Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
108
403
63
Ha volt már, akkor bocsi. A M.A.S.H. sorozat 11 évadából csak 2 évadnak van magyar szinkronja, de ha valakit nagyon érdekel, akkor most (kb előző év vége óta) már van magyar felirat a sorozathoz! :)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 929
19 179
113
Most tudtam meg, hogy itt film topic is van!
Én a Filmezz.club-on nézek filmeket.
Online tehát nem kell letölteni, nem kell tárhely és nem kell regisztrálni sem, csak 3 kattintás és megy a film. A világ összes sorozata (netflix, hbo, disney stb.) és filmje fenn van dvd minőségben 2023-ig.!
34 726 darab film! Kategóriakra lehet bontani. Most nézek egy lengyel háborús filmet: Karbala ...eléggé egyszernézős...

A sógorom amúgy a filmiparban dolgozik (grafikus) sorozatok, animációs filmek, filmek stb.
Benyomta a legjobb barátomat is, aki díszleteket, ruházatokat stb. csinál a filmekhez (terminatorban a fémvázas robotot, a barbarians-hez a római páncéltatokat stb.) itt magyarországon hatalmas üzletnek számít. Most tudtam meg nemrég tőlük, hogy itt (többek közt az ő közreműködésükkel is) keszül a legújabb Alien film. A bolygó neve halál után folytatódik...minden általunk ismert utána jövő részt (pl. a végső megoldás a halál) SEMMISNEK nyílvánitanak.
Ezek az ide-oda resetek az új víziók szerinti "forkolásai" szoftveres szóval élve az "univerzumoknak" annyira szomorúak. Hagynák kimúlni őket békében. A Terminátorral is amit csináltak, iszonyú. Ez lesz az Alien világgal is. Lesz majd franchise, végtelen CGI csaták, és újabb és újabb epizódok, cuki bébien (bébi-alien, mint a bébijoda), transzpredátor, stb.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Ezek az ide-oda resetek az új víziók szerinti "forkolásai" szoftveres szóval élve az "univerzumoknak" annyira szomorúak. Hagynák kimúlni őket békében. A Terminátorral is amit csináltak, iszonyú. Ez lesz az Alien világgal is. Lesz majd franchise, végtelen CGI csaták, és újabb és újabb epizódok, cuki bébien (bébi-alien, mint a bébijoda), transzpredátor, stb.
bébien…
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 041
4 973
113
Fp5HQU9WcAAB_I1
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Mé', há' nem?

Amúgy a Jack Ryan leírásod tűpontos, nemrég néztem, és le is húztam itt. Iszonyat csalódás volt, Clancy életművének, a karakterei mélységének meggyalázása az egész sorozat.
De irgalmatlan sok pénz van benne! Mesélek valamit: mikor a NatGeo-nak csinálták a Mars sorozatot akkor a magyarországi jelenethez pestre a Balatonról vittek tucatnyi teherautoval vörös homokot aztán mégegyszer annyi követ...de nem tetszett a producernek hivattak mixereket (!) bekeverték a homokkal a követ kidöntötték aztán mikor vége lett az UTOLSÓ PORSZEMIG feltakarították és visszavitték!! És miért volt mindez??? A következő volt a jelenet: marskabin áll kinyílik az ajtó és körbenéz az egyik színész. 7 másodpercért ennyi mindent megcsináltak!! A többit az Atlasz-hegységben vették fel kibéreltek egy egész airbus-t a stábnak. Brutális pénzek mennek el. Ők csinálják a Vajákot is meg a HALO-t ...amúgy szerintem is mind szar!! Az Alienben bízok, hogy nem b.sszák el mert nagyon az 1-2 hangulatát akarják visszahozni.

Ami pl. nekem bejött az a Préda a Predator elődje...megérte a pop-cornt a filmezz.club-hoz :)
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
De irgalmatlan sok pénz van benne! Mesélek valamit: mikor a NatGeo-nak csinálták a Mars sorozatot akkor a magyarországi jelenethez pestre a Balatonról vittek tucatnyi teherautoval vörös homokot aztán mégegyszer annyi követ...de nem tetszett a producernek hivattak mixereket (!) bekeverték a homokkal a követ kidöntötték aztán mikor vége lett az UTOLSÓ PORSZEMIG feltakarították és visszavitték!! És miért volt mindez??? A következő volt a jelenet: marskabin áll kinyílik az ajtó és körbenéz az egyik színész. 7 másodpercért ennyi mindent megcsináltak!! A többit az Atlasz-hegységben vették fel kibéreltek egy egész airbus-t a stábnak. Brutális pénzek mennek el. Ők csinálják a Vajákot is meg a HALO-t ...amúgy szerintem is mind szar!! Az Alienben bízok, hogy nem b.sszák el mert nagyon az 1-2 hangulatát akarják visszahozni.

Ami pl. nekem bejött az a Préda a Predator elődje...megérte a pop-cornt a filmezz.club-hoz :)
Nem volt semmi baj se az Alien 3-4-gyel, se a Prometheus-szal, se a Covenanttal.
Nyilván nem tudják mégegyszer ugyanazt a hatást elérni, mint az első filmekkel, de teljesen érdemtelenül ekézik ezeket a filmeket.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 929
19 179
113
Nem volt semmi baj se az Alien 3-4-gyel, se a Prometheus-szal, se a Covenanttal.
Nyilván nem tudják mégegyszer ugyanazt a hatást elérni, mint az első filmekkel, de teljesen érdemtelenül ekézik ezeket a filmeket.
fájóan logikátlan volt, és nem állt jól neki a variációk egy témára hangulat, amit árasztott.

tudom, hogy összeesküvés miatt a háttérből a Weyland vállalat kavarta a szart, és inkubátornak kellettek csak az emberek, ezért "hagyták", hogy hibázzon a legénység, de újra és újra ugyanaz. Pont ez megy a való életben is persze, újra és újra ugyanazokat az egy trükkös pónikat mutatják be, és furcsállom, hogy a közönség tapsol. (nácikártya, ugyanazok a háborós uszító klisék, ugyanazok a pénzügyi válságok ismétlődnek, stb. A COVID üdítően friss volt ezekhez képest.)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
fájóan logikátlan volt, és nem állt jól neki a variációk egy témára hangulat, amit árasztott.

tudom, hogy összeesküvés miatt a háttérből a Weyland vállalat kavarta a szart, és inkubátornak kellettek csak az emberek, ezért "hagyták", hogy hibázzon a legénység, de újra és újra ugyanaz. Pont ez megy a való életben is persze, újra és újra ugyanazokat az egy trükkös pónikat mutatják be, és furcsállom, hogy a közönség tapsol. (nácikártya, ugyanazok a háborós uszító klisék, ugyanazok a pénzügyi válságok ismétlődnek, stb. A COVID üdítően friss volt ezekhez képest.)
Ha arra gondolsz, hogy unalmas lett ez az anti-corporate üzenet, akkor igazat adok :)
A Covenantban azért kicsit más volt már a felütés.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
fájóan logikátlan volt, és nem állt jól neki a variációk egy témára hangulat, amit árasztott.

Prometheus volt anno az utolsó film amit haverokkal közösen néztünk moziban.
Hónapok óta vártuk.
Mikor vége lett azon járt az agyunk, hogy ez mégis mi a jó büdös franc volt.
Teremtéstörténet, furulyázó android, full kretén tudósok, belepetézik, kiműti saját magának, majd 20 perc múlva egyenes fut a guruló űrhajó elől összetűzött sebbel... Meg az öklömnyi polip táplálék nélkül pár óra alatt több méteresre nőtt... ááááááá
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Prometheus volt anno az utolsó film amit haverokkal közösen néztünk moziban.
Hónapok óta vártuk.
Mikor vége lett azon járt az agyunk, hogy ez mégis mi a jó büdös franc volt.
Teremtéstörténet, furulyázó android, full kretén tudósok, belepetézik, kiműti saját magának, majd 20 perc múlva egyenes fut a guruló űrhajó elől összetűzött sebbel... Meg az öklömnyi polip táplálék nélkül pár óra alatt több méteresre nőtt... ááááááá
Voltak benne hülyeségek, de ez elmondható kb mindegyik Alien filmről.
Nekem moziban nagyon nem tetszett, aztán újranéztem még kétszer, és szerintem egész jó.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 929
19 179
113
Ha arra gondolsz, hogy unalmas lett ez az anti-corporate üzenet, akkor igazat adok :)
A Covenantban azért kicsit más volt már a felütés.
nem egyszerűen egy elvont anti-coporate üzenetre, hanem hogy pont ugyanaz a történet, és pont ugyanazokat a jeleneteket látom szinte, újracsomagolva.

Teremtéstörténet, furulyázó android,
ez érdekes felütés, ezzel akár még lehetett volna egy másik film, de inkább ugyanazt a történetet forgatták le :p

full kretén tudósok
akadnak, élőben ismerek ilyen nagyon okos embereket, akik nagyon hülyék. jónéhányan szigorúan véve is "tudósok".

belepetézik, kiműti saját magának, majd 20 perc múlva egyenes fut a guruló űrhajó elől összetűzött sebbel... Meg az öklömnyi polip táplálék nélkül pár óra alatt több méteresre nőtt... ááááááá
igen ezek a dolgok inkább.

amúgy ezek az újélien filmek összefolynak, maratonban megnéztem az összeset, és nem nagyon hatottak meg az újkori alkotások, lehet, hogy a maraton miatt, de azt éreztem, hogy épp ugyanazt látom, nulla új ötlettel.

A többi megjegyzésem az élet nevű színjátékra vonatkozott.

Van ahol a variációk egy témára nagyon jól működik, imádom az Olsen-banda filmeket, mind variációk egy témára, kicsit más részletekkel, történettel kitöltve uganazt a meta-történetet. Ilyesmit csinált Scott is, de nekem nem tetszett, nem volt az egyedi történet és a metatörténet ismétlődő fővonásai közt az egyensúly jól megválasztva szerintem.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 320
113
Ezt nézte/nézi valaki?
Spoiler nélkül pls!!!
Érdemes elkezdeni?
thx

 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ezt nézte/nézi valaki?
Spoiler nélkül pls!!!
Érdemes elkezdeni?
thx

Az első évadot mindenképpen.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins