Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Most akartam belinkelni, megelőztél :)
Amúgy én észre vettem valamit.
Lehet.
A lovas attakos snittnél látni a trikolort.
Csak így simán, kék-fehér-piros.

Namost, tudtommal a lovassági guidonok így néztek ki
let-lt-s.png
images.png

Esetleg ezred-zászló, de az sem üres.
images-1.png


Komolyan nem értem, hogy ma az internet korában nem lehet az ilyen fiszfasznyi bakikat kiküszöbölni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Amúgy én észre vettem valamit.
Lehet.
A lovas attakos snittnél látni a trikolort.
Csak így simán, kék-fehér-piros.

Namost, tudtommal a lovassági guidonok így néztek ki
let-lt-s.png
images.png

Esetleg ezred-zászló, de az sem üres.
images-1.png


Komolyan nem értem, hogy ma az internet korában nem lehet az ilyen fiszfasznyi bakikat kiküszöbölni.

Manapság már annak is örülni kell, hogy Napóleon nem egy feka nő...
Te meg itt kicsinyeskedsz holmi feliratokkal.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Manapság már annak is örülni kell, hogy Napóleon nem egy feka nő...
Te meg itt kicsinyeskedsz holmi feliratokkal.
Tudjuk idealista is vagyok, meg naív. De én azért kb a Ryan közlegénytől reménykedtem benne,
hogy na mostantól kapjuk a fasza háborús filmeket.
Technika adott, tudás rengeteg helyről össze szedhető.
Ehhez képest én kb egyik újabb filmben sem látom azt, hogy majd ezredszer is újra nézzük,
mint a Leghosszabb Napot, Híd túl messze van-t, Halál 50 óráját*.
Nem ilyen meg olyan CGI, meg a Patton tank sem egyenlő egy Tigrissel.
De valahogy mégis filmebb filmek.

*edit: vagy még akár az ezer éves Jégmezők Lovagja, csak hogy egy szovjet film is legyen példa :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Tudjuk idealista is vagyok, meg naív. De én azért kb a Ryan közlegénytől reménykedtem benne,
hogy na mostantól kapjuk a fasza háborús filmeket.
Technika adott, tudás rengeteg helyről össze szedhető.
Ehhez képest én kb egyik újabb filmben sem látom azt, hogy majd ezredszer is újra nézzük,
mint a Leghosszabb Napot, Híd túl messze van-t, Halál 50 óráját*.
Nem ilyen meg olyan CGI, meg a Patton tank sem egyenlő egy Tigrissel.
De valahogy mégis filmebb filmek.

*edit: vagy még akár az ezer éves Jégmezők Lovagja, csak hogy egy szovjet film is legyen példa :)

Számomra Kelly hősei amit évente meg kell nézni :D
De sorozatokról is elmondható, volt egy időszak amikor olyan klasszikusok készültek, mint Róma, Az elit alakulat, aztán mit kapunk ma?

Ha nem teszi nézhetetlenné a blackwashing akkor a 95%-ban lassú sétálásból és lassú beszélgetésből álló történetmesélés teszi azzá.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Számomra Kelly hősei amit évente meg kell nézni :D
De sorozatokról is elmondható, volt egy időszak amikor olyan klasszikusok készültek, mint Róma, Az elit alakulat, aztán mit kapunk ma?

Ha nem teszi nézhetetlenné a blackwashing akkor a 95%-ban lassú sétálásból és lassú beszélgetésből álló történetmesélés teszi azzá.
Tessék, egy klasszikus. Óhne CGI!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
D-day, az egyetlen tábornok, aki az első hullámban ment az embereivel -súlyos betegen egyébként, pedig nem
nagyon akarták engedélyezni.
Ted_Cane_France.jpg


For gallantry and intrepidity at the risk of his life above and beyond the call of duty on 6 June 1944, in France. After two verbal requests to accompany the leading assault elements in the Normandy invasion had been denied, Brig. Gen. Roosevelt's written request for this mission was approved and he landed with the first wave of the forces assaulting the enemy-held beaches. He repeatedly led groups from the beach, over the seawall and established them inland. His valor, courage, and presence in the very front of the attack and his complete unconcern at being under heavy fire inspired the troops to heights of enthusiasm and self-sacrifice. Although the enemy had the beach under constant direct fire, Brig. Gen. Roosevelt moved from one locality to another, rallying men around him, directed and personally led them against the enemy. Under his seasoned, precise, calm, and unfaltering leadership, assault troops reduced beach strong points and rapidly moved inland with minimum casualties. He thus contributed substantially to the successful establishment of the beachhead in France.
Ez szep, nem tudtam. Volt a paliban kurazsi ahogy kell.
És igen. Jól rémlett, benne van a filmben is.
Méghozzá Henry Fonda alakítja.
1:31:16 -tól lép be
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem a Pék, hanem a Miccsum.
Cota landed with a part of the 116th Infantry Regiment, part of the 29th Division, in the second wave, approximately one hour after H-Hour[6]
Stimmt.
Roosevelt viszont az első hullámmal ment ki.
Egyébként ő volt a partraszállók közül a legidősebb, és az egyetlen akinek fia
szintén az első hullámban, csak az Omaha-n szállt partra.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 594
25 859
113
A Devotiont mindenki úgy emlegetné, mint az elmúlt tíz év egyik legjobb repülős filmjét, csakhogy J. D. Dillard rendezése nagyon szerencsétlen időben, pont a Top Gun: Maverick után pár hónappal jött ki. Valószínűleg a Tom Cruise-film eszméletlen tarolásának is köze lehetett hozzá, hogy végül a Devotion teljességgel észrevétlen maradt, és megbukott a mozikban, 90 millió dolláros büdzséje ellenében mindössze 21,7 milliót hozott vissza a pénztáraknál, Magyarországra pedig el sem jutott, így nekünk, hazai nézőknek maradt a DVD- vagy a Blu-ray-kiadás levadászása egyetlen opcióként.

 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 548
113
A Devotiont mindenki úgy emlegetné, mint az elmúlt tíz év egyik legjobb repülős filmjét, csakhogy J. D. Dillard rendezése nagyon szerencsétlen időben, pont a Top Gun: Maverick után pár hónappal jött ki. Valószínűleg a Tom Cruise-film eszméletlen tarolásának is köze lehetett hozzá, hogy végül a Devotion teljességgel észrevétlen maradt, és megbukott a mozikban, 90 millió dolláros büdzséje ellenében mindössze 21,7 milliót hozott vissza a pénztáraknál, Magyarországra pedig el sem jutott, így nekünk, hazai nézőknek maradt a DVD- vagy a Blu-ray-kiadás levadászása egyetlen opcióként.

Én már láttam, nekem tetszett!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand