EUROSATORY (Franciaország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 885
29 886
113
GPzQxz9WYAA7KYv
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 885
29 886
113
És az RM sajtóközleményben?
Az ukrajnai hadműveleti tapasztalatok azt mutatják, hogy az akadályháború ismét fontos szerepet kapott. A Rheinmetall bemutatja a Keiler Next Generation-t, egy páncélozott áttörési járművet (ABV) a korlátok gyors felnyitásához a harcban. Kiállításra kerül a Területvédelmi Fegyver is, amellyel a sorompókat meg lehet védeni a felszámolástól.

A Lynx KF41 harcjármű-család új tagja 120 mm-es toronnyal;

a Rheinmetall és a Lockheed Martin bemutatja az új GMARS rakétatüzérségi rendszert 2024. június 17-én 11.00 órakor. Szintén 2024. június 17-én 16 órakor egy új bemutatót mutatnak be a fő harckocsik terén.

ezek lesznek szerintem érdekesek.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
És az RM sajtóközleményben?
Összefoglalom, mik lesznek:

  • Premier: GMARS rocket artillery system - RM licenc gyártott HIMARS
  • Premier: MBT "a new demonstrator in the field of main battle tanks") - talán egy újabb KF51 verzió
  • Premier: Giga-PtX üzemanyag előállító rendszer: hidrogén, CO2 és áram segítségével helyben üzemanyagot állít elő (ha jól értettem a közleményt)
  • Premier: Ermine (Hermelin) tactical small vehicles
  • Skyranger 35 légvédelmi rendszer Leopard-2 alvázon (amolyan "Gepard II")
  • Skyranger-30 Lnyx alvázon
  • Skyranger-30 Boxer alvázon
  • Glaudius 2.0 "digitális katona" rendszer, páncéltörő járművet is bemutatnak ami rendszerbe van bekötve (sztem erről volt videó pár napja)
  • Premier: NATTER moduláris RCWS először kerül bemutatásra
  • HERO drón, UGV-re szerelve is bemutatkozik
  • 81 mm-es Dual EIMOS aknavető (EXPAL révén lett RM-termék)
  • ROSY Top Attack - "ködösítő" rendszer felülről támadó célok ellen. Érdekes lehet ez nekünk is...
  • Premier: RM test páncél (golyóállómellény?)
  • Keiler ABV - akadály áttörő harckocsi, amit az tavaly elakadt ukrán támadás tapasztalatai alapján fejlesztettek
  • Area Defence Weapon - az RM "harkocsigyilkos" ugróaknája. A SMART-155 lövedék felülről támadó résztöltet aknává alakíva
  • HX3 teherautók
  • Lynx 120 mm-es (hk?) toronnyal. Sztem mivel amúgy is kell nekünk csináljanak egy 120-as tornyot a KF51-hez, annak egy könnyített változatát rátették (rá tervezik tenni) a Lynxre.
  • FUCS Evo gépágyús toronnyal
  • Terrastorm, a MAN TGE van upgraded by RMMV
  • Mission Master CXT
  • Chiller HVAC system, a new thermal module for combat vehicles
  • LUNA NG drónok
  • lőszerek minden méretben
A közleményben ezek vannak. A Premier itt azt jelenti, hogy elvileg először kerül kiállításra.

Indulhat a toto, hogy ezekből mit NEM sóz ránk Pappi! :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 394
76 058
113
Összefoglalom, mik lesznek:

  • Premier: GMARS rocket artillery system - RM licenc gyártott HIMARS
  • Premier: MBT "a new demonstrator in the field of main battle tanks") - talán egy újabb KF51 verzió
  • Premier: Giga-PtX üzemanyag előállító rendszer: hidrogén, CO2 és áram segítségével helyben üzemanyagot állít elő (ha jól értettem a közleményt)
  • Premier: Ermine (Hermelin) tactical small vehicles
  • Skyranger 35 légvédelmi rendszer Leopard-2 alvázon (amolyan "Gepard II")
  • Skyranger-30 Lnyx alvázon
  • Skyranger-30 Boxer alvázon
  • Glaudius 2.0 "digitális katona" rendszer, páncéltörő járművet is bemutatnak ami rendszerbe van bekötve (sztem erről volt videó pár napja)
  • Premier: NATTER moduláris RCWS először kerül bemutatásra
  • HERO drón, UGV-re szerelve is bemutatkozik
  • 81 mm-es Dual EIMOS aknavető (EXPAL révén lett RM-termék)
  • ROSY Top Attack - "ködösítő" rendszer felülről támadó célok ellen. Érdekes lehet ez nekünk is...
  • Premier: RM test páncél (golyóállómellény?)
  • Keiler ABV - akadály áttörő harckocsi, amit az tavaly elakadt ukrán támadás tapasztalatai alapján fejlesztettek
  • Area Defence Weapon - az RM "harkocsigyilkos" ugróaknája. A SMART-155 lövedék felülről támadó résztöltetet aknává alakíva
  • HX3 teherautók
  • Lynx 120 mm-es (hk?) toronnyal. Sztem mivel amúgy is kell nekünk csináljanak egy 120-as tornyot a KF51-hez, annak egy könnyített változatát rátették (rá tervezik tenni) a Lynxre.
  • FUCS Evo gépágyús toronnyal
  • Terrastorm, a MAN TGE van upgraded by RMMV
  • Mission Master CXT
  • Chiller HVAC system, a new thermal module for combat vehicles
  • LUNA NG drónok
  • lőszerek minden méretben
A közleményben ezek vannak. A Premier itt azt jelenti, hogy elvileg először kerül kiállításra.
Ugye mennyivel egyszerűbb elolvasni mint egy grafikus alkotásából szakérteni...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 885
29 886
113
F1e7W3PF
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
F1e7W3PF
Felébredt a Bofors?
Kissé bealudtak a "drón invázió" közepette.

Ez eléggé gyorsan összebarkácsolt megoldás lett: a haditengerészeti 40-es tornyot optikával rádobták egy Scaniara.
Harcjárművekre ez azért túl magas lesz, meg kellene legalább egy radar hozzá. A kis zsiráf jó is lenne... (Giraffe 1X)

Ez így ebben a formában egy gagyibb Skynex rendszer lett, csapat légvédelemre nem igazán alkalmas. A 40 mm lőszer teljesítmény is nagyjából azonos a 35 mm-essel, ugyanakkor kevesebb lőszert tud befogadni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
Felébredt a Bofors?
Kissé bealudtak a "drón invázió" közepette.

Ez eléggé gyorsan összebarkácsolt megoldás lett: a haditengerészeti 40-es tornyot optikával rádobták egy Scaniara.
Harcjárművekre ez azért túl magas lesz, meg kellene legalább egy radar hozzá. A kis zsiráf jó is lenne... (Giraffe 1X)

Ez így ebben a formában egy gagyibb Skynex rendszer lett, csapat légvédelemre nem igazán alkalmas. A 40 mm lőszer teljesítmény is nagyjából azonos a 35 mm-essel, ugyanakkor kevesebb lőszert tud befogadni.
Hogy eltaláltam hogy mi ez a cucc! :D

"A jelenlegi rendszert egy polgári teherautóról, legutóbb pedig egy Scania G460 katonai teherautóról tesztelték. A BAE Systems szerint a legtöbb 6x6-os vagy 8x8-as járműből, valamint a BVS10-ből is használható. Stefan Löfström, a BAE Systems Bofors marketing- és értékesítési igazgatója elmondta, hogy a vállalat előre látta a CUAS-rendszerek szükségességét az orosz-ukrán háború előtt, amely során nagy hangsúlyt kapott az UAS-rendszerek felgyorsult képessége és fejlesztése. „Ez egy bevált fegyver több mint 12,5 km-es hatótávolsággal, és [sokféle célpontot] képes becsapni a nagy sebességű szuperszonikus rakétáktól és vadászrepülőgépektől a kis UAS-okig és földi célpontokig, például IFV-kig, 300 rd/perc sebességgel” – mondta Löfström. mondott. „A 40 mm-es Mk4 haditengerészeti löveg kiforrott technológiáját átvettük több mint 60 eladott egységgel és 3P lőszerrel, és integráltuk egy tűzvezetővel” – tette hozzá. "Egybeépítettük a Giraffe GX1 légvédelmi radarral, a radar 100 méterre van a járműtől."

bofors.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre and L.O.B