[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Szerintem nem kérdéses, hogy mi fog történni, a kérdés csak az, hogy mikor, és hogy mi fog utána történni. A Krímen ugyebár azonosító jelzés nélküli zöld emberkék jöttek 0. körben, ez szerintem jelen esetben lehetséges, de valószínűtlen, a kérdés inkább az, hogy a nulladik körben már orosz felségjellel mennek a dolgok, vagy Luhanszk/Donbass karfelvarróval, vagy karfelvarró nélkül... szerintem az első zöld emberkék Luhanszk/Donbass karfelvarróval jönnek...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 291
113
Akkor javaslom utazgass egy kicsit ex-NSZK déli részén és számolgasd, hogy az épületek hányada épült 1945 előtt... egész városok tűntek el... a hegyi kis falucskákban találsz régi házakat, a nagyvárosokat gyakorlatilag beszántották. Nem Drezda volt az egyetlen, hanem az csak egy volt ...
Dreuda fent van, Munchen max kapott valamit, de hol lottek szet minden hazat mikor
Na de ki állította hogy jártak?
Arrafelé nem is volt háború, aha. Meg persze nem is bombázták közel 4 évig az angolszászok. A grószt, (igaz nem a muttert hanem a fatert) már megkérdeztem, és hát ő veled ellentétben valahogy egészen máshogy emlékszik arra, hogy Németo nyugati felén volt-e háború vagy sem. Egy Heidelberg melletti faluban élt. Bajorország a volt NSZK kábé egynegyede, szóval abból nem vonnék le ilyen nyilvánvaló faszságokat, ha egyes bajor falvakba hamarabb ért el a fegyverszünet mint a háború.
Itt is bombaztak, nem csak a britek meg a jenkik, hanem a szovjet legiero is. Itt falvakat is bombaztak, nem csak varosokat.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Dreuda fent van, Munchen max kapott valamit, de hol lottek szet minden hazat mikor

Itt is bombaztak, nem csak a britek meg a jenkik, hanem a szovjet legiero is. Itt falvakat is bombaztak, nem csak varosokat.
Vedd a fáradságot és nézd meg a térképet amit küldtem. Már 3x belinkeltem. Én 20 évig Jártam Félévente Dél-Németországba. Egész városok vannak, ahol nem maradt szinte egyáltalán régi épület, a lakások 80%-a elpusztult. Országszinten ott van a térképen a színezés, igazából pont a déli keletnémet tartományok úszták meg legkisebb veszteséggel a háborút. Mármint hány otthon maradt lakható a világháború végére % arányban.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
?
1:23 -től mit tartanak magukhoz ( vagy csak a kezét ) az ukránok...
:oops:

Már készitik fel a közvéleményt, a 3000ft-os benzin árra.
Egyszerű kiállni és bemondani, hogy egész Európának nagy árat kell majd fizetnie, ha megszankciózzák az oroszokat. Neki ez nem lesz gond.
Az meg végképp képtelenég, hogy mindezt azért, mert fokytatódik egy hadgyakorlat.
Mert minden hiresztelés ellenére még nem történt semmilyen háborús cselekmény Oroszország részéről.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 752
28 602
113
Na úgy tűnik a befosatás működött, Macron és Putyin a jelenlegi helyzet deeszkalálásáról egyeztetett, ami után Macron szólt egyet Zelenszkijnek is. Vélhetően kontaktcsoportok meg normandiai formátum részeként lesz vmi további egyeztetés
Zelenszkij közben már azonnali tűzszünetért kiált
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
1:23 -től mit tartanak magukhoz ( vagy csak a kezét ) az ukránok...
:oops:

MDF gépkarabélyok és botok. Ez már az Einsteini 4. világháborúra emlékeztet.... Ez pont olyan, mint a második világháború alatti sorozás volt. Olyan emberekből lettek ágyútöltelékek akik akkor fogtak először puskát és gránátot a kezükben, sőt aknavetőt is. Aztán csodálkoztak ha a kezükben robbant a gránát, vagy jobb esetben sebesültként már az első összecsapásként kiestek, rosszabb esetben "hősi halottak" lettek. Na ez az emberiség ellenes bűncselekmény, kiképzetlen embereket kizavarni éles fegyverekkel. Semmi esélyük, hogy érdemben befolyásolják a harcok kimenetelét, de lesz kiket elásni, ellátni a hadikórházban... még ha rendes kiképzést kapnak se biztos, hogy lesz rendes felszerelés/épeszű parancsnok, akinek számít a veszteség, szóval szerintem ez lenne a minimum
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
MDF gépkarabélyok. Ez pont olyan, mint a második világháború alatti sorozás volt. Olyan emberekből lettek ágyútöltelékek akik akkor fogtak először puskát és gránátot a kezükben, sőt aknavetőt is. Aztán csodálkoztak ha a kezükben robbant a gránát, vagy jobb esetben sebesültként már az első összecsapásként kiestek, rosszabb esetben "hősi halottak" lettek. Na ez az emberiség ellenes bűncselekmény, kiképzetlen embereket kizavarni éles fegyverekkel. Semmi esélyük, hogy érdemben befolyásolják a harcok kimenetelét, de lesz kiket elásni, ellátni a hadikórházban... még ha rendes kiképzést kapnak se biztos, hogy lesz rendes felszerelés/épeszű parancsnok, akinek számít a veszteség, szóval szerintem ez lenne a minimum
1:27-nél, fa botokkal, az komoly.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Nem szabad elvetni a gondolatot, hogy Kína és az USA a háttérben lepacsizott és felosztotta a világot titokban.

És aztán mit osztottak fel? Oroszországot biztosan nem, hiszen az azt jelentené, hogy a Nyugaté lesz Oroszo. az Urálig, Szibéria pedig Kínáé lesz. Na ez az, amilyen felosztástól az USA hidegrázást kapna.
Inkább az van, hogy Kína kezdi látni az USA-Oroszo. paktum megvalósulását, aminek célja a ő kifektetése (na meg persze a SZU visszaállítása), és ez persze nem tetszik nekik.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
És aztán mit osztottak fel? Oroszországot biztosan nem, hiszen az azt jelentené, hogy a Nyugaté lesz Oroszo. az Urálig, Szibéria pedig Kínáé lesz. Na ez az, amilyen felosztástól az USA hidegrázást kapna.
Inkább az van, hogy Kína kezdi látni az USA-Oroszo. paktum megvalósulását, aminek célja a ő kifektetése (na meg persze a SZU visszaállítása), és ez persze nem tetszik nekik.
*bagoly?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
És aztán mit osztottak fel? Oroszországot biztosan nem, hiszen az azt jelentené, hogy a Nyugaté lesz Oroszo. az Urálig, Szibéria pedig Kínáé lesz. Na ez az, amilyen felosztástól az USA hidegrázást kapna.
Inkább az van, hogy Kína kezdi látni az USA-Oroszo. paktum megvalósulását, aminek célja a ő kifektetése (na meg persze a SZU visszaállítása), és ez persze nem tetszik nekik.
Haubagoi, te vagy az? :)
(nem írtad tán fel a jelszavadat?) :D
"Amúgy bocs, hogy erre így rákérdezek, de kevés a csaj a munkahelyen és ezért most a társadalom a hibás?"

:eek: Már miért volna a társadalom a hibás? Hol mondtam én ilyet????

Arról beszéltem végig, hogy az informatikus oktatás (főiskolák/egyetemek) ill. a munkahelyek is kb. 20-25 év óta küzdenek azzal, hogy a nemek arányát az informatikus szakmában a természetesebb eloszlás (50%-50%) felé tereljék, sajnos eddig sikertelenül.

Honnan jönnek az ilyen agyfasz kérdések, amiket feltettél? Nem találok szavakat, ti egyáltalán értetek magyarul? A legelképesztőbb hülyeségeket adjátok a számba, hogy én ezt mondtam azt mondtam. Szerintem ti nem beszéltek magyarul... vagy egyszerűen csak aljasok vagytok és szándékosan kiforgatjátok, amit mondok. (Közben rájöttem, hogy mire próbálsz célozni, nem, nyugodjál meg, nem a társadalom a hibás, és szégyelld magad a célzott kérdésért.)
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 693
9 585
113
Hinni akarsz, nem elemezni. Van egy véleményed, de nulla utánajárással.

Nem 2014 van, tanultak a hibáikból és modernizáltak is, főleg az első lépcsős lövészeknél nagyon szembetűnő a sok új cucc (teljesen mindegy, hogy ki fizetett érte, ott van): nyugati bakancsok, modernizált kézifegyverek optikával, plate carrierek kiegészítőkkel normálisan felszerelve, OpsCore és más high-cut sisakok. BTR-80A-ból nem is látni már az eredeti toronnyal, csak a modernizálttal. Úton-útfélen a kelet felé tartó tüzérséget videózzák az emberek. Nagy számban van Javelin, Stugna-P, NLAW is a várható irányokban, ezek se jók ugye semmire...
Az oroszok egy hangulatos teadélutánnal számolnak, ezért csoportosítottak át a közelbe vérkészleteket, de ahogy gondolod.
Jobb cuccaik vannak már, az biztos, főleg az első lépcsős alakulatoknak. A morál az kérdéses továbbra is. Az a kép ami bekerült a Zelenszkij látogatásról az nagyon komoly volt. Boki vette észre, hogy legalább egy gyerek az ott lévők közül sosem látott még olyan megterített asztalt életében. A szakik ellen több esélyük van mint volt, de az orosz hadsereg ellen nem hinném. Ha tényleges háború lenne köztük (ne legyen), valószínűleg előbb szétcsapnák őket Iszkanderrel, minthogy kipróbálhatnák a nyugati cuccaikat.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Jobb cuccaik vannak már, az biztos, főleg az első lépcsős alakulatoknak. A morál az kérdéses továbbra is. Az a kép ami bekerült a Zelenszkij látogatásról az nagyon komoly volt. Boki vette észre, hogy legalább egy gyerek az ott lévők közül sosem látott még olyan megterített asztalt életében. A szakik ellen több esélyük van mint volt, de az orosz hadsereg ellen nem hinném. Ha tényleges háború lenne köztük (ne legyen), valószínűleg előbb szétcsapnák őket Iszkanderrel, minthogy kipróbálhatnák a nyugati cuccaikat.
Hát Iszkanderrel nem, mert az egy hadseregtüzérségi eszköz, nagyon komoly célokat fognak támadni vele (vezetési pontok, repülőterek, hidak, hadianyag depók), nem atgm-rajokat!
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 704
113
1:23 -től mit tartanak magukhoz ( vagy csak a kezét ) az ukránok...
:oops:

Idióta ez az ukrán politika. És ezeket tömi a nyugat milliárdokkal.

FL_D5mcWYAYMGg-
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
És aztán mit osztottak fel? Oroszországot biztosan nem, hiszen az azt jelentené, hogy a Nyugaté lesz Oroszo. az Urálig, Szibéria pedig Kínáé lesz. Na ez az, amilyen felosztástól az USA hidegrázást kapna.
Inkább az van, hogy Kína kezdi látni az USA-Oroszo. paktum megvalósulását, aminek célja a ő kifektetése (na meg persze a SZU visszaállítása), és ez persze nem tetszik nekik.
Hóbagoly visszatért ! LOL