1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Helikopterbeszerzés

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. Celebra

Celebra Well-Known Member

Tiger egy páncélvadász heli,nem támadó helikopter.Kifejezett támadóheli a Mihu.Rohamdeszant gép.Csatahelinál különben szerintem nincs értelme a támadó/védő kategorizálásnak.Amire használod.
    Bár ezt a bitang rendszert szerintem is el kéne zavarni,de attol még a harci heli országvédelmi okokbol nagyon is hasznos dolog.Napersze nem a restaurált Mihu,hanem valóban korszerű fegyverrendszer szintjén

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

De csak a markIII upgrade után! Az kb. a mi-24eseink elméleti végére lenne kész.

Masztiff likes this.
  3. Robur

Robur Well-Known Member

Már bocsánat. De ettől reméljük a katonai középiskolák feltöltését?

Nagy Csaba and Sulaco like this.
  4. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Emlékeim szerint az átkosban (most nem tudom hogyan működik) a katonai középiskolák nem külön gimnáziumok, hanem kollégiumok voltak, ahonnan bejártak a középsuliba a tanulók. Emellett kaptak katonai ismeretekből képzést.
    Ha ezt az elvet követik most is, akkor az állami kézben lévő, magas színvonalú képzést nyújtó középiskolákban az állam simán lefoglalhat annyi helyet, amelyekbe ezeket a fiúkat/lányokat beiskolázhatja. (Akár külön osztályt is indíthatna, de ez ebből a szempontból részletkérdés.)
    A magas szintű képzés és a kollégiumi ellátás (az átkosban még ruházat is járt), ösztöndíj elég vonzó lehetne a kevésbé tehetős, de jó képességű és a katonai pálya iránt fogékony fiatalok számára.
    Ha osztályonként 30 fiatallal számolunk, és csak a felükből katona lesz (pesszimista becslés), akkor is potenciálisan 120 katonatisztünk lesz évfolyamonként, akit már 14 éves kora óta gyakorlatilag képeznek.
    Ez korábban is így volt (Monarchia, Horthy-korszak), és jól bevált.

anonim999 and megazez like this.
  5. alba

alba Active Member

Bárki bármit is mond a Mi-24 helyett kellenek majd nagy tűzerővel rendelkező helikopterek! 8-12 db! Max! A H145M mellé támogatónak + csapásmérőknek!

6. blogen

blogen Well-Known Member

Minek?

ps. Nagy tűzerővel rendelkező nehézgyalogság és korszerű ATGM-el szerelt, nagy mozgékonyságú könnyű erők kellenek! Amibe egy század harci helikopter kerül mindenestül, abból talán egy komplett könnyű dandár kijön!

ravenlord likes this.
  7. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

8. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Baloldalt vannak ikonok, ott vannak pl a rakéták is, lehet sokan ismerik az oldalt, ezt a részét én csak most fedeztem fel. :rolleyes:

9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A most megrendelt 20+16db-os Airbus kontingens egy "vanilla" flotta. Mindenre IS jó. Mindezt 2 típussal.
    Ugyanakkor az idő fogja szerintem eldönteni, hogy mivé akarjuk fejleszteni a helikopteres képességet. Szerintem a Mi-24-ek üzemeltetése még teljesen képlékeny.
    Jelenleg ez időt biztosít nekünk jelenlegi fejlesztés alatt álló opciók tekintetében.
    A Tigernél közös európai fejlesztés megy a MarkIII-ra. Annak idején az Airbus (az A400M-hez hasonlóan) egy nagyon új területre próbált belépni a Tigerrel. Szerintem az természetes, hogy nem sikerült az első próbálkozás 100%-osra. Azt gondolom, hogy a MarkIII el fogja dönteni a program sorsát.

Fejlesztik egymással párhuzamosan az olaszok az A-249-et a törökök meg az ATAK 2-t, ami azonos alapról épülve párhuzamos fejlesztés.
    Ezen kívül még a Apache Guard sem tökéletes, de már tervezik a tolólégcsavaros verzióját.

rappali_ and zsolti like this.
  10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Szerintem is jó az irány heli fronton, szerintem nagyon nem nyúltunk eddig mellé.
    Szárazföld eddigi bejelentések meg tényleg csúcs eszközöket takarnak, ott már csak a darabszámokkal kell majd esetleg játszani később, de mondjuk aki finnyáskodik Leo2A7 re, meg PzH2000-re, az nyaljon halat...

rappali_ likes this.
  11. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Harci heli helyett harmad/negyedáron inkább Super Broncót javasolnék, ugyanolyan fegyverzettel.

12. borisz

borisz Well-Known Member

Meg KFIR block60-at!!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Egyik jobban függeszkedik lombkorona magasságban mint a másik :D. Leszállnak háztetőre is ha kell! Egyszer :p.

megazez likes this.
  14. zsolti

zsolti Well-Known Member

Kb. 10 milla egy modern harckocsi. Most nagyjából ott tartunk, hogy 5 modern harckocsi árából kijön egy modern harci helikopter. Én nem írnám le a harci helikoptereket sem, jóval nagyobb mozgékonyságot tudnak felmutatni mint egy hk, legalább olyan tűzerővel. Nyilván nem szabad harci helikopter nehézzé tenni egy hadsereget, de nagyon is megvan a helyük egy hadigépezetben.

alfa74, rappali_ and Celebra like this.
  15. Celebra

Az a baj itt egyes emberekkel,hogy a valaguk lukánál nem látnak messzebb.Még azt sem tudják értelmezni,amit olvasnak.
    A modern gépek baromi drágák.F35böl egy Mo kvalitású ország nem tud annyit venni,hogy egy valóban országvédelmi feladatra alkalmas méretű légierőt kiállitson.Pont.Szükség lenne egy kiegészitő,olcsó támogató tipusra.Lehet filózni,hogy az mi lehetne.
    A Bronco másra való,mint a csataheli.Más a harcászati profiljuk.
    A csataheli olyan koncentrált tűzerőt jelent nagy mozgékonysággal,amire igenis szükség van.Persze nem a mi restaurált,már gyári új korában elavult Mihujaink formájában.De modernizálva,korszerű harcrendszerekkel és fegyverzettel még a Mihu is félelmetes erő lehetne.Egy századnyi belőlük jóval nagyobb határszakaszt tudna blokkolni,mint egy géesitett dd.De az ellenőrzéshez már földi csapatok is kellenek

Karak95 likes this.
  16. Centurio

Centurio Well-Known Member

De tudjuk.
    Részletes ütemezés a H145M és a H225M-ekhez.

H145M
    2019-4db
    2020-14db
    2021-2db
    Konfigurációk:
    LUH, SAR, MP

H225M
    2023-4db
    2024-8db
    2025-4db
    Konfigurációk:
    TTH, SOF

Nagy Csaba, therob, marton and 6 others like this.
  17. Celebra

Ezen oldal megosztása