[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 621
113
C6qrxCSWoAACbqt.jpg

A kép láthatóan a német hadseregről szól feltehetően még II. vh-s téma. Csak a feliratot cserélték... :D
 
  • Tetszik
Reactions: gioo
T

Törölt tag 1526

Guest
Természetesen rögtön a szakikra fogták.A gond,hogy mivel sajnos egyenlőre nem kerítették be a szakik a települést így nehéz lenne nekik a frontnak háttal lévő falat eltalálni....

Az orosz propaganda újabb hazugsága. Nem igaz, hogy a frontnak háttal van a fal, valójában pontosan a fronttal szemben van.
https://www.google.hu/maps/place/48...!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d48.12697!4d37.749676

Miután kijött a videó az orosz dezinformációs propaganda egyből el kezdte terjeszteni, hogy a szakadároktól ellentétes irányból lőtték a lakóépületet, de bárki leellenőrizheti, hogy ez hazugság és pontosan a szakadárok irányából jött a lövés. Na vajon miért hazudik az orosz propaganda már megint?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
NATO oktatók Ukrajnában a front közelében- rengeteg ilyen cikk van egyébként.

https://dninews.com/article/80-foreign-mercenaries-detected-afu-controlled-kramatorsk
( October 21, 2016 - 12:00 ) A DNR hírszerzés Kramatorszk repülőterén 80 külföldi zsoldosa érkezését regisztrálta Olaszországból és Franciaországból.

http://www.globalresearch.ca/war-in...n-donbass-from-us-canada-eu-countries/5551803
(October 19, 2016 ) Az LNR népi milícia vezérkari főnöke Oleg Anaschenko tájékoztatása szerint, a köztársaság felderítő egységei jelentései alapján, Donbassz frontvonalához több száz külföldi zsoldos érkezett olyan országokból mint Lengyelország, a balti államok, Kanada és az Egyesült Államok, lőfegyverekkel és eszközökkel... Scsasztyénál (frontvonalnál ) amerikai és lengyel oktatók tanítják a mesterlövészeket... Anaschenko azt is elmondta, hogy körülbelül 150 külföldi zsoldos amerikai támadó puskával van felfegyverezve, valamint terepjárókkal, gyalogsági harcjárművekkel, páncélozott harcjárművekkel Polovinkinónál és Sztarobelszknél. A Szputnyik hírügynökség szerint LNR hírszerzési források arról számoltak be, hogy a külföldi zsoldosok NATO szabványú könnyű fegyverekkel vannak felfegyverkezve Trekhizbenkánál és Szlavjanoserbszknél.

https://southfront.org/nato-military-instructors-were-onboard-helicopter-shot-down-in-donbass/
(16.10.2016 ) Az előzetes információk szerint NATO katonai oktatók voltak annak a helikopternek a fedélzetén, amely DNR pozícióit támadta, és a DNR katonái lelőttek. A DNR hírszerzés szerint a helikopter Krasngotovka mellett szállt le.

http://www.globalresearch.ca/war-in...board-helicopter-shot-down-in-donbass/5551445
(October 17, 2016) A DNR Honvédelmi Minisztérium képviselőjének tájékoztatása szerint külföldi zsoldosok - NATO oktatók voltak a lezuhant helikopter fedélzetén..

https://news-front.info/2017/02/26/...tovskih-instruktorah-i-naemnikah-na-donbasse/
(2017. február. 26.) A DNR felderítése NATO oktatók és zsoldosok jelenlétéről számolt be a Donbassban.
 
  • Tetszik
Reactions: boki and szegcsab
T

Törölt tag 1526

Guest
NATO oktatók Ukrajnában a front közelében- rengeteg ilyen cikk van egyébként.

https://dninews.com/article/80-foreign-mercenaries-detected-afu-controlled-kramatorsk
( October 21, 2016 - 12:00 ) A DNR hírszerzés Kramatorszk repülőterén 80 külföldi zsoldosa érkezését regisztrálta Olaszországból és Franciaországból.

http://www.globalresearch.ca/war-in...n-donbass-from-us-canada-eu-countries/5551803
(October 19, 2016 ) Az LNR népi milícia vezérkari főnöke Oleg Anaschenko tájékoztatása szerint, a köztársaság felderítő egységei jelentései alapján, Donbassz frontvonalához több száz külföldi zsoldos érkezett olyan országokból mint Lengyelország, a balti államok, Kanada és az Egyesült Államok, lőfegyverekkel és eszközökkel... Scsasztyénál (frontvonalnál ) amerikai és lengyel oktatók tanítják a mesterlövészeket... Anaschenko azt is elmondta, hogy körülbelül 150 külföldi zsoldos amerikai támadó puskával van felfegyverezve, valamint terepjárókkal, gyalogsági harcjárművekkel, páncélozott harcjárművekkel Polovinkinónál és Sztarobelszknél. A Szputnyik hírügynökség szerint LNR hírszerzési források arról számoltak be, hogy a külföldi zsoldosok NATO szabványú könnyű fegyverekkel vannak felfegyverkezve Trekhizbenkánál és Szlavjanoserbszknél.

https://southfront.org/nato-military-instructors-were-onboard-helicopter-shot-down-in-donbass/
(16.10.2016 ) Az előzetes információk szerint NATO katonai oktatók voltak annak a helikopternek a fedélzetén, amely DNR pozícióit támadta, és a DNR katonái lelőttek. A DNR hírszerzés szerint a helikopter Krasngotovka mellett szállt le.

http://www.globalresearch.ca/war-in...board-helicopter-shot-down-in-donbass/5551445
(October 17, 2016) A DNR Honvédelmi Minisztérium képviselőjének tájékoztatása szerint külföldi zsoldosok - NATO oktatók voltak a lezuhant helikopter fedélzetén..

https://news-front.info/2017/02/26/...tovskih-instruktorah-i-naemnikah-na-donbasse/
(2017. február. 26.) A DNR felderítése NATO oktatók és zsoldosok jelenlétéről számolt be a Donbassban.
Az orosz propaganda hazugsága, ugyanolyan mint a fentebbi északról jövő lövedék, gátlástalanul hazudnak. Nem véletlen, hogy az orosz propagandán kívül egyetlen más forrásból sem tudod megerősíteni ezt a hírt, senki más nem írta le rajtuk kívül mert tudják, hogy hazugság.

Ukrajnában nincsenek is NATO katonák. Az Oklahomai Nemzeti Gárda van ott, de ők nem NATO katonák hanem amerikai nemzeti gárdisták és az ország másik végében vannak, és nem harcolni mentek hanem kiképezni. Hogy az információs hadviselő orosz propaganda mit ír azt nem lehet komolyan forrásként kezelni mert szisztematikusan hazudnak, teljesen hiteltelenek.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Azzal,hogy az ukrán rezsim
Ugyanezt a gioo féle hazugságot terjeszti a terrorkomcsi balrad is, nyilván ugyanabból az orosz álhírből dolgoznak.
"Ha pedig mégsem latortankból lőttek, akkor a donyecki szeparatisták megint kanyarodni képes ágyúlövedéket lőttek ki, hogy az a ház északi homlokzatába csapódott. Ilyenek ezek a szeparatisták!"
http://www.balrad.com/2017/03/12/donbassz-399/

A google maps-on pedig bárki megnézheti, hogy nem háttal volt, nem északról, nem kanyarodott a lövedék, hanem egyenesen jött délről a szakadárokkal szemben lévő falra.

Már megint hazudnak a terroristák...
Pár dolog:
1. mi itt veled ellentétben privát emberkék vagyunk akik innen onnan veszik a híreket nem csomagban kapják a feltolni valót.Ebből kifolyólag hibázhatunk is.Mint most én.Remélem te is leszel ilyen belátó ha tévedésen fognak.Attól még én csak azt írtam amit olvastam a témáról.Igaz ellenőrizhettem volna.
2. gioo+terror komcsi balra=terroristák , mivel ezt itt te megengedheted magadnak szemmel láthatóan minden következmény nélkül ittas örömmámorban úszva semmi mást csak a HTKA. szintalattiságát sikerül prezentálni természetesen a fasisztoid gyűlöleted
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Azzal,hogy az ukrán rezsim

Pár dolog:
1. mi itt veled ellentétben privát emberkék vagyunk akik innen onnan veszik a híreket nem csomagban kapják a feltolni valót.Ebből kifolyólag hibázhatunk is.Mint most én.Remélem te is leszel ilyen belátó ha tévedésen fognak.Attól még én csak azt írtam amit olvastam a témáról.Igaz ellenőrizhettem volna.
2. gioo+terror komcsi balra=terroristák , mivel ezt itt te megengedheted magadnak szemmel láthatóan minden következmény nélkül ittas örömmámorban úszva semmi mást csak a HTKA. szintalattiságát sikerül prezentálni természetesen a fasisztoid gyűlöleted
A szintalattiságot inkább te prezentálod azzal, hogy gondolkodás nélkül ömleszted az ilyen hamis háborús propagandát amiről egy perc alatt ki lehet deríteni, hogy hazugság.

Itt a másik.
Kezd az EBESZ.-nél is túlcsordulni a bili. Ennyi pofátlan hazugságot és egyezménysértést már nekik is nehéz eltusolni.
Alexander Hug az EBESZ vezető helyettese panaszkodott egy kicsit az ukrán rezsimre.
https://www.novorosinform.org/news/67399
A szokásos dezinfo már megint. EBESZ szájába adsz dolgokat miközben egy orosz propaganda forrásra hivatkozol. Pedig hányszor le lett már írva, hogy amikor az orosz propaganda ad valamit az EBESZ szájába az rendszerint hazugság és a saját oldalukon találhatók a hiteles EBESZ közlemények. Mutasd már be légyszi az eredeti EBESZ közleményt amiben "túlcsordul a bili és a pofátlan hazugságok és egyezménysértések miatt panaszkodik a kijevi rezsimre Alexander Hug".
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Amerikai, kanadai és ukrajnai katonák közös gyakorlata zajlik a Nemzetközi Békefenntartó és Biztonsági Központban.
Az orosz propaganda hazugsága, ugyanolyan mint a fentebbi északról jövő lövedék, gátlástalanul hazudnak. Nem véletlen, hogy az orosz propagandán kívül egyetlen más forrásból sem tudod megerősíteni ezt a hírt, senki más nem írta le rajtuk kívül mert tudják, hogy hazugság.

Ukrajnában nincsenek is NATO katonák. Az Oklahomai Nemzeti Gárda van ott, de ők nem NATO katonák hanem amerikai nemzeti gárdisták és az ország másik végében vannak, és nem harcolni mentek hanem kiképezni. Hogy az információs hadviselő orosz propaganda mit ír azt nem lehet komolyan forrásként kezelni mert szisztematikusan hazudnak, teljesen hiteltelenek.
Kanada mi ha nem Nato.-tag! Ki is hazudik itt mint a vízfolyás?
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab and lgabo
T

Törölt tag 1526

Guest
Kanada mi ha nem Nato.-tag! Ki is hazudik itt mint a vízfolyás?
Az hazudik aki azt állítja, hogy ők nem a lengyel határon vannak, hanem az orosz határon. És attól, hogy USA és Kanada is NATO tag ezek a kiképzők nemzeti hatáskörben vannak ott a saját kormányaik felhatalmazásával, nem pedig a NATO keretében.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Ki is hazudik itt mint a vízfolyás?

Mindkét fél, nagyjából teljes gőzzel. Része a mai hadviselésnek a dezinformáció. Újdonsága, hogy az oroszok igyekeznek kiterjeszteni a dezinformációt egész Európára is. Az ukránoknak ez kevésbé sikerül. Nekem eddig legjobban az tetszett, mikor bizonyos netes oldalakon, tényként közölték, hogy a magyar T-72-esek Ukrajnába mentek. :) Valamint hogy a Black Water több ezer harcosa Magyarországon készül. :) Gondolom még volt pár, kár ezeket annyira figyelni. A Balrad, meg a többi hülyeséget nem kell olvasni állandóan. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ez például egy hiteles eredeti EBESZ közlemény, nem a szájukba adott álhír.

A "DNR" rálőtt a megfigyelőikre és lelőtte egy drónjukat.
A te retorikád ami egyébként megegyezik az ukrán rezsimével az,hogy minden ami orosz/új orosz az hazugság és propaganda szemben az ukránnal/atlantival ami csak igaz lehet.Sőt most már odáig jutott a rezsim,hogy szimplán terrorista minden ami neki nem tetszik.És sajnos ezt te is átvéve kicsit messzire mentél a terroristázással itt a fórumon.Ez egyébként egy durva diktatórikus hozzáállás és kizár minden érdemi vita lehetőséget,egyben fórumgyilkos trollkodás.
Sajnálom,hogy ezt lehet mert még ez az ország nem ukrajna.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Vicces ezt tőled hallani amikor épp most buktál le duplán, az északról jövő lövedékeddel, meg az Alexander Hug szájába adott baromságaiddal.
Nem én egy hírt raktam be ami LEHET!!,hogy hamis vagy nem teljesen fedi a valóságot.Te viszont magad hazudtál saját kútfőből nagy különbség.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Mindkét fél, nagyjából teljes gőzzel. Része a mai hadviselésnek a dezinformáció. Újdonsága, hogy az oroszok igyekeznek kiterjeszteni a dezinformációt egész Európára is. Az ukránoknak ez kevésbé sikerül. Nekem eddig legjobban az tetszett, mikor bizonyos netes oldalakon, tényként közölték, hogy a magyar T-72-esek Ukrajnába mentek. :) Valamint hogy a Black Water több ezer harcosa Magyarországon készül. :) Gondolom még volt pár, kár ezeket annyira figyelni. A Balrad, meg a többi hülyeséget nem kell olvasni állandóan. :)
Nem olvasom a balradot. De ha ide nem kerülnek infók akkor kár a HTKA.-t is olvasni akár be is zárhat a bazár. Ez nem egy média itt nincsenek újságírók ne is várja el senki és ne is nagyon kérje számon.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem én egy hírt raktam be ami LEHET!!,hogy hamis vagy nem teljesen fedi a valóságot.Te viszont magad hazudtál saját kútfőből nagy különbség.
Nem lehet hanem biztosan hamis, ezt a térkép minden kétséget kizáróan cáfolta. Az amerikaiakról meg nem én hazudtam azt, hogy Kelet-Ukrajnában vannak, hanem krokomach. Én betettem egy hírt a lengyel határ melletti kiképzésükről ami valós hír volt.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nem lehet hanem biztosan hamis, ezt a térkép minden kétséget kizáróan cáfolta. Az amerikaiakról meg nem én hazudtam azt, hogy Kelet-Ukrajnában vannak, hanem krokomach. Én betettem egy hírt a lengyel határ melletti kiképzésükről ami valós hír volt.
Uli! Tudod a belátás!!! Kanadáról és a NATO.-ról hazudtál ;) és ha nem akarattal akkor meg legyél szíves más fórumozót nem le terroristázni itt többet.
Lezártam.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab