[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Orosz helyzetkép 2022.03.22.

3083668_900.jpg


Röviden Ukrajnáról. 22.03.2022

1. Mariupol. Az utcai harcok folytatódnak. A Donyecki Népköztársaság becslése szerint a katlan kialakulásának idején 14 500 fős személyi állományból körülbelül a fele maradt Mariupolban harcképes állapotban. A többiek meghaltak, megsebesültek, eltűntek, fogságba estek vagy beszivárogtak a Zaporizzsjai területre.

2. Marinka. Folytatják a település elleni támadást. A csapatok lassan előrenyomulnak, de még sok munka vár ránk, mire ezt az erődített területet teljesen kiürítik.

3. Ugledar. A csapatok délről közelednek Velyka Novoselka felé, és áttörték az AFU védelmét is, és Novomikhailivka felé nyomultak előre. Ugledart még nem foglalták el.

4. Avdiivka. Nincs jelentős változás. A 25. hadosztály ellentámadó egységeit kiszorították Verhnetoretszkojéból. Novoselka-2 közelében harcok folynak.

5. LNR. Nincs változás Lysychanskban, Severodonetskben és Popasnában. Csecsenföldről egységeket vezényeltek a frontra, hogy részt vegyenek a települések megtisztításában.

6. Izyum. A harcok folytatódnak, de még túl korai lenne áttörésről beszélni. Ezzel egyidejűleg fokozódtak a támadások a Slavyansko-Kramatorska agglomerációban, valamint a pavlograd-i vasúti csomópontban és a lozovai létesítményekben.

7. Harkiv. Nincs jelentős változás. Harcok a várostól északra és keletre. A fő csaták valahol a külvárosban zajlanak, mint korábban.

8. Kijev. Nincs jelentős változás. Az "ellentámadás" ellenére Ukrajna ma elismerte, hogy az orosz fegyveres erők ellenőrzik Buchát, Gosztomelt és Irpen egy részét. A fő feladat pedig az Irpen megtartása. A "makarovi peremogot" is kiszívták az ujjukból azzal, hogy ott is kitűzték az ukrán zászlót, ahogyan azt néhány hete a "lefoglalt Buchában" tették. Nincs olyan videó, amely megerősítené, hogy Makarovot teljes mértékben az orosz fegyveres erők irányítják. Kijevtől nyugatra, Brovarytól északkeletre közepes intenzitású harcok folytak. Csernyihiv változatlal.

9. Nyikolajev-Odessza. Újabb súlyos csapások érik a várost. A kikötői infrastruktúra súlyosan károsodott. Az AFU számos létesítménye és koncentrációja megsemmisült. Nincsenek aktív támadások. Odessza közelében az Admiral Makarov fregatt több jelentés szerint megsemmisítette az ukrán Neteshin nevű hajót, amely aknákat helyezett el.

10. Zaporozsje. A Kamenskoye-Orekhovo-Gulyaypol irány erősödik. Az erők átcsoportosítása zajlik. De az offenzíva valószínűleg nem kezdődik meg Mariupol megtisztítása előtt. Nikopol - nincs változás.

Conelcassad
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 615
113
Kijev végre kér és nem követel:


Én csak annyit nyilatkoznék, a külügy helyében, hogy Magyarország minden körülmények között megvédi a magyar embereket (a kisebbségeket is) a magyar nemzet érdekeit, minden eszközzel, jöjjön bárhonnan is a támadás!
Na gyorsan visszatértek a régi agresszív stílusukhoz!


Tudom, tudom, ócska orosz propaganda meg félre fordítás (ott a cikkben a facebook bejegyzés is)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Orosz helyzetkép 2022.03.22.

3083668_900.jpg


Röviden Ukrajnáról. 22.03.2022

1. Mariupol. Az utcai harcok folytatódnak. A Donyecki Népköztársaság becslése szerint a katlan kialakulásának idején 14 500 fős személyi állományból körülbelül a fele maradt Mariupolban harcképes állapotban. A többiek meghaltak, megsebesültek, eltűntek, fogságba estek vagy beszivárogtak a Zaporizzsjai területre.

2. Marinka. Folytatják a település elleni támadást. A csapatok lassan előrenyomulnak, de még sok munka vár ránk, mire ezt az erődített területet teljesen kiürítik.

3. Ugledar. A csapatok délről közelednek Velyka Novoselka felé, és áttörték az AFU védelmét is, és Novomikhailivka felé nyomultak előre. Ugledart még nem foglalták el.

4. Avdiivka. Nincs jelentős változás. A 25. hadosztály ellentámadó egységeit kiszorították Verhnetoretszkojéból. Novoselka-2 közelében harcok folynak.

5. LNR. Nincs változás Lysychanskban, Severodonetskben és Popasnában. Csecsenföldről egységeket vezényeltek a frontra, hogy részt vegyenek a települések megtisztításában.

6. Izyum. A harcok folytatódnak, de még túl korai lenne áttörésről beszélni. Ezzel egyidejűleg fokozódtak a támadások a Slavyansko-Kramatorska agglomerációban, valamint a pavlograd-i vasúti csomópontban és a lozovai létesítményekben.

7. Harkiv. Nincs jelentős változás. Harcok a várostól északra és keletre. A fő csaták valahol a külvárosban zajlanak, mint korábban.

8. Kijev. Nincs jelentős változás. Az "ellentámadás" ellenére Ukrajna ma elismerte, hogy az orosz fegyveres erők ellenőrzik Buchát, Gosztomelt és Irpen egy részét. A fő feladat pedig az Irpen megtartása. A "makarovi peremogot" is kiszívták az ujjukból azzal, hogy ott is kitűzték az ukrán zászlót, ahogyan azt néhány hete a "lefoglalt Buchában" tették. Nincs olyan videó, amely megerősítené, hogy Makarovot teljes mértékben az orosz fegyveres erők irányítják. Kijevtől nyugatra, Brovarytól északkeletre közepes intenzitású harcok folytak. Csernyihiv változatlal.

9. Nyikolajev-Odessza. Újabb súlyos csapások érik a várost. A kikötői infrastruktúra súlyosan károsodott. Az AFU számos létesítménye és koncentrációja megsemmisült. Nincsenek aktív támadások. Odessza közelében az Admiral Makarov fregatt több jelentés szerint megsemmisítette az ukrán Neteshin nevű hajót, amely aknákat helyezett el.

10. Zaporozsje. A Kamenskoye-Orekhovo-Gulyaypol irány erősödik. Az erők átcsoportosítása zajlik. De az offenzíva valószínűleg nem kezdődik meg Mariupol megtisztítása előtt. Nikopol - nincs változás.

Conelcassad
Lényegében városi harc az egész ? a ka-52 és mi-28 aprításait már láttuk nyilt harcmezőn (persze ott is álcázva ) mit tesznek az ukránokkal .
 
W

Wilson

Guest
Lényegében városi harc az egész ? a ka-52 és mi-28 aprításait már láttuk nyilt harcmezőn (persze ott is álcázva ) mit tesznek az ukránokkal .
Nem egészen van városi harc is benne,de lényegében mind a két oldalon a tüzérségé a főszerep, amelyben mind a két oldalnál nagyon fontos szerepe van a drónoknak.....
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Valaki, aki kiadta magát "Wali"-akinak meg lett interjúvolva telefonon. Ennyi történt.
Nem telefonon, videón üzent. Csak nevet Putyinék álhírein.

"Életben vagyok, ahogy láthatjátok is, ráadásul egy karcolás sincs rajtam – mondja a videón. – Egy hétig a fronton harcoltam, ahová nem vittem magammal a mobiltelefonomat, nehogy a cellaadatok alapján bemérjenek. Most visszatértem egy biztonságos helyre, és amikor bekapcsoltam a telefonomat, láttam, hogy több mint ezer aggódó üzenetet kaptam. Mindenesetre vicces volt, hogy már az egész világ tudott a halálomról, és én voltam az utolsó ember, aki erről tudomást szerzett..."
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Na gyorsan visszatértek a régi agresszív stílusukhoz!


Tudom, tudom, ócska orosz propaganda meg félre fordítás (ott a cikkben a facebook bejegyzés is)
Bár egy uránbányából írná már ezt…
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Valami nem stimmel Vologya csodafegyverével...

A The War Zone addig nyomozott, amíg a műholdképeket készítő Planet Labs segítségével be nem azonosították az orosz videón látható célpontot, és kiderült, hogy

az nem Deljatin közelében volt, de nem is Nyugat-, hanem bőven Kelet-Ukrajnában, Harkivtól délkeletre. És a célpont sem stimmel.
Az oroszok ugyan nem közölték, hogy mikor vetették be a Kindzsalt, annyi tájékoztatást adtak március 19-én, hogy használták a fegyvert. Csakhogy a Planet Labs felvételein látszik, március 12. előtt már megsemmisült az a célpont, amit az orosz Kindzsal-videón látunk. Kizoomolva pedig az látszik, hogy a kérdéses farm környékén jelentős ágyúzásra utaló nyomok vannak.

Ugyanakkor a Planet Labs képei alapján még égetőbb a kérdés: mi szükség volt az orosz határ közelében, egy farmhoz tartozó gazdasági épület – ahogy a The War Zone írja, egy pajta vagy egy nagyobb tyúkól – ellen hipermodern rakétát küldeni?

Ezeket figyelembe véve a szakblog arra jut, hogy szinte biztosan nem egy Kindzsal-rakéta becsapódását mutatja az az orosz videó.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Az ukrán hadsereg szerda reggeli jelentése szerint az elmúlt 24 órában hat orosz repülőgépet, öt drónt, egy helikoptert és öt robotrepülőgépet semmisítettek meg. Azt írják, Oroszországban titokban próbálnak visszahívni leszerelt katonákat a veszteségek pótlása érdekében.
Ukrajna szerint egy orosz különleges egységben, amely eddig nagyon aktívan részt vett Mariupol ostromában, most már csak a katonák 10 százaléka harcra kész, a többiek elestek, megsebesültek, betegek vagy demoralizáltak.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant