Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 035
21 641
113
de ha nincs más, akkor Mepro Li-Or-ral :D
GIA8c5h-XUAAsucu.jpg
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 925
15 822
113
Sziasztok !

Szeretnék egy hülyét kérdezni.

Hétvégi (élmény) lövészetre elég önmagában a vöröspontos irányzék, vagy vegyek mellé 3x-os nagyítót is ?

PnDpo0Y.jpeg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 210
81 522
113
Sziasztok !

Szeretnék egy hülyét kérdezni.

Hétvégi (élmény) lövészetre elég önmagában a vöröspontos irányzék, vagy vegyek mellé 3x-os nagyítót is ?

PnDpo0Y.jpeg
Ezt vedd:
1-4-13288.jpg

És ha más nem az nagy élmény lesz, hogy majd mindenki a csodájára jár, megint milyen új csecsebecséd van.
 
  • Tetszik
Reactions: senki

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 157
16 778
113
Sziasztok !

Szeretnék egy hülyét kérdezni.

Hétvégi (élmény) lövészetre elég önmagában a vöröspontos irányzék, vagy vegyek mellé 3x-os nagyítót is ?

PnDpo0Y.jpeg

Ökölszabály szerint annyiszoros az ideális nagyítás, ahányszor 100 méterre lősz.

Szóval ha ilyen 50-75 a lőtáv vagy nem precizos lövészet amit csinálsz szerintem sokkal jobb egy red dot mint egy céltávcső.

Ha mindenképpen céltávcsövet akarsz érdemes megfontolni az ilyen 1,5-2 1/4 tartományt mert azt két nyitott szemmel is tudod még használni.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 785
4 252
113
Sziasztok !

Szeretnék egy hülyét kérdezni.
Szia,

Akkor itt egy hulye, akit lehet kerdezni. :)

Hétvégi (élmény) lövészetre elég önmagában a vöröspontos irányzék, vagy vegyek mellé 3x-os nagyítót is ?

PnDpo0Y.jpeg

Normal meretu papir celra nekem kb. 50 m-ig kifejezetten jobb nagyito nelkul, 75-150 m kornyeken mindegy, 150 m folott kifejezetten hasznos a nagyito.

Szoval ez alapjan attol fugg, hogy milyen messze szeretnel loni.

Termeszetesen ez szituacios/dinamikus loveszetre (SAS, IPSC, CMA) igaz, ha pl. kicsi a lolap, akkor kisebb tavolsagon is hasznos, illetve ha nem egyertelmu a lolap (vagyis a celpontot erdemben azonositani kell), akkor szinten hasznos kisebb tavolsagon is; de szamomra ezek nem szempontok karabelynal.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 925
15 822
113
Ökölszabály szerint annyiszoros az ideális nagyítás, ahányszor 100 méterre lősz.

Szóval ha ilyen 50-75 a lőtáv vagy nem precizos lövészet amit csinálsz szerintem sokkal jobb egy red dot mint egy céltávcső.

Ha mindenképpen céltávcsövet akarsz érdemes megfontolni az ilyen 1,5-2 1/4 tartományt mert azt két nyitott szemmel is tudod még használni.
Szia,

Akkor itt egy hulye, akit lehet kerdezni. :)



Normal meretu papir celra nekem kb. 50 m-ig kifejezetten jobb nagyito nelkul, 75-150 m kornyeken mindegy, 150 m folott kifejezetten hasznos a nagyito.

Szoval ez alapjan attol fugg, hogy milyen messze szeretnel loni.

Termeszetesen ez szituacios/dinamikus loveszetre (SAS, IPSC, CMA) igaz, ha pl. kicsi a lolap, akkor kisebb tavolsagon is hasznos, illetve ha nem egyertelmu a lolap (vagyis a celpontot erdemben azonositani kell), akkor szinten hasznos kisebb tavolsagon is; de szamomra ezek nem szempontok karabelynal.

Nekünk max 60 méteres a lőpályánk, és zárt udvarú, annak kevés esélye van, hogy nyílt terepes lőpályát lássak, akkor szóló Holosun HS510C megy az AR-emre.

Nagyon szépen köszönöm ezt a két szépen, és hasznosan megírt választ ! :)
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
256
721
93
Nekünk max 60 méteres a lőpályánk, és zárt udvarú, annak kevés esélye van, hogy nyílt terepes lőpályát lássak, akkor szóló Holosun HS510C megy az AR-emre.

Nagyon szépen köszönöm ezt a két szépen, és hasznosan megírt választ ! :)
Hele
Én régen 1x reddotot haszn@ltam a vz-n. De eltelt sok év és a haverjaim is (napközben monitor+teló nézegetés) azt tapasztaltuk hgy most már a korongozásnál is hasznos lehet egy 1.3-2x nagyítás 60-70mre is. Nekem a lyme után 6hónapra a jobb-bal szem fókusz is elment például, ami nagyon befolyásolta azt hogy hunyorogva se láttam a holosight-al de ez az én nyomorom volt. Véleményem szerint rakd fel azt ami tetszik aztán majd lecseréled. Ennek sose lesz vége... Aztán veszel majd egy Leupold taktikait mer ócsó de jó aztán eotech mer nem occsó de izé, aztán 50felé már realizálódott hogy persze egy saroktelek árát elbasztál minden szarra ami a szekrényben lassan rádborul...