Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="gacsat">Na, most mi van Putyi 40 miliárdjával?
Valószínűleg megvan neki és köszöni szépen jól érzi magát vele. Szerintem meg mindegy, hogy 1 vagy 100 milliárdod van, egyiket sem tudod felélni ha épésszel költesz.

</blockquote>
Ezért nem értem. Jelcin papa 7milióját még értettem.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Helyében vennék valami hazai hasznosat belőle, és csinálnék egy hatalmas alapítványt diákok javára.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Kijönne belőle 3 hazai nagy anyahajó felszerelve. Ez vagy 10 000 munkahely, és az amik orra alá is borsot törne vele.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="gacsat">Na, most mi van Putyi 40 miliárdjával?
Valószínűleg megvan neki és köszöni szépen jól érzi magát vele. Szerintem meg mindegy, hogy 1 vagy 100 milliárdod van, egyiket sem tudod felélni ha épésszel költesz.

</blockquote>
Ezért nem értem. Jelcin papa 7milióját még értettem.
</blockquote>

Nem valószínű, hogy fejvesztve kaparna a negyvenegyedik milliárdja után. Van és kész, ha van hozama akkor van, ha nincs akkor nincs, úgyis elég. Itt már rég nem a pénzről szól, ha foglalkozik is vele aktívan, hanem az értelmes felhasználásán.

Helyében vennék valami hazai hasznosat belőle, és csinálnék egy hatalmas alapítványt diákok javára.
Miből gondolod, hogy nem tette meg? A jelenlegi pozíciójával meg amúgyis három nagyságrenddel többre képes, mint a vagyonával.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Saját pénzből is vásárolhatna több száz ezer ak-12 az orosz katonáknak.

"Helyében vennék valami hazai hasznosat belőle, és csinálnék egy hatalmas alapítványt diákok javára"

Ez sem rossz.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="gacsat">Na, most mi van Putyi 40 miliárdjával?
Valószínűleg megvan neki és köszöni szépen jól érzi magát vele. Szerintem meg mindegy, hogy 1 vagy 100 milliárdod van, egyiket sem tudod felélni ha épésszel költesz.

</blockquote>
Ezért nem értem. Jelcin papa 7milióját még értettem.
</blockquote>

Nem valószínű, hogy fejvesztve kaparna a negyvenegyedik milliárdja után. Van és kész, ha van hozama akkor van, ha nincs akkor nincs, úgyis elég. Itt már rég nem a pénzről szól, ha foglalkozik is vele aktívan, hanem az értelmes felhasználásán.

Helyében vennék valami hazai hasznosat belőle, és csinálnék egy hatalmas alapítványt diákok javára.
Miből gondolod, hogy nem tette meg? A jelenlegi pozíciójával meg amúgyis három nagyságrenddel többre képes, mint a vagyonával.
</blockquote>
Azt a pénzt lopta, ez tiszta sor. Az oroszoktól lopta. Ez is tiszta. Valahogy vissza kéne adni nekik.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="gacsat">Na, most mi van Putyi 40 miliárdjával?
Valószínűleg megvan neki és köszöni szépen jól érzi magát vele. Szerintem meg mindegy, hogy 1 vagy 100 milliárdod van, egyiket sem tudod felélni ha épésszel költesz.

</blockquote>
Ezért nem értem. Jelcin papa 7milióját még értettem.
</blockquote>

Nem valószínű, hogy fejvesztve kaparna a negyvenegyedik milliárdja után. Van és kész, ha van hozama akkor van, ha nincs akkor nincs, úgyis elég. Itt már rég nem a pénzről szól, ha foglalkozik is vele aktívan, hanem az értelmes felhasználásán.

Helyében vennék valami hazai hasznosat belőle, és csinálnék egy hatalmas alapítványt diákok javára.
Miből gondolod, hogy nem tette meg? A jelenlegi pozíciójával meg amúgyis három nagyságrenddel többre képes, mint a vagyonával.
</blockquote>
Azt a pénzt lopta, ez tiszta sor. Az oroszoktól lopta. Ez is tiszta. Valahogy vissza kéne adni nekik.
</blockquote>

<blockquote rel="joker"><blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="gacsat">Na, most mi van Putyi 40 miliárdjával?
Valószínűleg megvan neki és köszöni szépen jól érzi magát vele. Szerintem meg mindegy, hogy 1 vagy 100 milliárdod van, egyiket sem tudod felélni ha épésszel költesz.

</blockquote>
Ezért nem értem. Jelcin papa 7milióját még értettem.
</blockquote>

Nem valószínű, hogy fejvesztve kaparna a negyvenegyedik milliárdja után. Van és kész, ha van hozama akkor van, ha nincs akkor nincs, úgyis elég. Itt már rég nem a pénzről szól, ha foglalkozik is vele aktívan, hanem az értelmes felhasználásán.

Helyében vennék valami hazai hasznosat belőle, és csinálnék egy hatalmas alapítványt diákok javára.
Miből gondolod, hogy nem tette meg? A jelenlegi pozíciójával meg amúgyis három nagyságrenddel többre képes, mint a vagyonával.
</blockquote>
Azt a pénzt lopta, ez tiszta sor. Az oroszoktól lopta. Ez is tiszta. Valahogy vissza kéne adni nekik.
</blockquote>

<blockquote rel="joker"><blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="gacsat">Na, most mi van Putyi 40 miliárdjával?
Valószínűleg megvan neki és köszöni szépen jól érzi magát vele. Szerintem meg mindegy, hogy 1 vagy 100 milliárdod van, egyiket sem tudod felélni ha épésszel költesz.

</blockquote>
Ezért nem értem. Jelcin papa 7milióját még értettem.
</blockquote>

Nem valószínű, hogy fejvesztve kaparna a negyvenegyedik milliárdja után. Van és kész, ha van hozama akkor van, ha nincs akkor nincs, úgyis elég. Itt már rég nem a pénzről szól, ha foglalkozik is vele aktívan, hanem az értelmes felhasználásán.

Helyében vennék valami hazai hasznosat belőle, és csinálnék egy hatalmas alapítványt diákok javára.
Miből gondolod, hogy nem tette meg? A jelenlegi pozíciójával meg amúgyis három nagyságrenddel többre képes, mint a vagyonával.
</blockquote>
Azt a pénzt lopta, ez tiszta sor. Az oroszoktól lopta. Ez is tiszta. Valahogy vissza kéne adni nekik.
</blockquote>

Nem feltétlenül jellemző az ekkora vagyonoknál, hogy visszaosztanák. Akkor meg minek gyűjtötte. Hogy ebből mennyi a lopott és mennyi a megtermelt rész azt nem tudom, de valószínűleg van abban a 40 milliárban mindkettő.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Szülinapja alkalmából (augusztus 4) Moszkvában az amerikai nagykövetségnél kedveskedtek orosz diákok Obamának egy kis animációval.
https://www.youtube.com/watch?v=l7iPnao3zqU#t=68
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Az amerikaik helyett Kínától fogják vásárolni az oroszok a mikroelektronikát .
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Mikroelektrónika téren nem kell félteni őket, a kínaiak nehezen zsarolhatóak uh mindent szállítanak pénzért cserébe, Dél-Korea meg épp nagyon jó kapcsolatokat készül kiépíteni az oroszokkal. Szóba jöhetnének a japánok is, csak rajtuk hatalmas az amerikai nyomás.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Olyan mikroelektronikát, ami az oroszoknak kéne, szerintem a kínaiak sem tudnak. Pont nem a kínaiak profilja. Kis sorozatú, nagyon magas minőségű cuccokról van szó. Pl sugárzásálló csipekről. Az R77ben pl Texas csipek, és nyugati GaAs kristály van. Olvastam a Vimpel góréjának a cikkét talán két éve, amiben verte a seggét a földhöz örömében, hogy végre vehettek ilyeneket. A rakéta teljesítménye jó harmadával nőtt meg tőlük.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 822
113
Ja. Berakják a kínai mikroelektronikát és 2-3 év mulva meghibásodik a muhold, amire már tobbszor volt példa a Glonass muholdaknál.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Vagy folytatják az orosz módit, a 200 kilós túlnyomásos kompjúter dobozokkal, és a nitrogén keringető rendszerrel. Minden orosz űrhajónak, és még az ISSnek is elmaradhatatlan része. Ez persze a Vimpelen nem segít.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Vagy folytatják az orosz módit, a 200 kilós túlnyomásos kompjúter dobozokkal, és a nitrogén keringető rendszerrel. Minden orosz űrhajónak, és még az ISSnek is elmaradhatatlan része. Ez persze a Vimpelen nem segít.

Volt egy interjú Lord British-sel (játékfejlesztö/ürturista), abban mesélte, hogy minden "reggel" újra kellett indítani a Windows-os számítógépeket, hogy csökkentsék a lefagyás esélyét. A kollégái rögtön megnyugtatták, hogy az orosz létfenntartó rendszereket viszont egy atomcsapás se zavarná meg.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Augusztus 28-án megy vízbe a SSK 636,3 "Stary Oskol 3-dik példánya a Fekete-Tengerre.
 

xeqev

Member
2013. szeptember 19.
130
0
16
Orosz kézre kerül az RWE német energetikai konszern olaj- és gázüzletága.
http://www.reuters.com/article/2014/03/17/us-rwe-rwe-dea-stocks-idUSBREA2G0PN20140317

A Rosznyeft hozzájut a North Atlantic Drilling Limited (NADL) norvég olajcég részvényeinek 30 százalékához.
http://rt.com/business/182188-rosneft-nadl-deal-stake/
http://www.reuters.com/article/2014/08/22/rosneft-nadl-deals-idUSL5N0QR0MW20140822

Ha jól rémlik az amerikai és EU-s szankciók egyik pillére éppen az volt, hogy Oroszországot megpróbálják elzárni az olaj kitermeléséhez szükséges modern technikától. Hát ez így nem lesz könnyű.