[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 858
56 515
113
Nem mondtam, egy szóval sem, hogy az oroszok malmoznanak eközben,de szerintem naivitás azt gondolni, hogyha ebben a háborúban területeket szakítanak le Ukrajnától akkor majd az ukránok ebbe simán belenyugodnak és nem fognak minden eszközt felhasználni arra, hogy visszaszerezzék....
A megmaradt ukrán agrárállam vagy örül hogy él, vagy kiürűl majd. A gyűlöletből nem lehet megélni.Vágyvezérelt illúziók az örök szabadságharcról való álmok. Lesz 2 Ukrajna esetleg lakósságcserével. 2 Korea, 2 Ciprus.... Is megvannak pár évtizede. Ha megnyugodtak 50 év múlva lesz egyesités...
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113

Brit védelmi tárca: nem haladnak a logisztikai kihívásokkal küzdő, harci kedv nélküli orosz csapatok.​

  • Az elmúlt 24 órában nincs érdemi változás az orosz erők elhelyezkedésében
  • A logisztikai problémák továbbra is fennállnak, továbbra sincs lendület és harci szellem az orosz seregben, az ukránok viszont agresszívan harcolnak
  • Oroszország a legtöbbet Mariupol környékén tudott haladni a szárazföldön, igyekeznek elfoglalni a kikötőt.
.
.
A brittudosok ma sem nyugszanak, folyamatos szofosasuk lett a haboru kitörese ota, folyamatosan az esemenyek fösodraban akarnak lenni.
Varom mar a napi lengyeles hircunamit is. :)
 

Kilroy was here

Well-Known Member
2022. március 4.
37
330
53
Nem mondtam, egy szóval sem, hogy az oroszok malmoznanak eközben,de szerintem naivitás azt gondolni, hogyha ebben a háborúban területeket szakítanak le Ukrajnától akkor majd az ukránok ebbe simán belenyugodnak és nem fognak minden eszközt felhasználni arra, hogy visszaszerezzék....
Nem, nem mondtad.
Csak epp nem vetted figyelembe.
Vagy figyelembe vetted mindazonaltal fontos kijelenteni, hogy nem fognak siman beletorodni a teruletvesztesbe. Mint ahogy mi sem Trianont. Minden eszkozt felhasznaltunk hogy legalabb egy reszet visszaszerezzuk. Szavak es dedelgetett almok szintjen meg most is szeretnenk visszakapni. Ebbol a szempontbol igazad van, az ukranok sem fognak belenyugodni de jottanyival se lesz tobb lehetoseguk (haboru hijjan meg annyi se) mint nekunk.

Konstruktivitas jegyeben, (ami Zelenszkij beketervebol meg hianyzik), kerdem: Te mit szolnal hozza, ha svajci mintara foderalis kantonok szovetsegere tett javaslaton kezdene dolgozni az ukran front office?
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
én asse tudom miről van szó :/
Azt hiszem Mariupolban készült a felvétel. Talán szakadárok fotózták, de hát kérdéses az, hogy tényleg ukránok (pl. azovosok) tették e, vagy csak a szakik állították be úgy a felvételt, mint ha ők lettek volna, és közben meg az oroszok ölték és kínozták meg...
 
W

Wilson

Guest
A megmaradt ukrán agrárállam vagy örül hogy él, vagy kiürűl majd. A gyűlöletből nem lehet megélni.Vágyvezérelt illúziók az örök szabadságharcról való álmok. Lesz 2 Ukrajna esetleg lakósságcserével. 2 Korea, 2 Ciprus.... Is megvannak pár évtizede. Ha megnyugodtak 50 év múlva lesz egyesités...
Nem így gondolom Ukrajnát a háború után a Nyugat tele nyomja majd pénzzel...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Sokkoló videók:

https://www.origo.hu/nagyvilag/2022...k-kozvetlen-kozelrol-ukran-katonak-video.html
Az első érzelmi hullám után elkezdtem elemezni a lábonlövös videót.
Két dolgot nem értek, bár nem vagyok fegyverszakértő:
  • amikor átlövi a lábukat a vér stb jóhol van illetve miért nincs
  • Az AK azért erős fegyver tudtommal…, így, csuklóból tud tűzelni vele? Nem vaktöltény amivel lő?
Egy ilyen sérülés nem nagyon vérzik azonnal. Érezni is csak percek múlva kezdi az ember.
Még artéria sérülésénél is kell némi idő, főleg mert az szeret “felugrani”.
Meg lehet fogni az AK-t így főleg egyes lövésnél.
 
W

Wilson

Guest
Nem, nem mondtad.
Csak epp nem vetted figyelembe.
Vagy figyelembe vetted mindazonaltal fontos kijelenteni, hogy nem fognak siman beletorodni a teruletvesztesbe. Mint ahogy mi sem Trianont. Minden eszkozt felhasznaltunk hogy legalabb egy reszet visszaszerezzuk. Szavak es dedelgetett almok szintjen meg most is szeretnenk visszakapni. Ebbol a szempontbol igazad van, az ukranok sem fognak belenyugodni de jottanyival se lesz tobb lehetoseguk (haboru hijjan meg annyi se) mint nekunk.

Konstruktivitas jegyeben, (ami Zelenszkij beketervebol meg hianyzik), kerdem: Te mit szolnal hozza, ha svajci mintara foderalis kantonok szovetsegere tett javaslaton kezdene dolgozni az ukran front office?
Én kizártnak az ukrán politikában nagyon nem gondolkoznak ebben....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Érdekelne engem egyébként annak a horogkeresztes hátú fiatal lánynak a háttere, amit itt betettek tegnap... Azt vizsgálják? Mert kérdéses erősen, mi történt ott. Van erről valakinek infoja?
Baszki, abban a városban temetetlen holtak fekszenek a parkokban átkötve valami pokróccal, hogy végre elássa őket akárki a bokrok közé, mert a szomszédaik az ágyúzás miatt annyit tehettek értük, hogy levitték őket, ne fenn bomoljanak a tavaszi jóidőben! Nem, senki nem fogja vizsgálni, hacsak nem keresi majd valaki, nem is fogjuk megtudni soha, hogy ki volt. A legtöbb ami még történhet vele, hogy egy munkásabb kedvű katona elássa az iskola udvarán végre és akkor nem kezdik ki a kóbor állatok.

Ez van. Amúgy mit gondoltál? CSI Mariupol?
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Baszki, abban a városban temetetlen holtak fekszenek a parkokban átkötve valami pokróccal, hogy végre elássa őket akárki a bokrok közé, mert a szomszédaik az ágyúzás miatt annyit tehettek értük, hogy levitték őket, ne fenn bomoljanak a tavaszi jóidőben! Nem, senki nem fogja vizsgálni, hacsak nem keresi majd valaki, nem is fogjuk megtudni soha, hogy ki volt. A legtöbb ami még történhet vele, hogy egy munkásabb kedvű katona elássa az iskola udvarán végre és akkor nem kezdik ki a kóbor állatok.

Ez van. Amúgy mit gondoltál? CSI Mariupol?
Ebben van igazság... De azért gondoltam, hát ha tud valaki valamit. Engem az jobban felkavart, mint a lábon lövős dolog. Előbbi ugyanis civil volt, ráadásul fiatal lány...
 
  • Dühítő
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 135
28 799
113
Köszi, tényleg érdekel ki mit lát, azért is kérdeztem.
Mit vártam? Azt hogy akit a 0-dik másodpercben lábon lő, annak (pláne ahogy forgolódik) elöbb utóbb kipréselődik némi vér.
Egyszerűen csak furcsának találom, de írtam is, nem vagyok szakértő :)

Szóval köszönöm!
A ruha felszív sokat.
 
W

Wilson

Guest
Az orosz megszálló erőkkel vívott összecsapás során az Ukrán Fegyveres Erők 128. Önálló hegyi roham Kárpátaljai dandár megtámadta és felszámolt a Rosgárda megfigyelőállomását.

Foto-2-4.jpg
Megsemmisült orosz erők Ural teherautója. 2022. március

A több percig tartó összecsapás következtében megsemmisült egy páncélozott kabinos Ural katonai teherautó és elesett két Rosguard katona. A teherautó leégett.

A hírek szerint a gárdisták többi tagja elmenekült az ukrán védők sikeres akciója után.

Foto-4-5.jpg
Foto-3-5.jpg
Az elesett orosz katona iratai. 2022. március

A megfigyelőállomáson a Rosguard egyik katonájának iratait találták meg : katonai jegyet, fegyvertároló kártyát, Rosguard személyi jelvényt, radioaktív dózis-nyilvántartó kártyát, különféle katonaemlékeket, Sberbank hitelkártyákat stb.

Madanov Vladik Inyazudinovich, született 1995. június 2-án.
A katonai igazolványt a Dagesztáni Köztársaság Derbent Dagestan városának katonai nyilvántartási és besorozási irodája állította ki.

Foto-3-5.jpg
Az elesett orosz katona iratai. 2022. március

 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 922
113
SF farmerban? Lehet hamarabb valami milicia.
Simán lehet SOF. Mondjuk farmerban nem lesz hadifogoly, nagy valószínűséggel...
Köszi, tényleg érdekel ki mit lát, azért is kérdeztem.
Mit vártam? Azt hogy akit a 0-dik másodpercben lábon lő, annak (pláne ahogy forgolódik) elöbb utóbb kipréselődik némi vér.
Egyszerűen csak furcsának találom, de írtam is, nem vagyok szakértő :)

Szóval köszönöm!
Valószínűleg már hallottad azt a kifejezést, hogy "belső vérzés". A combnál simán/gyakran előfordul, hogy a szerencsétlen vére a hasüregében gyűlik, nem pedig egy tócsában a lábánál.
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93
Nyugodtan lehet mondani, hogy tulajdonképen kivégzést látunk. Mert ennek az a vége, hogy lassan mind elvérzik.
És ezt valaki levideózza, feltölti a netre. Miért is? Dicsekvésből? Elrettentésből? Hülyeségből?
De persze kizárólag európai civilizált értelemben, demokratikus módon.
És a szörnyű, hogy lesz, aki ezt is meg fogja magyarázni, ideologizálni.
És erről megint nem fog cikk születni. Vagy igen @Green Leader? Valaha fog bekerülni a médiába ilyen hír? Mit gondolsz?
(Persze, megint mire oda eljut a dolog, addigra hogy-hogysem, törlődik a twitter fiók.)
Tisztában vagyok azzal, hogy az ukrán fegyveres erők, kormányerők nem csupa szent emberből állnak és ők is követtek el atrocitásokat az orosz (és amúgy a magyar) kisebbség ellen is. Ellentétben sok újságíró kollégámmal, én szerintem nem teljesen fekete-fehéren látom és nem úgy is tálalom a dolgokat. Talán én vagyok az első, aki leírta a magyar mainstream médiában, hogy amúgy az ukránok is ferdítik a tényeket, valóban harcolnak neonácik az ukrán oldalon és vannak olyan ukrajnai fegyveres egységek, amelyek követtek el háborús bűncselekményeket.

Ettől függetlenül én nem érzem tisztemnek, hogy sokkoló videókkal feketítsem vagy mosdassam egyik vagy másik oldalt sem. Eddig nem tettem közzé a mainstream médiában olyan tartalmat, amelyen civil (vagy akár katonai) halálos áldozatok (vagy akár hadifoglyok) láthatók, ezt a jövőben sem tervezem megtenni, függetlenül attól, hogy ki követi el őket. Célom a konfliktus eseményeinek és vonatkozó (gazdasági) hatásainak objektív bemutatása, nem pedig az, hogy az elkövetett atrocitásokról készült felkavaró felvételekkel egyik vagy másik oldal kommunikációs narratíváját építgessem. Vannak olyan újságok, ahol ezek a dolgok beleférnek, nálunk nem.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 463
113
Az orosz megszálló erőkkel vívott összecsapás során az Ukrán Fegyveres Erők 128. Önálló hegyi roham Kárpátaljai dandár megtámadta és felszámolt a Rosgárda megfigyelőállomását.

Foto-2-4.jpg
Megsemmisült orosz erők Ural teherautója. 2022. március

A több percig tartó összecsapás következtében megsemmisült egy páncélozott kabinos Ural katonai teherautó és elesett két Rosguard katona. A teherautó leégett.

A hírek szerint a gárdisták többi tagja elmenekült az ukrán védők sikeres akciója után.

Foto-4-5.jpg
Foto-3-5.jpg
Az elesett orosz katona iratai. 2022. március

A megfigyelőállomáson a Rosguard egyik katonájának iratait találták meg : katonai jegyet, fegyvertároló kártyát, Rosguard személyi jelvényt, radioaktív dózis-nyilvántartó kártyát, különféle katonaemlékeket, Sberbank hitelkártyákat stb.

Madanov Vladik Inyazudinovich, született 1995. június 2-án.
A katonai igazolványt a Dagesztáni Köztársaság Derbent Dagestan városának katonai nyilvántartási és besorozási irodája állította ki.

Foto-3-5.jpg
Az elesett orosz katona iratai. 2022. március