Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Nagyon jók a jenkik lehallgatásban, bárkit letudnak hallgatni, ha az illető nem vigyáz. Lásd Merkel mamát, :)
NSA közép-európai központja egyébként Bécsben müködik.

Igen ezért fura nekem ez a fehérorosz lehalgatás Merkelék mióta nem bíznak az amcsi becsszóban nagyon komoly pénzeket és technikát mozgósítottak annak érdekében,hogy még egyszer ne lehessen lehallgatni Merkel mutit és most Lukasenko azt állítja,hogy egy a lengyel határ mellett egy fenyőerdőben csücsülő fehérorosz elektronikai hírszerző egység két Nato rádió üzenet között lehallgatja Merkelt amint megbeszéli a lengyel kollégájával,hogy voltaképpen a Navalnij novicsokkal való megmérgezése kamu.....hmmmmm.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 092
32 633
113
Semmi nem jó nekünk.

4m8a22262.jpg


https://raketa.hu/nem-tetszik-az-orszagos-mentoszolgalatnak-az-orosz-csodamento

Milyen apropóból foglalkoznak vele? Volt szó róla, hogy vennének?
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 749
113
Igen ezért fura nekem ez a fehérorosz lehalgatás Merkelék mióta nem bíznak az amcsi becsszóban nagyon komoly pénzeket és technikát mozgósítottak annak érdekében,hogy még egyszer ne lehessen lehallgatni Merkel mutit és most Lukasenko azt állítja,hogy egy a lengyel határ mellett egy fenyőerdőben csücsülő fehérorosz elektronikai hírszerző egység két Nato rádió üzenet között lehallgatja Merkelt amint megbeszéli a lengyel kollégájával,hogy voltaképpen a Navalnij novicsokkal való megmérgezése kamu.....hmmmmm.
Harmadszor írom le. egy beszélgetést hallgattakk le Varsó és Berlin között. Nincs róla szó, hogy Merkel beszélgetését. Nincs konkrétum-személyek. Csak államfők. kormányfők telefonálhatnak egymásnak?
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
W

Wilson

Guest
Harmadszor írom le. egy beszélgetést hallgattakk le Varsó és Berlin között. Nincs róla szó, hogy Merkel beszélgetését. Nincs konkrétum-személyek. Csak államfők. kormányfők telefonálhatnak egymásnak?

Tudom miről beszélsz,de az a vonal ugyanolyan biztonságos mindegy,hogy Varsóval vagy Kínával vagy Brazíliával beszél.Az a lényeg,hogy az amcsi hallgatózás után a németek Merkel muti mindenfajta kommunikációját a lehető legbiztonságosabbá tették,mivel az amcsik nem csak Merkel beszélgetéseit hanem különböző államfőkkel lefolytatott telefonbeszélgetéseit is lehallgatták.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Igen ezért fura nekem ez a fehérorosz lehalgatás Merkelék mióta nem bíznak az amcsi becsszóban nagyon komoly pénzeket és technikát mozgósítottak annak érdekében,hogy még egyszer ne lehessen lehallgatni Merkel mutit és most Lukasenko azt állítja,hogy egy a lengyel határ mellett egy fenyőerdőben csücsülő fehérorosz elektronikai hírszerző egység két Nato rádió üzenet között lehallgatja Merkelt amint megbeszéli a lengyel kollégájával,hogy voltaképpen a Navalnij novicsokkal való megmérgezése kamu.....hmmmmm.

Lehet, hogy az a titok nyitja, hogy a lengyel félt nem zavarja, hogy lehallgatják őket az amcsik, ezért a kommunikáció lengyel oldala nem volt elég biztonságos
és ez már elég volt ahhoz, hogy a szomszédos Belarusz lehallgassa őket.

(Pl. hiába telefonálsz mobiltelefonon, amely titkosított rádiójeleket használ, ha analóg vezetékes telefont hívsz, amelyet bárki le tud hallgatni, ha a dróthoz fizikai hozzáférése van. - ez most csak egy példa arra, hogy ha a kommunikáció egyik oldala nem biztonságos, akkor az egész kommunikáció sem az)
 
W

Wilson

Guest
Lehet, hogy az a titok nyitja, hogy a lengyel félt nem zavarja, hogy lehallgatják őket az amcsik, ezért a kommunikáció lengyel oldala nem volt elég biztonságos
és ez már elég volt ahhoz, hogy a szomszédos Belarusz lehallgassa őket.

(Pl. hiába telefonálsz mobiltelefonon, amely titkosított rádiójeleket használ, ha analóg vezetékes telefont hívsz, amelyet bárki le tud hallgatni, ha a dróthoz fizikai hozzáférése van.)

Pont most írtam Bokinak,hogy az amcsi lehallgatás után a németek Merkel muti minden kommunikációját a lehető legbiztonságosabbá tették,ugyanis az amcsik Merkel különböző államfőkkel lefolytatott telefonbeszélgetéseit is lehallgatták.Azért azt ne hidd,hogy a lengyelek hagyják magukat lehalgatni épeszű ország vezetése ilyet nem tesz.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Tudom miről beszélsz,de az a vonal ugyanolyan biztonságos mindegy,hogy Varsóval vagy Kínával vagy Brazíliával beszél.Az a lényeg,hogy az amcsi hallgatózás után a németek Merkel muti mindenfajta kommunikációját a lehető legbiztonságosabbá tették,mivel az amcsik nem csak Merkel beszélgetéseit hanem különböző államfőkkel lefolytatott telefonbeszélgetéseit is lehallgatták.

Milyen egyébként az a vonal? Valami IP telefon, VoIP-val TLS-en át tunnelezve? Vagy hogy kell ezt elképzelni?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Pont most írtam Bokinak,hogy az amcsi lehallgatás után a németek Merkel muti minden kommunikációját a lehető legbiztonságosabbá tették,ugyanis az amcsik Merkel különböző államfőkkel lefolytatott telefonbeszélgetéseit is lehallgatták.Azért azt ne hidd,hogy a lengyelek hagyják magukat lehalgatni épeszű ország vezetése ilyet nem tesz.

Nem, csak mondjuk a lengyel fél nem támogatja azt az erős cypher-t, amit a német fél előírna a titkosított TLS kapcsolat felépítése során így a TLS tunnel valami gyengébb titkosítóval jön létre, amelyet a Belarusz fél visszafejtett? mondjuk

tehát nem azt mondom, hogy a lengyelek hagynák magukat lehallgatni, csak mondjuk nem használnak olyan erős titkosítót, mint mondjuk a németek, és ugye a vonal olyan titkosítóval jön létre, amelyet mindkét fél támogat, magyarán a gyengébbel
 
W

Wilson

Guest
Milyen egyébként az a vonal? Valami IP telefon, VoIP-val TLS-en át tunnelezve? Vagy hogy kell ezt elképzelni?

Ezt nem fogják senkinek az orrára kötni ez minősített információ,de én azt olvastam,hogy a német ipar a német védelmi minisztérium által minősített szereplői alakított ki az új sokkal biztonságosabb komunikációs és informatikai infrastruktúrát.:)
 
W

Wilson

Guest
Ezt nem fogják senkinek az orrára kötni ez minősített információ,de én azt olvastam,hogy a német ipar a német védelmi minisztérium által minősített szereplői alakított ki az új sokkal biztonságosabb komunikációs és informatikai infrastruktúrát,ezt amúgy minden épkézláb állam igyekszik saját maga végrehajtani.:)
Engem anno érdekelt a téma és megpróbáltam többet megtudni róla de csak ennyi infó volt publikus a dologról.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Ezt nem fogják senkinek az orrára kötni ez minősített információ,de én azt olvastam,hogy a német ipar a német védelmi minisztérium által minősített szereplői alakított ki az új sokkal biztonságosabb komunikációs és informatikai infrastruktúrát.:)

oké, de technológiailag biztos nem használnak valami teljesen mást, mint ami amúgy is adott technológia az internet világában

legfeljebb a titkosító más, biztonságosabb algoritmus, hosszabb kulccsal, esetleg lehet olyan is, amely civil használatra nem is engedélyezett vagy exportkorlátozott

de alapvetően szerintem szinte biztos, hogy

1. IP telefont használtak
2. ha IP, akkor valami titkosított csatornán tunellezték át, VPN, TLS stb.
3. esetleg a titkosító lehet komolyabb mint mondtam

nyilván nem használhattak normál mobiltelefont, vagy főleg vezetékeset (ami talán már nincs is, mert mindenhol IP gerinc van már, a hagyományos "áramkörkapcsolt" analóg telefon már nem létezik)

Egyébként, még mindig a legegyszerűbb az, ha a hívott fél szobája be van poloskázva. Akkor aztán tökmindegy milyen biztonságos volt a telefonvonal.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Ugye az amerikaiak meg alapvetően úgy hallgathatták le Merkelt, meg mindenkit, hogy az összes okostelón a Google Android-ja fut, amely kezeli a telefon eszközeit, a mikrofont például, mint egy oprendszer. Namármost, hiába van titkosítva az IP adatcsomag folyam, ha a telefon oprendszere (az Android) hozzáfér közvetlenül a mikrofonhoz, még a hang titkosítása előtt. Akkor az simán duplikálhatja - akár titkosítatlanul - a beszéd IP csomagjait egy másik IP címre, például egyenesen az NSA-hoz. Ezért látsz OV meg sok mindenki más kezében buta telefont. Mert lehet, hogy nem is a vonal nem biztonságos, hanem az okostelón futó oprendszer. Azt meg nem látod, hogy az oprendszer hova küld még adatcsomagokat a telefon-beszélgetés adatfolyamán kívül.
 
W

Wilson

Guest
Nem, csak mondjuk a lengyel fél nem támogatja azt az erős cypher-t, amit a német fél előírna a titkosított TLS kapcsolat felépítése során így a TLS tunnel valami gyengébb titkosítóval jön létre, amelyet a Belarusz fél visszafejtett? mondjuk

tehát nem azt mondom, hogy a lengyelek hagynák magukat lehallgatni, csak mondjuk nem használnak olyan erős titkosítót, mint mondjuk a németek, és ugye a vonal olyan titkosítóval jön létre, amelyet mindkét fél támogat, magyarán a gyengébbel

Szerintem azért az említett amcsi lehallgatási botrány után minden normális EU ország sokkal jobban odafigyel erre a dologra,ha mondjuk az oroszok jelentették volna be,hogy lehallgatták Merkelt az egy fokkal hihetőbb lenne,de ők biztos nem jelentenék be a nyilvánosság előtt,hülyék lennének elárulni,hogy képesek erre ez egy hatalmas előny lenne nekik,ezt egyetlen épkézláb titkosszolgálat sem jelenti be a nyilvánosságnak.Főleg nem egy mérgezési ügy kapcsán annál egy ilyen képesség sokkal értékesebb.Ugyanez igaz a Fehéroroszokra is,
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Szerintem azért az említett amcsi lehallgatási botrány után minden normális EU ország sokkal jobban odafigyel erre a dologra,ha mondjuk az oroszok jelentették volna be,hogy lehallgatták Merkelt az egy fokkal hihetőbb lenne,de ők biztos nem jelentenék be a nyilvánosság előtt,hülyék lennének elárulni,hogy képesek erre ez egy hatalmas előny lenne nekik,ezt egyetlen épkézláb titkosszolgálat sem jelenti be a nyilvánosságnak.Főleg nem egy mérgezési ügy kapcsán annál egy ilyen képesség sokkal értékesebb.Ugyanez igaz a Fehéroroszokra is,

Vagy igen, vagy nem. Az is lehet, hogy a Belarusz hatóságoknak bizonyítási kényszerük van és mutatni akarják, hogy milyen rátermettek

tudod, a nagyobb kisebbíti magát, a kicsi meg nagyobbítja
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Ugye az amerikaiak meg alapvetően úgy hallgathatták le Merkelt, meg mindenkit, hogy az összes okostelón a Google Android-ja fut, amely kezeli a telefon eszközeit, a mikrofont például, mint egy oprendszer. Namármost, hiába van titkosítva az IP adatcsomag folyam, ha a telefon oprendszere (az Android) hozzáfér közvetlenül a mikrofonhoz, még a hang titkosítása előtt. Akkor az simán duplikálhatja - akár titkosítatlanul - a beszéd IP csomagjait egy másik IP címre, például egyenesen az NSA-hoz. Ezért látsz OV meg sok mindenki más kezében buta telefont. Mert lehet, hogy nem is a vonal nem biztonságos, hanem az okostelón futó oprendszer. Azt meg nem látod, hogy az oprendszer hova küld még adatcsomagokat a telefon-beszélgetés adatfolyamán kívül.

Egyébként ebből következik is, mit kellett tennie a Belarusz hatóságoknak: elég volt meghekkelniük a célszemély okostelefonját. Ha az (vagy a támadó) feltett rá valami app-ot, ami szimplán duplikálja a beszélgetés IP adatcsomagjait titkosítatlanul a Belarusz hatóságok egyik gépének IP címére, akkor ennyi elég is volt a titkosított vonal kikerüléséhez. Tehát szinte biztos, hogy nem a titkosítást fejtették vissza.

És szinte biztos, hogy elég hülyék voltak ahhoz, hogy okostelefont használjanak. A koronavírus miatt is egy csomó kormány online videókonferenciázott titkosítatlan free oldalakon...
 
W

Wilson

Guest
Vagy igen, vagy nem. Az is lehet, hogy a Belarusz hatóságoknak bizonyítási kényszerük van és mutatni akarják, hogy milyen rátermettek

tudod, a nagyobb kisebbíti magát, a kicsi meg nagyobbítja

De azt nem nyilvánosan teszik ha lehallgatnak valamit akkor ha tovább akarják adni a megfelelő csatornákon továbbítják az oroszoknak,aztán el döntik mi legyen vele de csak gondold végig,ha Lukasenko képes lehallgatni a lengyeleket és a németeket(amiben úgy ahogy hivatalosan állították én nem hiszek) akkor olyan ostoba,hogy ezt bejelenti egy mérgezési ügy miatt,miközben ezt a képességet a saját hatalmának megtartása szempontjából ezerszer jobban feltudja használni.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Én például egyszer jártam úgy, hogy előttem volt az okostelefonom az asztalon, hozzá sem értem és egyszer csak feléledt a képernyője és a szemem láttára felhívott egy oroszországi telefonszámot... olyan számot, amelyet sohasem láttam, soha nem gépeltem be a telefonba, sőt még soha nem is telefonáltam Oroszo.-ba.

Nyilván ez csak úgy lehetett, hogy valami hekker meghekkelte a telómat és feltelepített rá valami progit, ami tárcsázta az adott számot. Hát úgy vertem szét kalapáccsal a telefont, hogy csak na. Lekukáztam az egészet egyből.
 
W

Wilson

Guest
Egyébként ebből következik is, mit kellett tennie a Belarusz hatóságoknak: elég volt meghekkelniük a célszemély okostelefonját. Ha az (vagy a támadó) feltett rá valami app-ot, ami szimplán duplikálja a beszélgetés IP adatcsomagjait titkosítatlanul a Belarusz hatóságok egyik gépének IP címére, akkor ennyi elég is volt a titkosított vonal kikerüléséhez. Tehát szinte biztos, hogy nem a titkosítást fejtették vissza.

És szinte biztos, hogy elég hülyék voltak ahhoz, hogy okostelefont használjanak. A koronavírus miatt is egy csomó kormány online videókonferenciázott titkosítatlan free oldalakon...

A hivatalos belorusz verzió az,hogy a lengyel határ mellé telepített elektronikus hírszerző alakulat hallgatta le a beszélgetést.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
De azt nem nyilvánosan teszik ha lehallgatnak valamit akkor ha tovább akarják adni a megfelelő csatornákon továbbítják az oroszoknak,aztán el döntik mi legyen vele de csak gondold végig,ha Lukasenko képes lehallgatni a lengyeleket és a németeket(amiben úgy ahogy hivatalosan állították én nem hiszek) akkor olyan ostoba,hogy ezt bejelenti egy mérgezési ügy miatt,miközben ezt a képességet a saját hatalmának megtartása szempontjából ezerszer jobban feltudja használni.

de Lukasenko utálja a németeket (Merkel hívásait se vette fel az utóbbi időben soha) és szeretné, ha félnének tőle
ha titokban tartja ezen képességét, akkor nem félnek tőle, mert nem tudnak róla
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
A hivatalos belorusz verzió az,hogy a lengyel határ mellé telepített elektronikus hírszerző alakulat hallgatta le a beszélgetést.

Na, ami lehetett egy számítógépes hekker banda is, nem biztos, hogy rádiófrekvenciás lehallgatásra kell gondolni, lehet, hogy a lehallgatott adatfolyam az interneten keresztül érkezett az elektronikus hírszerzőkhöz IP csomagok formájában. Tudod, digitális világban élünk ma már.