[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
<blockquote rel="lgabo">Könyörgöm tiltsátok máro le ti is és pofázhat magában...

Ja csak az a gond hogy a fórumot a látogatók nagy többsége csak olvasásra használja. Bejelentkezés nélkül pedig nem lehet letiltani mert látok mindent.

</blockquote>

Viszont aki csak olvas az nem eteti a trollt, a baj hogy meg akarják győzni. Pedig aki embernek hitvány magyarnak alkalmatlan...
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ma reggel az M1-en azt mondták, hogy Ukrán források szerint Baloga pénzeli Kárpátalján a Jobb Szektort és ő is küldte őket Lanyo-ra. (Aztán meg ő koordinálta ellenük a hajtóvadászatot).
Ha ez igaz, akkor Baloga-tól senki ne várjon semmi jót, mert bárkit képes felhasználni és feláldozni az érdekeiért.

Ezt en is megerositem. Csak azt nem tudom, h azert fizet, h beken hadjak, vagy szorosabb a kapcsolat. De a hajtovadaszatot nem o iranyitotta. Inkabb elakarta tusolni az ugyet.
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
<blockquote rel="skara"><blockquote rel="lgabo">Könyörgöm tiltsátok máro le ti is és pofázhat magában...

Ja csak az a gond hogy a fórumot a látogatók nagy többsége csak olvasásra használja. Bejelentkezés nélkül pedig nem lehet letiltani mert látok mindent.

</blockquote>

Viszont aki csak olvas az nem eteti a trollt, a baj hogy meg akarják győzni. Pedig aki embernek hitvány magyarnak alkalmatlan... </blockquote>

Tehát csak az alkalmas magyarnak, aki képtelen megbirkózni a más véleménnyel?
Mondjuk olyan Porosenkós módón letíltja, kipengellérezi az ellenvéleményt az az igazi magyar és európai?
Mondjuk aki annyira, hisz a saját igazában, hogy a másikat akár fizikailag is terrorizálná, az az igazi magyar?

Maradjunk abban, hogy egyenlőre Ulippo lett <b>megfenyegetve</b>, ha jól emlékszem.
Egyenlőre sokkal több gyalázkodást kapott mint, bárki aki ide ír.
<b>Gusztustalan amit hónapok óta műveltek vele</b>, pusztán azért mert nem hajlandó beállni a sorba és felsz@pni a ruszkikat.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Kedves Hausser!
Amit te a hozzászólásodban (09.08) írsz, az bárki számára a fórumon elfogadható. Azaz nem tudjuk a fontos és perdöntő információkat a maláj gép lelövéséről. ("Kifejezett parancsot nem kapott rá, sem ukrán, sem szaki, ebben biztos vagyok.
Innentől meg nettó hullagyalázás, ezt politikai tőke kovácsolására felhasználni.
Gyökér volt aki arra irányította, gyökér volt akiben nem merült fel az utvonal változtatása és gyökér volt aki lelőtte.
Ez a sommás véleményem, meg az, hogy jegelni kéne már ezt a témát addig, ameddig valami TÉNYEKEN alapuló információ nem jelenik meg.")
Az a probléma, hogy a Ulippo nem ilyen mértéktartóan és tényszerűen ítéli meg az a dolgot, hanem egyoldalúan és rosszindulatúan. Egyébként nem a többi fórumozó hozta fel újra a témát, hanem pontosan ő.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="ulippo">Aláírták a szándéknyilatkozatot egy Kanada-Ukrajna szabad kereskedelmi övezet létrehozásáról.

Remélem mi valahogy megússzuk a TTIP-el együtt.

</blockquote>

Biztos lehetsz benne, hogy nem. Az illető körök át fogják nyomni Brüsszelen, mert a "meggyőzés" igen hathatós lesz. Azt mindenkinek a fantáziájára bízom, de mivel a világ egy bizonyos eszköz által működik "gördülékenyen", hát így már nem bonyolult.
Az pedig, hogy te vagy én vagy mi, egyszerű gyalogok mit gondolunk, tiltakozunk senkit sem fog érdekelni.
Már most hallható a kormánypárt soraiból, hogy "ez nekünk előnyös is lehet" "mert a német gazdaság, meg juj, meg hű", gazdasági előnyöket - értsd bevételt - hozhat.
Sajnos még bevételt sem fog hozni, viszont kárt annál inkább, tovább fog erősödni a most is drámai mértékű függésünk. A diktátumok nagyon keményen érkeznek majd, és egyetlenegy politikai párt sem fog tudni tenni ellene semmit. A ballib nem is akarná, a kormánypárt is csak szavakban hadakozik, és sajna a Jobbik is ugyanúgy eszköztelen a nemzetközi pénzügyi polip ellen.
A görögök most kapálóznak az enyhébb verzió ellen, de amint láthatjuk, víz alá nyomták a vezetőiket és így ezért Sziriza is el fog merülni a sülyesztőben nemsokára.
Nekünk pedig esélyünk sincs, mert a nemzet egysége abszolúte hiányzik.

A pesszimista forgatókönyv szerint. Reméljük azért nem következik be ebben a verzióban, főleg ha teszünk ellene valamilyen téren.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Maradjunk abban, hogy egyenlőre Ulippo lett <b>megfenyegetve</b>, ha jól emlékszem.
Egyenlőre sokkal több gyalázkodást kapott mint, bárki aki ide ír.
<b>Gusztustalan amit hónapok óta műveltek vele</b>, pusztán azért mert nem hajlandó beállni a sorba és felsz@pni a ruszkikat.

Ez egy "orosz imádó" fórum ahol az orosz pártiak gyülekeznek és osztják megértesüléseiket, de egy ideje mindig idebújik valaki (kezdődött sondorral, aztán jött a többi).
Sajnos ennek lettek nem kívánatos áldozatai is (Molni), de ő előbb utóbb (remélhetőleg) visszatér, maximum ezt a fórumrészt messze elkerüli.

Én se állok be egy utcán beszélgető cigány bandába és kezdem el fennen hangoztatni, hogy talán dolgozniuk kellene, nem pedig arról diskurálni, hogy köcsög kormány, kevés a segíly...

Egy klasszikust idézve: <i>"Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen! Tessék! Lehet menni!"</i>
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
<blockquote rel="hausser">Maradjunk abban, hogy egyenlőre Ulippo lett <b>megfenyegetve</b>, ha jól emlékszem.
Egyenlőre sokkal több gyalázkodást kapott mint, bárki aki ide ír.
<b>Gusztustalan amit hónapok óta műveltek vele</b>, pusztán azért mert nem hajlandó beállni a sorba és felsz@pni a ruszkikat.

Ez egy "orosz imádó" fórum ahol az orosz pártiak gyülekeznek és osztják megértesüléseiket, de egy ideje mindig idebújik valaki (kezdődött sondorral, aztán jött a többi).
Sajnos ennek lettek nem kívánatos áldozatai is (Molni), de ő előbb utóbb (remélhetőleg) visszatér, maximum ezt a fórumrészt messze elkerüli.

Én se állok be egy utcán beszélgető cigány bandába és kezdem el fennen hangoztatni, hogy talán dolgozniuk kellene, nem pedig arról diskurálni, hogy köcsög kormány, kevés a segíly...

Egy klasszikust idézve: <i>"Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen! Tessék! Lehet menni!"</i></blockquote>

Ez az egyik nézőpont, a másik meg az, hogy ameddig ez egy nyitott fórum, addig az ír ide aki akar és az amit akar, a szabályokon belül természetesen.
Ráadásul nincs kiirva sehová, hogy ebben a topicban, a topic "main stream"-jától eltérő vélemény megfogalmazása tilos, mert ez egy "cigány bandához" hasonlító társaság és biza le leszel alázva ha ellentmondasz...

Ha ennyire ez gáz, akkor lehet csinálni egy olyan ZÁRT forumot, ahonnan egyesével ki lehet tiltani mindenkit, pl engem is.

Amúgy ha feltűnik már csak arról nincs szó, hogy az értesüléseket megosztják egymással az emberek, hanem néhány kép és közben az ügyeletes "bértolnok, provokátor, stb." gyalázása 0-24-ben.
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
<blockquote rel="hausser"><blockquote rel="ulippo">Aláírták a szándéknyilatkozatot egy Kanada-Ukrajna szabad kereskedelmi övezet létrehozásáról.

Remélem mi valahogy megússzuk a TTIP-el együtt.

</blockquote>

Biztos lehetsz benne, hogy nem. Az illető körök át fogják nyomni Brüsszelen, mert a "meggyőzés" igen hathatós lesz.
</blockquote>

Hát ja.
Ez totál más, de kénytelen vagyok leírni.

Konkrétan vannak benne olyan pontok, amik utalásokat tartalmaznak arra, hogy ha (egy extrém példával élve) a Hévizi tó alatt aranyat talál az xy ltd., akkor a kormány hiába hoz egy rendeletet és vagy törvényt a tó és környéke védelmében, a TTIP szerzödő felek bármelyike kiemelt fontosságúnak tartja a kitermelést, akkor az adott cég felülbirálva az adott kormányt, akár le is csapolhatja a természeti kincset.

Amúgy a nagy része nem vészes, de olyan kitételek és pontok vannak benne, ami gyakorlatilag a kormányok feletti gazdasági érdekek kezébe adja az igazi végrehajtó hatalmat.

Elég csak arra gondolni, hogy egy ilyen esetben a kormány kénytelen lenne elfogadni a helyzetet és a rendőrségével szétveretni a tüntetőket egy mondjuk USA vállalat érdekében,
azaz gyakorlatban véve ilyen esetben az USA egy vállalata nagyobb befolyást kapna, mint a terület felett illetékes állam.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Amúgy a nagy része nem vészes, de olyan kitételek és pontok vannak benne, ami gyakorlatilag a kormányok feletti gazdasági érdekek kezébe adja az igazi végrehajtó hatalmat.

Elég csak arra gondolni, hogy egy ilyen esetben a kormány kénytelen lenne elfogadni a helyzetet ......... egy vállalata nagyobb befolyást kapna, mint a terület felett illetékes állam.
Ez már elég rég óta így van csak eddig nem volt kodifikálva.
Te eddig egy másik filmet néztél?
 

srbtb

New Member
2015. július 15.
9
0
1
Jacenyuk, Bajdennel valo megbeszeles utan, egyszeruen leult a jardan es ragyujtott. (nem cigizik) Vajon mit kozoltek vele Vasingtonban?

5db27a8dc764c613e684ba1047917773.jpeg

Szerintem azt, hogy szívja el az utolsó csempész cigit.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 348
20 829
113
Pihentetésül egy kis ukrán történelem, nem igazán ukrán szájíz szerint. A link egy cink kommentre mutat, van ott néhány térkép is. A nicknév elég ismerős, sokat kommentelt a töri blogban.

http://cink.hu/no-ez-mese-a-kijevi-rusz-idejen-meg-nem-leteztek-oros-1717757084
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Amikor a lövöldözés elkezdődött a munkácsi dandár a keleti fronton volt, így idegen katonákat vezényeltek a helyszínre. Hétfőre azonban visszatértek munkácsi állomáshelyükre a 128-asok a keleti harctérről. Ukrán sajtójelentések szerint a dandár teljes fegyverzetben és készenlétben áll, a katonák viszont közölték, nem hajlandóak tűzharcba szállni a Jobb Szektorral.
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/ez-tobb-mint-bandahaboru
---
Több ukrán médium értesülése szerint Hennagyij Moszkalt, a kelet-ukrajnai Luhanszk megye katonai-polgári közigazgatásának a vezetőjét nevezték ki szerdán a nyugat-ukrajnai Kárpátalja megye kormányzójává
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/uj-kormanyzoja-van-karpataljnanak
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 394
11 389
113
<blockquote rel="lgabo"><blockquote rel="skara"><blockquote rel="lgabo">Könyörgöm tiltsátok máro le ti is és pofázhat magában...

Ja csak az a gond hogy a fórumot a látogatók nagy többsége csak olvasásra használja. Bejelentkezés nélkül pedig nem lehet letiltani mert látok mindent.

</blockquote>

Viszont aki csak olvas az nem eteti a trollt, a baj hogy meg akarják győzni. Pedig aki embernek hitvány magyarnak alkalmatlan... </blockquote>

Tehát csak az alkalmas magyarnak, aki képtelen megbirkózni a más véleménnyel?
Mondjuk olyan Porosenkós módón letíltja, kipengellérezi az ellenvéleményt az az igazi magyar és európai?
Mondjuk aki annyira, hisz a saját igazában, hogy a másikat akár fizikailag is terrorizálná, az az igazi magyar?

Maradjunk abban, hogy egyenlőre Ulippo lett <b>megfenyegetve</b>, ha jól emlékszem.
Egyenlőre sokkal több gyalázkodást kapott mint, bárki aki ide ír.
<b>Gusztustalan amit hónapok óta műveltek vele</b>, pusztán azért mert nem hajlandó beállni a sorba és felsz@pni a ruszkikat.


</blockquote>

Állj már üresbe.
Hónapok óta idejár hülyeségeket írogatni. Alibiből néha vn érdemi hozzászólása, de a többség nettó szenny. A BUK-os történet ezerszer kivesézésre került már, ő viszont vagy két hete folyamatosan ezen rugózik.
Azt hiszem, meg tudunk birkózni a véleményével, ő az, aki erőlteti a saját hülyeségét.
Baj az, hogy sorra vesszük, milyen valótlanságokat állít?
Ez "Porosenkós"? Mit kéne csinálni, amikor ideszemetel, megdicsérni, hogy "jajj, de ügyes vagy", mint a nemtörődöm óvónéni óvodást, amikor hazudik egy cifrát?

Csacsicsiga, hol lett megfenyegetve, terrorizálva?
A "gyalázkodás"ért meg keményen megdolgozik.
Nem a neki érkező válaszok a gusztustalanok, hanem az általa folytatott agitróp aknamunka a röhejes.
Ami pedig a "felszopást" illeti. Épp a ruszkik levesébe köptek bele egy jó nagyot, ölég pofátlan módon.
Hogy hogy, azt szintén sokan leírták már.

Az a gond, hogy Ukrajnát nem lehet szeretni. Nincs benne mit. Egy csődtömeg volt mindig is, egy darab Afrika. Állandóan forrongtak, de jobb sosem lett nekik. A mostani helyzetüket meg leginkább maguknak köszönhetik ismét.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="hausser">Maradjunk abban, hogy egyenlőre Ulippo lett <b>megfenyegetve</b>, ha jól emlékszem.
Egyenlőre sokkal több gyalázkodást kapott mint, bárki aki ide ír.
<b>Gusztustalan amit hónapok óta műveltek vele</b>, pusztán azért mert nem hajlandó beállni a sorba és felsz@pni a ruszkikat.

Ez egy "orosz imádó" fórum ahol az orosz pártiak gyülekeznek és osztják megértesüléseiket, de egy ideje mindig idebújik valaki (kezdődött sondorral, aztán jött a többi).
Sajnos ennek lettek nem kívánatos áldozatai is (Molni), de ő előbb utóbb (remélhetőleg) visszatér, maximum ezt a fórumrészt messze elkerüli.

Én se állok be egy utcán beszélgető cigány bandába és kezdem el fennen hangoztatni, hogy talán dolgozniuk kellene, nem pedig arról diskurálni, hogy köcsög kormány, kevés a segíly...

Egy klasszikust idézve: <i>"Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen! Tessék! Lehet menni!"</i></blockquote>

Emlékszem én még a régi HTKA-ra, ami nem egy "orosz imádó" fórum volt. Emlékszem Molnira is akivel sokat vitáztunk, például én már régen is azon a véleményen voltam, hogy Iránnal ki kéne egyeznie a nyugati országoknak, akkoriban még ők voltak a gonosz tengelye, ma meg már itt tartunk a kiegyezés kezdetén.

Arra is emlékszem, hogy régebben ez inkább nyugat imádó fórum volt és még én védtem Oroszországot a grúziai háború idején azzal, hogy legalább visszafogottak voltak, gyorsan végeztek és nem mentek tovább pedig tehették volna, meg ilyesmi, nem azért mintha imádtam volna az oroszokat, csak próbáltam kiegyensúlyozni a képet, mert akkoriban meg a másik irányba volt egyoldalú a kép.

Most nem tudom ezt mondani Oroszországra, mert ez a háború sokkal mocskosabb mint a grúziai volt és az én szememben ezzel sokat süllyedtek. Most nincs szükségük az én ellenvéleményemre sem, mert most szinte mindenki az ő pártjukat fogja és most Ukrajnának van szüksége rá, hogy az ő nézőpontjuk is képviselve legyen, ezt sem azért teszem mert ukrán imádó lennék, de az igazság sohasem fekete-fehér és ők is megérdemlik, hogy ne legyenek tiszta feketének beállítva, hanem árnyaljuk róluk a képet.

Akkor régen elhagytam a fórumot és nem azért mert elüldözött volna bárki. Most visszatértem és láttam, hogy az általános irány megváltozott nyugatellenesre, így most ezt az egyoldalú képet próbálom kiegyensúlyozni a másik irányba, ezt sem azért Amerika imádó lennék, csak úgy látom, hogy most erre van szüksége a fórumnak, hogy árnyaltabb legyen és ne csak egyoldalú.

Lehet, hogy egyszer elmegyek majd innen megint, de nem azért mert szidnak és fenyegetnek, ez inkább csak maradásra bír. Ez nem egy eleve orosz imádó fórum, volt már másmilyen, most éppen ilyen, lesz még megint másmilyen, a dolgok változnak, senki sem sajátíthatja ki a fórumot, amíg szabad a kommentelés mindig lesznek akik tesznek róla, hogy ne legyen egysíkú és látszódjon az érem másik oldala is.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Ulippo :"Arra is emlékszem, hogy régebben ez inkább nyugat imádó fórum volt és még én védtem Oroszországot a grúziai háború idején azzal, hogy legalább visszafogottak voltak,....."
május 10-én regisztráltál akkor te hol voltál grúziai háború idején....
Csak kérdem, nem Lucifer a példaképed az állandó tagadással?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Kiderült, ki lesz Kárpátalja új kormányzója?
szerző: MTI, 2015. július 15., szerda 13:12
"Több ukrán médium értesülése szerint Hennagyij Moszkalt, a kelet-ukrajnai Luhanszk megye katonai-polgári közigazgatásának a vezetőjét nevezték ki szerdán a nyugat-ukrajnai Kárpátalja megye kormányzójává."
http://mno.hu/hatarontul/kiderult-ki-lesz-karpatalja-uj-kormanyzoja-1295397
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 324
68 559
113
A hírekre koncentráljatok,megint van 3 oldalnyi semmi. Akit idegesít az ignorálja. Nem szép dolog mert neki is lehet igaza néha. Viszont 2 hsz -e után lett 3 oldal felesleges vita.

Új DNR rendszámok:
CJ8g3h8W8AAIuJH.jpg

T80 uki:
CJ9VjbkUEAAmDLh.jpg

CJ1aPv5WEAAB0vp.jpg