[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
@ GrGLy nem máááár szerinted a magyar nép idegengyűlölő ?
Hát akár hogy görbíted a bill. szerintem nem.
Nem szoktam Vona Gáboros videokat nézegetni , de ezt nem rég egy interjúban mondta és egyet értek.
DE ha úgy gondolod tudod mivel cáfolni és ne II.VH hozd fel mert ott nem önszántunkból cselekedtünk, nem Horty találta ki hogy deportáljunk Zsídókat , mert gyerekorában bántalmazta egy Zsidó hanem Hitler fajelmélete , meg az Őt támogató zsidókör parancsa és akarta volt. kérlek cáfolj meg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
GrGLy

"Tudod te, hogy mely területi egységet takarja Kárpátalja? :) A kifejezés, amit keresel, az "Kárpátalja többségében magyarok által lakott területei" :)"

Jogos észrevétel. Én a 3 határ menti megyére gondoltam, de ez földrajzi értelemben nem helytálló. Tegnap se ment már hajnalban az írás (HM vs. MH), szóval elköszönök,
Jó éjt mindenkinek!

nemzterkep.gif
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Igazából... Kárpátalja helyett a etnikai alapon lenne/lett volna értleme már régebben visszaszerezni az ottani magyarokat...
Nem hiszem, hogy ez eddig is az ukránokon múlott volna, "pár magyar falu"-t odaadták volna bármikor ...ért-...ért.
 

forest3

Member
2014. március 2.
32
0
6
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/03/01/elszabadult-a-pokolt-harkivban-%2818-%29/?beuszo
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/03/02/ukran-valsag-harcra-keszulnek-a-szelsosegesek/?beuszo
 

lui7889

Well-Known Member
2012. január 27.
243
272
63
http://bereghir.net/hirek/karpatalja/2014-03-2-20-03/nem-hivatalos-hazakuldtek-karpataljai-onkenteseket
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
nem tudom, hogy ebben a helyzetben mit lehetne tenni. az oroszokhoz hasonloan expressz sebeseggel kell az allampolgarsagot osztani, akit lehet ki kell menteni.

Az a helyzet hogy nem igen akarnak jönni. Maradnának. Sőt fegyvert fognak az oroszok ellen páran. Kb 600-an eddig biztos.
 

forest3

Member
2014. március 2.
32
0
6
mondtam en, hogz vegyunk a griffekre b
http://bereghir.net/hirek/karpatalja/2014-03-2-20-03/nem-hivatalos-hazakuldtek-karpataljai-onkenteseket

mert kepzetlenek, tobbet artanak mint amit hasznalnak. nekem is van fegyverviselesim de koszono viszonyban sem vagyok egy katonaval. egy eles szituban en is inkabb hatraltatnam oket, muveletek kozben.
 

forest3

Member
2014. március 2.
32
0
6
<blockquote rel="forest3">nem tudom, hogy ebben a helyzetben mit lehetne tenni. az oroszokhoz hasonloan expressz sebeseggel kell az allampolgarsagot osztani, akit lehet ki kell menteni.

Az a helyzet hogy nem igen akarnak jönni. Maradnának. Sőt fegyvert fognak az oroszok ellen páran. Kb 600-an eddig biztos.

</blockquote>

nehany mi-24 majd eszhez teriti oket...
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Miért is kellene nekünk (már megint) más szekerét tolni? Miért kardoskodunk Ukrajna területi egysége mellett? Nekünk az nem érdekünk. Sőt, a lengyeleknek ,románoknak és az oroszoknak sem.
Ahogy nézem az ukránoknak sem lesz az rövidesen.
Ez egy újabb mesterségesen össze tákolt állam, ami legjobb, ha szétmegy, mielőtt a kisebbségek példát vesznek az egykori szerb-horvát probléma megoldásról!
Fájó, de nagyon nagy szükségünk van (most először) a románokra.
Nélkülük nem szabad semmiben sem lépnünk! De ugyan így a lenyelek és az oroszok segítsége is szükséges, nem is kis mértékben. Ne legyenek senkinek se illúziói! Ha ezen országok nem kaphatják vissza most (mikor viszonylag egyszerűen, háború nélkül) egykori területeiket, akkor azzal csak későbbre lett tolva egy konfliktus, de meg nem lett oldva!
A V4-nek és Romániának most szembe kell mennie az EU hivatalos politikájával, mert nekünk ez az érdekünk!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Igen, én is így gondolom. Ebben a zavaros helyzetben még ki is sülhetett volna valami belőle ezelőtt 2 nappal. De azóta más állást vettünk fel,és a románok lengyelek is. És ez nekem sem szimpatikus. Gondolom eu-usa nato nyomásra. Ez oroszokkal szembehelyezkedő állás, nem számít már kárpátalja. Szemet hunyunk a dolgok felett, az ottaniak meg egyenlőre kiegyeztek Julia csapatával. Hogy később mi lesz ha vége az orosz balhénak nem tudom. De ha lenyugodnak a dolgok kijevből lexarják majd őket, akkor meg már késő lesz sírni. Hagyjanak is majd békén vele.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Nem nagyon kellene nekünk az oroszokat el ítélő határozatokban részt vennünk! Nagyon az ő érdek szférájukban élünk és gazdaságilag is kötődünk hozzájuk. Nem tudom a gáz üzeműre át állított erőművekben mivel fogunk majd fűteni, ha az oroszok küldenek egy mókásan rövid táviratot:
"...nem haragszunk,stop
gáz,stop."
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
6. tiboru — 2014-03-01 18:40

Egy kárpátaljai olvasó írta:

Üdv!

Egyelőre nem regisztráltam a blogrepublikra, de mivel Kárpátalján élek, gondoltam érdekes lehet a véleményem a konteósok számára. Nomármost. A sajtóban megjelent hírekkel ellentétben nem csupán Kelet-Ukrajna oroszbarát, hanem Kárpátalja is. Azok a nyugatbarát politikusok, akiknek a neve a leggyakrabban forog a médiában, nem élvezik sem a “Majdan” felkelőinek, sem az ukrán lakosság többségének szimpátiáját. Ami az orosz mozgósítást illeti, az sajnos komoly dolog. Nagyon is komoly. Különböző szerencsés véletleneknek köszönhetően eléggé jó rálátásom van a helyzetre és annak alapján amit most látok, hallok két esélyt látok igazán valószínűnek:

1. A grúz forgatókönyv: háború, ukrán vereség, a Krím elszakad.

2. Némi állami nyomás Putyin részéről, azonban mivel közelebb állunk a nyugtahoz mint a fenti állam így a háborút elkerüljük.

Sajnos az első a valószínűbb.

A kíjevi tüntetések külföldről voltak finanszírozva a kezdetekben, azonban később a fizetett irányítók kezéből kicsúszott a dolog. Így jöttek létre az újabb erők, mint a Jobboldali Szektor, amik abszolúte minden jelenlegi ukrán párt ellen vannak

Válasz ↓