[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Lehet ez is de az ukránok szerintem nem bízhatnak az oroszok jó indulatában Mariupolt is simán szétlőtték, és most is rakétázzák Kijevet....

Ez tény, nem az orosz jóindulaton fog múlni Kijev.

-Számukra (ukránok) létkérdés, hogy amíg nem érkezik olyan erősítés a fővároshoz, amivel meg lehet kezdeni az ostromot, addig kivívják maguknak a legjobb pozíciókat. Ez csak idő kérdése, szerintem. De addig a fő cél az ottani ruszki hadsereg gyengítése.
-Ha valahol támadni tudnak, ez a legjobb hely. Az oroszok csápként előre nyúltak, épp csak a szükséges vastagítás északon, hogy ne lehessen könnyen teljesen elvágni őket. Ez azért sebezhetővé teszi a csapataik elhelyezkedését..
-Látjuk, hogy csapatlégvédelem kevésbé megoldott. A török drónok is úgy vettem észre, leginkább itt tudnak hatékonyan tevékenykedni.
-A támadóknak itt a leglehetetlenebb az utánpótlási útvonal. Dombasz alapból mindig jól kiépített volt, Harkov is közel van az orosz határhoz, gyorsan oda ér minden. Fehéroroszország a választások utáni zavargások óta van orosz katonai befolyás alatt, az infra lepusztulva és még nem volt idő építkeznie Moszkvának. Légvédelemből az utóbbi időben kaptak eszközöket, de náluk az sem híres egy valami.
-Mikolaj térsége is emiatt jó választás, ha valamit küldeni akarnak, akkor Nyugati-Körzetig elviszik és onnan vagy a hídon vagy tengeren átrakodva a Krímbe és onnan még több száz km Herszon. Teljesen jó döntés rákényszeríteni az ellenséget, hogy minél több embert állomásoztasson a városban és sokkal könnyebb pillanatnyi létszámfölényt is kialakítani.
-A védőknek kényelmesebb az utánpótlást az ország középső részeibe elvinni, mint áthurcolni az egész ország hatalmas területein.

Szóval igen jól átgondolták nem csak azt, hogy minek a megvédésében reménykedhetnek esetleg, hanem hol hozhatják jelentősebb csapatmozgásokkal kellemetlen helyzetbe az ellenséget. Nem hiszem, hogy a fő aggodalom az ukrán hadvezetésben az lenne, hogy a főváros ne legyen szétlőve. Szerintem látják, hogy az elkerülhetetlen idővel, ha csak csodát nem tesznek keleten vagy Putyint puccsal el nem távolítják.
De a kisebb ellentámadások helyszíne is azt sugallja, hogy kevésbé egy keleti csodában reménykednek, hanem abban, hogy kifárad a Vörös Hadsereg, mire elérik a folyót. (Nekik szerintem ez az, amiben reálisan kapaszkodhatnak. Hogy kellően jó pozíciókat tudnak megtartani Kijev körül... és befagy a konfliktus esetleg diplomáciai megoldás.)

Ne legyen igazam, de legalább fenyegetőzés szintjén benne lesz a befagyás első hónapjaiban, éveiben, hogy képesek akár egyetlen bombával is megsemmisíteni az egész fővárost és egyben minden védőjét is. És ez nem váltaná ki a NATO 5. cikkelyét. Nagyon remélem, hogy ez csak egy távoli és nem is túl valószínű érv lesz majd a lezárásra.
 

Hiuuz

Well-Known Member
2022. február 28.
64
273
53
? Miylen második menet ?


Az a legnagyobb átka az orosz haderőnek hogy még mindig valami futurisztikus csodafegyverként tekintenek a grad-okra !!

Vigyék ki az altius drónt felderítőnek 24 órás megfigyelés nagy területen aztán rakjanak célmegjelölőt 20 szu-30sm gépre kab-250 + orion drónok aztán mehet az aprítás !
Aztán telebaxni a netet a felvételekkel amint szétrepülnek a szugyok gradok meg egyéb ukrán fosok , egyből lenne megadás ukrajnában!
Irak iárni háború 8 évig is eltartott mert lehet ágyúzgatni meg gradozgatni a végtelenségig.
Ilyen szu-30sm gépeket kelett volna már látni évekkel ezelőtt .
F-15E_with_Sniper_pod_crop.jpg
Ez egy F-15E
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 620
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 641
113
Az ukránok szerint nem fogytak ki az oroszok a lőszerből
Olekszandr Hruzevics dandártábornok, az ukrán szárazföldi erők parancsnokhelyettese pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette: nem felelnek meg a valóságnak azok a híresztelések, amelyek szerint Oroszországnak csökkennének a hadi tartalékai, beleértve a rakétákat. "Van-e ereje az ellenségnek? Természetesen van. Mindazok a hangos kijelentések, amelyek szerint kifogytak a rakéták, az ágyúzások intenzitását megfigyelve, nem igazak. Az ellenség aktívan lő, különösen a katonai infrastruktúrára" - fogalmazott a magas rangú katonai vezető.
Hruzevics megjegyezte, hogy az orosz hadsereg taktikát váltott, nyomon követi az ukrán légvédelmet, légierőt és a tüzérséget.
(MTI)
Ez nem illik bele az orosz profilba, vsz holnap cáfolják is a tábornok szavait.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Nem vitatva a modernizációt, ez a hadsereg komoly logisztikai és fegyverzeti problémákkal küzd, valamint azzal, hogy megmaradt az a keleti üzemeltetési kultúra amelyet nem tudtak viszont moderinzálni. (Kivéve a Szíriai beavatkozásra vitt elitet, amelyből ráadásul csak a PIAR részt láthattuk. Az átlag orosz szárazföldi hadsereg fegyverzetét és logisztikáját látjuk. Valamelyik okos poszttárs azt írta, hogy a háborúe lőtti gyakorlat után a első vonalbeli egységek hátramentek és jöttek a második vonalasak. NOs harcba vetteték a többek között a Kantyemiroszkaja gárga tankhadosztályt (azt hiszem 4.gárda) a Tamanyi gárdahadosztályt stb. tehát kvázi még a pretoriánus egységeiket is (lassan már kérdés ki a fene fog május 9-én felvonulni). Irnak, látjuk, hogy van fehérorszországban a NATO ellen intakt full hadseregeik amelyek felszereltek. A kérdés (soha ne tudjuk meg), hogy ezek mennyivel jobbak a most bevetettenél vagy ez is maszkirovka).
Én voltam az az okos fórumtárs.
Nos, mint írtam egység részeket vetettek be nem teljes kötelékeket.
Majd mutass kérlek képet ahol a 4-es gárda köteléke mozog elő, és nem csak az ék hegyét alkotják az egységei, max zászlóalj szinten.
Tartom, hogy az elit csak töredékszinten vesz részt a hadműveletekben. Sehol nem visznek önnálóan hadosztályszintű műveletet.
Az általad említett 2 hadosztály, ha be lenne vetve, magukban kiadnák a ~190k-s támadó erő ~30%-át, tehát a jelzések egyértelműek lennének.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 641
113
Aha persze ahogy azt Móricka elképzeli, nézd már meg légy szíves az adatokat mennyi az orosz hadsereg létszáma és mennyi abból a szerződéses kvázi profi katonák száma, mennyi a valós harci tapasztalatokkal rendelkező katonák száma.Mekkora haderőt vonultatott fel az orosz hadvezetés az ukrán orosz határra.....

Én elhiszem, hogy te a legyőzhetetlen orosz hadsereg mítoszában élsz, amely az SZU hadseregének megfelelő embert tart fegyverben, de sajnos a valóság teljesen más, persze lehet a tényeket ignorálni de szerintem sok értelme nincsen.
Realitások vannak. Ha Steinerovicsra vársz, nem vagy a talaján.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 620
113
Egy érdekes /bár bizonyos tekintetben vitatható/ cikk:
(pedig ez a Larry C. Johnson nem gyenge szakember)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 641
113
Egy érdekes /bár bizonyos tekintetben vitatható/ cikk:
(pedig ez a Larry C. Johnson nem gyenge szakember)
Remek elemzés!
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 254
37 136
113
Nincs erő: mi történik az ukrán fegyveres erőkkel a különleges művelet első szakasza után Az elmúlt hónapban Ukrajna elvesztette légvédelmi rendszerét, a légi közlekedés elleni küzdelmet és a haditengerészetet, jelentette ki az Orosz Föderáció vezérkari főnöke.
"Ilyen helyzetben két lehetőség volt – tette hozzá Rudskoy. Az első az, hogy csak a DPR és az LPR területére korlátozódik a donyecki és luhanszki régiók közigazgatási határain belül, amelyet a köztársaságok alkotmányai rögzítenek. De akkor szembesülnénk azzal, hogy az ukrán hatóságok folyamatosan táplálják a közös erők úgynevezett műveletében részt vevő csoportot. Ezért a második lehetőséget választották, amely Ukrajna egész területén intézkedéseket hozott a demilitarizálására és denazifikációjára irányuló intézkedések végrehajtásával. A művelet menete megerősítette a döntés helyességét, mondta a tábornok."
Február 24-én az ukrán fegyveres erők a Nemzeti Gárdával együtt 260 200 katonát számláltak. Az Orosz Föderáció fegyveres erőinek vezérkari főnökhelyettese szerint az ellenségeskedések hónapja alatt veszteségeik mintegy 30 ezer embert tettek ki, köztük több mint 14 ezer - helyrehozhatatlan és mintegy 16 ezer - sebesült.
Sajnos a különleges katonai művelet során veszteségeket szenvednek el bajtársaink " – mondta Rudskoy tábornok. - Eddig 1351 katona halt meg, 3825 megsérült. Az állam gondoskodik minden olyan döntésről, amely támogatja a családokat, a gyermekeket a felsőoktatásba emeli, a hitelek teljes visszafizetését és a lakhatási kérdést megoldja.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 763
113
Tökéletesen írtad le. Nekem van egy személyes élményem az ex szovjet erőkkel ,egy közös gyakorlatról. 87 szeptember volt talán, mert októberben a Bazalt 87 volt. Na, a szovjet katonák ,a kiképzési szünetekben, meg estefelé, jöttek hozzánk, hogy adjunk nekik ennivalót, illetve cseréljünk. Már több hete sátoroztak a Bakonyban. Köles kása, olajos és paradicsomos hal, volt azzal a sötét kenyérrel, amit ettek, állításuk szerint, hetek óta, folyamatosan. Mi el se nagyon hittük, de látszott, nagyon alultápláltak. Akkor a Néphadseregben, gyakorlaton, napi 3 étkezés volt, amiből kettő meleg. plusz éjszakai pótlék. ( ez volt dzsem, méz, csomagolt felvágott, sajtkrém, pékáru, stb. ) A kalória bőven megvolt nekünk, bár én így is fogytam, mire a végére értünk. E mellet kaptunk még, több napra elég hideg kaját, konzervben, bőségesen, Amit pokrócba csavarva gyűjtöttünk össze, mert annyi volt, hogy nem bírtuk megenni. ( máskrém, vagdalthús, főtt ételkonzervek ) Ht, adtunk azoknak a szerencsétlen oroszoknak, ne haljanak éhen. Nem győztek hálálkodni. Pocsék volt az ellátásuk. A testi fenyítés akkor még hivatalos volt náluk. Ahogy nézem a mostani híreket, a fizikai bántalmazásokról, ez lehet ma is megvan még ott. Katasztrófa az a haderő bizonyos területeken, ez biztos.
viszont cserébe megszokják a nélkülözést,és nem lesznek olyan táposok mint a nyugatiak .. biztos érted mire gondolok,és ezt most egyáltalán nem degradálóan írtam !

harci körülmények között kiesik az ember a megszokott komfortzónából.nincs meleg ágyikó,meleg ebéd,vizecske,popsitörlő,két fogásos vacsora stb .. más dolog,hogy tényleg elég egyhangú és unalmas volt a "népélelmezés" az ex,Szovjet hadseregben,mert ez viszont tény
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 763
113
Az ellenség aktívan lő, különösen a katonai infrastruktúrára" - fogalmazott a magas rangú katonai vezető.
Hruzevics megjegyezte, hogy az orosz hadsereg taktikát váltott, nyomon követi az ukrán légvédelmet, légierőt és a tüzérséget.
(MTI)
Hruzevicset hamarosan ahditörvényszék elé állítják majd hazaárulás és az ellenséggel való kollaborálás vádjával. :D
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 985
5 430
113
Tökéletesen írtad le. Nekem van egy személyes élményem az ex szovjet erőkkel ,egy közös gyakorlatról. 87 szeptember volt talán, mert októberben a Bazalt 87 volt. Na, a szovjet katonák ,a kiképzési szünetekben, meg estefelé, jöttek hozzánk, hogy adjunk nekik ennivalót, illetve cseréljünk. Már több hete sátoroztak a Bakonyban. Köles kása, olajos és paradicsomos hal, volt azzal a sötét kenyérrel, amit ettek, állításuk szerint, hetek óta, folyamatosan. Mi el se nagyon hittük, de látszott, nagyon alultápláltak. Akkor a Néphadseregben, gyakorlaton, napi 3 étkezés volt, amiből kettő meleg. plusz éjszakai pótlék. ( ez volt dzsem, méz, csomagolt felvágott, sajtkrém, pékáru, stb. ) A kalória bőven megvolt nekünk, bár én így is fogytam, mire a végére értünk. E mellet kaptunk még, több napra elég hideg kaját, konzervben, bőségesen, Amit pokrócba csavarva gyűjtöttünk össze, mert annyi volt, hogy nem bírtuk megenni. ( máskrém, vagdalthús, főtt ételkonzervek ) Ht, adtunk azoknak a szerencsétlen oroszoknak, ne haljanak éhen. Nem győztek hálálkodni. Pocsék volt az ellátásuk. A testi fenyítés akkor még hivatalos volt náluk. Ahogy nézem a mostani híreket, a fizikai bántalmazásokról, ez lehet ma is megvan még ott. Katasztrófa az a haderő bizonyos területeken, ez biztos.
Ehez még
Tökéletesen írtad le. Nekem van egy személyes élményem az ex szovjet erőkkel ,egy közös gyakorlatról. 87 szeptember volt talán, mert októberben a Bazalt 87 volt. Na, a szovjet katonák ,a kiképzési szünetekben, meg estefelé, jöttek hozzánk, hogy adjunk nekik ennivalót, illetve cseréljünk. Már több hete sátoroztak a Bakonyban. Köles kása, olajos és paradicsomos hal, volt azzal a sötét kenyérrel, amit ettek, állításuk szerint, hetek óta, folyamatosan. Mi el se nagyon hittük, de látszott, nagyon alultápláltak. Akkor a Néphadseregben, gyakorlaton, napi 3 étkezés volt, amiből kettő meleg. plusz éjszakai pótlék. ( ez volt dzsem, méz, csomagolt felvágott, sajtkrém, pékáru, stb. ) A kalória bőven megvolt nekünk, bár én így is fogytam, mire a végére értünk. E mellet kaptunk még, több napra elég hideg kaját, konzervben, bőségesen, Amit pokrócba csavarva gyűjtöttünk össze, mert annyi volt, hogy nem bírtuk megenni. ( máskrém, vagdalthús, főtt ételkonzervek ) Ht, adtunk azoknak a szerencsétlen oroszoknak, ne haljanak éhen. Nem győztek hálálkodni. Pocsék volt az ellátásuk. A testi fenyítés akkor még hivatalos volt náluk. Ahogy nézem a mostani híreket, a fizikai bántalmazásokról, ez lehet ma is megvan még ott. Katasztrófa az a haderő bizonyos területeken, ez biztos.
Azért ezt a "rettentő"hatékony pénzköltés kicsit kérdőjeles.Jóval nagyobb forrásokkal rendelkező USA még a közel 40 éves minuteam rakétákat tartja silóban miközben például az abrams "fotta"vagy másodjára "újul"meg.Már lassan minden 4 gen gépük aesa radarral van felszerelés és alap a célzókonténer minden gépen!Akkor inkább Kína aki hatékonyan használja fel forrásait igaz ők is csak "takarékon"fejlesztették a nukleáris csapásmérő erőket!Nem beszélve arról hogy szinte puskalövés nélkül hatalmas befolyásuk van a világpolitikában gazdasági erejüknek köszönhetően!
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 985
5 430
113
Nem hiazem, hogy ilyen szempont lenne mögötte. Valszeg annyira gáz a logisztika, muszáj néhány térségben rövidíteni, hadműveleteket befagyasztani.
Azzal a taktikai atomcsapással megkockáztatnák az oroszok hogy az ő csapataik is kapjanak "választ"az USAF részéről!Nem véletlen vannak folyamatosan levegőben a B52-esek!