Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 026
113
Teljesen egyetértek, a katonáskodáshoz kemény gyomor kell. Puhányoknak semmi helye :)
Ha rám céloztál az idézettel, akkor el kell keserítselek. Nem vagyok magyar :( Na jó, de csak egy picit. Az is olyan csángó, szóval nem igazi. Amennyiben a bekezdés további részét is rám érted, ki kell ábrándítsalak. Kiváló (műszakis) katona voltam. Mondjuk a fegyelemmel voltak gondok ... Szegény és általam nagyon tisztelt megboldogult ezredesem amennyire eleinte kérlelt hogy maradjak, szerintem legalább annyira megkönnyebbült amikor leszereltem :)
Igazad van ulippoval kapcsolatban, de marhára jólesett :D
Tévedésbe ne ess, én nem keverek senkit senkivel
Nem, nem rád céloztam, igazság szerint senkire nem céloztam, csak idéztem egy szerintem rendkívül jó és mértékadó mondatot.
A katonáskodáshoz a kemény gyomor nagyon kevés: a katonáskodás valójában acélos gerincet igényel. Példának okáért, ha az ellenséget rajtakapod, hogy a cilviljeiddel erőszakoskodik, akkor szó nélkül végzel velük - de azokkal az életformákkal is, akik veled azonos egyenruhát viselnek és az ellenség civiljeivel erőszakoskodnak. Mi több, akár az életed árán is meg kell védened tőlük az ellenség civiljeit, ellenkező esetben alkalmatlan vagy embernek, magyarnak (vagy bármi másnak) és főleg katonának.

Igen, jól tud esni az ilyesmi, de meg lehet ugyanezt fogalmazni burkoltabban is, amivel nem adsz munkát GrGly-nek, de ulippo "barátunk" is érti. :)
Ha nem keversz senkit, akkor minden oké: bennünk, magyarokban az a jó, hogy például olyan kiváló hazafiakkal is rendelkezünk, akik úgy adták életüket a hazáért, hogy adott esetben egy szót sem tudtak magyarul, mert nem magyarok voltak: minimum annyival tartozunk nekik, hogy nem a nemzetiségük/vallásuk alapján döntjük el, hogy kik voltak, hanem a tetteik alapján, márpedig azzal sok melldöngetős "magyart" sz*rrá aláznának bármikor.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az tény, hogy az ENSZ békefenntartóknak is van némi felelőssége az ügyben, de azért nehogy már ők legyenek a rosszfiúk az elkövetők helyett.

Ez ugyanolyan mellébeszélés mint hogy 56-ban az USA volt a rosszfiú mert nem védett meg minket.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113
Példának okáért, ha az ellenséget rajtakapod, hogy a cilviljeiddel erőszakoskodik, akkor szó nélkül végzel velük - de azokkal az életformákkal is, akik veled azonos egyenruhát viselnek és az ellenség civiljeivel erőszakoskodnak. Mi több, akár az életed árán is meg kell védened tőlük az ellenség civiljeit, ellenkező esetben alkalmatlan vagy embernek, magyarnak (vagy bármi másnak) és főleg katonának.
A saját civiljeid védelméig rendben van a dolog. A többi meg valami utópisztikus mese vagy fantáziálás egy ideális világban, ami annyira ideális lenne, hogy háború sem lenne, így nem lehetne megnézni hogy milyen erkölcsösek a katonák még a háborúban is.
Amit az ukrán helyzetből látunk, hogy a háborúban a civil ember és infrastruktúra az max a tereptárgyak kategóriájába van, és végül egy vonan alá kerül a statisztika résznél, a járulékos veszteségek oszlopba. A másik ami lényeges, hogy háborúban az ember állattá válik, mert a túléléséért küzd és az a legerősebb ösztön az összes közül (még a fajfenntartás vetekszik vele, de háborúban azért is harcolsz). Végül, de nem utolsó sorban a háború végén a győztes diktál, a vesztes meg a geci aki minden rossznak elkövetője még akkor is, ha nem ő kezdte és minden egyezmény betartott halott civilek nélkül.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 026
113
Arról van szó, te fékezhetetlen agyvelejű nyúl, hogy az angol határozat "meglehetősen nagylelkű" a tények vonatkozásában és "véletlenül sem" politikai okokból: valamiért csak a szerbek disznóságairól tud, a többit meg lesz*rja. Ráadásul keveri a népirtást az etnikai tisztogatással, ami elég amatőr hiba, de nyilván nem véletlen.
 

mathias

Member
2015. február 21.
62
1
6
Az tény, hogy az ENSZ békefenntartóknak is van némi felelőssége az ügyben, de azért nehogy már ők legyenek a rosszfiúk az elkövetők helyett.

Ez ugyanolyan mellébeszélés mint hogy 56-ban az USA volt a rosszfiú mert nem védett meg minket.

ulippo, ne ködösíts! Ha Te egy szerencsétlen gyenge vagy, akit üldöz a vérengző és én azt mondom neked hogy ne menekülj, hanem álj a hátam mögé mert én minden körülmények között megvédelek ... aztán meg kihátrálok és azt mondom hogy tessék parancsolni. Na? Vagyok-e akkora bűnös mint a vérengző? Tifelétek ezt hogy döntenék el?

56-ban az USA ígért fűt-fát (felbújtó szerepében tetszelgett). Aztán meg kihátrált és azt mondta tessék parancsolni...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az tény, hogy az ENSZ békefenntartóknak is van némi felelőssége az ügyben, de azért nehogy már ők legyenek a rosszfiúk az elkövetők helyett.

Ez ugyanolyan mellébeszélés mint hogy 56-ban az USA volt a rosszfiú mert nem védett meg minket.

Nem azért volt rosszfiú (az akkori világpolitikai helyzetben ez törvényszerű volt), hanem azért, mert ennek ellenére jöttek a biztató üzenetek a SzER-tól, és sokan ezért vállalták a harcot, amit aztán vérbefojtottak. Ha valaki bíztat, aztán otthagy a bajban meghalni, az nem barát és nem szövetséges.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Szerintem a rosszfiú akkor is az volt aki vérbe fojtott. Megpróbáltuk járni a magunk útját, erre ránk támadtak. Letepertek és utána még 35 évig voltak a "barátaink" és "szövetségeseink".

Ukrajnában ugyanez van, megpróbálták járni a maguk útját, erre rájuk támadtak. Le akarják teperni őket, hogy megint "barátjukká" és "szövetségesükké" tegyék. Mert csak így tudnak barátokat és szövetségeseket szerezni, lásd csecsenföld, vérbe fojtani, bevonulni, utána meg lehet mímelni a szövetséget.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 026
113
A saját civiljeid védelméig rendben van a dolog. A többi meg valami utópisztikus mese vagy fantáziálás egy ideális világban, ami annyira ideális lenne, hogy háború sem lenne, így nem lehetne megnézni hogy milyen erkölcsösek a katonák még a háborúban is.
Amit az ukrán helyzetből látunk, hogy a háborúban a civil ember és infrastruktúra az max a tereptárgyak kategóriájába van, és végül egy vonan alá kerül a statisztika résznél, a járulékos veszteségek oszlopba. A másik ami lényeges, hogy háborúban az ember állattá válik, mert a túléléséért küzd és az a legerősebb ösztön az összes közül (még a fajfenntartás vetekszik vele, de háborúban azért is harcolsz). Végül, de nem utolsó sorban a háború végén a győztes diktál, a vesztes meg a geci aki minden rossznak elkövetője még akkor is, ha nem ő kezdte és minden egyezmény betartott halott civilek nélkül.
Ezért írtam, hogy "acélos gerincet" igényel az, hogy embernek és katonának (a kettő között pedig bármilyen nemzetiségűnek vagy vallásúnak) nevezhesd magad (joggal). Biológiai értelemben lehet, hogy egy komplett város megerőszakolása után is embernek vagy tekinthető, de a biológusokon kívül a kutya nem fog emberszámba venni. Mindenki maga dönti el, hogy emberként akar meghalni vagy egy darab sz*rként él tovább.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mert csak így tudnak barátokat és szövetségeseket szerezni, lásd csecsenföld, vérbe fojtani, bevonulni, utána meg lehet mímelni a szövetséget.

És lásd Ukrajna, aki a Donbasszban ugyanazt csinálja, "bevonul, barátkozik és szövetségeseket" gyűjt, ugye? Fel vagy háborodva, hogy az oroszok nem engedték függetlenedni Csecsenföldet, de természetesnek tartod, hogy az ukránok ugyanúgy gyilkolnak és nem engedik függetlenedni Donbasszt. Nem szégyelled magad (tudom, nem), de mi ez, ha nem kettős mérce részedről?!
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
http://totalcar.hu/magazin/gumikacsa/2015/07/11/itt_az_uj_katonai_ural/
8895953_97bf9ab627924e6e29920245fb4e6f33_wm.jpg
 

krug

Member
2013. március 25.
59
0
6
http://oroszhirek.hu/index.php/politika/4825-lenyegeben-oroszorszage-a-volt-titkos-norveg-tengeralattjaro-allomas
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
ulippo
Még mindig várom a választ a júli. 9. 09,54-es hozzád intézett hozzászólásomra! Nem mondhatod, hogy nem voltam eddig türelmes!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113
ulippo
Még mindig várom a választ a júli. 9. 09,54-es hozzád intézett hozzászólásomra! Nem mondhatod, hogy nem voltam eddig türelmes!

Én azt várom, hogy lépjen le vagy tiltsák is. Remélem ebben az esetben te is beéred válasz nélkül.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel">ulippo
Még mindig várom a választ a júli. 9. 09,54-es hozzád intézett hozzászólásomra! Nem mondhatod, hogy nem voltam eddig türelmes!

Én azt várom, hogy lépjen le vagy tiltsák is. Remélem ebben az esetben te is beéred válasz nélkül.</blockquote>

Csak kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán megpróbál-e ELFOGADHATÓ választ adni. Szerintem nem véletlen, hogy azóta itt nem jelentkezett, azt nem gondolnám, hogy magába szállt és szégyelli magát.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
Ha valaki már egyszer linkelte, akkor elnézést:

http://oroszhirek.hu/index.php/politika/4825-lenyegeben-oroszorszage-a-volt-titkos-norveg-tengeralattjaro-allomas
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Moszkvai ido szerint 0.03 h -kor(magyar ido 23.03.) indul a Szojuz FG a Nemzetkozi Urállomosra 3 urhajossal (1orosz, 1 amerikai,1 japán)
Élo kozvetítés:
https://www.rt.com/on-air/internationa-expedition-iss-baikonur/
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 734
113
Egy kis bulvár:
http://www.origo.hu/sport/focivilag/20150723-orosz-foci-cszka-moszkva-kiderult-a-legbajosabb-szurkolorol-hogy-neonaci.html