Harckocsik a második világháborúban

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
Már ha láttak egyáltalán valaha Tigrist pláne Királytigrist...
Nem volt egy T-34 elterjedésre, az biztos, de ahol láttak, ott általában azért befostak tőle. KT -t meg hogy trollkodjak kicsit, leginkább az árok mellett/vagy bárhol megsüllyedve lehetett leginkább fellelni :p.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
A korosztályában az IS-3 vagy a T-29 legalább olyan jó volt mint a Tiger2.
Ha nagyon szigorúan nézzük, az IS-3 talán már egy újabb korosztály volt, épp hogy megcsípte a II.vh- végét, de azt is csak Japán ellen, a Keleti fronton szemben a Tiger II vel soha nem volt bevetve.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
Gondolom a tigris személyzetének képén nem volt őszinte a mosoly,ahogy meglátták szemből.
Soha nem láthatták meg nem hogy szemből, de sehonnan sem. Ellenben a japán csapatok, mikor meglátták szemből, rá 2 napra megadták magukat Kínában.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 411
113
IS-3 és T-29 - sajnos - nem játszott. Az első IS-3-asokat Berlin ostromában vetették be Konyev csapatai. Zsukovnak csak az ostrom után jutottak. A T-29 pedig asszem (de csak asszem) el sem jutott a nyugati frontig.
A T-34-85 igen kiváló tömegtank volt. A szovjet doktrinához lett tervezve, ami a korai németet másolta. Ehhez ez volt a legjobb. Menj gyorsan, csapj oda, került meg, kerítsd be, morzsold fel. A Tiger I. és a Tiger II. már más koncepció szerint szolgált. Az alap Pz-IV. és jagdok voltak az alap, ők őedig a lándzsa hegye, vagy épp a tűzoltó.
A következő képp:
támadásban: elöl 6-8 Tiger szétbontakozva, alakzatban, mögöttük a Pz-IV esek, szárnyakon a jagdok...
védekezésben: bokorban a jagdok, szétbontakozva a Pz-IV és közöttük rejtve a Tigerek...
Maradjunk annyiban, hogy a T-34-85 kiváló közepes tank volt. De... Ha ugyanannyi Párduc lett vona....
A történelem - sajnos - nem szereti a "lett volna" dolgokat.....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 411
113
Ja.... és NE a WoT alapján gondolkodjatok :)
A történelmi hűség nem erős oldaluk nekik sem. A WoT-ban a Tiger I. és a Tiger II. valójában 5-ös és 6-os Tierbe kéne tartozzon. Ott lenne reálisabb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
IS-3 és T-29 - sajnos - nem játszott. Az első IS-3-asokat Berlin ostromában vetették be Konyev csapatai. Zsukovnak csak az ostrom után jutottak. A T-29 pedig asszem (de csak asszem) el sem jutott a nyugati frontig.
A T-34-85 igen kiváló tömegtank volt. A szovjet doktrinához lett tervezve, ami a korai németet másolta. Ehhez ez volt a legjobb. Menj gyorsan, csapj oda, került meg, kerítsd be, morzsold fel. A Tiger I. és a Tiger II. már más koncepció szerint szolgált. Az alap Pz-IV. és jagdok voltak az alap, ők őedig a lándzsa hegye, vagy épp a tűzoltó.
A következő képp:
támadásban: elöl 6-8 Tiger szétbontakozva, alakzatban, mögöttük a Pz-IV esek, szárnyakon a jagdok...
védekezésben: bokorban a jagdok, szétbontakozva a Pz-IV és közöttük rejtve a Tigerek...
Maradjunk annyiban, hogy a T-34-85 kiváló közepes tank volt. De... Ha ugyanannyi Párduc lett vona....
A történelem - sajnos - nem szereti a "lett volna" dolgokat.....
1. Mi az a Wot?
2. Legjobb tudásom szerint az IS-2 volt csak Berlin ostrománál, az IS-3 éles debütálása csak a Keleti fronton, tehát Kínában, a Japánok ellen történt meg, és 2 napig tartott, utána kapituláltak a japók.
3. A T34/85 kiváló közepes tank volt, és a legnagyobb kiválósága pont az volt, hogy olyan gyorsan, egyszerűen lehetett gyártani, sokkal olcsóbban és kevesebb belerakott munkaórával, hogy PONTOSAN azért volt annyival kevesebb Párduc, ez nem a véletlen műve. A két gép közül egyértelműen a Párduc volt a nagyobb harcértékű, csak akkor billent a mérleg nyelve viszont erősen a T-34/85 felé, ha azt is beleszámítjuk, hogy egy Párducból mennyi T-34/85 jött ki. Mert annyival viszont messze nem volt nagyobb harcértékű a párduc. Ez döntő volt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Littlejohn

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 411
113
Láttam egy képet Berlinben, a kapituláció másnapján. Annak aláírása volt, hogy Konyevnek pár darabja volt, de vigyázni kellett rájuk, ennek ellenére egy Jagdtiger kilótt egy 3-ast. a 2-esek már a Visztulai átkeléskor megvoltak Zsukovnál....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
A WoT egy játék, amit az oroszok gründolnak.
Ja, oké. Word of Tanks. Világos, hallani hallottam már róla, próbálni nem próbáltam soha. Talán a Warthunder harckocsis részét majd kipróbálom komolyabban egyszer, azt hallottam annál reálisabb II.vh-s HK játék jelenleg nincs.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
Láttam egy képet Berlinben, a kapituláció másnapján. Annak aláírása volt, hogy Konyevnek pár darabja volt, de vigyázni kellett rájuk, ennek ellenére egy Jagdtiger kilótt egy 3-ast. a 2-esek már a Visztulai átkeléskor megvoltak Zsukovnál....
Érdekes én még soha nem láttam nyugati fronton IS-3 ast. Meg van neked ez a kép, tudsz adni hozzá linket?
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 411
113
Sajnos, egy orosz tematikus magazinban olvastam egy-két éve...... Emlékezetes viszont Zsukov híres "fényszórós" támadása Berlin előtt a seelöwi magaslatoknál.... Ott 4-5 IS-2-est vesztettek, nagyrészt a jagdok pontos tüzében....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
Sajnos, egy orosz tematikus magazinban olvastam egy-két éve...... Emlékezetes viszont Zsukov híres "fényszórós" támadása Berlin előtt a seelöwi magaslatoknál.... Ott 4-5 IS-2-est vesztettek, nagyrészt a jagdok pontos tüzében....
Az Is-2 az oké, arról tudok. Viszont én úgy tudom, hogy IS-3 nem járt élesben máshol, csak a távol-keleten.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Láttam egy képet Berlinben, a kapituláció másnapján. Annak aláírása volt, hogy Konyevnek pár darabja volt, de vigyázni kellett rájuk, ennek ellenére egy Jagdtiger kilótt egy 3-ast. a 2-esek már a Visztulai átkeléskor megvoltak Zsukovnál....
A Tigrisek és IS-2-ek első találkozása elég emlékezetesre sikerült Dünaburgnál 1944 Július 20.-án...:)
Részleteket ld.: Otto Carius - Tigrisek a sárban (magyar kiadás 133.oldal)
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn
R

rejsz felügyelő

Guest
Ja, oké. Word of Tanks. Világos, hallani hallottam már róla, próbálni nem próbáltam soha. Talán a Warthunder harckocsis részét majd kipróbálom komolyabban egyszer, azt hallottam annál reálisabb II.vh-s HK játék jelenleg nincs.

A WoT nem szimulátor, egy árkád lövöldözős játék tankokkal. Nem realisztikus, csak amennyire kell. :) A War Thunder GF-al nem játszottam.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
A WoT nem szimulátor, egy árkád lövöldözős játék tankokkal. Nem realisztikus, csak amennyire kell. :) A War Thunder GF-al nem játszottam.
Az nem feltétlenül baj, ha nem minden szimulátor, van olyan időszak, amikor az embernek csak egy kis relaxra, gőzleeresztésre van szüksége, attól még lehet jó az is :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
Az nem feltétlenül baj, ha nem minden szimulátor, van olyan időszak, amikor az embernek csak egy kis relaxra, gőzleeresztésre van szüksége, attól még lehet jó az is :D
A WoT csak arra jó,hogy felbaszd az agyad.Talán most lesznek pozitív változások de az elmúlt 1 évben kb játszhatatlan volt.
Persze ettől szeretem.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
Warthunder harckocsis része sokkal életszerűbb, bár úgy tudom, ott is van 3 eltérő fokozat, a belépő szint tuti ilyen árkádos csihi puhi az is. Simulator mód az már fix teljesen más, mint egy lövöldözős játék, harckocsikkal.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Az nem feltétlenül baj, ha nem minden szimulátor, van olyan időszak, amikor az embernek csak egy kis relaxra, gőzleeresztésre van szüksége, attól még lehet jó az is :D

Nem baj, alapvetően egy jó játék, de rengeteg ember van a neten aki azért fikázza, mert nem tud a Tigrisével lemészárolni 80 másik harckocsit, mert "amúgy ilyen vót a valóság". :) Szóval én ajánlom, de sajnos sok a retardált, mint minden más online játékban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
Haha, hát ez ilyen, ha belegondolunk, a Führer is pont ilyen hülye volt, Ő is pár fegyvertől várta a csodát :D.