A bridge egy 4 személyes kártyajáték, ahol párok játszanak egymás ellen. Egy parti több leosztásból áll, amiknek bonyolult szabályok alapján pontértékei vannak. Egy leosztás áll egy licitkörből, és egy lejátszásból. A licitkör alatt a szemben álló felek igéretet tesznek arra, hogy hány ütést visznek, valamint arról, hogy mi legyen az aduszín. Egy bemondást vagy emelni kell, vagy elpasszolni. Adu lehet treff káró kőr pick és szanz azaz aduszín nélküli. A licitszakasz akkor ér véget, amikor egymás után 3 passz elhangzik. A licitkör győztesei közül az első megszólaló lesz a kéz, a másik az asztal. Ez utóbbi teríti a lapjait, így azt a másik oldal is látja.
A cél, hogy teljesítsd a bemondást, ami a klasszikus egylapos ütésszabályok alapján működik. Tehát színre szín magasabb üt, az adu üt. Egy jó lejátszás esetén az asztallal tipikusan csapdázni lehet, azaz üthető lapot kijátszva ráveheted a másik felet arra, hogy megüsse olyan magas lappal a játékban lévő kártyádat, amit te kézből ütni tudsz.
Ez a jelen helyzetre: A licitet az oroszok nyerték, viszont elég magas bemondással, övék a lejátszás joga. Az asztalon van az összes kézenfekvő lépés, amire mindenki számít. Míg a magas aduk kézben vannak. Viszont vannak adujai az euro-atlanti világnak is, így ügyes játékkal lehetne buktatni a gémet. Ezért most azt látjuk, amikor az asztalról üthető lépéseket hív le a kéz, és mivel magas a tét, így viszket is a tenyér arra, hogy gondolkodás nélkül megüssék. Pl.: DNR/LNR elismerése/full szankció mint adu/ amire rá tudja vágni kézből az orosz inváziót. Mivel az otthon eladható lesz. És ugye onnantól ha ezt belépték már nincs kézben, nem tud vele fenyegetni.