[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
be9694e-0000.jpg


Volodimir Karpljuk, Irpin egykori polgármestere és helyi vállalkozó, a megszállók által Vorzelben, Bukában, Gosztomelben, Zabucsjában és Mihajlovka-Rubezsivkában elkövetett borzalmakról számolt be. Ezeken a településeken nincs kommunikáció a külvilággal, az élelmiszer és a víz helyenként elfogyott, nincs áram és fűtés.

Forrás: Karpluk a Facebookon

"Én, Volodimir Karpljuk, Irpen, Kijevi terület polgármestere 2014-2018.

Ma az egész nemzetközi közösséghez fordulok, hogy vessen véget a súlyos humanitárius válságnak Ukrajna fővárosa közelében. Irpenben és a szomszédos városokban és falvakban humanitárius katasztrófa van.

Vorzel, Bucha, Gosztomel, Zabucsje és Mihajlovka-Rubezsivka településeket teljesen ellepték az orosz csapatok, amelyek nem engedik, hogy a helyi lakosok elhagyják otthonaikat. Alkalmanként lakóépületeket lőnek különböző típusú fegyverekkel.

Irpen, Bucha, Gosztomel, Vorzel, Mihajlovka-Rubezsivka és Zabucsje már most a humanitárius katasztrófa epicentrumát képezik.

Sürgősen szükség van egy biztonságos zöld folyosóra Irpenbrn és az azt követő evakuálásra Kijevben Irpen, Bucha, Gostomel, Vorzel, Mihajlovka-Rubezhivka, Zabucsja lakosai számára.

Ellenkező esetben nem csak a lövések miatt lesznek veszteségek. A megszállók nem engedik, hogy humanitárius segélyt szállítsanak ezekre a településekre!

A megszállók a Gosztomel-Bucha-Irpeni-Horenicsi határ mentén vonalat alakítanak ki a főváros további támadására. A helyi lakosságot éheztetik és pincékben túszként tartják fogva őket. Arra kérem az egész nemzetközi közösséget, hogy tegyen erőfeszítéseket az irpeni civilek megmentése érdekében.

Részletek: Elmondta, hogy Irpen felett harcok folynak, és hogy a Romanovka melletti hídon keresztül buszokat evakuálnak a fővárosba. Az orosz csapatok bombázták az irpeni városi poliklinikát és az új egészségügyi központot, az egészségügyi személyzetet és az orvosi felszerelés egy részét evakuálták. A megszállók lefoglalták az orvosi felszerelések és a korábban behozott humanitárius segélyek egy részét.

Irpen polgármesterét halálosan megfenyegették, és követelték, hogy adja át Irpent, de ezt visszautasították.

A fent említett településeken nincs mobilkommunikáció, nincs áram- és vízellátás. A tüzek miatt számos városrészben el kellett zárni a gázszolgáltatást.

Március 7-én felrobbantották az Üvegszál Intézet épületét. Aceton és más vegyi anyagok gőzei fekete füsttel emelkedtek az égbe Irpen és Mihajlovka-Rubezhovka felé.

Március 8-án Priirpinje szerte holttestek hevernek a pincékben és az utcákon, a megszállók még azt sem engedik, hogy a Vöröskereszt elszállítsa a holttesteket, és tüzelnek a humanitárius segélyeket szállító járművekre.

E települések lakói, akiknek az elmúlt napokban csodával határos módon sikerült elmenekülniük onnan, szó szerint ellenséges tűz alatt, megerősítették a Karpljuk által az UP-nak adott információkat.

Az egyik beszélgetőpartner szerint az úgynevezett kadirovisták Buchában közvetlen közelről lövöldöznek emberekre, és egy óvodában rendezték be a "főhadiszállásukat".

 
  • Hűha
Reactions: theo

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 898
11 332
113
Mi az ami a kereszteződéstől az autó felé tart az út szélén? Kicsi és szürke. Szinte egyenes vonalú egyenletes mozgást végez.

a szel iranyaban halad (lasd a fustot merre fujja). Szerintem akar egy ujsagpapirdarab is lehet... mindenesetre elhagyja a kocsit es elsodrodik a bekoto ut fele...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 305
10 214
113
Ha a puha orosz kevés volt, akkor ilyen lesz....
Bár nyilván full ártatlannak tűnik... és meg is állt az szgk.
Ivan is lehetett volna fair.. figyelmeztető sem kellett volna...
Erről szóltam 193 oldallal ezelőtt egyszer - biztos emlékeztek - :) hogy ha lesz kellő számú orosz áldozat (is)
akkor a többi orosznak lesz mitől tartania, lesz mit megbosszulnia... és máris lesz motiváció.
Most nem épen a legjobb irányba sült el...
Ha nem akkor ér oda mikor a konvoj első járműve valószínűleg megúszták volna, pár másodperc lett volna autóból/házak/fák mögül szétszedni a konvojt.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Akarhogy is nezed, ez Zelenskij sara, az o hulyesege (nemtorodomsege a nemzetevel) vezetett egyenesen ide.
Akárhogy is nézem ez a ruszkik sara, az ő hülyeségük vezetett ide egyenesen. Már leírtam többször is hogy miért volt ez a háború nem csak törvényellenes de teljesen haszontalan mindkét fél számára. Itt nem a zelenszky ölt hanem a ruszkik, nem a zelenszky indított háborút hanem a ruszkik nem a zelenszky felelőssége a ruszkik bűne hanem csak is a ruszkiké.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 379
45 784
113
"This is an incredible scheme and we are doing everything possible, surging capacity across every single application centre across the EU," she said, adding that staff were being flown into Ukraine's border countries to speed up applications.
Ukraine's immediate neighbours have taken in the majority of the 1.5 million people estimated to have fled the war, with more than one million arriving in Poland.
Mr Celverly said that while "all of us would want to throw our arms open and be generous" there needed to be a process but there was no upper limit on how many Ukrainians could come to the UK via government schemes.
"We want to play our part but of course most Ukrainian refugees are in the countries bordering Ukraine and that's where they want to stay and we are providing humanitarian support for them there as well," he said. -Europe minister James Cleverly

Melyik másik ország is küld a szomszédos országokba külügyes személyzetet gyorsítandó a vízumot?
És miért nem lehet az ukránok számára a vízumot ideiglenesen eltörölni?
 
W

Wilson

Guest
4766f1b-21dae2e-danilov-rnbo2.jpg


Olekszij Danilov, a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára a nemzetközi partnerekhez és a NATO-hoz fordult, és harci repülőgépeket és légvédelmi eszközöket kért, ha nem tudják lezárni az Ukrajna feletti égboltot.

Forrás: Danilov a Facebookon

Danilov: "Most, ebben a pillanatban, ezen a napon, ebben a percben van szükségünk a lehető leggyorsabb és gyakorlati segítségre, amelynek biztosításán az ukrán győzelem és nem a Nyugat vesztesége múlik, az ukrán égbolt védelméről van szó - a harci repülés és a légvédelmi eszközök átadásáról .

Ezen múlik, hogy Oroszország megöli-e gyermekeinket és asszonyainkat, szüleinket és az időseket.

Ha a NATO nem akarja vagy nem tudja lezárni az Ukrajna feletti égboltot, akkor mi magunk zárjuk le, adjatok nekünk fegyvereket, "ha a fegyvereitek a tokjukban hevernek".


Nem tudom milyen légvédelmi rendszerekre, gondol mert egy tényleg hatékony és potens légvédelmi rendszer ukrán kezelőinek betanitasa nem két nap, tehát addig ezeket az adott ország katonáinak kellene kezelnie, azt pedig biztosan beavatkozásént értékelné Moszkva, arról nem is beszélve, hogy jó pár ilyen rendszer kellene Ukrajnának a hatékony légvédelem kiállítása érdekében....
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and dkes

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Teljes mértékben egyetértek, minden szóval. Én nem is hittem, hogy támadni fognak - hiszen úgy láttam/gondoltam csak idő kérdése, hogy az ukránok fogcsikorgatva menjenek kuncsorogni Moszkvába.
Valószínűleg rossz információkkal (is) látták el az elnököt a döntés előtt. Mind a civil lakosság reakciói, mind az ukrán véderő állapota meglepte szerintem az orosz vezetést. Az egész akció (le)rombolja Oroszország nimbuszát, és (túl/fel)értékeli Ukrajnát. Sajnálom.:(
.
.
En se hittem, hogy megtamadjak öket. De ha mar igy tettek, akkor a Donbass körul beasott ukran hadsereget tamadtam volna meg, döntöen a levegöböl, es napokig megallas nelkul intenziven bombaztam volna öket, precizios fegyverekkel, manpads magassagon felulröl. Ezutan tamadtam volna a felszinen, es Donbass hataraig haladtam volna. Hangsulyozzottan igyekeztem volna nagy technikai fölenyt demonstralni, majd Donbass elfoglalasa utan leulni targyalni. Ukran NATO semlegessegert es a Krim elismereseert cserebe visszaadom Donbasst az ukranoknak, ha azok garantaljak annak orszagon beluli szinte teljes autonomiajat. Orosz csapatok ezutan kivonulnak. Hatterben EU es USA vezetöivel valami kiegyezes.
Ez talan adta volna a lehetöseget, hogy a vilag visszaterjen a regi mederbe, Putyinnal egyutt.
.
Most viszont Putyin addig feszitette a hurt, hogy ebböl jo mar nem sul ki. Öt többe a vilag normalisabb resze nem fogadja el, lenyomta magat Kim Dzsong Un melle, akitöl maximum felni lehet. Egyszeruen nem tudok mas forgatokönyvet elkepzelni, minthogy:
  • az oroszok megbuktatjak Putyint maguk, es ezzel egy uj oroszo vezetes kap egy eselyt az ujrakezdesre
  • vagy putyu elöbb-utobb atomfegyverig eszkalalja a dolgot, mert Ujrajnat megszallni nem tudja, a patthelyzet egyre kinosabb lesz neki, es ezen a ponton kerdes, mi törtenik, "elöre menekul-e"?
.
Putyin megbukasara esetleg alternativ forgatökönyv, hogy elöbb Lukasenka bukik meg Feheroroszorszagban, nekik mar erösen rezgett a közelmultban is a lec, es az ö bukasa rantja magaval putyut. De a környezetenek esznel kell lennie, nehogy bukas közben atommal tudjon elöallni.