyon, de valahol pl nemrég a náci himnuszt játszották le a németeknek. Persze ha valakit azért fizetnek hogy erre odafigyeljen akkor már elég gáz a dolog.
Amúgy még jó hogy lejátszottak valamit, Kanadában vagy hol volt mikor semmit sem játszottak le a női hokisoknak (?) mikor ellenünk felléptek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 335
113
Papíron stimmel, hogy ilyen a követelményrendszer, ám mikor nálunk megbüntették/bezáratták a kisebb üzleteket, ellenben olaszban nyugodtan sütötték a pizzát az utcán minden következmény nélkül, mert saját szememmel láttam Velencében, akkor értettem igazán az EU működését. A rendszer bevezetésének pikantériája, hogy a bevezetésének határideje után 1-3 hónappal tört ki az egyik legnagyobb szalmonella fertőzés egy Dunán-túli városban ahol cirka 100millát költöttek a fejlesztésre egy tömegétkeztetési cégnél.
Osztrákban se nagyon görcsölnek a HACCP előírások betartásával.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 848
113
Arra emlékeztek. :) Egy németnek a szovjet vagy a mai orosz himnusz közti különbség nem észrevehető, nekem se nagyon, de valahol pl nemrég a náci himnuszt játszották le a németeknek. Persze ha valakit azért fizetnek hogy erre odafigyeljen akkor már elég gáz a dolog.
Amúgy még jó hogy lejátszottak valamit, Kanadában vagy hol volt mikor semmit sem játszottak le a női hokisoknak (?) mikor ellenünk felléptek.

A zene egyébként ugyanaz csak a szöveg más.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Most az a bajod , hogy mi be akarjuk tartani a szabályokat? Vagy csak jelezni szeretnéd , hogy farkastörvények az EU belül és az erősebb kutya baxik!
Mondok neked egy első hallásra érdekesset.Farkastrvnyek a liberális jogállami kapitalista gazdaságokban uralkodnak,és ettől fejlődnek olyan jol.Oo-ban,s nálunk is,a seggnyalás törvényei uralkodnek.Hiába vagy Te az élőhely legjobb genetikai adotságokkal rendelkező kanja,az a degenerált korcs fog baxni,amelik jol tud nyalni a Hatalomnak.És a rossz genetikájának örökitésével degenerálja az egész farkasppopulációt.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ha neked lenne fogalmad, hogy milyen hülyén hangzik egy olyan számára ez a kurvanagy "megtáltosodás" aki érzi is a saját bőrén ennek áldásos hatásait. És milyen államreformról beszélsz? Ne osztd az észt Romániáról, mert nagyon nem vagy képben!


Ezt nem is olyan rég kifejtettem, hogy így leírvan mekkora hülyeség.
Azt a támogatást még aznap este kiviszik aktatáskában. Löknek valamit az itteni strómanjaiknak, oszt nyóc.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az Euronyúvsz azt mondta tegnap, hogy nincs mit válaszlépni, mert évekkel ezelőtt kivették őket. Igaz?

2016-ban még a legnépszerűbb külföldi hírcsatorna volt USA-ban...
Valószínűleg 2017-ben is, de a 4chan-CNN háború óta elég nagy felfordulás van odaát.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
2016-ban még a legnépszerűbb külföldi hírcsatorna volt USA-ban...
Valószínűleg 2017-ben is, de a 4chan-CNN háború óta elég nagy felfordulás van odaát.
Az orosz kábelszolgáltatók vették ki évekkel ezelőtt a CNNt a kínálatból. Az RT most is a legnépszerűbb azok körében, akik szabadon vál szthatnak. A Jútúbon 5mrd megtekintés, CNN 1.5 mrd. Érdekesség, hogy az oroszok kultúrális exportban is ott vannak a szeren: A legnépszerűbb nem zenei videó egy Mása és a Medve epizód több miliárd megnézéssel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Azt a támogatást még aznap este kiviszik aktatáskában. Löknek valamit az itteni strómanjaiknak, oszt nyóc.
Igen.Ez megy ma nálunk.Liberális jogállamban ezért sok-sok évet lehet kapni.És ha jol emlékszem,ohláhoknál már miniszter is ül emiatt.Miniszterelnök bukott emiat,mig nálunk semmi nem történik.Akárcsak Oo-ban,a hatalom nyugottan lop tovább.Mert monolit államhatalom,nem a hatalmi ágak szétválasztásán nyugvó jogállam
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Igen.Ez megy ma nálunk.Liberális jogállamban ezért sok-sok évet lehet kapni.És ha jol emlékszem,ohláhoknál már miniszter is ül emiatt.Miniszterelnök bukott emiat,mig nálunk semmi nem történik.Akárcsak Oo-ban,a hatalom nyugottan lop tovább.Mert monolit államhatalom,nem a hatalmi ágak szétválasztásán nyugvó jogállam
Hát, Luskov polgi összehívta a moszkvai oligarchákat, és legnagyobb meglepetésükre közölte velük, hogy ők fogják a lopott pénzből felépíteni a Megváltókurvaisten Székesegyházat valami százmiliárd $ költséggel.