Haditechnikai kvízjáték

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
htka14.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 407
14 202
113
Ez már volt:)

Aki figyelt, vagy gyorsan végigpalozza a topikot, annak hamar meglesz a válasz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 110
81 186
113
Az oldalszán ugye nem arra utal,hogy ez a 83252. repülő eszköz a kínai légierő eszközparkjában?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 407
14 202
113
Igen, helyes válasz. Valahol olvastam, hogy gyakorlatok alkalmával 10:3 arányt ér el J-11 ellen.
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
975
3 440
93
Mackensen said
Igen, helyes válasz. Valahol olvastam, hogy gyakorlatok alkalmával 10:3 arányt ér el J-11 ellen.
Hello, majdnem. :) Nem J-8D, hanem egy haditengerészeti J-8F. A két változat között bő tíz év van. Ugyan vannak F változatra korszerűsített D változatok, de a képen látható gép, egy gyári új, késői F!

 

Nálam kukacoskodóbaknak FH. :)
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
975
3 440
93
Köszönöm, az AVIS vadászgépek számomra igen szépek. Sajnálom, hogy nem maradt fent egy sem.

A J-8-as változatát, szerintem Mackensen is ismerte, csak lassan jött a megfejtés.
sf-kiss.gif


Akkor jövet a feladvány. Milyen haditechnikai eszköz látható a képen?

http://i44.tinypic.com/334ls1j.jpg
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
975
3 440
93
Köszönöm, az AVIS vadászgépek számomra igen szépek. Sajnálom, hogy nem maradt fent egy sem.

A J-8-as változatát, szerintem Mackensen is ismerte, csak lassan jött a megfejtés.
sf-kiss.gif


Akkor jövet a feladvány. Milyen haditechnikai eszköz látható a képen?

http://i44.tinypic.com/334ls1j.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 407
14 202
113
Nekem J-8II is tökéletes válasz lett volna. Amúgy bevallom őszintén, hogy nem ástam bele magam annyira a típusba, hogy ilyen apróságokat megkülönböztessek :)
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
975
3 440
93
Pedig érdekes típus. Most, hogy kivonták a régi J-8-asokat, még mindig több egység van vele felszerelve, mint J-10 vagy JH-7-esból. Még tavaly is alakult meg új ezred J-8-assal, amikor a Szu-27/J-11-es ezredek száma, megegyezett a J-8-assal repülő ezredekével. Szóval nem ritka madár a Kínaiaknál.

Na és akkor még egyszer, milyen haditechnikai eszköz látható a képen?

334ls1j.jpg