Európa őshonos nemzeti kisebbségei aláírásgyűjtés.

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113
Jól tökön kell rúgni azt az SZNTs barmot, aki ezt kitalálta, meg a Pesty Lászlót is, ha ez sikertelen marad.
Forrófejű idióták, elképzelés és stratégiai gondolkodás nélküli hülyék, akik belevitték ebbe a nemzetet, csakúgy, mint 2004-ben.

Az únióban nem terjesztik. Első körben gyakorlatilag ismeretlen maradt a kezdeményezés, pedig mi több mint 4000%-ot hoztunk a szükséges aláírásokhoz képest, Erdélyben 704%-ot. Ahogy látom, most sem jobb a helyzet. Két ír, meg egy írországi magyar csoportban terjesztem az igét, de nem hiszem, hogy sikerem lesz. Volt három lájkoló, meg szerencsésen vitába kerültem egy halmozottan hátrányos helyzet kint élő baloldali cigánnyal. Szuper.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 987
32 305
113
Jól tökön kell rúgni azt az SZNTs barmot, aki ezt kitalálta, meg a Pesty Lászlót is, ha ez sikertelen marad.
Forrófejű idióták, elképzelés és stratégiai gondolkodás nélküli hülyék, akik belevitték ebbe a nemzetet, csakúgy, mint 2004-ben.

2004 legalább arra jó volt, hogy Gyurcsányék színt vallottak. Ha nem indítanak ellenkampányt, akkor sem lett volna érvényes, de ők beleálltak, hogy a sok, a "románokat" gyűlölő szavazójukat mozgósítsák, amivel szerintem hosszabb távon inkább ártottak, mint használtak az egész ballib oldalnak (hasonlóan szerintem a Momentum olimpiaellenes aláírásgyűjtése sem fog használni nekik hosszú távon, bár azzal építették fel magukat, ahogy Gyurcsány is tulajdonképpen a december 5-i népszavazással építette fel magát).
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 867
91 381
113
Jól tökön kell rúgni azt az SZNTs barmot, aki ezt kitalálta, meg a Pesty Lászlót is, ha ez sikertelen marad.
Forrófejű idióták, elképzelés és stratégiai gondolkodás nélküli hülyék, akik belevitték ebbe a nemzetet, csakúgy, mint 2004-ben.
Pesty akkor vette át idén télen, amikor még a magyar szignók is habokban voltak.Ő vezette Magyarországon sikerre. Vele szemben nem jogos a kritika.
A petíció mellett teljes nemzeti egységet teremtett és trendi lett aláírni. A celebek tolongtak, hogy kaphassanak 2 perc hírnevet, ahogy aláírják.

5 ország lett meg.
Horvátország, Litvánia, Magyarország, Románia és Szlovákia

Egyébként lehet kapnak a Covid miatt újabb halasztást.

https://magyarnemzet.hu/belfold/a-s...ba-de-az-alairasgyujtes-folytatodhat-8922323/

"Megismételte, amit már korábban is mondott: el sem tudjuk képzelni, hogy például Észtországban milyen félelemben élnek az oroszok. – A vezetőiket annyira megfélemlítették, hogy nem merték megosztani a hozzájuk eljuttatott tartalmakat, kampányüzeneteket, a Signiteurope.com üzenetét. Féltek lépni, cselekedni. Tudtam, hogy diszkriminálják Észtországban az oroszokat, de azt nem gondoltam, hogy ennyire súlyos a helyzet, ami a mi munkánkat, kampányunkat is megnehezíti – emelte ki Pesty László."


A hangulati elemeken kívül ennek az aláírásgyűjtésnek semmi gyakorlati jelentősége. A határidő előtt nem akartam leszólni, de nem tudom mit várnak ettől??
Én aláírtam már nagyon rég.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 969
14 022
113
Lengyelországot nem értem, mert szerintem, ha ott egy országos médiában bemondják a hírt, órák alatt megvan a szükséges szavazat.
Ennél nagyságrendekkel nagyobb dolgokat teszünk egymásért.
Kíváncsi leszek, mert néhány félhivatalos helyre is ment tőlem infó az elég rosszul mutató dologról, ami ráadásul gyorsan javítható baki.

Ezek szerint a határidő módosult. februárig pedig bőven.

Köszönik a Tanácstól a segítséget és a szavazatokat :) !

...és :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113
Lengyelországot nem értem, mert szerintem, ha ott egy országos médiában bemondják a hírt, órák alatt megvan a szükséges szavazat.
Ennél nagyságrendekkel nagyobb dolgokat teszünk egymásért.
Kíváncsi leszek, mert néhány félhivatalos helyre is ment tőlem infó az elég rosszul mutató dologról, ami ráadásul gyorsan javítható baki.

Ezek szerint a határidő módosult. februárig pedig bőven.

Köszönik a Tanácstól a segítséget és a szavazatokat :) !

...és :hadonaszos:

Hol lehet megnézni az aláírások számát? Kíváncsi vagyok, hogy elindítottam e ír körökben valamit. :rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 867
91 381
113
Lengyelországot nem értem, mert szerintem, ha ott egy országos médiában bemondják a hírt, órák alatt megvan a szükséges szavazat.
Ennél nagyságrendekkel nagyobb dolgokat teszünk egymásért.
Kíváncsi leszek, mert néhány félhivatalos helyre is ment tőlem infó az elég rosszul mutató dologról, ami ráadásul gyorsan javítható baki.

Ezek szerint a határidő módosult. februárig pedig bőven.

Köszönik a Tanácstól a segítséget és a szavazatokat :) !

...és :hadonaszos:
Engedni kellene a levélszavazást! Az csodákra képes! ;)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 969
14 022
113
A szavazás állása: ITT
(bal oldalon, lent, Klikk erre: "Összes ország állása")

A szlovénokat kellene felpörgetni, négy-ötezer szavazat kellene.

Arra is figyelni kellene a szervezőknek, hogy ahol csak kevéssel több szavazat van a szükségesnél, a téves/hibás szavazatok miatt legkevesebb 5%, de inkább nagyobb százalékkal több szavazat kellene !!!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 867
91 381
113
Az a baj ez az aláirásgyűjtés kicsit pótcselekvés. Gyanítom semmi gyakorlati haszna nem lesz. Azaz egy volt még tavasszal. Sok fiatalt, influenszert megszólított balról is, menő volt kiállni a székelyek mellett. Ezt a hangulatot kellene többször elkapni, innen a nacionalista oldalról.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Gyanítom semmi gyakorlati haszna nem lesz.
Talált, nyert!
A nemzeti kisebbségekre nagyívben sz@rik az EU libberfasisztoid elitje!
Esetleg valamilyen dzsenderfluid LMBTQXYZ-izé aberráltakért kellett volna aláírást gyűjteni, arra biztosan megtalálta volna a joghatóságot magában!
Aljas, mocskos, rohadt egy kóceráj ez az egész brüsszeli bagázs!
De ha az anya nő, az apa férfi, akkor visítanak!
---
"Egymilliónál is több aláírás gyűlt össze, ám az Európai Bizottság szerint nincs hatásköre az EU-nak, hogy a kisebbségi jogvédelem terén jogszabályokat alkosson. Az Európai Bizottság az aláírásgyűjtés lezárulta és az Európai Parlament ajánlása után sem fog jogalkotási eljárást kezdeményezni a kisebbségi jogvédelem ügyében – derül ki a Bizottság pénteken közzétett összefoglalójából. A dokumentumból kiderül, hogy a bizottság szerint az EU-nak nincs általános jogalkotási hatásköre a nemzeti kisebbségek védelme és a kisebbségi nyelvhasználat terén, ez tagállami hatáskör."
https://ec.europa.eu/transparency/r...&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_202101
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113
Talált, nyert!
A nemzeti kisebbségekre nagyívben sz@rik az EU libberfasisztoid elitje!
Esetleg valamilyen dzsenderfluid LMBTQXYZ-izé aberráltakért kellett volna aláírást gyűjteni, arra biztosan megtalálta volna a joghatóságot magában!
Aljas, mocskos, rohadt egy kóceráj ez az egész brüsszeli bagázs!
De ha az anya nő, az apa férfi, akkor visítanak!
---
"Egymilliónál is több aláírás gyűlt össze, ám az Európai Bizottság szerint nincs hatásköre az EU-nak, hogy a kisebbségi jogvédelem terén jogszabályokat alkosson. Az Európai Bizottság az aláírásgyűjtés lezárulta és az Európai Parlament ajánlása után sem fog jogalkotási eljárást kezdeményezni a kisebbségi jogvédelem ügyében – derül ki a Bizottság pénteken közzétett összefoglalójából. A dokumentumból kiderül, hogy a bizottság szerint az EU-nak nincs általános jogalkotási hatásköre a nemzeti kisebbségek védelme és a kisebbségi nyelvhasználat terén, ez tagállami hatáskör."
https://ec.europa.eu/transparency/r...&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_202101
Innentől kezdve lehet elvonni a képzel jogköreiket a mindenféle egyéb kisebbségek terén is. Lmbtqzs, idegen-migri, stb. Ha a saját úniós lakosság körében nem érzik a joghatóságukat(akiket amúgy az idegen, bolsevik bomlasztás közben ostoroznak), akkor ne érezzék a joghatóságot ezekkel kapcsolatban sem. Nincs jogállamisági mutyi velük. Meg belepofázás az egyéb nemzeti jogkörökbe.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Azért a spanyol, szlovén, lett, ír 4-esből kéne toborozni még, hogy meglegyen a 7-ik állam, akkor muszáj foglalkoznia az EP-nek a kérdéssel, ha akarják ha nem. A spanyol, és a szlovén áll a legközelebb, így ott kéne legjobban toborozni február 7-ig.
Meg kell próbálni, vesztenivaló nincs.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 867
91 381
113
Schiffer
Újabb telitalálat. Nagy szükség lenne rá a parlamentben.

„Az Európai Bizottság szerint az EU-nak nincs általános jogalkotási hatásköre a nemzeti kisebbségek védelme és a kisebbségi nyelvhasználat terén, ez tagállami hatáskör. Lehet ezt játszani. Csak az a helyzet, hogy ott, ahol őshonos kisebbségek élnek, a jogállamiság követelménye magába foglalja a kisebbség kollektív jogainak biztosítását, önazonossága védelmét. Jól jegyezzük meg: a Bizottság ma jogállamisági kérdésben állapította meg az Unió illetéktelenségét. Kiváló muníciót adott a magyar miniszterelnöknek, miközben újra bebizonyította, hogy minden olyan kérdésben működésképtelen, ahol nem a nagyvállalatok extraprofitja a tét”.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 803
30 383
113
Schiffer
Újabb telitalálat. Nagy szükség lenne rá a parlamentben.

„Az Európai Bizottság szerint az EU-nak nincs általános jogalkotási hatásköre a nemzeti kisebbségek védelme és a kisebbségi nyelvhasználat terén, ez tagállami hatáskör. Lehet ezt játszani. Csak az a helyzet, hogy ott, ahol őshonos kisebbségek élnek, a jogállamiság követelménye magába foglalja a kisebbség kollektív jogainak biztosítását, önazonossága védelmét. Jól jegyezzük meg: a Bizottság ma jogállamisági kérdésben állapította meg az Unió illetéktelenségét. Kiváló muníciót adott a magyar miniszterelnöknek, miközben újra bebizonyította, hogy minden olyan kérdésben működésképtelen, ahol nem a nagyvállalatok extraprofitja a tét”.
Schiffer megpróbálja újraépíteni a politikai karrierjét. Mindenfelé szimpatikusnak mutatkozik....egyelőre....Csak kerüljön a hatalom közelébe...
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
"A kezdeményezők (RMDSZ, FUEN) szerint azonban az Európai Bizottság döntése több szempontból is hibás: egyrészt hiteltelenné teszi az európai polgári kezdeményezés intézményét azzal, hogy a jogalkotást már az ötödik sikeres kezdeményezés esetén utasítja el. A bizottság ugyanakkor mellőzi az Európai Parlament társjogalkotóként hozott, háromnegyedes többséggel elfogadott felhívását, és annak ellenére utasítja el a jogalkotást, hogy az EP-ben minden frakció többsége támogatta a kezdeményezést – írja az ügyről dr. Tárnok Balázs jogász, az MSPI egyik szakértője, aki szerint még nincs veszve minden."
 
  • Tetszik
Reactions: borisz