[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 472
69 433
113
Fotó a mariupoli Azovstal üzem műhelyéből. Az ilyen típusú épületekben több szinten olajpincék, speciális gödrök és alagutak találhatók.

Az ilyen szerkezetek tüzérségi lövedékei gyakorlatilag haszontalanok, és nem képesek megsemmisíteni a földalatti kommunikációt. Ezért marad hátra, hogy az épületeket a földhöz hasonlítsák a légibombákkal, vagy rohamcsoportokat indítsanak ott, hogy megsemmisítsék az ukrán fegyveres erők és az azovi fegyveresek letelepedett egységeit.

Mindez késlelteti Azovstal végső megtisztítását: szórványos harcok zajlanak ott még Mariupol többi részének teljes felszabadítása után is.

CGl9MhH5jKc.jpg
Fel kell gyujtani, a tuz elvonja az oxigent es a ho elviselhetetlen. Foleg egy olajgodorben.
ODAB 500,TOS 1,SHMEL, RPG 7 TBG stb mind mehet nekik.
Amikor az egesz meg a folddel lesz egyenlo a romok miatt nem tud kijonni aki meg esetleg tulelte. Ha vannak terkepek, informaciok menekulo utakrol, alagutakrol azt ideje lesz osszeszedni. Egykori dolgozok, tervrajzok. Be kell robbantani a gyaron kivuli esetleges kijaratokat.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 461
23 733
113
Nem akarok beleszólni, de tudja hogy Németországban a német, Norvégiában a norvég Belgiumban a belga kormány van hatalmon????
Amikor utasítgat, követel, figyelmeztet?

“A békefenntartó erők beküldése Ukrajnába teljes egészében Lengyelország ötlete. Egyelőre ezt a javaslatot nem értem egészen. Az államunk területén nincs szükségünk befagyott konfliktusra, én ezt világossá tettem a lengyel kollégáinkkal való találkozón. De tudom, hogy ők folytatják ezt a retorikát. Szerencse vagy szerencsétlenség, de ez egyelőre a mi országunk, és én vagyok az elnök, ezért mi fogjuk eldönteni, hogy lesznek-e itt ilyen vagy olyan erők, vagy nem lesznek.”

Forrás: https://korkep.sk/cikkek/kulugyek/2...bTskEn9wnOetgSPt86Z_5ef1_i7y6Hso_mnZ2UMv4Nw04
KÖRKÉP.SK
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
942
8 163
93
Miskolc Avas LTP ez? :)
Ráshid!... Hát már nem ismerni meg szép gyönyörű őshazánkat még ámerikáshitetlenkutyas bombázások előttről? :eek:
Igáz!... bombázás után ázért kicsit lenni más...a képen látni lakásom felett még meglenni párábolá amin persze nem nézni sohásem hitetlensátánkutyás Kláúdiá Shiffer...hánem mindig csak nézni "alja"zírán "Szőrvájvőr Irak" most ismételni 1453 epizód "Vegyi Ali" visszatér közkivánatra
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 472
69 433
113
Jenkik 91-ben Iraknak sem tudták elpusztítani a teljes légierejét. Még a háború után is maradt bevethető gépük. Bár 2003-ban már nem mentek vele semmire. Most hasonló a helyzet, ha mégis megmarad Ukrajna pár gépe lehet hogy repképes marad.
Minek a gep ha nem hasznaljak arra amire valo egy haboruban? Nem bekeben kell, nem azert gyartottak.
 
W

Wilson

Guest
Igen az alsó tweet az amire gondoltam engedelmeddel ezzel egészíteném ki....

Az Egyesült Királyság több halálos segélyt küld Ukrajnának​

Ben Wallace védelmi miniszter bejelentette, hogy újabb halálos segélyeket küldenek Ukrajnába.
Az új szállítmány nagyobb hatótávolságú tüzérséget és több légelhárító rakétát tartalmaz majd.
"A mai nap eredményeként több halálos segély érkezik Ukrajnába. Számos ország állt elő vagy új ötletekkel, vagy több pénzt ígért" - mondta újságíróknak egy konferencia után.



Nagyobb hatótávolságú tüzérség? Vajon mit akarnak az ukriknak küldeni az angolok?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 472
69 433
113
Krím de iure Ukrajna most is.
Hogy ott lehet e tulajdona ukrajnainak azt nem tudom valószínűleg igen.
Ebben igaza van hogy korábban
SIKERES
volt a magánszférában is mint
MŰVÉSZ.
A előadó művészet is művészet.
15+ évet
DOLGOZOTT
legalább.
Ezt tessék mondjuk Dr. Áder János vagy Dr. Novák Katalin teljesítményéhez viszonyítani.
Az volt a munkaja hogy a f... val zongorazzon. Ez aztan a muveszet!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 681
21 242
113
Igen az alsó tweet az amire gondoltam engedelmeddel ezzel egészíteném ki....

Az Egyesült Királyság több halálos segélyt küld Ukrajnának​

Ben Wallace védelmi miniszter bejelentette, hogy újabb halálos segélyeket küldenek Ukrajnába.
Az új szállítmány nagyobb hatótávolságú tüzérséget és több légelhárító rakétát tartalmaz majd.
"A mai nap eredményeként több halálos segély érkezik Ukrajnába. Számos ország állt elő vagy új ötletekkel, vagy több pénzt ígért" - mondta újságíróknak egy konferencia után.



Nagyobb hatótávolságú tüzérség? Vajon mit akarnak az ukriknak küldeni az angolok?
Ja, hogy ezt.
Ezt közöltem :d Még lamentáltam is, hogy kaphatnának FH70 -t :D
"Ukraine needs longer range artillery and that's because of what the Russian army has been doing which is now digging in and starting to pound these cities with artillery.

"The best counter to that is other long-range artillery, so they'll be looking for and getting more long-range artillery, ammunition predominantly.

"They are obviously looking for equipment to defend its coastline because of Russian activity down there and we'll be looking to see what more we can do.
"They are also looking for armoured vehicles of some types, not tanks necessarily, but certainly protective vehicles, and more anti-air.

 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 681
21 242
113
Hát azért ez "komoly" megállapítás? miszerint Ukrajna több területet foglalt vissza, mint amit elvesztett. Én úgy látom, hogy még mindig Ukrajnában folynak a harcok. Te mást látsz?
Passz. Csak a hírt hoztam, nem írtam.
Valóban van benne logikai zsákutca, nem is azért, hanem a friss térképes intelért közöltem.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 681
21 242
113
Ja, hogy ezt.
Ezt közöltem :d Még lamentáltam is, hogy kaphatnának FH70 -t :D
@Wilson engem is foglalkoztat, a mi a rák fog menni UA-ba kérdés.
De csak az fh70 ugrik be -ha van még lekonzerválva.
Legalábbis csöves lövegek közül. AS90 -t csak nem :D L118 -nak meg sok értelme nem lenne +az kell is.

Vagy a Királyi Lovas Tüzérség 13fontos, 1vhborúsai, de azokért meg kár lenne o_O :D
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Azért kérdeztem ezt bokitól mert berakta, hogy íme Zelenszkij villája, ilyen van a másik oldalon is ....
Nincs itt semmi látnivaló, elvégre mindketten homo sovieticusok. A Lajtától keletre az anyagi erőforrások korlátos volta, egyenlőtlen eloszlása, az erősen korlátozott egyéni kibontakozási lehetőségek valamint a paternalista és mindenható állambácsi túlterjeszkedése miatt abból tudsz gyarapodni amit a közösből (az államtól, vagyis az adófizetőktől) ellopsz magadnak meg a haveroknak.

Persze hívhatjuk virágnyelven elnöki/miniszterelnöki fizetésnek meg költségtérítésnek, meg törvénybe is lehet iktatni, hogy ez márpedig jár a nép szolgáinak, de attól még erkölcstelenül túlzó a nyomokban létező ukrán és orosz középosztály anyagi helyzetéhez képest, hogy a posztszovjet társadalmak többségét kitevő szegények több tízmilliós tömegét ne is említsük.

Nyilván ez is - ahogy Putyin dácsája is - közpénzből épült, csak ahogy kötött a beton, egyre inkább "elvesztette közpénz jellegét", hogy egy hazai klasszikust idézzek.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 762
3 987
113
.
.
öszinten szolva a haboru elött azt hittem, hogy siman tudjak, de latva az esemenyeket, elbizonytalanodom. Nem ertem, miert jo nekik, hogy kudarcokkal, vesztesegekkel lejaratjak magukat, a hadiiparukat, a szövetsegeseik az oroszok erejebe vetett hietet, stb.
Persze lehet, ez valami hatalmasnagy titkos terv, es minden kiforogja magat nekik jora, de egyelöre akkor is inkabb eredmenytelensegnek tunik.
Itt vagy a fórumon régóta. Te tényleg tennél egy koronát arra, hogy ennyit tudnak az oroszok katonailag?
Eredménytelennek sem mondanám geopolitikailag, mert megmutatta a nyugati politikusoknak, hogy csak addig hoboroghetnek a macival szemben, amennyit az enged nekik.
 
W

Wilson

Guest
Az oroszok ellenőrzést akarnak szerezni Harkiv, Luhanszk és Donyeck régió egy részének, valamint Kramatorszk és Szlovjanszk blokádja felett. Jelenleg a megszállók új csapatcsoportot hoznak létre Slobozhansky irányban.

Forrás:
Vezérkar

"Az orosz megszálló erők új csapat csoportot próbálnak létrehozni Szlobozsanszkij irányban, hogy ellenőrzést biztosítsanak Harkov, Luhanszk és Donyeck régiók egyes részei felett, beleértve Szlavjanszk és Kramatorszk városok blokádját ."

Részletek: Az ellenség továbbra is támadja Popasna városát, feltehetően azért, hogy elterelje az ukrán katonai vezetés figyelmét az Izyum és Mariupol feletti ellenőrzés megteremtésére irányuló kísérletekről.

A közel-keleti zsoldosokat a fehéroroszországi Gomel városába szállították át Szeverszkij irányába .

A kapott információk szerint március 29-én 200 zsoldost szállítottak át a gomeli katonai repülőtérre .
Emellett Oroszország továbbra is rakétaegységeket helyez át Fehéroroszországba, hogy fokozza az ukrajnai települések és infrastruktúra elleni ballisztikus rakéta-támadások intenzitását.

Három Iskander rakétarendszer és ezek fedezésére két S-300-as légvédelmi rendszer érkezését észlelték Gomel térségében.

A katonai felszereléseket Ukrajna területén hagyva a megszállók egyre gyakrabban aknázzák alá azokat. Emellett egyre gyakoribbá váltak az orosz terület elaknásítások

Az ellenség által ideiglenesen megszállt területeken továbbra is korlátozza a helyi lakosság mozgását, az orosz megszállók ukrán állampolgárokat ejtenek túszul, és a civilektől rabolnak el árukat/értékeket.

Az Orosz Föderációban számos példa van arra, hogy az Ukrajna elleni háborúban elesett orosz katonák hozzátartozói bírósághoz fordulnak a katonai parancsnokok ellen.

A parancsnok elleni kereset benyújtásának hasonló esetét a Nyugati Katonai Körzet 20. Összhadsereg 3. Gépesített Lövészhadosztályának 752. gépesített lövészezredében rögzítették.