[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
FMmK15lWYAEwkAu
Gorlovkaba belottek az ukranok egy lakohazba minap, 2 halott civil.
Ez egy iskola. Két tanár halt meg.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
FMpIeVgXoAIbBGy
Tegnap esti allas, de ahany terkep annyi annyifele.
3 nagyváros, 2 város +Kiev gyűrüben.
És ha az eddigi előnyomulási tempót nézem akkor a mai nap folyamán délen Mariupol, keleten az ukrán sereg 40-50%-a kerül hadászati bekerítésbe. Figyelembe véve hogy itt koncentrálták a tecnikájuk 80-90%-át is, ha ma bezárulnak a hadászati gyűrűk akkor az ukrán hadsereg mint szervezet semmiféle befolyással nem fog bírni a továbbiakban Ukrajna sorsára.
Marad a gerilla harc. COIN.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
FMpIeVgXoAIbBGy
Tegnap esti allas, de ahany terkep annyi annyifele.
Ez szerintem viszonylag jó, ha nem is pontos. Szerintem egy kicsit közelebb vannak a Dnyeperhez, de nem olyan jelentősen sokkal, meg szerintem nem egyértelmű, hogy Mariupol és a LDNR front körbekerítése ennyire egyértelműen előre haladott lenne, de bármi lehet. Szerintem sok olyan terület van, amit igazából egyik fél sem ellenőriz -na, hogy azok, hova rajzolandók az jó kérdés. Vagy ha benyomul egy harckocsi ék, minden jelentősebb támogatás nélkül egy területre, az már stabilan elfoglaltnak tekinthető e?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
3 nagyváros, 2 város +Kiev gyűrüben.
És ha az eddigi előnyomulási tempót nézem akkor a mai nap folyamán délen Mariupol, keleten az ukrán sereg 40-50%-a kerül hadászati bekerítésbe. Figyelembe véve hogy itt koncentrálták a tecnikájuk 80-90%-át is, ha ma bezárulnak a hadászati gyűrűk akkor az ukrán hadsereg mint szervezet semmiféle befolyással nem fog bírni a továbbiakban Ukrajna sorsára.
Marad a gerilla harc. COIN.
Van terkep ahol mashogy van minden, ott azon meg eszakon lesz katlanban az ukran ero. Ossze vissza van minden, van oldal amit mar meg se nyitok, full bullshit mint a szellem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
FMpIeVgXoAIbBGy
Tegnap esti allas, de ahany terkep annyi annyifele.
Lassan bezárul a gyűrú a keleten lévő ukrán főerők körül.Az orosz légifölény miatt nem tudnak kitörni.Vagy katlanba kerülnek,vagy szétszóródva probálnak kimenekülni,vagy szétszóródva városokban elsáncolják magukat.Sok kis Sztalingrád.Vagy megadják magukat.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 181
93
Szerintem az oroszoknak időszerű lenne Breszt felől egy nyugati határ zárás, ha meg szeretnék akadályozni a nyugati fegyverszállítmányok átjutását. Egyébként is ukrán erőket vonna el az eddigi vonalakról egy ilyen lépés...
Bennem is ez merült fel. Ha rendes kiképzés hiányában csak minden 10. rakettyát tudnak hasznosan felhasználni, akkor is több száz célbaérő rakétával kell számolni - annyit küldd oda az EU.
Nincs akkora orosz számbeli fölény (vagy egyáltalán fölény), illetve magasan kiképzett hivatásos Ukrajnában hogy ez ne jelentsen nagyon komoly veszélyt.
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Lassan bezárul a gyűrú a keleten lévő ukrán főerők körül.Az orosz légifölény miatt nem tudnak kitörni.Vagy katlanba kerülnek,vagy szétszóródva probálnak kimenekülni,vagy szétszóródva városokban elsáncolják magukat.Sok kis Sztalingrád.Vagy megadják magukat.

Egyáltalán létezett-harcolt eddig ukrán hadsereg? Nem csak egyfajta partizánharc volt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Van már arról valami reális előrejelzés,hogy mennyire fog megugrani pl. németeknél a munkanélküliség az energia és nyersanyaghiány és a hosszabodó kínai szállítások miatt?
Nem tudom. Most még az orosz bankrendszer összeomlásánál tartunk....szépen sorban.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Van már arról valami reális előrejelzés,hogy mennyire fog megugrani pl. németeknél a munkanélküliség az energia és nyersanyaghiány és a hosszabodó kínai szállítások miatt?
Jelenleg még itt tartunk.


Ezek meg a kérdések.

 
W

Wilson

Guest
Ezt én értem. De pár dolgot szerintem figyelmen kívül hagysz.

1, Lehet úgy fogalmazni, hogy ellene fordul a világ, de Putyin szerintem másként érzi. Ha ő megnyeri ezt a háborút -és ebben egyetértünk, hogy nem túl csinos képekkel a londoni újságok címlapjain, de megnyeri-, akkor nem elszigetelődik, hanem a hidegháború tér vissza az ő értelmezése szerint. "Jobb egy őszinte ellenség, mint egy hátba szúró barát."
Nem azt mondom, hogy nem kellemetlen ami embargó most jön, de eddig ha ez tovább megy, ugyan úgy esélye nincs egy Németország szintű ipart kiépíteni. Hogyan? Ha valahol kezd sikereket elérni, akkor rászállnak. De ő nyissa meg a piacait, ő vásároljon külföldi márkás cuccot!

2, Amit a CIA piszkál jelenleg Moldovai Köztársaságban meg Finnországban, az szerintem életveszélyes. Lehet igaza van annak, aki szerint ezeknek periférikus jelentőségük van és nem reagálja túl Moszkva. De ő azért vállalta most az áldozatokat, mert a világ eddig sem volt a barátja. Eddig is a földgázt megpróbálták az amik ellehetetleníteni, ahol 3. világban volt valamije, próbálták kitúrni, a vakcináját embargózták, inkább európai és amcsi emberek haljanak meg, de neki egy világszínvonalú termékkel ne legyen piaca! (Ebben a tekintetben Amerika és Európa csak abban különbözik, hogy mi az utóbbiban szívesen csinálnánk belőle Olcsó Jánost, potom áron nyersanyag meg szinte ingyen bérmunka, az előbbi még ezt sem szeretné hagyni, de a nagyobb pénzt hozó szegmensekben mind a kettő együtt akarja kitúrni. Németország ugyan úgy nem barátja, hogy autóiparban, elektronikában, fegyveriparban ugyan annyi esélye legyen egy magyarországi eladás esetén, mint egy németnek vagy egy jenkinek. A két utóbbi marja egymást, de legális versenytárs, viszont összefog a ruszki kitúrására, ha bármit elérne.)
Finnország mindig is Szentpétervár stratégiai mélységében volt, van és lesz. Szépen hangzik, hogy ők azért akarnának belépni, mert most megijedtek Ukrajna miatt, de ha amint bent vannak, mik lesznek az első lépések? Rakétavédelmi bázist építeni jegesmedvék Európára kilőtt atombombái ellen, francia csapatokat küldeni védelmi jelleggel.
EU tag lehet bárki, ha felveszik csórót, akkor Moldova is. Megoldódna egy csomó anyagi, gazdasági gondja, ha az orosz "autonóm" terület tudna kivel üzletelni. De NATO tagság ne és álljanak le ezek a "trükkök százai", amivel katonailag jobb helyzetbe akar kerülni Washington!

Amit ezzel mondani akarok: Ő simán úgy érezheti, hogy eddig is ellenszélben dolgozott, ez után is ellenszélben fog. Ha valaki szeretne csatlakozni a NATO-hoz, akkor be fog menni katonailag a határ mentén. Kb azt jelenti az új világrend, hogy Putyin tiszteletben tartja a NATO jelenlegi határait, de egy métert sem jöhet közelebb.
Ha hosszú távú prognózisra kíváncsi valaki, akkor ez 2030-ig tart majd. Onnantól nem lesz ennyire fagyos ez az új hidegháború. (Ráadásul ez az enyhülés lehet akár egy Putyin utáni vezetővel, ami jó arccal eladható a már most jól látható terveket.) De addig én nem is beszélnék Georgia, Moldova meg Finnország részéről NATO csatlakozásról. Ukrajna azt jelenti ma, mint tegnap Kazasztán. Villámgyorsan bemegy katonailag oda, ahol akár a Nyugat, akár Kína, akár Szaúd-Arábia meg akarná bontani az ő közel külföld érdekszféráját.
És most ezzel mit ért el, még Putyin kutyájának a kutyaeledelét is megszankciózzák, az lehet, hogy egy ideig megvannak a tartalékai az orosz államnak és utána mi lesz Kína jelenleg még kevés,hogy ellensúlyozza ezeket a szankciókat,(ráadásul jelentős mértékben Kinatol függeni szerintem nem szerencsés) és most nem arról van szó, hogy Natasha nem tud Monacoban shopingolni.És ezzel a szerintem teljesen felesleges katonai támadással csak azt érte el, hogy még jobban konzerválni fogja az orosz gazdaság problémáit.És ezek csak a gazdasági hatások, a geopolitikai és egyéb aspektusokrol még nem is beszéltünk.....