[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rappali

Member
2014. augusztus 5.
187
0
16
Normális ország ilyenkor a kisebbségének védelmére hivatkozva 1 nap alatt megszállná Kárpátalját. Utána pampoghatna az Uki, még jó fiúk is lehetnénk, hogy lám a nácik ellen milyen erélyek léptünk föl (megjegyezném, hogy Ukrajna területe még mindig nem került pontos megállapításra, illetve részünkről egyedül az alapszerződés garantálja ezt). Ugyanezt kellett (lehetett) volna meglépni szerbia illetve szlovákia ellenében. Románia meg addig qrválkodik, amíg sikerül magára húznia a macit ;)
A fentiekhez csak egy NORMÁLIS és MAGYAR kormány szükségeltetik. Aki pedig a pénzügyi háttérrel jönne...az tekintse át a költségvetési kiadások volumenét és ésszerűségét...kijönne néhány ezrednyi leo2, illetve f18-f15 üzemeltetéssel, javadalmazással :(
 
T

Törölt tag 1526

Guest
ghostrider
Még nem is nyilvános a jelentés, de te máris tudod, hogy nincsenek benne meggyőző bizonyítékok. Fasza vagy.

Szerintem már a mindenki által elérhető anyagokban is bőven vannak meggyőző bizonyítékok.
- Girkin jelentése a lelőtt repülőről
- a hanganyag a szakadárok rádióbeszélgetéséről a repülő lelövése után
- a Vice News interjúja a szakadár vezetővel aki elismeri, hogy ő beszél a hanganyagon
- az orosz média eszeveszett dezinfo termelése az ügyről
- képek a szakadár BUK-ról azon a környéken az eset előtt és után
- képek a szakadár kamionról ami a BUK-ot szállította

És ezek csak azok amiket bárki elérhet. A jelentés biztosan ennél még nyomósabb bizonyítékokat is tartalmaz, de majd meglátjuk ha nyilvános lesz.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Ezek szerint a szakadároknak volt egy Buk-ja, de soha a büdös életben nem használták, kivéve azt az egyetlen egy alkalmat amikor lelőttek vele egy 10000+m-en 900km/h-val repülő bekapcsolt transponder-es utasszállítót, mivel összetévesztették egy gázturbinás, maximum 7800m-re emelkedő, 440km/h körül cammogó An-26-ossal.

Persze.

Igaz amerikaiaknak arra is van bizonyítéka (csak nem mutatják meg), hogy az Oroszok, Oroszországból indítva lelőttek Buk-kal egy Ukrán An-26-ost.
Pedig ha nem fognák rájuk, hanem a szakadárokra kennék, akkor már két bizonyítékuk lenne (amit nem mutatnak meg), hogy a szakadároknak volt működő Buk rendszerük.

- képek a szakadár kamionról ami a BUK-ot szállította
Erre emlékszem, a képen volt egy óriásplakát is, amin egy 200km-rel arrébb levő város autókereskedését hirdették. Mifelénk az ilyet az adott város határába szokták kirakni.
 

tootholio

New Member
2015. július 11.
14
0
1
ghostrider
blablabla.

Elég lesz a hazugságaidból.
1.Girkin jelentése? miről beszélsz? Csak nem valami SBU által "kiszivárogtatott" titkos jelentés?
2. a hanganyag kamu volt, még az SBU is bevalotta hogy nincs ilyen.
3. a vice news nem titkoltan az ukránok oldalán áll, csakúgy mint szíriában a moderált lefejezőket támogatják. Totális hülyeség amiről beszélsz.
4. dezinfo? biztos a photoshoppolt képre gondolsz amit hónapok óta mutogatsz amin a két gép van, egy amerikai troll küldte egy orosz médiának.
5-6. képek? csak nem a 312-es BUK-ra gondolsz ami pár hónappal előtte még az ukrán hadseregben volt? http://www.liveleak.com/view?i=c86_1429077279

Te nem csak magyar hanem oroszfób is vagy. Jó lenne ha minél előbb eltakarodnál innen amíg nem húzod ki valakinél a gyufát és örülhetsz ha nem én leszek az.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A hanganyag valódi, a szakadár vezető bevallotta, hogy ő beszél rajta.
https://www.youtube.com/watch?v=cYEH6Tfzouo

Girkin jelentése is valódi, leszedhette az oldalról, de a google cash megőrízte, az orosz állami tv is leadta, ők is leszedték aztán, a cash azt is megőrízte.

Az orosz dezinfo nem csupán a photoshoppolt műholdkép, hanem Volosin kapitány a mindent bevalló Szu-25 pilóta, a mindent bevalló szerelő, Carlos a spanyol légidiszpécser, a német "szakértők" akik gépágyúnyomokat láttak a roncson, a "Putyint akarták lelőni" mese, és még lehetne sorolni estig.

A képeken egy szakadár BUK van, egy szakadár kamion szállítja ami később szakadár tankokat és szakadár APC-ket is szállított.

És ezek csak csepp a tengerben, temérdek bizonyíték van ami bárkinek elérhető, a jelentésben minden bizonnyal még jóval több és jóval nyomósabb bizonyítékok is lesznek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Gazda Albert cikk a lövöldözésről. Hitelesnek tartom mivel kárpátaljai.
<i>Így kezdődött a maffiabalhé Munkácson</i>
http://cink.hu/igy-kezdodott-a-maffiabalhe-munkacson-1717225161
 

tootholio

New Member
2015. július 11.
14
0
1
1 szóval nem vall be semmit a videóban, mivel szerkesztett KAMU felvétel volt.
Nem tudom milyen girkinről beszélsz egyáltalán, nagyon gáz vagy.
Jaaaa az MSM média nem kente rá 2 perccel az eset után Putyinra ugye? nem kamuzták be hogy lopnak a szakadárok a helyszínen miközbe összeszedtek mindent. Hol vannak a fekete doboz adatok elnyelte őket a föld? Olyan dolgokról beszélsz ami nem hivatalos orosz forrásokból van, ami abból volt vagyis a radarképek arra még mindig nem érkezett válasz hogy mit keresett egy ukrán gép ugyanarra a levegőben. Amcsi műholdfelvételek hol vannak?
Na látod meg se nézted amit linkeltem, a kamionodon a 312-es BUK volt amit végigrohant oroszországig és elfutott és véletlen az egész utat megörökítették, csak az a bibi hogy az az ukrán hadsereg BUK-ja. Nagyon gáz vagy. Minden semleges jelentés(köztük magyar, ide is fel lett linkelve) szerint nem szakadár területről lőtték a rakétát hanem pont onnan ami nem megállapítható kinek a kezén volt. Egy normális saját logikus válaszod nincs csak az MSM mantrát nyökögöd. Mindenki tudja kinek az érdekében volt hogy leesen az a gép és hogy ki irányította oda. És nem az oroszok voltak.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 285
26 263
113
Ulippo, te és az érvelésed nagyon nagyon vérszegény.
Mit tudok én?
Azt biztosan, 100%-ban, hogy te mindig mellébeszélsz és hogy szövegértésből 1-re vizsgázol, folyamatosan! Már nem én vagyok az első, aki szerint egyszerűen nem érted, vagy nem akarod érteni, hogy ki mit ír!
Olvasd már el még egyszer, hogy mit írtam!
"A végső jegyzőkönyv bizonyára tartalmazni fog tényeket, konkrétumokat, adatokat, de rengeteg kérdést, feltételezést is! Perdöntő, mindenki által egyértelműen igazolható bizonyíték(ok) lesznek benne? Ebben én nagyon kételkedem!"
1. "egyértelműen igazolható bizonyíték(ok) lesznek benne?" Kérdés.
2. "Kételkedem benne." Az eddig történtek és ismeretek alapján levont feltételezés, ami majd kiderül, hogy igen, vagy nem.
Egyáltalán fel tudod fogni, hogy ezek mit jelentenek?
Csak kinevetteted magad ezekkel a szakmaiatlan, szinte értékelhetetlen, morzsa elemeket tartalmazó, nem igazán perdöntő "meggyőző bizonyítékokkal". Csak néhány rövid észrevétel ezekkel kapcsolatosan.
1. Girkin jelentése (kijelentése). - Talán Ő lőtte le személyesen? Egyáltalán milyen információja volt. Tudod ez olyan mint a tenisz, chellenget szoktak kérni és bizony sokszor nem azt mutatja, amit ítéltek. Van ez így.
2. Hanganyag. - Azt sem tudták akik csak szemlélődők voltak , hogy egyáltalán mi van. Csak egy lezuhanó repülőgépet láttak. Voltál te már olyan "harci helyzetben", amikor lezuhan egy repülőgép? Sajnos gyakorlat során nekem volt benne részem 1990-ben, amikor lezuhant egy pápai MiG-21Bis, nem messze tőlünk. Ott is volt ám fejetlenség a telefonban, nem is kicsi.
3. Interjú. Hát volt egy néhány belőle, de te tudod, hogy ez volt az igaz! Én meg tudok! másikat. Akkor melyik az igaz?
4. Az orosz média dezinfójai. Ez aztán bizonyíték! Bravó! Te talán a USA, vagy valamelyik nyugati ország hírszerzője vagy, hogy tudod melyik a dezinfó és melyik nem? Továbbá ezek szerint csak az oroszok dezinfóztak. Ezt mire alapozod.
5.-6. Szakadár Buk. Ezek a képek, videók nem bizonyítanak semmit, nem hogy még perdöntőek legyenek.
Jó lenne ha visszaolvasnád, amit ezekről írtunk, írtak. Eleve rengeted szakmai kérdés felmerült a használatukkal kapcsolatosan.
Először a technikailag hibás TELAR-ra fogták (nagyon sok kérdést felvetve) és amikor már nem volt védhető ez a verzió, akkor előjöttek ezzel a kamionos szállításokkal (megint rengeteg kérdést felvetve), a végén az oroszoktól hozott komplett rendszerrel lőtték már le (és már megint a hülye kérdések). De az egész egyszerűen nem volt egy egész és most sem az. Vajon miért? Mert annyira nyakatekert mindegyik.

Viszont megkérdezném tőled, hogy az ukrán félresikerült légvédelmi gyakorlatot, az ukrán ügyész kijelentését és még sorolhatnám, mert van egy pár belőle, te hová sorolod? Vagy ilyenekkel nem is foglalkozhatsz? Talán mert egyik se perdöntő bizonyíték mindenki számára. Tudom, neked a te által felsoroltak azok.
Még jó, hogy nem vagy benne a bizottságban, meg ha lesz, akkor a bíróságban!

Egyáltalán mennyire ismered és milyen médiából a megjelent pro és kontra érveket, dolgokat, amik összefüggenek az eseménnyel.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Munkacsal kapcsolatban ne hidjetek a mediaknak! A dolog sokkal bonyolultabb. Gondolkozzatok, miert zartak le a hatart Beregszasznal???
Kesobb jelentkezem reszletekkel....
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 285
26 263
113
Ulippo, azt azért még megkérdezném, hogy a hsz-em többi részére vajon miért nem reagáltál? Mert nem volt mit? Kellemetlen!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 020
113
Normális ország ilyenkor a kisebbségének védelmére hivatkozva 1 nap alatt megszállná Kárpátalját. Utána pampoghatna az Uki, még jó fiúk is lehetnénk, hogy lám a nácik ellen milyen erélyek léptünk föl (megjegyezném, hogy Ukrajna területe még mindig nem került pontos megállapításra, illetve részünkről egyedül az alapszerződés garantálja ezt). Ugyanezt kellett (lehetett) volna meglépni szerbia illetve szlovákia ellenében. Románia meg addig qrválkodik, amíg sikerül magára húznia a macit ;)
A fentiekhez csak egy NORMÁLIS és MAGYAR kormány szükségeltetik. Aki pedig a pénzügyi háttérrel jönne...az tekintse át a költségvetési kiadások volumenét és ésszerűségét...kijönne néhány ezrednyi leo2, illetve f18-f15 üzemeltetéssel, javadalmazással :(

Nem tudom megszokni, hogy a mindenkori "magyar" kormány sorra kihagyja a kihagyhatatlant, és nem avatkozik be ott és akkor a szomszédban a magyar érdekek és a magyarok érdekében amikor "legálisan" lehetne...
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 009
1 609
113
20:29 -A helyzet stabilizálódott! Anton Gerascsenko, a belügyminiszter tanácsadója azt írta a Facebook oldalán, hogy a helyzet stabilizálódott. A képviselő reménykedik, hogy sikerül mindent békés úton megoldani. „A munkácsi helyzet stabilizálódott és irányítás alatt áll. Telefonon felhívott a körbevett harcosok csoportjának parancsnoka akinek Letun a beceneve. Megkért, hogy kapcsoljam őt össze az SZBU terroristaellenes központjával, hogy tárgyaljanak a tűzharc beszüntetéséről, és a sebesültek ellátásáról, amit rögtön meg is tettem. Úgy gondolom, hogy pár órán belül a helyzetet sikerül megoldani békés úton a törvény keretein belül” – írta a Facebookon.
20:36 – Nyilatkozott az érintett, Mihajlo Lanyo: a parlamenti képviselő a 112 TV csatornának adott interjút a munkácsi lövöldözésről – írja a zak-kor. „Az egység parancsnoka és a helyettese bejött az irodámba. Négy autó jött. Elmondták, hogy mire van szükségük az ATO harcosok számára, kérték hogy segítsek nekik szanatóriumba küldeni az embereket. Azt mondtam, hogy segíteni fogunk. Normális beszélgetésünk volt, és egyszer csak lövéseket hallottunk. Bejött a segédem és azt mondta, hogy az udvaron lelőttek egy srácot. Megkérdeztem a parancsnokot, hogy mi volt ez, ő meg azt válaszolta, hogy az emberek egy kicsit őrültek. Kimentem vele együtt, akkora a holttestet és betették a csomagtartóba” – mondta Lanyo. „Az embereim közül senki sem provokálta őket. Nem tudom ki lehetett az, aki nem bírta türtőztetni magát a Jobb Szektorban. Ezután elhajtottak és már azt hallom, hogy tűzharcba keveredtek a rendőrséggel” – mondta a képviselő. Arról is beszélt, hogy a másik kárpátaljai képviselő, Viktor Baloga (forrásaink szerint hamarosan Baloga is közleményt ad ki) pénzeli a megyei Jobb Szektorosokat. „De nem tudom azt mondani, hogy köze van ehhez a tűzharchoz” – mondta Lanyo. Közben Kijevben tüntetésbe kezdtek a Jobb szektor emberei a munkácsi események miatt. A tüntetők nehezményezik, hogy Munkácson, Lanyo emberei szándékosan csapdába csalták őket.
20:40 – A Jobbik reagált a történtekre, közleményt adott ki: “Ébresztő Európa: a polgárháború elérte Kárpátalját! Munkács már csak egy ugrásra van a kárpátaljai magyarság központjától, Beregszásztól, illetve az országhatártól. Ez már nem a kelet-ukrajnai hadszíntér, és nem egy távoli, elméleti veszély. A sokszor hangulatkeltéssel és alaptalan riogatással vádolt Jobbik korábbi figyelmeztetései tehát sajnos beigazolódtak, a valódi fenyegetést és valódi veszélyt a Jobb Szektor szélsőséges alakulatai jelentik, akik ellen minden tisztességes ukrán és magyar embernek közösen kell fellépnie! – tette hozzá Szávay. A Jobbik számára kérdéses, hogy a Nyugat által támogatott ukrán kormány a kialakult helyzet eszkalálódása esetén képes lesz-e megvédeni állampolgárait, különös tekintettel a területén élő nemzeti közösségekre. Kárpátalja nem válhat a kelet-ukrajnaihoz hasonló hadszíntérré! Ebben tehát óriási felelőssége van az Egyesült Államoknak, illetve az Európai Uniónak. A Jobbik elvárja a magyar kormánytól, hogy tegyen meg mindent a kárpátaljai magyar közösség védelme érdekében, és minden rendelkezésére álló eszközzel hívja fel a nemzetközi közvélemény figyelmét a kialakult helyzet súlyosságára és az abban rejlő veszélyekre!”
20:50 – Hivatalos információk a sebesültekről: Kilenc főt szállítottak a Munkácsi Központi Kórházba. Ebből öt rendőr négy civil. Az egyik civil a fején sérült meg. Az Antaresz komplexum egyik biztonsági őre életveszélyes sérüléseket szerzett. Az egyik civil, csak egy véletlen szemtanúja volt az lövöldözésnek. A Jobb Szektor harcosai közül ketten meghaltak, és két másik megsérült. Őket nem szállították kórházba.
21:00 – Viktor Balog is a helyszínre érkezett! „Jelenleg a helyszínen vagyok, ott ahol a Jobb Szektor van. Megkértek, hogy én legyek a közvetítő. A vérontás beszüntetése miatt elfogadtam az ajánlatot. Beszélgettünk. Hajlandóak megadni magukat. De ezeknek két feltétele van:
1. Jaros parancsba kell hogy adja a fegyverletételt. 2. Garanciákat kérnek arra, hogy rögtön Kijevbe küldik őket az SZBU-ba. A követeléseiket átadtam az elnöknek, hogy ne legyen több vérontás csak egy határozatnak kell születnie. Egy politikainak” – írta a képviselő a Facebookon.

http://karpathir.com/2015/07/11/a-szelsoseges-jobb-szektor-munkacson-lovoldozik-video/
 

tootholio

New Member
2015. július 11.
14
0
1
<blockquote rel="rappali">
Nem tudom megszokni, hogy a mindenkori "magyar" kormány sorra kihagyja a kihagyhatatlant, és nem avatkozik be ott és akkor a szomszédban a magyar érdekek és a magyarok érdekében amikor "legálisan" lehetne...

Hát ez az, a kormány egyáltalán nem magyar. Se akarat, se hadsereg, másnap összehívnák a nato/eu/ensz/ombudsman/bilderberg/bohém találkozót hogy a oroszpárti magyarok megsértették ukrajna területi épségét azonnal meg kell akadályozni őket, mivel hogy ez jelenleg csak Jobbik kormánnyal lehetne megpróbálni azonnal jönne a nácizás és hirtelen feltűnne pár mesterlövész aki elkezdene lőni a rendőrökre és a tömegre.(Lsd.:Szíria, majdan, Líbia, több tucat eset a múlt századból)
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 285
26 263
113
Mi van Ulippo, már csak blablabla-ra (lemaradtam róla, nekem nem jelenik meg) telik, mint egy ovisnak, szomorú Rád nézve. Egyáltalán nem is érdemes veled és hozzászólásaiddal foglalkozni, annyira egyoldalúan primitívek (mint TE)!
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 285
26 263
113
Munkacsal kapcsolatban ne hidjetek a mediaknak! A dolog sokkal bonyolultabb. Gondolkozzatok, miert zartak le a hatart Beregszasznal???
Kesobb jelentkezem reszletekkel....

Várjuk érdeklődve!
Szaki-val vajon mi van? Ennyire eldurvultak volna a dolgok arrafelé?
 
A

altx

Guest
Ezek szerint a szakadároknak volt egy Buk-ja, de soha a büdös életben nem használták, kivéve azt az egyetlen egy alkalmat amikor lelőttek vele egy 10000+m-en 900km/h-val repülő bekapcsolt transponder-es utasszállítót, mivel összetévesztették egy gázturbinás, maximum 7800m-re emelkedő, 440km/h körül cammogó An-26-ossal.

Persze.

Igaz amerikaiaknak arra is van bizonyítéka (csak nem mutatják meg), hogy az Oroszok, Oroszországból indítva lelőttek Buk-kal egy Ukrán An-26-ost.
Pedig ha nem fognák rájuk, hanem a szakadárokra kennék, akkor már két bizonyítékuk lenne (amit nem mutatnak meg), hogy a szakadároknak volt működő Buk rendszerük.

<blockquote>- képek a szakadár kamionról ami a BUK-ot szállította
Erre emlékszem, a képen volt egy óriásplakát is, amin egy 200km-rel arrébb levő város autókereskedését hirdették. Mifelénk az ilyet az adott város határába szokták kirakni.</blockquote>


lehet hogy hasznaltak, ha jol emlekszem a malaj gep elot lelot an 26 5-6km magosagbol lotek le, es az biztos nem manpads igla strela-val csinalhattak.


kulonben is mi a f@szrol beszeltek? ezek mind talalgatasok.
en belinkeltem tegnap a strelkov komentjet, de jo mondta itt valaki, lehet a csavo csak dicsekedet, de nem volt pontos infoja a tortenesekrol.

varjuk mink meg a hivatalos verziot. majd ha lesz musor a nat geogr. a lehuzant geprol akkor majd megtudjuk mi tortent valojaban.

adigg ugy is hiaba veszekszunk.

na de ulipo, josz nekem egy valaszal...szeretnem azt elolvasni..