[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Ezt olvasom most, ha igen, akkor mondhatjuk, hogy már nincs visszaút, mert orosz értelmezés szerint onnantól, hogy ezt meglépik, az ukránok a megszállók arrafelé:
Plusz Putyin szó szerint azt mondta, hogy Oroszország mindent megtett, hogy a helyzetet békésen rendezze. Ergo most ott tartunk, hogy a diplomáciai út nem működik. Akkor mi maradt? A kérdés költői.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
De, a mondanivalód átjött simán. Egyet is értek vele. A gond a tweet belinkelésével volt nálam. Ugyanis semmi szükség nem volt rá. Általánosságban beszélve a tüntetők elleni fellépések ilyenek mindenhol. Épp ezért kár kiélezni ezt az oroszokra, hacsak nem kifejezetten ez a cél, ugye?
Arra hoztam példát, hogy egyáltalán nem légből kapott az az eljárás az oroszoktól, amit az amerikaiak előre most beharangoztak.
Erre itt elkezdtek kételkedni. Én pedig arra hoztam példát, hogy az már egy komolyan tökéletesített módszer az oroszoknál. Miért adnák fel, ráadásul egy olyan nemzet ellen, akivel nagyon rövidesen nyilt háborúba keverednek. (Ugyebár a beloruszok esetén "csak segíteni" mentek.)
Akinek egy kis esze van, az nem fog kimenni az utcára ellenkezni. DE a már korábban azonosított ellenálló elemeket listáról fogják begyüjteni.
Ezért írtam korábban, hogy @Wilson -nal ellentétben egy viszonylag gyors rendrakást feltételezek. A problémás elemeket - biztos vagyok benne - jelenleg is monitorozzák.
Erre a technológia rendelkezésre áll. Nem csak a hadviselés, de a megszállásnak is nagyon komoly elemei lesznek az EW csapatok.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Akkor meg a nácik gyújtják rájuk Kijevet. Szerintem már elkezdték összeszedni a bőröndöket, amibe az aranyrudakat fogják menekíteni...
A Griffek már fenn vannak, hogy közöljék az erre repkedökkel, hogy a gép mehet, a bőrönd marad? Mármint nálunk. Ellentételezésként a II. UKRÁN front itteni dolgaiért
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Egy esélyük van. Meglepetésszerűen elfogadni a DNR-t/LNR-t, és azonnal kivonulni. De szerintem ezzel már elkéstek.
Ez szerintem lehetetlen lenne egyébként is. Azonnal megbuktatnák a turbóukránok őket. Remélhetőleg megszűnik ez a masszívan magyarellenes államalakult, amit Ukrajnának neveznek! Egy ellenséggel kevesebb a keleti végeken. Oroszok és az amcsik, lengyelek, románok meg majd elszórakoztatják egymást.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 708
113
Engem mindig meglep, hány ember izgul itt egy jó kis vérontásért.
Én annak drukkolok, hogy P tartsa meg a hidegvérét, mint eddig és ne hagyja magát provokálni.
Sajnos nem fogja. Az oroszok megunták, hogy a saját természetes érdekszférájuk tekintetében is teljesen hülyére veszik őket.
Szerintem a legtöbben sajnáljuk, hogy ide jutottunk, de sajnos a történelem kerekét nem mi forgatjuk.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Engem mindig meglep, hány ember izgul itt egy jó kis vérontásért.
Én annak drukkolok, hogy P tartsa meg a hidegvérét, mint eddig és ne hagyja magát provokálni.
Nem hiszem, hogy a vérontásért drukkol. De látni kell, hogy tegnap óta valami olyan történt, ami átlépett egy határt. És innentől kezdve tetszik nem tetszik, a medve lépni fog.
Nem tudom, h hobagolynak van igaza, és az USA Oo újra felosztotta a világot, vagy olyan híreket kaptak, hogy semmi vesztenivalójuk nincs, esetleg Kína egyezett ki és ivott az USAval medvekoma bőrére. De amikor jött a nyilatkozat, hogy mindegy mit csinálunk, ugyanazokat a szankciókat kapjuk, már tudni lehetett, hogy a licitkör végetért, és a parti a lejátszási fázisba ugrott. Mégpedig úgy, hogy az elmúlt 24 óraban aa nyugat kisszlemet mondott, amire azonnal válaszként nagyszlemet mondtak.
És már csak remélem, hogy kontra nem lesz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Engem mindig meglep, hány ember izgul itt egy jó kis vérontásért.
Én annak drukkolok, hogy P tartsa meg a hidegvérét, mint eddig és ne hagyja magát provokálni.
Én nem izgulok vérontásért. Én ezt egymásba kapcsolódó folyamatok sorának látom, viszonylag fix végkimenetellel. Nem nagyon van túl sok opció.
Hogy az egyes folyamatok mikor zajlanak le, az részletkérdés. Ezért is nem értem, hogy miért megy itt a humorizálás azon, hogy ki mikorra datálja a háború megindítását.
Hogy a világsajtó mikorra teszi, az az ő dolguk. Ebből élnek. Nekik kell a sztori, és per pillanat ez sokkal nagyobb sztori, mint bármi más.
A nyugati kormányok inkább a nyilatkozataikban arra utalnak, hogy mennyire vagyunk közel hozzá (a hozzá szükséges feltételek meglétéből következtetve)
Én azt gondolom, hogy az európai vezetőknek úgy kell egy ukrán-orosz konfliktus, mint egy pittbull harapás a bal herébe. Az amerikaiak esetében is inkább negatív az egyenleg, de ők tudnak belőle profitálni azzal, hogy a LNG-jüknek ideigelenesen lesz némi piaca mostanában.
De hosszútávon elég kellemetlen nekik, hogy Kína helyett az európai szintérre kell koncentrálni, és forrásokat égetni.