[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Te tudod hova lőttek?
Egy ukrán lövészdandár ÖPK-ban volt összevonva egy erdő mélyén 50 négyzetkilométeren, és azt lőttek szét?
Ez csak egy alegység összetűze, messze a célterület től.
Amíg nincs kép fent a hatásáról, addig ez az infó vagy PSYOPS része.
Lehet nem is most készült, nem is Ukrajna....
Csak boki szeretne hinni valamiben, de bukta lesz....
Érzi ő is.
Ezért tolja fullba a kretént. Kétségbe esett, mint Putyin.
Most Te a harkovi sorozatról beszélsz, vagy miről?
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Ezek után az EU biztos nem fogja hagyni itt az oroszok atomerőművet építsenek 10 éven belül. Talán orosz gáz az még jöhet, mert az a németeknek is kell.
A brutálisabb szankcióknak vége lesz az ukrán-orosz megállapodások után.
Mondjuk én is azt gondolom, hogy még kéne nézni, nincs-e olyan cég a világpiacon az oroszok ön kívül aki tudna nekünk atomerőművet építeni jó áron (koreai, brazíl, Izraeli, mitomén).
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
A brutálisabb szankcióknak vége lesz az ukrán-orosz megállapodások után.
Mondjuk én is azt gondolom, hogy még kéne nézni, nincs-e olyan cég a világpiacon az oroszok ön kívül aki tudna nekünk atomerőművet építeni jó áron (koreai, brazíl, Izraeli, mitomén).

Franciák akartak eredetileg 2009 körül, de aztán kormányváltás lett és nem lett belőle semmi.Utána vették elő az oroszokat évekkel később. Mondjuk Paks 2-ben van annyi nyugati cég is, hogy lehet elnézik az oroszokat, ha mindenáron velük akarjuk építtetni.Végülis nekik mindegy, ameddig ők ki vannak fizetve.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ez is elsullyedt, na de az edesanyjat az ilyen szemelyzeteknek... Tovabbmennek a tobbiekkel ok, de egy pancir azert megis csak adhatna ott helyi legvedelmet. A harckocsi helyett hoznak masikat az nem gond, de pancirt...
Mondjuk ezt az otthagyast a tankoknal se ertem, ha kohog a motor beallok vele a susnyasba es vedem az utat mint egy helyi erod, vagy eap...
Ezekkel az elsülyedt technikákkal az a bajom, hogy oké, a civilek körbevideózzák, de biztos nincs ott semmi biztosítás? Veszteség, vagy 2 óra múlva jön a mentő jármű?
Mert, ha a kezdetek óta szakmányban géppuskáznák a civileket azt mondanám, h oké, ezek azok. De így ez annyira franc se tudja.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 674
113
Bucha..

"Az #Ukrajna fegyveres erői megsemmisítették az ellenséges konvojt. Vokzalnaja utca, #Bucha város. Ez az ő inváziójuk és a fegyveres erőink munkájának eredménye."

Ez a tegnapi? Mert annak a tegnapinak a vegen egy csomo orosznak tuno katona es jarmu allt meg balra bent az epuletek kozt sertetlenul. Tuzerseg vagy helikopter UB blokkal pucolhatta azt el.
 

puspok

Member
2020. december 25.
24
59
13
Tele van az összes tököm a ruszkibérencezéssel meg a nyugatisegg-nyalókkal is....

Egyezzünk meg az alapokban:

1. Ukrajna hibát követett el a NATO-csatlakozás erőltetésével, a nemzetiségek elnyomásával és fizikai bántalmazásával. oroszország nagyhatalmi érdekeinek figyelmen kívül hagyásával.
2. Oroszország hibát követett el a háború megindításával és folytatásával.
3. A nyugati nagyhatalmak hibát követtek el Ukrajna ész nélküli támogatásával.
Ha ebben megegyezünk, folytathatjuk....
Azontul hogy amugy nagyon igaz es legyen lazasag... pusztan tudomanyos strategiai (jatekelmelet) nezopontbol nezve az 1. es 3. pontod implikalja a 2.at. Es bar kicsit kutyulja mar ezen a forumon mindenki a moralis es nem moralis ervrendszert, en meg remenykedek abban hogy egy kicsit kesobb tudunk a haboru okairol a forumhoz melto szakmaisaggal kovetkezteteseket levonni. Azt sztem mar mindneki levagta hogy ki-ki moralisan ide vagy oda huz, de a kovethetoseg miatt sokadikkent en is felszolalnek amellett hogy az amugyis sok nyers informacio meg szakmai tudomanyos ertelmezes melle nem hianyzik a vitathato moraliskodo adok-kapok. A felesegemmel valo kapcsolat mellett lassan a melomat is elvesztem mikozben probalom utolerni a forum folyamot.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ez most komoly? :confused:

Mert viccnek picit durva lenne!

Ez érdekes lesz... ha felveszik akkor a 12 000 50 000 fős EUROFORt fogják odavezényelni? 5 nap reakcióidő.
(2012-ben feloszlatták az volt 12 000 fős, tavaly augusztusban viszont újra felvetették, hogy kéne egy 50 000 fős ... most látnak neki a politikusok? omg nekem ez kimaradt, hogy még azt a 12 000 főset is feloszlatták, gratula)
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
813
2 361
93
Azon is filózok, hogy pl olyan estekben, ahol akár 10-12 orosz jármű áll egy sorban kilőve, ott mi történhetett.
Vajon van még bevethető sorozatvető egysége az ukránoknak? Vagy darabonként lőtték szét őket irányított pct rakétákkal?
Az egyik ilyen felvételen volt olyan lánctalpas jármű, amiből alig maradt valami. Ez biztos, hogy nem iptr vagy molotovkoktél, hanem valami fajsúlyosabb eszköz. Lehetne akár légi bomba is, ha maradt még ukrán gép, amelyik fel tud szállni.
pl: Bucsában nem volt szerencséjük a légideszantosoknak, a légideszant járgányok sem túl vastagok, hogy könnyűek maradjanak az ejtőernyőzés miatt, de pechükre még élő adásba is kerültek pár helyi kamera által, ami miatt a másik fél pontos helymeghatározást kapott róluk.



A fák ahogy le vannak gallyazva, valami tüzérségi csapás féleség is lehetett, passz.

https://twitter.com/hashtag/Bucha?src=hashtag_click
 
W

Wilson

Guest

Az orosz gazdaság 20%-al esik vissza a második negyedévben a szankciók miatt - JPMorgan..​


2022. FEBRUÁR 28., HÉTFŐ, 12:48

A JPMorgan amerikai bank elemzői arra számítanak, hogy az orosz gazdaság a 2. negyedévben 20%-kal, akciójuk első évében pedig mintegy 3,5%-kal esik vissza.
A Reuters ír róla .

"Ha ezeket az új szankciókat valóban végrehajtják, annak súlyos hatása lesz az orosz gazdaságra" - mondta Jahangir Aziz, a JPMorgan ügyfelei számára.
"Az orosz gazdaság két pillére a lassuló növekedés, az emelkedő infláció és a magas kamat mellett is az Orosz Központi Bank devizatartalékának "erőssége" és a folyó fizetési mérleg többlete volt. Mára ezek eltűntek. ," hozzátette.

Az év végére az oroszországi infláció várhatóan 10 százalékos lesz, a kockázatok pedig erősen a növekedés irányába hatnak – tette hozzá a bank.

 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 096
28 635
113
.
.
Nem gondolom, hogy ez lesz a nagy fordulat a haboruban. A börtöntöltelek bunözök erkölcsi, moralis szintje alacsony, örulnek, hogy kiengedik öket, de jo esellyel csak megszökni akarnak, nem meghalni. Nem is kepzett katonak, max ha kilopjak a rezet az orosz tankbol azzal okozhatnak veszteseget :)
Majd jönnek Nyugatra bekapcsolódni a drogbizniszbe.
 
W

Wilson

Guest
Ez a tegnapi? Mert annak a tegnapinak a vegen egy csomo orosznak tuno katona es jarmu allt meg balra bent az epuletek kozt sertetlenul. Tuzerseg vagy helikopter UB blokkal pucolhatta azt el.
Jelenleg súlyos harcok folynak arrafelé kb 1,5 órája rakták, fel, úgyhogy még az is lehet, hogy mai de én ezt nagy biztonsággal még nem merném kijelenteni....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Mariupol bal part légitámadás után...

Mariupolt jelenleg bombázzák (by Wilson)


Pár napja még az volt a többségi elképzelés a fórumon, hogy Putyin azért nem ágyúztatja az ellenség állásait, mert humánus hódítóként akar bevonulni. Oké, egy szét lőtt ház az nem ház. Azért kíváncsi leszek, hogy a hétvégére sokaknak változni fog-e a véleménye. (Mondjuk még mindig szurkolok neki, hogy Mariupol pont kevéssel megússza és akinek esze van, az gyorsan átlássa, hogy nem fog jönni NATO és ők meg végkép elszakadtak a főerőktől. Kijevre még kevesebb pénzt tennék.)

Én azt gondolom, a városias (elsősorban kijevi) lakosság volt az, aki forszírozta ezt a nyugatosodást meg az elszakadást Oroszországtól.
A vidéki ember pragmatikusabb és (szerintem) nem feltétlenül hitt abban, hogy a transzatlanti/EU csápok majd jobban bánnak az országukkal, mint az oroszok.

Én is gondolkodtam ilyesmin. Szerintem az átlag kijevi városlakó még az orosz csapatokat is pont egy hete, aszem hétfői Putyin beszéd alatt is távoli tájak egzotikus problémájának tekintette a valósághoz képest. Úgy gondolhatta, hogy őt kevésé érinti, mert mire keletről megérkezne az invázió... ha ugyan a sok levegőben repkedő elméletből a legrosszabb valósul meg, akkor már az erőviszonyok annyira eldőlnek, hogy a hadsereg érdemben már nem is harcolnak, kisebb csete-paté árán átmenne rajtuk a harcvonal.
Szerintem álmukban nem gondolták volna a haditechnikával nem foglalkozók, hogy nem a Donbaszból fognak kirajzani a támadó erők és az első naptól kezdve a legsúlyosabb harcok ott várhatóak. A béke időben előnyökkel járó fővárosi státusz, a város puszta mérete és a Kis-Ukrajna határvonalon való elhelyezkedése miatt még jobban vonzani fogja azt, hogy ott döntsék el, hogy legyen-e É-Ny országrész független vagy olvadjon be együtt Oroszországba.
Szerintem a háború előtt egy nappal ők kicsit "a vidék problémájának" tartották a háború veszélyét. Nekem ami interjúkat láttam és olvastam az utca emberével, ezt az érzést táplálta bennem. (Végül mondjuk igazuk volt. Ha nem lesz háború, akkor nekik lett igazuk. Ha Putyin bevonul a szakikhoz és elszakítja azt a pár négyzetkilométert, nekik lett igazuk. Ha Putyin erővel elmegy a két megye határáig és fél szankciók miatt tovább menni, akkor nekik volt igazuk. Ha eljön Kijevig és itt leteszik az ukrán katonák a fegyvert, akkor annyi változás lesz az életükben, hogy nem az egyik oligarcha kör uralkodik rajtuk, hanem a másik.)