Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
955
1 042
93

Igazából a cím alapján azt vártam valami különleges lesz a videóban de igazából nincs, a leírás is az itt is említett szárny cseréről szól. De mindig jó látni egy repülésre felkészítést, meg a tengerentúli nyitottságot.

• Tetszik
Reactions: fishbed

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
35 309
45 983
113

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
35 309
45 983
113
Na, íme, az első saját narrálású videó. Majd kint lesz a HTKA-n is, de elsőnek ide tettem ki.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
6 967
8 587
113
Na, íme, az első saját narrálású videó. Majd kint lesz a HTKA-n is, de elsőnek ide tettem ki.

Szép és jó-jár a gratula.
Külön pirospont,hogy kitértél a gép valós harcászati szerepére.Csatarepúlő,nem tankvadász.
Ugyanakkor a gá bevetés valós paraméterei mutatják,hogy nem is volt akkora marhaság a szovjet tankokra feltenni az önlégvédelemre ngp-t,meg emelni a BTR70 főfegyverzetének lőszögét.Mert 1db ngp ugyan nem sokat ér,de mikor egy komplet zl hcs tüzel a Disznóra,már okozhatnak problémát-és elég idegesitő látvány lehet a pilótának,főleg ha viágitó/nyomjelző lőszereket is hevedereznek be.
67ben löttek ki hátulról 30milis DEFA-val T54/55 hk-kat,91ben meg még T72t is Bradley 25milisével-de ez nem volt általános.
Az A10 játszott volna bombakamion szerepet is,mint az A-1 Sandy Vietnamban,ha lett volna egy olyan háború-de nem volt.
Jugóknál volt rendszeresitve az M47 és módszeresen összehasonlitották a T54el.Ez valahol megjelent magyarul is,csak meg ne kérdezd már,hogy hol.T54 nyerte az összehasonlitást.Csak az optikai rendszerét találták jobbnak az amcsiba-meg az ergonómiát.
Ha jol emlékszem fejlesztettek egy repcsikre való pct rakétát Hornet néven,ami az A10-nek is fegyvere lett volna,de valamiért abbahagyták.

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
12 048
26 580
113

Grat:).Különösen tetszik benne, hogy a tőled megszokott szakmai színvonal mellett a videóban tömören és velősen fogalmaztad meg a lényeget nem vesztél el a részletekben végig fenntartottad az érdeklődésemet, pedig én sokkal jobban szeretek olvasni mint videót nézni:).

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
35 309
45 983
113
Szép és jó-jár a gratula.
Külön pirospont,hogy kitértél a gép valós harcászati szerepére.Csatarepúlő,nem tankvadász.
Ugyanakkor a gá bevetés valós paraméterei mutatják,hogy nem is volt akkora marhaság a szovjet tankokra feltenni az önlégvédelemre ngp-t,meg emelni a BTR70 főfegyverzetének lőszögét.Mert 1db ngp ugyan nem sokat ér,de mikor egy komplet zl hcs tüzel a Disznóra,már okozhatnak problémát-és elég idegesitő látvány lehet a pilótának,főleg ha viágitó/nyomjelző lőszereket is hevedereznek be.
67ben löttek ki hátulról 30milis DEFA-val T54/55 hk-kat,91ben meg még T72t is Bradley 25milisével-de ez nem volt általános.
Az A10 játszott volna bombakamion szerepet is,mint az A-1 Sandy Vietnamban,ha lett volna egy olyan háború-de nem volt.
Jugóknál volt rendszeresitve az M47 és módszeresen összehasonlitották a T54el.Ez valahol megjelent magyarul is,csak meg ne kérdezd már,hogy hol.T54 nyerte az összehasonlitást.Csak az optikai rendszerét találták jobbnak az amcsiba-meg az ergonómiát.
Ha jol emlékszem fejlesztettek egy repcsikre való pct rakétát Hornet néven,ami az A10-nek is fegyvere lett volna,de valamiért abbahagyták.
Ezekkel a csöves fegyverekkel max riogatni lehetett volna gépeket, mert az A-10 sem egyedül érkezett volna.

Grat:).Különösen tetszik benne, hogy a tőled megszokott szakmai színvonal mellett a videóban tömören és velősen fogalmaztad meg a lényeget nem vesztél el a részletekben végig fenntartottad az érdeklődésemet, pedig én sokkal jobban szeretek olvasni mint videót nézni:).
Köszönöm.
Meglepő módon ezt nem tették még címlapra, ha így marad, akkor ezt néhány száz embernél lehet, hogy nem fogja látni.
Kitettem már a HTKA-ra is az egészet.

• Tetszik
Reactions: Wilson

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
12 048
26 580
113
Ezekkel a csöves fegyverekkel max riogatni lehetett volna gépeket, mert az A-10 sem egyedül érkezett volna.

Köszönöm.
Meglepő módon ezt nem tették még címlapra, ha így marad, akkor ezt néhány száz embernél lehet, hogy nem fogja látni.
Kitettem már a HTKA-ra is az egészet.
Én csak bíztatni tudlak ha van időd, energiád és persze kedved akkor folytasd ezeknek a videóknak a készítését sajnos vagy nem ezt ítélje meg mindenki de sok ember inkább nézi meg inkább ötször ezeket a videókat mint akár csak egyszer is elolvassa el az írott szöveget.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
35 309
45 983
113
Én csak bíztatni tudlak ha van időd, energiád és persze kedved akkor folytasd ezeknek a videóknak a készítését sajnos vagy nem ezt ítélje meg mindenki de sok ember inkább nézi meg inkább ötször ezeket a videókat mint akár csak egyszer is elolvassa el az írott szöveget.
Egy ideig még csinálom, aztán majd fel lesz téve a nem húsz forintos kérdés. Mert a lelkesedésnek vannak határai.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
6 967
8 587
113
Igen.Főleg,hogy erős konstrukciójú gép volt.Marha nagy mázlival okozhattak volna csak komolyabb kárt.De ha a pilóta keze picit megremeg miatta,az a földön már mellélövést jelent.
Azonkivűl egy halom könnyű támadógép volt akkoriban,mint a G91,és a könnyű csatagépként bevetni szándékozott gyakorlógépek garmadája,mint pl a MB326.Azokat már némi szerencsével egy 12,7-14,5milis jol meg tudja kócolni-a pilótájuk idegeiről nem is szolva.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
6 967
8 587
113
Egy ideig még csinálom, aztán majd fel lesz téve a nem húsz forintos kérdés. Mert a lelkesedésnek vannak határai.
HajósZoli ir cikkeket a Haditechnikába.Nem tudom,hogy kap e értük pénzt,de ez is egy lehetőség.(Cifu megmondhatja,Ő is irt bele) HTö-t simán ki lehetne adnia a Zrinyinek.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
35 309
45 983
113
HajósZoli ir cikkeket a Haditechnikába.Nem tudom,hogy kap e értük pénzt,de ez is egy lehetőség.(Cifu megmondhatja,Ő is irt bele) HTö-t simán ki lehetne adnia a Zrinyinek.
Erről már volt szó.
  • A HT magazinnal volt már több próbálkozásom. Soha többet nem kívánom.

• A HTÖ-t nem tudná kiadni, mert teli van szerzői jogvédett képekkel és ábrákkal. Csak azok helyettesítése és rajzolása éveket venne igénybe, ha nekem kéne csinálni. A benne levő YT videó linek is esszenciálisak.

Az, hogy a videóban rajzolva van minden és szinte minden a saját kezem és csak CC-s kép van benne talán 2 kivétellel, az is okkal van. Készülés a jövőre.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
6 967
8 587
113
Erről már volt szó.
  • A HT magazinnal volt már több próbálkozásom. Soha többet nem kívánom.

• A HTÖ-t nem tudná kiadni, mert teli van szerzői jogvédett képekkel és ábrákkal. Csak azok helyettesítése és rajzolása éveket venne igénybe, ha nekem kéne csinálni. A benne levő YT videó linek is esszenciálisak.
Upsz,tényleg-elfelejtettem.Megyek beveszem a Cavintonomat....

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
35 309
45 983
113
Jó sokat beszélnek a nagy semmiről...

Egy A-10 szerű gép ellen kb. annyi a feladat, hogy full utánégetővel 3-4 km-rel az A-10 fölé emelkedsz, majd fentről támadsz rá. Esélye nincs követni ezt még egy fegyvertelen A-10-nek sem. Ehhez kell egy AIM-9L/M szerű rakéta, mert ez a régi IR-rel nem ment. Ezért volt még elfogadható túlélőképessége hidegháborús szemmel a '70-es évek végén.

Az, hogy egyesek nekiálltak szintben fordulóharcot tolni ellene, ez inkább furcsa, hogy miért erőltették ezt, hacsak nem szándékosan látni akarták a tök nyilvánvalót.