[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
A cikkben is írták: "nem kötelező érvényű ajánlás" ... Az, hogy ki lövi lábon magát az a belügye. Attól nem kell félni, hogy pl. németben gond lesz. Amennyiben úgy hozza a sors, akkor kinyitják az ÉÁ 1 -et, de szerintem, ha nagyon fáj, akkor a 2 -őt is majd. Lesz az a pénz. A többiek meg? Mindenki maga szerencséjének kovácsa ...
ezt a nemetek nem lepik meg ongol lenne, jelen helyz
Fogják ezek még agyonverni a "saját vezetőiket" meg a nagyon ukránokat.... de úgy lesz jól. Melitopolt hála istennek házról házra járták tegnap a sok bujkáló ukrán hazafiért, gondolom mennek velük erdei túrára :) és láss csodát ma már mindenki éli a nyugodt életét a városban.
a kep alapjan nem lehet megmodani mi tortenik. varnak mert beloves van az uton, vagy terelik mindet agyonloni, szoval a kep alapjan ezt igy tulzas kijelenteni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 470
93 522
113
Mért lennénk ellenségeik? Eddig se voltunk.

btw a jelen pillanatban is több ezer magyar segít az Ukrán menekülteknek. A határnál. A menhelyen, tornatermben. Jelenleg a logisztika a fő gond de annyira dőlnek a felajánlások, hogy direkte volt tegnap felhívás, hogy több ennivalót pl ne kínáljanak fel.

Nyinál is... most is tömegek érkeznek. Elcsigázott nők, kisgyerekekkel elképesztően elfáradva. Lényegében mindenkinek találnak szállást BPn. Mindez túlnyomó részt magánszemélyek felajánlásaiból. De a magyar állam is aktívan segít. Lényegében az össze szeretetszolgálat vmilyen formában ott van.

Ha vkit érdekel nézzen be pl ide. https://www.facebook.com/groups/994...cently_seen&multi_permalinks=1002646250619463

5-10-15percenként jönnek a requestek, hogy vkit 3-10főt el kellene szállásolni, segíteni neki Barcelon, Liszabon, Berlin, München, Finnekhez.... való továbbjutásban. Pillanatokon belűl jönnek a válaszok de annyira, hogy ha 10perc múlva írok, hogy jöhetnek addigra már eddig 100%ban megoldódott.

Had osszak meg egy FB választ amit ma kaptam. Nem hozzám jöttek lassú voltam és ezt a választ kaptam:
"I am going to tell the whole world about your kindness. Thank you for offering"

Lehet/vszeg ma megint kimegyek de nem csak segíteni vszeg leszóllítok pár családot, hogy van e szállásuk....

Félre értések elkerülése végett: Ezt oroszoknak is megtenném. Nők férjük nélkül egyik kezében hordozó, másikban az össz amilyük van egy bőrönd és pl még egy holtfáradt 4-5-6-7éves. Iszonyat.
Ez a mérleg egyik nagyon hangsúlyos oldala. De mindettől független ellenséges a magyar-ukrán viszony. Főleg a frusztrált Ukrajnából érkeznek ellenséges nyikatkozatok. Csak a sírban lesz Mo. n stratégiai nyugalom. Nem a magyar kisebbségben, hanem az oroszon akarnak ütni, de a lepattanóból mi is kapunk. Ezek egy vesztes vagy győztes háború után, fel fognak erősödni. Ráadásul ez a háború mély sebeket ejt ukrán - orosz viszonylatban. Aki vesztesnek fogja érezni magát az revansot akar majd. Lásd Balkán, állandó az elmérgesedett viszony, csak néha elcsendesül a felszin alatt fortyog, néha látványosan kitör. Mo. környezete biztonságpolitikai szempontból folyamatosan romlik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 541
113
A reálpolitik egyelőre az, hogy potyognak az orosz gépek... az ukránok szentségétől vagy ördögiességétől (ezt majd mindenki eldönti magának) függetlenül.
A reálpolitika az, hogy az oroszok nyomulnak előre és nem nagyon érdeklik őket a veszteségek. Csak a statisztikát szépíti, hogy hány gépet lőttek le az ukránok, ha a háborút elvesztik.
 
W

Wilson

Guest
Twitteren folyamatosan nyomatják hogy az ukránok őrült éjjellátó előnyben vannak

FNGabziWQAce1SF
Az tény, hogy az Ukrajnában harcoló orosz csapatok nem véletlenül nem hajtanak végre nagy létszámú összehangolt éjszakai támadásokat, mivel minimális mennyiségű éjjellátó eszközökkel vannak felszerelve az orosz csapatok.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Négy ukrán Szu-27-es vadászgép, Bayraktar drónt lőttek le Kijevtől nyugatra, az orosz védelmi minisztérium szerint
"Négy ukrán Szu-27-es vadászgépet, egy Mil Mi-8 -ast (NATO jelentési név: Hip) és egy török gyártmányú Bayraktar TB-2 drónt lőttek le Zhytomir környékén március 5-én, jelentette be az orosz védelmi minisztérium."
A mai kacsavadászat után be kellett dobni valami kamut a betolakodóknak, hogy legalább mesefronton kompenzáljanak :)
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Az elsőnek szerintem nincs összekötve a lába nagyítsd meg a képet, de én sem gondolom, hogy az ukránok magyarázata betonbiztos lenne....
Éppen azt tettem, meg nagyítottam a képet és nekem úgy tűnik hogy az össze vilt ám kötve. Na de akkor is túl tiszták a hullák, még ha le is voltak takarva akkor is földesnek kellene leniük
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 571
44 703
113
Négy ukrán Szu-27-es vadászgép, Bayraktar drónt lőttek le Kijevtől nyugatra, az orosz védelmi minisztérium szerint
"Négy ukrán Szu-27-es vadászgépet, egy Mil Mi-8 -ast (NATO jelentési név: Hip) és egy török gyártmányú Bayraktar TB-2 drónt lőttek le Zhytomir környékén március 5-én, jelentette be az orosz védelmi minisztérium."
Megy a katyvasz becsülettel.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
A reálpolitika az, hogy az oroszok nyomulnak előre és nem nagyon érdeklik őket a veszteségek. Csak a statisztikát szépíti, hogy hány gépet lőttek le az ukránok, ha a háborút elvesztik.
Az elmúlt 1 hétben mennyivel jutottak közelebb Kijevhez?
Én még nem látom az ukrán Reichstagon lengeni a vörös zászlót. Te igen?