[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 022
14 874
113
De vannak lövések a videó végén miután az ukrán civil mellett robban a gránát az összeesik és utána amikor a többi civil segít neki...
Ha gránát robban, és nem könnygázgránát akkor a civilnek már nem kell segíteni, meg aki mellette van annak se. Miért magyarázod már a megmagyarázhatatlant, hát semmit nem hoztál! Csak hajtogatod az igazad, akkor is ha már nincs mit. OK. volt egy halott...lehet nem is ott. És???? A covid tüntesékene több volt... Egy tüntető civil nem jelent semmit a háborúban. És ez nem szívtelenség. Meggyőződésem, hogy amennyire lehet, az oroszok vigyáznak az ártatlan áldozatokra. (ne gyere a Mariupoli kórház-bázissal is ahonnan kitakarították az Azovosok a saját halottaikat vidiózás előtt :D meg az öregotthonokkal se, meg hogy 30 méteres törmelék alatt szülte meg a 75 éves vajúdó ukrán kismama a 6-os ikreit, miután megsemmisített bosszúból, egy komplett lánykollégiumot megbecstelenítő orosz gépesített dandárt egy dugóhúzóval, miközben orosz harci helikopterek zárótüze zúdult rá. A kismama ma már jól van, és felületi sérülésekkel hazaengedték, otthonában lábadozik...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 761
113
Elvileg mai állás, a sárga újabb csapatok gyülekezése.
275614861_513174896820619_7583505685676118599_n.jpg
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
El nem tudom képzelni, miről beszélnek, mert az álláspontok messze vannak egymástól.

Írtam a nagy sakktáblában hogy a jelenlegi helyzet kialakulásában nagy szerepük volt a nyugati politikusoknak.
Tehát ha a orosz elnök azt látja hogy a nyilvános sajtó tájékoztatón lényegében más hangzik el máshogy viselkedik a nyugati politikus mint zárt ajtók mögött akkor ebből le lehet vonni egy fajta következtetést.
Ez ment vagy mehetett 8 éve.
Utólag hiába akar valaki keménykedni /nyugati.

Fordítva is igaz.
Hányszor volt kétoldalú találkozó német és orosz kancellár/elnök közt a elmúlt években?
Miért most "kapcsoltak" pl. a németek?
Stb
 
W

Wilson

Guest
Ha gránát robban, és nem könnygázgránát akkor a civilnek már nem kell segíteni, meg aki mellette van annak se. Miért magyarázod már a megmagyarázhatatlant, hát semmit nem hoztál! Csak hajtogatod az igazad, akkor is ha már nincs mit. OK. volt egy halott...lehet nem is ott. És???? A covid tüntesékene több volt... Egy tüntető civil nem jelent semmit a háborúban. És ez nem szívtelenség. Meggyőződésem, hogy amennyire lehet, az oroszok vigyáznak az ártatlan áldozatokra. (ne gyere a Mariupoli kórház-bázissal is ahonnan kitakarították az Azovosok a saját halottaikat vidiózás előtt :D meg az öregotthonokkal se, meg hogy 30 méteres törmelék alatt szülte meg a 75 éves vajúdó ukrán kismama a 6-os ikreit, miután megsemmisített bosszúból, egy komplett lánykollégiumot megbecstelenítő orosz gépesített dandárt egy dugóhúzóval, miközben orosz harci helikopterek zárótüze zúdult rá. A kismama ma már jól van, és felületi sérülésekkel hazaengedték, otthonában lábadozik...
Szerintem te nagyon tévedésben vagy én nem a semmit magyarázom, amit látsz a felvételen az azt bizonyítja, hogy az orosz csapatok bizony rálőttek a civil tüntetőkre és pont.A tényekkel lehet vitatkozni csak szerintem nem érdemes, és azt áruld már el légy szíves, hogy jön ide a mariupoli kórház mert én egy szóval sem említettem, ha te abban akarsz hinni, hogy az oroszok amennyire lehet vigyáznak az ukrán civilekre,engem aztán végképp nem zavar abban hiszel amibe akarsz.....
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
Kijev politikai okból. Harkov, kicsit szintén, de inkább a keleti részek biztosítása miatt fontos, hogy mielőbb orosz legyne, az oroszoknak. Odessza, stratégiai és szív ügy. A Dnyeper meg adja magát.
Harkov félig orosz. Ha most nem szerzi meg, örökre elveszti.
Nagyon rossz helyzetbe hozta magát Putyin.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and vata

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 761
113
Harkov félig orosz. Ha most nem szerzi meg, örökre elveszti.
Nagyon rossz helyzetbe hozta magát Putyin.

Hosszútávon Putyin elbukik. Majd kell a világ számára egy új orosz vezető, aki már nem a kommunista avitt világból bújt elő és kicsit szélesebb látőkörrel bír. Azonban ezt nem tudjuk mikor lesz. Most ő a realitás és vele kell működni. El kell fogadni az orosz biztonsági garancia kéréseket, mert jogosak és tudomásul kell venni az orosz létezést. Ugyanakkor rá kellene venni, hogy ne erőszakkal akarja rendezni a dolgokat. Nem egyszerű helyzet. Eddig nem ment, mert a nyugat is buta emberek kezében van.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Hinni szeretnétek valamiben.
Az orosznak két-harom nap alatt még kellett volna buktatnia Zelenszkijt.
Nem sikerült.
Ez itt nem hitkérdés részemről, továbbra is ezt pont rajtad érzem...

"Az orosznak két-harom nap alatt még kellett volna buktatnia Zelenszkijt. Nem sikerült."

Lehet, de ezt a 2-3 napot megint te mondod, vagy te hittél ebben.
Nem sikerült.. eddig nem, ok ez igaz, na és? Ha nem sikerült a te 2-3 napos prekoncepciód szerint, akkor vége mindennek? Haza mennek szerinted?

Ami nem hajlik, az idővel törik.... és az sokkal fájdalmasabb lesz az ukiknak... és nem a felbujtóinak.

És ha nem lettek volna 2014 óta felbujtóik, akkor nem lett volna ez a háború sem, és nem kerülnénk közvetlen szomszédságba az orosszal...
Ezt meg én nem értem, hogy miért nem érted....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Csernyivin Oblaszty. Ugye megbeszéltük múltkor, hogy ez nagyjából Észak-Kelet Magyarországnyi terület, szóval bárhol, bármikor. Itt is egy korábban kilőtt BTR, meg egy elhagyott T-64 (ha jól láttam); orosz területellenőrzés.


Ez meg kb. érdektelen, de látványos kép:"
Russian troops firing "Kornet" ATGM from the UAZ "Patriot"
tqkdqyfj1wm81.jpg

renderTimingPixel.png