[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
http://karpathir.com/2017/08/11/a-katonai-mobilizacio-valodi-okai/
"Azért van szükség a soron kívüli mobilizációra, mert nincs, aki szolgáljon a seregben – mondta el Olekszandr Gyagyuk elemző.
Szerinte az csak egy blöff, hogy azért rendeltek el ilyen nagy hirtelen újabb sürgősségi behívásokat a Nemzeti Gárdába, mert megakarják erősíteni a bíróságok és más fontos intézmények őrzését.
A szakértő magyarázata szerint az a valódi helyzet, hogy kevesen szolgálnak a hadsereg kötelékében, mert oda bizony a képviselők, az ügyészek, a bírók gyermekei nem mennek, csak a vidéki fiatalokat tudják behívni..."


http://www.karpatinfo.net/cikk/tars...kai-miniszter-szerint-az-ukranok-sokat-esznek

Komoly gondok vannak arrafelé a "politikusok" gondolkodásmódjával. És helyzetértékelésével. Ez a legsötétebb afrikai (Európában a II. vh alatt utoljára) "kommunikáció"
Lényegében nagyon közel lehetnek az éhséglázadások.
Pár év és nem is nagyon lesz mit, fel fog menni az ára, exportálni nem lehet, megvenni nem fogja tudni mindenki, mard majd az olcsó import Dániából, németből, spanyolból. Ami ott már nem forgalmazható szavatossági okok miatt azt még eladják majd a kárpátokon túl és így végképp kinyesik az ukrán hús ipart.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20170...ak-vaddisznokban-kimutatott-sertespestis.html
https://444.hu/2017/02/16/megtizedelte-az-ukrajnai-sertesallomanyt-az-afrikai-sertespestis
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113

Ukrajna 26 éves médiatörténelmének leguszítóbb hangnemű, kisebbségellenes összeállítása látható abban az ukrán dokumentumfilmben mely már kezdeti képsoraiban összemossa a kelet-ukrajnai orosz szeparatistákat a kárpátaljai magyarsággal. A film uszító hangneme megkérdőjelez minden alapvető állampolgári jogot, mely a nemzetiségeknek alanyi jogon jár Ukrajnában.


http://www.hirado.hu/2017/08/09/magyarellenes-propaganda-frocsog-az-ukran-teveben/
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ukrajna 26 éves médiatörténelmének leguszítóbb hangnemű, kisebbségellenes összeállítása látható abban az ukrán dokumentumfilmben mely már kezdeti képsoraiban összemossa a kelet-ukrajnai orosz szeparatistákat a kárpátaljai magyarsággal. A film uszító hangneme megkérdőjelez minden alapvető állampolgári jogot, mely a nemzetiségeknek alanyi jogon jár Ukrajnában.


http://www.hirado.hu/2017/08/09/magyarellenes-propaganda-frocsog-az-ukran-teveben/
Grat! Én is be akartam rakni csak a híren kívül nem találtam a hirado.hu anyagát.A nélkül meg mindjárt én lettem volna az uszító nácikommunista moszkovita....
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and lgabo

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Az orosz agresszió utáni hetekben tele volt a határ fiatal fiukkal, menekültek a hadkötelezettség elől. Ők voltak a középosztály, akik megengedhették hogy elhagyják az országot. Ha ismered Ukrajnát, meg tudod érteni őket. Nem mintha a másik oldal jobb lenne..
Aki nem tudott se korrumpálni, sem lelépni, az ment a hadseregbe...ergo az alja. Ezt teszi egy országgal a korrupció. Ezért kell vigyázni nektek is...
És az orosz agresszió elől menekültek is Oroszországba, mert nagyrésze az ukrajnai menekülteknek ott van.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
DHDZv4SXcAIxFXu.jpg
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ukrajnával ti is szomszédok vagytok, szerintem nem mindegy hogy az fszb&friends közvetlenül szervezheti a ti Majdanotok egy orosz báb ZLR-ből, aminek most alapoz meg a fidesz az egymást követő szeretet kampányokkal. Kívánom hogy túllépj magadon és megértsd a játszma tétjeit.
Nem lehet kizártnak tartani, hogy az események erőszakossá fajulását ők idézték elő. Persze az sem kizárt hogy ma született bárányok, akkor viszont nem jött volna össze a DNR-LNR-es húzás sem:) Sokadszor írom le: mindig vizsgáld meg kinek állhat érdekében. Cui prodest scelus ist fecit. Ebből a játszmából az oroszok rengeteget profitáltak, a logika azt diktálja tettek is a sikerért, még ha ez számodra hihetetlen is.

Ezen logika alapján én egy lépéssel tovább is szoktam lépni és amikor egy kezet látok amely lendületes ecsetvonásokkal épp az ördögöt festi éppen a falra akkor a kezet szoktam figyelni.
Engem az szokott érdekelni leginkább, hogy vajon kié az a kéz?
Kié ez a kéz?
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 621
113
Igazából nem kell krisztusnak lenni, csak a megfelelő szövetségesekkel megkötni a megfelelő alkukat, amire a magyarok tradicionálisan képtelenek. Hiába reménykedtek abban hogy Putyin szövetségeseként a nyugatbarát román-szlovák-ukrán féllel szemben határmódosítás lesz. Egy középtávú ábrándért kockára tennétek az évszázadok óta sóvárgott nyugati orientációt... Pont ezzel a mentalitással csináltok Krisztust magatokból és áldozzátok fel pluszba a lassan beolvadó külhoniakat is.

Te mint szlovák demokrata biztosan tudod... :D
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 621
113
Az EBESZ-t a minszki szerződés hatalmazza fel, hogy megfigyelést végezzen és azt nyilvánosságra hozza. Nem ők sértik meg a minszki egyezményt, hanem azok akik lelövik az EBESZ kameráit és drónjait azért, hogy ne tudja rögzíteni a tűzszünet sértéseket.

Amig az OSCE az ukrán hadsereg felderítő előőrsének szerepében tetszeleg, addig mégis mit szeretnél? Álságos dolog sunyi módon kihasználni a nemzetközi felhatalmazást az egyik oldal megsegítésére, aztán amikor ezt a másik oldal mégsem hagyja szó nélkül, akkor hangosan sikítozni, hogy "megsértették a jogainkat"! :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 692
113
ennyien kértek menedékjogot Oroszországban Ukrajnából.


Ezt én nem értem,hiszem Ukrajna mindjárt integrálódik a demokratikus nyugatba,mjndenféle szervezetbe felveszik,derékig fognak gázolni a tutiban,erre keletre menekülnek a népek,a rossz,csúnya Orosz föderációba,micsoda vircsaft.
Nem tudják,hogy jövő héten is lesz péntek,és össze fog omlani az Orosz gazdaság?!
Meg ott diktatúra van,olajra épül a gazdaság, stb?!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ezt én nem értem, rossz,csúnya Orosz föderációba,micsoda vircsaft.
Nem tudják,hogy jövő héten is lesz péntek,és össze fog omlani az Orosz gazdaság?!
Meg ott diktatúra van,olajra épül a gazdaság, stb?!

Nincs itt valami tévedés, biztos hogy Oroszországról van szó és nem Szaúd-Arábiáról?!! :rolleyes::p
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and zeal