[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
És milyen gyors. Kb akármilyen II. VH-s tankkal, ha műszakilag rendben van és lőszer is van hozza, ott lyuggatsz ki egy BTR-t ahol éppen jól esik.
De a tüzérség ellen már valamit ki kellene találjanak, vagy be kellene szerezzenek az oroszoktól, mert azzal éri őket a legtöbb támadás.

Igen, de egy T-64-hez már kevés lesz. Az üzemanyag az még ok, de lőszert honnan vesznek hozzá ? 85 mm-est ? Na ez nagy talány. Feltéve ha minden klappol a löveggel is. Anélkül csak egy 30 tonnás traktor.
Az ukránok most cűgöltek oda egy rakás Uragan-t, és önjáró nehéztüzérséget. Azok ellen vagy teljesen közel kellene lopózni és a személyzetet likvidálni (aknavető, rpg) vagy elvágni az utánpótlást. Sztem az oroszok ilyen szinten már nem avatkoznak be, az már túl direkt lenne.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 373
11 341
113
Ahogy a NATO csinált légtérzárat Líbia felett, úgy ezt a ruszkik is megcsinálhatnák.
Ott is ez volt az indok.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Lehet, hülye a kérdésem, de így focivb alatt jut eszembe a kérdés. Mi a helyzet a helyi klubokkal? Értem itt a Shatarra leginkább? hol játszotta a meccseit? Mi van a légiósokkal? Luhanszknak nem tudom van-e első osztályú csapata.
Na és pláne mi van a krímiekkel?

Elvileg szünet van a bajnokságokban, de az eredmények azt feltételezik, hogy játszottak valahol. A Sahtar nyerte a bajnokságot.
http://www.fpl.ua/rus/
A krímiek meg gondolom jól elvannak:
http://komtv.org/
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 373
11 341
113
Ahogy a NATO csinált légtérzárat Líbia felett, úgy ezt a ruszkik is megcsinálhatnák.
Ott is ez volt az indok.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ahogy a NATO csinált légtérzárat Líbia felett, úgy ezt a ruszkik is megcsinálhatnák.
Ott is ez volt az indok.

A NATO-nak megvoltak ehhez az eszközei, az orosz légierőnek nincs lehetősége légi uralomra egy olyan légvédelemmel szemben, mint az ukrán, ez már Grúziában bebizonyosodott.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Pontosabban fogalmazva a presztízsveszteség miatt nincs lehetősége rá. Kihirdetnék a légtérzárat, aztán veszteségeik lennének a berepülő és a lelőtt orosz gépek miatt, ami politikailag hatalmas kudarc lenne, ezért felvállalhatatlan. A légtérzár az abszolút fölényben lévő kvázi adminisztratív intézkedése, amivel szemben az alárendelt entitás tehetetlen, legalábbis ez volt a helyzet Iraktól Líbiáig. Az orosz légierő nem elég fejlett ehhez a fölényhez, így ez a politikai eszköz nem áll az orosz vezetés rendelkezésére.
 

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
Tankcsata folyik Donyeck környékén
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_01/Tankcsata-folyik-Donyeck-kornyeken-3636/

Putyin zsarolásnak nevezte az alacsonyabb gázárakra irányuló Kijev követelményét
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_01/Putyin-zsarolasnak-nevezte-az-alacsonyabb-gazarakra-iranyulo-Kijev-kovetelmenyet-9511/
 

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
Nagyon nagy igazság a cikk mondanivalója!
Putyin: Moszkvát nem érdekli a megfigyelő szerepe
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/2014_07_01/Putyin-Moszkvat-nem-erdekli-a-megfigyelo-szerepe-4117/
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Úgy tudom, hogy a nehézfegyverzet (különösen a sorozatvetők) alkalmazása polgárháborús helyzetekben nem megengedett a magas járulékos veszteségek miatt - civil lakosság. Anno a NATO ellenőrizte, hogy a szerbek a kijelölt zónákon belülre ne vigyék, különben ment a légicsapás - persze ENSZ felhatalmazással. Na most akkor mi van??? Ha bevetik, az felér egy népirtással!
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Szerbiában ENSZ felhatalmazás nélkül ment a NATO-s bombázás, mert Oroszország nem engedélyezte. Ennek ellenére ment.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 420
113
1977134_792610677438826_4802735338570742327_n.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
<i>"Úgy tudom, hogy a nehézfegyverzet (különösen a sorozatvetők) alkalmazása polgárháborús helyzetekben nem megengedett a magas járulékos veszteségek miatt - civil lakosság."</i>

A hadviselés nemzetközi szabályait, már ha létezik a gyakorlatban ilyesmi, a genfi konvencióval egyetemben, inkább reguláris erők szokták egymással szemben némiképp betartani. Vagy azok sem. Ilyen jellegű polgárháborúban, alapvetően elég barbár harcmodorban harcoló felek esetében, feltehetően senki nem gondol semmi szabályra. Nem is tart be ilyesmit.
Ráadásul a két fél sem esik azonos megítélés alá, hisz jogilag az Ukrán haderő, egy hivatalos ország, hivatalos hadsereg. Az Orosz szakadárok státusát meg szerintem még ők maguk is nehezen határoznák meg.
Szóval, a hadakozás folytatódik, feltehetően még sokáig.
Mindkét fél rombolja tovább a saját hazáját, öli kölcsönösen saját állampolgárait, rendesen.
Az egyik kutya, a másik eb. Hajrá ! :)
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Valaki tud valamit kedvenc oligarcháinkról? Én itt leginkább Akhmetovra gondolok, Donbaszban ha jól tudom neki vannak a legkomolyabb érdekeltségei. De a többiekről is jó lenne olvasni valami jót, hogy nem áll jól a szénájuk, bármi jó hír jöhet :)!
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
<blockquote rel="vadani">Lehet, hülye a kérdésem, de így focivb alatt jut eszembe a kérdés. Mi a helyzet a helyi klubokkal? Értem itt a Shatarra leginkább? hol játszotta a meccseit? Mi van a légiósokkal? Luhanszknak nem tudom van-e első osztályú csapata.
Na és pláne mi van a krímiekkel?

Elvileg szünet van a bajnokságokban, de az eredmények azt feltételezik, hogy játszottak valahol. A Sahtar nyerte a bajnokságot.
http://www.fpl.ua/rus/
A krímiek meg gondolom jól elvannak:
http://komtv.org/</blockquote>

A jövő évi szezon érdekes lesz, mert a krímiek nem hiszem, hogy lesznek szerintem. Vagyis elég hülyén venné ki magát ha indulnának. Továbbá két donyecki csapat van az első osztályban és egy van Luhanszknak és még van egy csapata Mauripolnak is. Már csak ezekből is látszik, hogy Ukrajnának melyikek a fejlettebb részei. A 16 csapatos bajnokságból 6 érintett.
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
225
285
63
Jövőre lehet, hogy a Sahtar-nak moszkvai klubok ellen kell megvédenie a bajnoki címét.

De mi van Babaj Bácsival mostanában?!
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
225
285
63
Nem erre gondoltam. A klub nem költözik, nem mozdul, de a határ... nyár lett hirtelen, mindenki nyaral, kevesebb a hír, a jónép b*szik a világra, osztán egyszercsak nem 1200 km-re lesz a határ, hanem 1050-re. Pf... ki a f*szt érdekel Józsikám/Joseph/Jean/John?! Még mindig bármikor megeshet szerintem.
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Nem erre gondoltam. A klub nem költözik, nem mozdul, de a határ... nyár lett hirtelen, mindenki nyaral, kevesebb a hír, a jónép b*szik a világra, osztán egyszercsak nem 1200 km-re lesz a határ, hanem 1050-re. Pf... ki a f*szt érdekel Józsikám/Joseph/Jean/John?! Még mindig bármikor megeshet szerintem.

Legyen így, én aláírom :)