A szankciók működnek:
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
FAB 3000 tömeggyártásban.
FAB-3000 sorozatgyártása
...
Kizártnak tartom, hogy pont most lenne ilyenje a legatyásodott Ukrajnának. Olyan ez, mint az UR-77nél volt: ukránnak mondták, tette a dolgát, de kiderült, hogy orosz, csak átcimkézték a videót.Európa vereséggel néz szembe Ukrajnában
Stephen Bryen - Weapons and Strategy - Mar 21, 2024
Európa vereséggel néz szembe Ukrajnában, de az európai politikák oldalaznak. Úgy tűnik, hogy Európa megközelítése az ukrajnai kérdésben nem tükrözi a terepen tapasztalható növekvő valóságot. Az Oroszország megbüntetésére és az Ukrajnába küldött csapatok támogatására irányuló növekvő erőfeszítések kontraproduktívnak tűnnek.
Jó példa erre Németország. Németország továbbra is támogatni fogja Ukrajnát, és tovább fogja erőltetni Oroszország-ellenes programját, és Scholz már nem Vlagyimir Putyin orosz elnökként fog beszélni az orosz vezetőről, hanem csak a vezetéknevén, Putyin néven fogja emlegetni. Németország nem fog Taurus rakétákat küldeni Ukrajnába , ahol azokat Moszkva megtámadására fogják használni, mert Oroszország mindent tud a tervükről, és az oroszok közölték Scholz-cal, hogy megtorolják, ha elküldi őket. Hogy Oroszország pontosan hogyan fog visszavágni, azt Scholz fantáziájára bízzák.
Scholz viselkedése nem különbözik más európai vezetőkétől (Magyarország kivételével) és a szuperkormányzati EU viselkedésétől. Mindannyian megértették már, hogy az oroszok győznek Ukrajnában, és apránként Ukrajna összeomlik.
Ezért próbál Macron olyan keményen koalíciót létrehozni, hogy NATO-országok csapatait küldjék Ukrajnába. Legalábbis eddig a kollégái meghallgatják, de visszafogják magukat. Nem meglepő, hogy nem támogatják az európai csapatok Ukrajnába küldését.
Műveleti szempontból nem lenne egyszerű NATO-csapatokat Ukrajnába vezényelni (a már ott lévő csapatokon túl). Bár talán képesek lennének néhány csapatot Nyugat-Ukrajnába küldeni, ahol nincsenek harcok, tudják, hogy az oroszok nagy hatótávolságú rakétáikkal és légierejükkel megsemmisítenék őket. Az európaiaknak kevés a bevethető légvédelem, és ha több ilyet helyeznének át, hogy megvédjék az Ukrajnába bevetett csapataikat, akkor otthon meztelenek lennének. Valójában már most is példátlan mértékben merítették ki légvédelmüket Ukrajna támogatására.
A legtöbb európai hadsereg létszámhiányos és alulfinanszírozott. Az európai szárazföldi hadseregek kicsik és tapasztalatlanok a harcban. Afganisztánban, Irakban vagy a Száhel-övezetben harcolni nem ugyanaz, mint egy modern, jól felszerelt és a nagyszabású hadviselésben tapasztalt orosz hadsereggel.
Figyelemre méltó, hogy az oroszok legyőzésére irányuló minden nyugati terv kudarcot vallott. Túl kell tekinteni a kölcsönös vádaskodáson, és meg kell érteni, hogy a "terv" egy fantázia volt. Ha az ukrán offenzíva a nyugati hardver túlsúlyát használta, kivételes taktikai hírszerzéssel, több ezer drónnal és végtelen lőszerrel rendelkezett, és mégis kudarcot vallott, akkor a jövő borús. A Pentagon kiszivárgott jelentése, amely 7 ukrán áldozatot mutatott ki minden egyes oroszra (vagy még rosszabbat), a kézírás a falon.
A franciák értik a számtant, de Macron "terve" még rosszabb, mint az amerikai védelmi minisztérium által kitalált.
Macron arra utal, hogy 20 ezer francia katonát küldene Odesszába. Mit csinálnának ott? Az oroszok is gondolkodnak Odesszán, és talán csábító lehet számukra az ötlet, hogy két legyet üssenek egy csapásra. Dimitrij Medvegyev, az orosz Biztonsági Tanács jelenlegi elnökhelyettese, volt orosz elnök február 22-én azt mondta: "Régóta vágytunk az Orosz Föderációhoz tartozó Odesszára, a város történelme, az ott élő emberek és az általuk beszélt nyelv miatt. Ez a mi orosz városunk". A francia csapatok Odesszában nem szolgálnának más katonai célt, mint hogy az oroszokat a város megtámadására ösztönözzék.
Az oroszok katonailag nem indultak jó formában az ukrajnai háborúba. Sok taktikai hibát követtek el. Ez azonban megváltozott, mivel az orosz hadsereg megkeményedett, és a hadvezetés - az orosz haditengerészet kivételével - minden szinten sokkal jobb lett. Az orosz ipar egyre több és jobb fegyvert gyárt, és lekörözi az egész nyugatot, beleértve az Egyesült Államokat is. Miközben Európa és az USA aktívan próbálja javítani a védelmi gyártást, még az ukrajnai háborúban megsemmisült fegyverek pótlása is évekbe fog telni.
Ma Európát az Oroszországtól való félelem fogja el. Ez a félelem nem teljesen alaptalan. Marine Le Pen, aki a francia Képviselőházban a Nemzeti Összefogás frakcióvezetője, március 20-án a BFM-TV-nek (Párizs) adott interjújában azt mondta, hogy Oroszország valószínűleg nem támadja meg Európát, mert nincs elég nagy hadserege a feladathoz. Értékelését azonban nem osztják a Franciaországban, Németországban, Nagy-Britanniában vagy Lengyelországban hatalmon lévők, bármennyire is bátor szavakat mondanak hazai közönségüknek. Félnek attól, hogy mi lesz, ha Ukrajna vereséget szenved.
"Van valami, amit nem ismerek el Emmanuel Macron viselkedésében, ez pedig az, hogy politikát játszik a háborúval. Emmanuel Macron csapdát próbál állítani ellenfeleinek azon elv szerint, amely abból áll, hogy azt mondja: "Vagy Macron-párti vagy, és ha nem vagy Macron-párti, akkor Putyin pártján állsz." Nem játszhatunk sem háborúval, sem békével. -Marine Le Pen
Szokatlan, hogy Európa hogyan reagál a növekvő félelemre. Ahelyett, hogy megpróbálná megtalálni a módját annak, hogyan lehetne megelőzni az ukrajnai katasztrófát, Európa megduplázza az Oroszország "megbüntetésére" irányuló erőfeszítéseit, újabb szankciókat vezet be, és felkészül arra, hogy a már lefoglalt orosz vagyontárgyakat átadja Kijevnek. Úgy tűnik, az európaiak nem veszik észre, vagy nem is érdekli őket, hogy Moszkvában hogyan fogják megítélni tetteiket.
Objektíven nézve Európa nem sokat tehet, hogy megmentse Ukrajnát a vereségtől. Sokat emlegetik Ukrajna lőszerhiányát, ami valós, de keveset beszélnek arról, hogy nincs oda szállítható lőszer.
Ukrajna igazi problémája a munkaerő. Elfogytak a szolgálatra hajlandó emberek, és az ukrán hadsereg morálja kezd megroppanni. Az összeomlásnak ezek a növekvő megnyilvánulásai mindenképpen politikai változást fognak eredményezni Kijevben.
A szétesés egy része a furcsa ukrán katonai taktikákban tükröződik, amelyek az öngyilkosság vagy az ostobaság határát súrolják. Az emberpazarlás a Krinki elleni értelmetlen támadásokra az öngyilkos küldetés példája, akárcsak az Avdejevka megtartására tett kísérlet, amely súlyos veszteségeket eredményezett.
A Belgorod körüli orosz terület elleni legutóbbi támadások szintén öngyilkos küldetéseknek minősülnek, amelyek magas áldozatokkal jártak. Ukrajna nyilvánvaló érdeke, hogy Belgorod közelében, a Belgorod-22 nevű létesítményben orosz nukleáris fegyvereket foglaljon el, valamint a Kurcsatov atomerőmű elleni rakéta- és dróntámadás a kijevi kormány vakmerő politikáját jelzi. Ezt teszi az ember, ha látja, hogy csapdába került.
Scholz azt mondja, nem fogadja el a Putyin által diktált békét Ukrajnában. Ez nagyjából annak felel meg, mintha Scholz azt mondaná, hogy nem hagyja, hogy Trump megnyerje az amerikai elnökválasztást. Scholz álláspontja nem csak képtelenség, de célt téveszt.
Az ukrajnai konfliktusnak valószínűleg akkor lesz vége, amikor az ukrán hadsereg úgy dönt, hogy nem tud tovább harcolni. Akkor a hadsereg megtagadja a Kijevből érkező parancsokat, vagy pedig megpróbálja leváltani a kijevi vezetőket. Már van példa arra, hogy egységek megtagadják a parancsokat, sőt egy szakasz meg is adta magát azzal a feltétellel, hogy ezek az ukrán katonák nem vesznek részt semmilyen cserében Ukrajnával, mivel tudják, hogy vagy börtönbe kerülnek, vagy újra a fronton használják őket, ami a biztos halált jelenti.
Ukrajna gyorsan eléri azt a pontot, amikor az ukrán hadseregnek, vagy az embereknek, vagy mindkettőnek el kell döntenie, hogy a háborúban való maradás az ország nemzeti érdeke, vagy egyáltalán, hogy reménykedhetnek-e a túlélésben, ha tovább harcolnak.
Európa vezetői egy szinten tudják, hová tart ez az egész Ukrajnában, de nem akarnak őszinték lenni sem a saját népükkel, sem önmagukkal szemben. Ezért megduplázzák egy elveszett háború támogatását.
VIDEÓ, amely arra utal, hogy Ukrajna esetleg Thermobar robbanóanyagot használ a drónjaiban.
Ez egy orosz BMP, amely egy ukrán pozíciót támadott, és elütötte egy FPV drón. A robbanás mérete azt mutatja, hogy valami mást használnak.
- Ez az eredeti szöveg, de gyanús.
- Nekem ismerősnek tűnik a video, (gyűjtők figyelem) ez nem kapor tank és muszka drón?
Ez elég rémisztően néz ki. Ezekre a FAB-3000-esekre is tesznek szárnyakat meg műholdas egységet?FAB-3000 sorozatgyártása
Igen, jó pár hónapos hír, hogy folytak a tesztek ezeknek a monstrumoknak is az "okosítására", 1500-as szériával sokat tököltek mert gond volt -ha jól emlékszem- a tömeg miatt a ráapplikált szerkezet irányításával és siklási jellemzőivel, idővel szépen lassan arról is elkezdtek videók érkezni.Ez elég rémisztően néz ki. Ezekre a FAB-3000-esekre is tesznek szárnyakat meg műholdas egységet?
Egy ekkora kaliberű bombánál - nyolcvanas évekbeli afganisztáni tapasztalat - hatékonyabb valamiféle magassági gyújtót alkalmazni, ha nem akarják, hogy a robbanás energiájának nagyobb hányada kizárólag a földfelszin alatt dolgozzon. Persze, ha csak nem ez a kimondott cél. A kivonuláskor a mudzsahedek sziklabarlangjait jószerivel belülről verte szét, de korábban, nagy kiterjedésű, felszíni célok ellen nem volt hatásos, mert csak egy mély krátert fúrt a földbe és így a maradék energia is jobbára az ég felé tört fel, aránylag kisebb lökéshullámmal.FAB-3000 sorozatgyártása