[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 112
113
Minden elfekvö vagy eladhatatlan készletet râsóznak az ukrikra, megtakaritva a szakszerü megsemmisités jelentös költsègeit.
Ez is olyan "európai", mint a hulladék exportja Afrikâba.
Vagy az európai adófizetö zsebére megy, vagy az ukrik adóssâgcunamijára.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 705
113
Erre írtam az elején hogy hulladék és ezek lejárt szavatosságú szemetet adnak oda az Ukranoknak, amit évtizedeken keresztül használtak. De beleokoskodtál... wikivel

Tessék Okoska ezzel vitatkozz...


9x19 oda-vissza de ezt nem írta a Wiki gondoltam segítek nehogy így feküdj le tudatlanul....
tegyél már be egy videót, ahol uilyen távolságból egy vmlyen hypolt sisak kibírja :D
Egyébként nyilván nem tökéletes, ezért is lett a mk6a és 7.

...low-energy bullet protective helmet, which also has a high level of fragmentation protection. All UK helmets have a high level of nonballistic impact or “bump” protection. This is achieved using a liner within the helmet shell made of an impact-absorbing material such as closed-cell polymeric foam.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 430
23 517
113
Sejthető volt! Nem túl hatékony módja a chemtrail a mérgek célbajutatásának (inkább az ivóvíz meg a kaja)
Amúgy amikor az ukrajnai biolaborok szóba kerültek, én arra gondoltam, hogy az olcsó munkaerő (mégsem kell egy tudósnak amerikai fizetést adni), a lazább biztonsági szabályok, és egy esetleges baleset esetén is csak a helyieket érné fertőzés (jó esetben) miatt telepítették oda őket az amerikaiak (márha egyáltalán voltak biofegyver kutatások ott), nem pedig azért, hogy majd a drónok kispricceljék őket a Donbassz felett.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Vlad

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 430
23 517
113
Minden elfekvö vagy eladhatatlan készletet râsóznak az ukrikra, megtakaritva a szakszerü megsemmisités jelentös költsègeit.
Ez is olyan "európai", mint a hulladék exportja Afrikâba.
Vagy az európai adófizetö zsebére megy, vagy az ukrik adóssâgcunamijára.
Pont ezt akartam írni! Csupa olyan cucc amit meg kellene semmísíteni. Még a komolyabb technika is mint a Marder vagy a Leo1 már rég elavult típusok, soka hasznát nem veszik.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 430
23 517
113
https://politic.karpat.in.ua/?p=45187&lang=hu
"Zelenszkij: ha elveszítjük Mariupolt, nem lesz többé erős Európai Unió
Ha elesik Mariupol és a többi ukrán város, akkor az Európai Unió elveszíti a demokratikus elveit és a befolyását – jelentette ki Volodimir Zelenszkij elnök csütörtökön a belga parlamenthez csütörtökön intézett videobeszédében, adta hírül az rbc.ua hírportál.
A tudósítás szerint az elnök azt mondta, hogy szerinte az EU elveszíti demokratikus elveit és a befolyását, ha Ukrajna elveszíti az Oroszország elleni háborút. „Ha elveszítjük Mariupolt és a többi ukrán várost, akkor nem lesz többé erős Európai Unió. Mert jön a zsarnokság, hogy elvegye tőletek, amit birtokoltok, és amire büszkék vagytok” – mutatott rá.
Az államfő hozzátette: természetesen ezt mi nem akarjuk. „Nem fenyegetünk, ez nem fenyegetés. Ez a valóság, a tények konstatálása, amelyek jól láthatóak Mariupolból” – mondta Volodimir Zelenszkij."
Mert eddig olyan k*va erős volt!:):):)
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 220
4 530
113
tegyél már be egy videót, ahol uilyen távolságból egy vmlyen hypolt sisak kibírja :D
Egyébként nyilván nem tökéletes, ezért is lett a mk6a és 7.

...low-energy bullet protective helmet, which also has a high level of fragmentation protection. All UK helmets have a high level of nonballistic impact or “bump” protection. This is achieved using a liner within the helmet shell made of an impact-absorbing material such as closed-cell polymeric foam.
Tessék... és ez nem hypeolt csak egy szar fémbili



Elvileg amúgy a kevlar sisaknak bírni kell a 357et.... az angol meg nem is kevlar, és ez az adomány MK6 szart sem ér, arra jó hogy a törmelék nem essen a fejedre, ergo szemetet adnak az angolok amit az elején is próbáltam jelezni:)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 430
23 517
113
Apropo, mi van a TU 141-el ami Zagrabban leesett? Akkora kuss van rola... Pedig mar 1 honapja volt. Megvarjak a haboru veget hogy eldontsek mi tortent, kie volt, stb? Vagy vegleg a szonyeg ala soportek mert nem illik rola beszelni.
Benkő szerint ukránok indították Vinyica térségéből, robbanóanyag nem volt rajta, a légvédelem azonosította, de gépet nem emeltünk rá. Célja szerinte Magyarország belerángatása a konfliktusba. A többit 80 év múlva.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Pont ezt akartam írni! Csupa olyan cucc amit meg kellene semmísíteni. Még a komolyabb technika is mint a Marder vagy a Leo1 már rég elavult típusok, soka hasznát nem veszik.
Mert aztán egy T-72B, vagy egy BMP-2 sokkal korszerűbb mi? :D Ilyenkor minden, ami használható (nyilván ez korlátozott valamennyire...), jól jön.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 112
113
Értelek. De ez azt mutatja, hogy hatékony segitséget nem tud a nato nyujtani, mert ez csak szemfényvesztegetés.
És manpaddal meg pâncèlökökkel nem lehet visszafoglalni a területet az oroszoktól. Mâsuk meg lassan nem marad.
Hogy néha repked egy Mig-29, vagy egy kóbor rakéta, az csak a kellemetlen kategória az orosznak.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 220
4 530
113
Én nem egy szóval sem írtam, hogy az acélsisakok semmit nem érnek... Sőt, az is jobb, mint a semmi! De szerintem egy Mk 6 magasabb szintet képvisel valamennyivel.
Szerinted magasabb szintet képvisel... most adtam neked szemléltetőt de szerinted még mindig jobb... hát baszki van bajod.... mindegy témát lezartam...
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
946
11 055
93
Hát ha ez mostani, akkor az felvet néhány kérdést...
A volt szovjet repterek tele vannak vasbeton fedezékekkel.
Ha az eszközöket akarod megsemmisíteni, akkor oda nem 3, hanem inkább 30 CM kéne / reptér. Azt se feledjük el hogy az ukránoknak volt pár napjuk széttelepíteni a technikát.
Ha a pályát bombázod szét - egy 29-essel lehet találni egy gurulóutat amiről üzemelhet, de a beton javítására is van azért lehetőség, főleg ha nem kifejezetten erre készült fegyvert (pl. BETAB bomba) használnak a pálya ellen.
Egy reptér felett elidőzni, és költséghatékonyabb bombákkal operálni botorság lenne amikor valószínű a légtérről minden infót megkapnak az ukránok. Nekik nem kell felderíteni a célokat, csak bekapcsolni a légvédelmet, lőni majd kikapcsolni és áttelepíteni. Nem is lep meg, ha igaz az hogy a Dnyepertől nyugatra nem nagyon repül be az orosz. Nem lenne okos dolog.

Tehát a helyzet összehasonlíthatatlan pl. Irakkal, de nem csak az USAF kapacitása miatt. Az ukránnak a felderítés adott, ez óriási előny. Így pedig az hogy fel-fel tűnik egy 29-es, nem olyan meglepő. Más kérdés, hogy mennyire tud eredményes lenni, bár ha a teljes helyzetkép alapján irányítják (pl. tudják hogy nincs fent orosz vadászgép, csak forgószárnyas célok), fűnívóban megy, esélye is lehet.