[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Az orosz vizsgálóbizottság szerint egy izraeli gyártmányú Python levegő-levegő rakéta végzett az MH17-el.
http://www.rt.com/news/310039-mh17-israeli-missile-version/
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Mien automatat? Szerintem elbeszelunt egymas mellet. szaki01 egy GP 30-ast kapot, ami nagyon jo jon a Peszki hazai kuzot bujkallo ellenseggel szemben.
De lehet, h en ertettem fere, akkor viszont elnezest.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="zeal">10.000 méteren egy ugráshoz nem elég a sima ejtőernyő. Komolyabb felszerelés kellene oda.

Egy zuhanó gépből alacsonyabban is ki lehet ugrani, de itt más volt a felállás, utazómagasságon kihermetizálódott a gép, és mire oxigén szempontjából túlélhető magasságra süllyedtek/zuhantak, már régen mindenki ájult volt. Ezért IS biztos, hogy nem ugorhatott ki senki a gépből ejtőernyővel. Az viszont könnyen előfordulhatott, hogy a csomagtérben voltak ejtő/siklóernyők, amik a sérült és a levegőben részben széthulló gépből potyogtak és nyíltak ki, egy civilnek meg - főleg nagyobb távolságból - a kinyílt ernyő és a rajta lógó zsák/beülő-szék már ejtőernyősnek látszik (nyugaton sok fiatal ejtőernyős és siklóernyős jár a szabadság alatt külföldön gyakorolni a szenvedélyét, és az ernyő méreténél fogva nem kézipoggyász, hanem a csomagtérben a helye).</blockquote>S ha egyszerre két gép zuhant le ? Nem volt netán még egy gép a légtérben ?

</blockquote>

Hát ha egy év alatt ez még a vizsgálat során se derült ki (legalábbis nem került nyilvánosságra), akkor én nem mernék ilyenre tippelni. Mindenesetre a malájokon kívül úgy tudom, senki se jelentette be, hogy neki is hiányzik a leltárból az adott nap óta egy gépe.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
karpatalja

Az butaság,nem adnak géppuskásnak automata gránátvetőt.

Hm. Mindig úgy gondoltam hogy raj szinten kellene gránátvetô. Olcsó, és hatékony megoldás. Géppuskás rajnak is kell. Ez egy egyenes fejlôdés. Ráadásul pont a szaki videókból látszik, hogy milyen hasznos tud lenni, és ôk is minden kis egységbe tesznek, gyakran többet is. RPG, AGS..._ Ez az egyik fô oka, hogy páncélosokkal sem tudnak áttörni az Ukránok.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
karpatalja

Az butaság,nem adnak géppuskásnak automata gránátvetőt.

Hm. Mindig úgy gondoltam hogy raj szinten kellene gránátvetô. Olcsó, és hatékony megoldás. Géppuskás rajnak is kell. Ez egy egyenes fejlôdés. Ráadásul pont a szaki videókból látszik, hogy milyen hasznos tud lenni, és ôk is minden kis egységbe tesznek, gyakran többet is. RPG, AGS..._ Ez az egyik fô oka, hogy páncélosokkal sem tudnak áttörni az Ukránok.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Szaki írta azt, hogy mindenkinek van automatája, de az hogy milyen, dudi kérdésére nem fejtette ki, csak egy AK74M-es képet tett ki, cső alatti gránátvetővel. Ez okozza a zavart.
A Combat Gear Blogon az AMD-s cikk alatt pont beszéltük, hogy nálunk csak RPG-k vannak, "normális" csőalatti gránátvetők pedig soha sem voltak a Honvédségnél rendszeresítve, a közelmúltig. Az új típusból sem tudni, mennyi van, valószínű, 10-20 db. Nem tudom, a nagy tudású vezetőink miért nem rendszeresítettek valamit korábban, pedig alapvető felszerelés az, ha az ember nem kecskepásztorokkal akar csak harcolni, hanem kész fegyvert ragadni bármilyen ellenséggel szemben. Mondjuk oké, sok más alapvető eszköz hiányzik, de víztisztító legalább van.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Tegnap beszeltem a vamosokkal es a hatarorokkel. Elakarjak oket tavolitani ugy, h egybol kuldik ki oket a frontra. Jelenleg tomegesen probalnak leszerelni. De egyenlore senki nem irja ala a parancsot. Ugyanez a helyzet lesz a rendorsegnel is.

Akkor lehet toborozni :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 727
80 103
113
krokomach

A géppuska irányzó a géppuskát kezeli az a fő fegyvere csak akkor használ mást ha vagy elfogyott a lőszere vagy nincs nála géppuska.
Emiatt nem okos dolog neki adni a csőalatti gránátvetőt sem nem hogy az automata gránátvetőt.Képzeld el,hogy ha szükség van a + tűzerőre akkor ahhoz,hogy használni tudja vagy a csőalatti vagy az automata gránátvetőt akkor fegyvert kell váltania aminek az lesz a következménye,hogy egy perccel ne lett nagyobb a tűzerő mert a géppuska ne lő magától.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Az ISIS jelenlete, sot megerosodese az UA ban nem veletlen. Mar ok is erzik az Uki kormany vesztet es utanna az anarhiat. "Akik kapja marja" lesz itt nemsokara, ezert kene lassan mindenkinek keszulodnie.
Fentebb megvolt emlitve, h a gazdi nem engedi Mo nak, h beavatkozzon Karpataljan. En nem igy latom. Szerintem ez volt eredetileg is a cel. Sot, ha az USA nemtudja megtartani az UAt, vagy az szetesik, akkor mi leszunk a B-terv. Mert csak igy tudjak zsarolni az energiaval az EU-t! Szerintem csak Oo. akarja egyben tartani Ukrajnat.

Ha ukrajna bukik, akkor valszeg visszaesik orosz befolyas ala. Hogy USA mentse a menthetot, csak azt tudna csinalni, hogy magyar, lengyel, roman csapatokkal megszalltatja a tortenelmileg oda tartozo teruleteket (azert csak azt, mert ott nem lenne ellenallas/partizanhaboru) igy azok a teruletek mar stipistopi alapon nato teruletek lennenek es nem tamadhatoak. Igy 1-2 000 km-el kozelebb lenne az orosz hatarhoz es 3 orszagot magahoz lancolna.

Persze itt bejon a kepbe, hogy mivel minket nem szeretnek, igy karpataljat inkabb a szlovakok kapjak me, ezzel kihasznalva a magyar/szlovak ellentetet es kesobb zsarolva a ket orszagot (amol;yan hitleresen).
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Kedves Melampo!

Megbántottak az általad írottak. (Nem lehetne az összes provokátornak, fizetett ügynöknek, bér és spontánhülyének egy külön topikot nyitni ahol nyugodtan anyázhatnák egymást, gyakorolhatnák egymáson a tanult bomlasztó technikákat vagy egyetérthetnének ahogy tetszik.
Sokat emelne az oldal színvonalán és csökkentene sokak vérnyomásán.)
Két okból is bántóak.
1) Ulippo betette azt a videót, amely állítólag egy év után került ki Donyeckből, s amely összesen 17 perces, s négy percet hozott nyilvánosságra belőle egy ausztrál forrás. Én pedig, betettem azt a szöveget, amelyet írtak hozzá, hogy világos legyen a videó tartalma. Tehát én sem provokátor, sem fizetett ügynök nem vagyok. Hogy spontán hülye lennék? Mindenesetre nem kellene ilyen durva stílusban minősíteni senkit. Pláne nem egy hölgyet!
2) Azért figyelemre méltó, hogy a jelentés megjelenése előtt hogyan próbálják meg hangolni a közvéleményt. Szerintem, ez csak erre szolgál, mert valódi, megalapozott tartalma a mostanában megjelenő ilyen témájú cikkeknek sincsen. Ezt a hadműveletet finoman "érzékenyítésnek" szokták nevezni.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 495
113
Régebben hallottam olyan extrém elméletet is, hogy Viktorunk/Mo. feladata beindítani az akciót ( nagyobb konfliktust kiprovokálni). Nemzetiségi kérdéssel persze.
De ez csak olyan gyíkemberes sztori.:)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 645
113
<blockquote rel="karpatalja">Az ISIS jelenlete, sot megerosodese az UA ban nem veletlen. Mar ok is erzik az Uki kormany vesztet es utanna az anarhiat. "Akik kapja marja" lesz itt nemsokara, ezert kene lassan mindenkinek keszulodnie.
Fentebb megvolt emlitve, h a gazdi nem engedi Mo nak, h beavatkozzon Karpataljan. En nem igy latom. Szerintem ez volt eredetileg is a cel. Sot, ha az USA nemtudja megtartani az UAt, vagy az szetesik, akkor mi leszunk a B-terv. Mert csak igy tudjak zsarolni az energiaval az EU-t! Szerintem csak Oo. akarja egyben tartani Ukrajnat.

Ha ukrajna bukik, akkor valszeg visszaesik orosz befolyas ala. Hogy USA mentse a menthetot, csak azt tudna csinalni, hogy magyar, lengyel, roman csapatokkal megszalltatja a tortenelmileg oda tartozo teruleteket (azert csak azt, mert ott nem lenne ellenallas/partizanhaboru) igy azok a teruletek mar stipistopi alapon nato teruletek lennenek es nem tamadhatoak. Igy 1-2 000 km-el kozelebb lenne az orosz hatarhoz es 3 orszagot magahoz lancolna.

Persze itt bejon a kepbe, hogy mivel minket nem szeretnek, igy karpataljat inkabb a szlovakok kapjak me, ezzel kihasznalva a magyar/szlovak ellentetet es kesobb zsarolva a ket orszagot (amol;yan hitleresen).

</blockquote>

Ficó nyilatkozatait nézve nem biztos hogy ők lennének a nyerők.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="Fennek"><blockquote rel="karpatalja">Az ISIS jelenlete, sot megerosodese az UA ban nem veletlen. Mar ok is erzik az Uki kormany vesztet es utanna az anarhiat. "Akik kapja marja" lesz itt nemsokara, ezert kene lassan mindenkinek keszulodnie.
Fentebb megvolt emlitve, h a gazdi nem engedi Mo nak, h beavatkozzon Karpataljan. En nem igy latom. Szerintem ez volt eredetileg is a cel. Sot, ha az USA nemtudja megtartani az UAt, vagy az szetesik, akkor mi leszunk a B-terv. Mert csak igy tudjak zsarolni az energiaval az EU-t! Szerintem csak Oo. akarja egyben tartani Ukrajnat.

Ha ukrajna bukik, akkor valszeg visszaesik orosz befolyas ala. Hogy USA mentse a menthetot, csak azt tudna csinalni, hogy magyar, lengyel, roman csapatokkal megszalltatja a tortenelmileg oda tartozo teruleteket (azert csak azt, mert ott nem lenne ellenallas/partizanhaboru) igy azok a teruletek mar stipistopi alapon nato teruletek lennenek es nem tamadhatoak. Igy 1-2 000 km-el kozelebb lenne az orosz hatarhoz es 3 orszagot magahoz lancolna.

Persze itt bejon a kepbe, hogy mivel minket nem szeretnek, igy karpataljat inkabb a szlovakok kapjak me, ezzel kihasznalva a magyar/szlovak ellentetet es kesobb zsarolva a ket orszagot (amol;yan hitleresen).

</blockquote>

Ficó nyilatkozatait nézve nem biztos hogy ők lennének a nyerők.
</blockquote>

Ez a kérdés amúgy engem is izgat nagyon. Emlékszünk még arra, hogy a ruszinok a csehekhez, a szlovákokhoz és hozzánk is fordultak támogatásért az autonómiatörekvéseikkel kapcsolatban a közelmúltban? Megmondom őszintén, én ezt egy kicsit nehezményeztem, azért mégis csak velünk éltek az entogenezisük óta, a csehszlovákok csak magukhoz vették őket kb. húsz évre. 1920, illetve '38 és '45 óta változott sok minden, de ha hozzájuk is fordultak segítségért, azért élhet bennük valami nosztalgia. De mi a helyzet az ukránokkal? Ők vajon kiket tekintenének a kisebbik rossznak, ha valaki bevonulna Kárpátaljára? Szerintem ők is gazdasági alapon gondolkodnának mint ulippo, ha lenne bármi esély erre, és inkább a cseheket választanák, illetve az ő irányukba fejtenék ki a legkisebb ellenállást.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Kedves Melampo!

Megbántottak az általad írottak.
Bocss, nem volt szándékomban. Reméltem, hogy az érti akinek szántam. Azt értem, hogy a cikk jellemző arra a gátlástalan manipulációs technikára amiről itt is rengeteget polemizáltunk.
De sajnos amikor valaki belinkel egy olyan cikket amiben az van leírva, hogy ejtőernyővel ugrottak ki a lelőtt maláj gépből az nem csak az újságírót minősíti de azt is aki ezt elolvassa és belinkeli.
Meg azt is aki reagál rá.
Nem hiszem, hogy egy szakmainak kinéző fórumnak le kellene sűlyednie a debilek terápiás foglalkozásának a szintjére.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Az ukrán kormány úgy döntött, hogy teljes egészében
lecseréli a rendőrség korábbi állományát, és újonnan
kiképzett rendőröket állít szolgálatba, ebben az
Egyesült Államok támogatja - mondta William R.
Brownfield, az amerikai külügyminisztérium
kábítószer-védelmi és rendészeti helyettes államtitkára
pénteki budapesti sajtótájékoztatóján.
Az amerikai helyettes államtitkár kifejtette: az ukrán
kormány nem tud ellenőrzést gyakorolni az ország teljes
területe felett, különösen Kelet-Ukrajnát nem
kontrollálja. Ukrajna nagyon összetett helyzetben van,
ennek egyebek mellett az is az oka, hogy "egy Ukrajnán
kívüli szereplő" akarja befolyásolni az ukrajnai helyzetet.
William Brownfield közölte: az ukrán állam nem
hatékony, nem jól működő bűnüldöző szerveket
örökölt, és az Egyesült Államok együttműködik az ukrán
kormánnyal ezek megreformálásában. Az ukrán
kormány úgy határozott, a rendőrség korábbi
állományát leszereli, és újat állít szolgálatba, ez azonban
időigényes feladat, nem lehet azonnal eredményeket
várni - vélekedett. Hozzáfűzte: kedden Odesszába
látogat, ahol részt vesz a régi és az új rendőri állomány
hivatalos cseréjén.
Azt mondta, Odessza nem az első város, ahol
kicserélődik a teljes rendőri állomány, és az új
rendőröket eddig nagyon jól fogadta a lakosság,
Ígéretesnek tűnik a folyamat, de nem szabad
elbizakodottnak lenni, a hétköznapokban mutatkozik
majd meg, hogy mennyire lesz sikeres ez a lépés.
A helyettes államtitkár arról is beszélt, hogy az ukrán
kormány azt szeretné, ha a régi állomány tagjai teljesen
visszavonulnának a szolgálattól, de akik mindenképpen
maradni akarnak, jelentkezhetnek az új állományba, és
ugyanazon a kiképzésen kell részt venniük, mint az új
rendőröknek. Az ukrán kormány a rendőri állomány
azon részével kezdte meg ezt a reformot, amely
közvetlen kapcsolatban áll a lakossággal, hogy
meggyőzzék az embereket: a rendőrség ezentúl teljesen
más lesz, mint korábban volt - magyarázta..."
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 611
8 097
113
Tegnap beszeltem a vamosokkal es a hatarorokkel. Elakarjak oket tavolitani ugy, h egybol kuldik ki oket a frontra. Jelenleg tomegesen probalnak leszerelni. De egyenlore senki nem irja ala a parancsot. Ugyanez a helyzet lesz a rendorsegnel is.
Magyarországon 2-3 év mire betanítanak egy vámost.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
www.karpatinfo.net/cikk/belfold/az-egyesult-allamok-segiti-az-uj-ukran-rendorok-kepzeset
"Az ukrán kormány úgy döntött, hogy teljes egészében
lecseréli a rendőrség korábbi állományát, és újonnan
kiképzett rendőröket állít szolgálatba, ebben az
Egyesült Államok támogatja - mondta William R.
Brownfield, az amerikai külügyminisztérium
kábítószer-védelmi és rendészeti helyettes államtitkára
pénteki budapesti sajtótájékoztatóján.
Az amerikai helyettes államtitkár kifejtette: az ukrán
kormány nem tud ellenőrzést gyakorolni az ország teljes
területe felett, különösen Kelet-Ukrajnát nem
kontrollálja. Ukrajna nagyon összetett helyzetben van,
ennek egyebek mellett az is az oka, hogy "egy Ukrajnán
kívüli szereplő" akarja befolyásolni az ukrajnai helyzetet.
William Brownfield közölte: az ukrán állam nem
hatékony, nem jól működő bűnüldöző szerveket
örökölt, és az Egyesült Államok együttműködik az ukrán
kormánnyal ezek megreformálásában. Az ukrán
kormány úgy határozott, a rendőrség korábbi
állományát leszereli, és újat állít szolgálatba, ez azonban
időigényes feladat, nem lehet azonnal eredményeket
várni - vélekedett. Hozzáfűzte: kedden Odesszába
látogat, ahol részt vesz a régi és az új rendőri állomány
hivatalos cseréjén.
Azt mondta, Odessza nem az első város, ahol
kicserélődik a teljes rendőri állomány, és az új
rendőröket eddig nagyon jól fogadta a lakosság,
Ígéretesnek tűnik a folyamat, de nem szabad
elbizakodottnak lenni, a hétköznapokban mutatkozik
majd meg, hogy mennyire lesz sikeres ez a lépés.
A helyettes államtitkár arról is beszélt, hogy az ukrán
kormány azt szeretné, ha a régi állomány tagjai teljesen
visszavonulnának a szolgálattól, de akik mindenképpen
maradni akarnak, jelentkezhetnek az új állományba, és
ugyanazon a kiképzésen kell részt venniük, mint az új
rendőröknek. Az ukrán kormány a rendőri állomány
azon részével kezdte meg ezt a reformot, amely
közvetlen kapcsolatban áll a lakossággal, hogy
meggyőzzék az embereket: a rendőrség ezentúl teljesen
más lesz, mint korábban volt - magyarázta..."