[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 944
14 117
113
Visszatérve a poénokból a hiteles tájékoztatásra: Az ukránok a faluban sulit, meg templomot lövöldöztek...
Hopp hopp az ukránok a saját falujukat embereiket lőtték és a lakosokat..10km-re Mariupoltol. Továbbá kiderül, hogy mégsem annyira átnevelt ukri pártiak lettek az oroszokból, hanem örülnek h nincsenek ott az ukránok már...
Automata magyar felirat beállítható
 
W

Wilson

Guest
Én úgy tudom 1 milla az orosz sereg ennek 2/3-a egész jó de sok védi a hont
+40 ezer szaki
+10 ezer csecsen + még 20 ezer
+5000 szír
+400 ezer belarusz ami teljesen behívható ebből max. 140 ezer lehet tehetséges rendelkezésre 50 ezer áll
+900 000 frissenképzett orosz tartalék
+7-8 millió 1 hét alatt behivható orosz 80%-a volt katona kiképzett

Ukrajnába ment minden, de az orosz sereg 2/3 tehetség az 1/3-a meg fiatal skill-pontokat ment szerezni.

Minden számháborút az oroszok szoktak megnyerni arra nagyon ügyelnek (kivéve ha Chuck Norris is játszik)...Igazából csak katasztrófavédelmis sofőr több van Oo-ban mint a teljes azov állomány
A beloruszokat nem értem miért veszed bele az orosz haderőbe egyáltalán nem részei annak, és jól látható, hogy minden ellenkező híresztelés ellenére,egyáltalán nem vesznek részt és nem is akarnak részt venni a harcokban...annak a 7-8 millió behívható orosz állampolgárnak még a 80%-t sem tudod bevetni most Ukrajnában hiába voltak katonák, vagyis bevetheted őket, de abban nem lesz sok köszönet, ahhoz hogy tényleges harcértékkel vesd be őket hosszú ideig tartó kiképzés szükséges...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
W

Wilson

Guest
Orosz helyzetkép


Röviden Ukrajnáról. 2022.03.25.


1. Mariupol.

Városi csaták. Az ellenség tovább vonul Azovstal felé. A bekerítés gyűrűje folyamatosan szorosabbra húzódik. Az orosz védelmi minisztérium becslése szerint több mint 7000 ember maradt védve a várost. A csoportosulás többi része gyakorlatilag megszűnt létezni.

2. Ugledar iránya.

Harc Novomikhailovkáért. Estére az ellenség a település nagy részét elfoglalta, a harcok folytatódnak. Novomikhailovka megtartása kritikus fontosságú ahhoz, hogy az AFU továbbra is tartani tudja Marinkát. Magában Marinkában a település romjainál folynak a harcok. A DNR hadsereg előretörésének üteme itt nem nagy.

3.A zaporizzsjai irány.

Harcokat figyeltek meg Huliaypil délkeleti és keleti részén, valamint Malynivka térségében. Nincs változás a Kamenskoye-Orekhov vonalon. Nikopol közelében sincs előrelépés.

4.Nikolaev-Odessa.

Nincs jelentős változás. Az orosz fegyveres erők Krivij Rih felé előrenyomuló csoportja 15-20 km-re van a várostól. A folyamatban lévő rakétacsapások mellett érdemes megjegyezni, hogy információk láttak napvilágot arról, hogy nagyszabású elárasztásra készülnek Odessza környékén, hogy megnehezítsék az orosz fegyveres erők számára a város blokádját, amely körül néhány hidat már leromboltak. A helyi lakosok komolyan aggódnak, mivel a lakott területeket az elöntés érheti.

5. Avdiivka.

Némi haladás Verhnetoretskoje térségében, harcok Novobakhmutivkánál és Troitskojéban. A Novoselka-2 még mindig az AFU irányítása alatt áll , A környéken még nincs harc.

6. LNR.

Szeverdonyeck és Liszicsanszk térségében nincs jelentős változás.
Az ukrán DRG-k újra megjelentek Rubizhne déli részén. Magát a várost tüzérséggel lövik. Popasna térségében az LNR csapatai alig haladtak előre. A harc a városért folytatódik. Az orosz védelmi minisztérium szerint a köztársaság területének 93%-át már felszabadították.

7. Sumy-Csernyigov.

A Csernihivtől nyugatra fekvő Szlavuticsért folyó harcok megfigyelhetőek. A várost blokád alá vették, az ukrán fegyveres erők elhagyták a külvárosban lévő állásaikat és visszavonultak Szlavuticsba. A Csernyihiv melletti AFU-állásokat is lövik.

Szumi térségben az ellenség ellentámadást indított Trosztynyec (Akhtyrkától északra fekvő város) ellen Akhtyrka térségéből, és a város déli részén is folytak a harcok.

8. Kijev.

Az orosz csoportosulás mitikus bekerítésének hiányában a harcok Irpen, Bucha, Moshcsuny és Vyshgorod közelében folytatódtak. Kijevtől keletre, a Brovary térségétől északkeletre és keletre harcok folytak. Az AFU azt állította, hogy elfoglalta Lukjanovka települést.

9. .Harkiv.

Közepes intenzitású harcok a várostól északra és keletre. Csugujev még mindig az AFU alá tartozik. Helyszíni csapásokat mértek az AFU tüzérsége és MLRS-ei ellen Harkiv északi kerületeiben. Az éjszaka találatok voltak a harkivi repülőtér közelében.

10. Izyum.

Több jelentés szerint az AFU parancsnoksága tegnap parancsot adott arra, hogy hagyják el Izyumot, és a Kamenkáért folyó harcok mögött koncentráljanak. A harcok onnan fokozatosan dél felé, Barvenkovo és Szlavjanszk felé tolódnak. A Szlovjanszkban, Kramatorskban és Artemivszkben lévő AFU-létesítményeket súlyos csapás érte.
Az AFU parancsnoksága azért összpontosítja erőit Artemivszk térségében, hogy képes legyen mind a donyecki front áttörését kivédeni, mind pedig az orosz fegyveres erőkkel szemben fellépni az Izyum-vonal áttörése után.

Colonelcassad
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 581
9 049
113
Mondjuk ez szomorú...(tehát nem vagyok annyira elfogult) kérdés ki lőtte? Meraztán mondhat mindenki mindent...de ez sztem aknavető gránát volt...

Tehát ha tudjuk, hogy oroszok találtak el egy civil célpontot, akkor az azért van, mert az ukránok fegyvert raktak a közelben. Ha nem tudjuk, hogy ki lőtt a civilekre, akkor az ukránok. Ha meg tudjuk hogy ukránok lőttek, akkor szándékosan lőtték a sajátjukat.

Kissé egyoldalúnak érzem ezt a megközelítést.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 944
14 117
113
Tehát ha tudjuk, hogy oroszok találtak el egy civil célpontot, akkor az azért van, mert az ukránok fegyvert raktak a közelben. Ha nem tudjuk, hogy ki lőtt a civilekre, akkor az ukránok. Ha meg tudjuk hogy ukránok lőttek, akkor szándékosan lőtték a sajátjukat.

Kissé egyoldalúnak érzem ezt a megközelítést.
Ne forgass már ki...semmi ilyet nem mondtam...nézd már meg mit írtam :) Vagy elérted az "akkor is, és azért mert csak" szintet? :D édes drága istenem...és én vagyok elfogult. Na ez tényleg LOL :D Sőőőt LUL :D
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 581
9 049
113
Ne forgass már ki...semmi ilyet nem mondtam...nézd már meg mit írtam :) Vagy elérted az "akkor is, és azért mert csak" szintet? :D édes drága istenem...és én vagyok elfogult. Na ez tényleg LOL :D Sőőőt LUL :D

Nem forgatom ki, de sajna itt ez megy. Sorba állókra lőnek = ukránok voltak. Erősen ruszofil videója az ukránokról hogy sajátjukat lövik = hiteles. Korábban ha lakóházat találtak el az oroszok = ukránoknak ott volt fegyver, jármű. Semmi alternatíva fel nem merül.
 
W

Wilson

Guest
Ikonográfiák az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériumának az SVO 1. hónapjának eredményeit követő tájékoztatójából.

(Értsd ezek a térképek az Orosz Honvédelmi Minisztérium által kiadott hivatalos térképek az orosz hadműveletek 03.25-i helyzetéről....)

A térképek nagyíthatóak...

1. Általános helyzettérkép az ukrán hadműveleti színtéren.

3092094_900.jpg


2. Egy hónap alatt megsemmisült katonai repülőterek.

3092692_900.jpg



Colonelcassad
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 944
14 117
113
Nem forgatom ki, de sajna itt ez megy. Sorba állókra lőnek = ukránok voltak. Erősen ruszofil videója az ukránokról hogy sajátjukat lövik = hiteles. Korábban ha lakóházat találtak el az oroszok = ukránoknak ott volt fegyver, jármű. Semmi alternatíva fel nem merül.
Mert talán a fényképek és videók bizonyították hogy így van? És pl az ÖSSZES nyugati média lehozta pl a plázát h így volt.. De Te kemény vagy! Akkor se :D ez már tényleg az elvakultság teteje, ne is haragudj :D Tudod mit igazad van. nem az oroszok, én löttem oda azt akkor meg van oldva. :) Te nyertél :)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 581
9 049
113
Mert talán a fényképek és videók bizonyították hogy így van? És pl az ÖSSZES nyugati média lehozta pl a plázát h így volt.. De Te kemény vagy! Akkor se :D ez már tényleg az elvakultság teteje, ne is haragudj :D Tudod mit igazad van. nem az oroszok, én löttem oda azt akkor meg van oldva. :) Te nyertél :)

Én általánosságban beszéltem, nem egy olyan konkrét esetről, mint a pláza. De szerinted mennyire reális, hogy az ukránok fele részt csak azzal foglalkoznak, hogy a saját civiljeiket lövik, az oroszok meg csak úgy tudják megmenteni a világbékét, ha lakóházak közé lőnek? Mert kb ez a kép rajzolódik ki itt.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szerintem azért is nagyon fontos az ukrán haderőnek Kijevnél minél hátrébb szorítani az orosz csapatokat, hogy az orosz hagyományos tüzérséget a lőtávjukon kívül tartsák....

Egyelőre nem sok jel van arra, hogy az oroszok csöves tüzérséggel nagyon közel akarnának kerülni és elkezdték volna a jól ismert rommá lövést. Szerintem direkt nem erőltetik. Kijev orosz részről olyan, mint I. vh-ban a németek vonala É-Fr-ban. Üzenik, hogy a ti területeteken vagyunk, provokálják a jelenlegi ellentámadásokat.
De szerintem kímélik a logisztikát az ostrom nem megkezdésével. Jóval kevesebb utánpótlás kell a védekezéshez és a környék kisebb városaiban oda-vissza előrenyomuláshoz, mint egy 3 milliós nagyvárosban módszeres előrenyomuláshoz.
Közben Mariupol és Harkov környékére annál több hadianyagot tudnak odavinni, ahol nekik sokkal fontosabb eredményeket elérni.

Viszont a fő jelentősége, hogy az ukránok ezekkel az ellentámadásokkal inkább az ostromgyűrűt sikeresen meg tudják akadályozni és ez elismerést érdemel. Sokkal inkább erről szól, szerintem, mint sem az ágyúk távol tartásáról. És egyelőre az ellentámadás helye is ezt mutatja, nem a főváros északi részéről akarják minél távolabb nyomni a muszkát, hanem a bezáródó gyűrű karjait akarják folyamatosan vissza tördelni és a déli utánpótlási vonalakat biztosítani.
 
W

Wilson

Guest
Az ukrán erők által Nikolaev térségében elfogott szaki katonák....

Az egyik fogoly neve Danylo Zavhorodniy, a másik vezetékneve: Zhyla.

Az ellenőrzés során a katonaság három útlevelet. náluk - Ukrajna, valamint "DPR", "LPR" útlevelet....

(A videón a magyar felirat beállítható)



Az úgynevezett LDNR fogságban lévő harcosai Nikolaev körzetében.  2022. március
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Egyelőre nem sok jel van arra, hogy az oroszok csöves tüzérséggel nagyon közel akarnának kerülni és elkezdték volna a jól ismert rommá lövést. Szerintem direkt nem erőltetik. Kijev orosz részről olyan, mint I. vh-ban a németek vonala É-Fr-ban. Üzenik, hogy a ti területeteken vagyunk, provokálják a jelenlegi ellentámadásokat.
De szerintem kímélik a logisztikát az ostrom nem megkezdésével. Jóval kevesebb utánpótlás kell a védekezéshez és a környék kisebb városaiban oda-vissza előrenyomuláshoz, mint egy 3 milliós nagyvárosban módszeres előrenyomuláshoz.
Közben Mariupol és Harkov környékére annál több hadianyagot tudnak odavinni, ahol nekik sokkal fontosabb eredményeket elérni.

Viszont a fő jelentősége, hogy az ukránok ezekkel az ellentámadásokkal inkább az ostromgyűrűt sikeresen meg tudják akadályozni és ez elismerést érdemel. Sokkal inkább erről szól, szerintem, mint sem az ágyúk távol tartásáról. És egyelőre az ellentámadás helye is ezt mutatja, nem a főváros északi részéről akarják minél távolabb nyomni a muszkát, hanem a bezáródó gyűrű karjait akarják folyamatosan vissza tördelni és a déli utánpótlási vonalakat biztosítani.
Lehet ez is de az ukránok szerintem nem bízhatnak az oroszok jó indulatában Mariupolt is simán szétlőtték, és most is rakétázzák Kijevet....
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 944
14 117
113
Én általánosságban beszéltem, nem egy olyan konkrét esetről, mint a pláza. De szerinted mennyire reális, hogy az ukránok fele részt csak azzal foglalkoznak, hogy a saját civiljeiket lövik, az oroszok meg csak úgy tudják megmenteni a világbékét, ha lakóházak közé lőnek? Mert kb ez a kép rajzolódik ki itt.
Én meg egy konkrétumról beszéltem. Ne kozz vissza, mert érzed hogy nincs igazad. De a részemről lezártam ezt a parttalan vitát, hisz itt világnézeti különbség van, azzal a különbséggel hogy én tényeket mondtam Te meg nem. Wilson...benned meg nagyot csalódok..minél rosszabb a "helyzetetek, annál "véresszájúbb" vagy. Nyílván nem bántás.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Lehet ez is de az ukránok szerintem nem bízhatnak az oroszok jó indulatában Mariupolt is simán szétlőtték, és most is rakétázzák Kijevet....

Ez tény, nem az orosz jóindulaton fog múlni Kijev.

-Számukra (ukránok) létkérdés, hogy amíg nem érkezik olyan erősítés a fővároshoz, amivel meg lehet kezdeni az ostromot, addig kivívják maguknak a legjobb pozíciókat. Ez csak idő kérdése, szerintem. De addig a fő cél az ottani ruszki hadsereg gyengítése.
-Ha valahol támadni tudnak, ez a legjobb hely. Az oroszok csápként előre nyúltak, épp csak a szükséges vastagítás északon, hogy ne lehessen könnyen teljesen elvágni őket. Ez azért sebezhetővé teszi a csapataik elhelyezkedését..
-Látjuk, hogy csapatlégvédelem kevésbé megoldott. A török drónok is úgy vettem észre, leginkább itt tudnak hatékonyan tevékenykedni.
-A támadóknak itt a leglehetetlenebb az utánpótlási útvonal. Dombasz alapból mindig jól kiépített volt, Harkov is közel van az orosz határhoz, gyorsan oda ér minden. Fehéroroszország a választások utáni zavargások óta van orosz katonai befolyás alatt, az infra lepusztulva és még nem volt idő építkeznie Moszkvának. Légvédelemből az utóbbi időben kaptak eszközöket, de náluk az sem híres egy valami.
-Mikolaj térsége is emiatt jó választás, ha valamit küldeni akarnak, akkor Nyugati-Körzetig elviszik és onnan vagy a hídon vagy tengeren átrakodva a Krímbe és onnan még több száz km Herszon. Teljesen jó döntés rákényszeríteni az ellenséget, hogy minél több embert állomásoztasson a városban és sokkal könnyebb pillanatnyi létszámfölényt is kialakítani.
-A védőknek kényelmesebb az utánpótlást az ország középső részeibe elvinni, mint áthurcolni az egész ország hatalmas területein.

Szóval igen jól átgondolták nem csak azt, hogy minek a megvédésében reménykedhetnek esetleg, hanem hol hozhatják jelentősebb csapatmozgásokkal kellemetlen helyzetbe az ellenséget. Nem hiszem, hogy a fő aggodalom az ukrán hadvezetésben az lenne, hogy a főváros ne legyen szétlőve. Szerintem látják, hogy az elkerülhetetlen idővel, ha csak csodát nem tesznek keleten vagy Putyint puccsal el nem távolítják.
De a kisebb ellentámadások helyszíne is azt sugallja, hogy kevésbé egy keleti csodában reménykednek, hanem abban, hogy kifárad a Vörös Hadsereg, mire elérik a folyót. (Nekik szerintem ez az, amiben reálisan kapaszkodhatnak. Hogy kellően jó pozíciókat tudnak megtartani Kijev körül... és befagy a konfliktus esetleg diplomáciai megoldás.)

Ne legyen igazam, de legalább fenyegetőzés szintjén benne lesz a befagyás első hónapjaiban, éveiben, hogy képesek akár egyetlen bombával is megsemmisíteni az egész fővárost és egyben minden védőjét is. És ez nem váltaná ki a NATO 5. cikkelyét. Nagyon remélem, hogy ez csak egy távoli és nem is túl valószínű érv lesz majd a lezárásra.
 

Hiuuz

Well-Known Member
2022. február 28.
63
268
53
? Miylen második menet ?


Az a legnagyobb átka az orosz haderőnek hogy még mindig valami futurisztikus csodafegyverként tekintenek a grad-okra !!

Vigyék ki az altius drónt felderítőnek 24 órás megfigyelés nagy területen aztán rakjanak célmegjelölőt 20 szu-30sm gépre kab-250 + orion drónok aztán mehet az aprítás !
Aztán telebaxni a netet a felvételekkel amint szétrepülnek a szugyok gradok meg egyéb ukrán fosok , egyből lenne megadás ukrajnában!
Irak iárni háború 8 évig is eltartott mert lehet ágyúzgatni meg gradozgatni a végtelenségig.
Ilyen szu-30sm gépeket kelett volna már látni évekkel ezelőtt .
F-15E_with_Sniper_pod_crop.jpg
Ez egy F-15E
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 508
19 995
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 510
85 515
113
Az ukránok szerint nem fogytak ki az oroszok a lőszerből
Olekszandr Hruzevics dandártábornok, az ukrán szárazföldi erők parancsnokhelyettese pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette: nem felelnek meg a valóságnak azok a híresztelések, amelyek szerint Oroszországnak csökkennének a hadi tartalékai, beleértve a rakétákat. "Van-e ereje az ellenségnek? Természetesen van. Mindazok a hangos kijelentések, amelyek szerint kifogytak a rakéták, az ágyúzások intenzitását megfigyelve, nem igazak. Az ellenség aktívan lő, különösen a katonai infrastruktúrára" - fogalmazott a magas rangú katonai vezető.
Hruzevics megjegyezte, hogy az orosz hadsereg taktikát váltott, nyomon követi az ukrán légvédelmet, légierőt és a tüzérséget.
(MTI)
Ez nem illik bele az orosz profilba, vsz holnap cáfolják is a tábornok szavait.